Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orange "rzuca koło" klientom T-Mobile

Orange "rzuca koło" klientom T-Mobile

WitekT 5 Sierpnia 2014 14:44

16 4

T-Mobile podnosi wybranym klientom abonament o 5 zł. Sprawę wykorzystuje Orange i zaprasza tych klientów do siebie.

 

Zobacz: T-Mobile podnosi abonament w niektórych starych taryfach.

orange t sosmRzucamy koło tym, którym Operator nagle podniósł rachunki - taki banner wisi na głównej stronie Orange, a kieruje do jeszcze większego, gdzie dodano zdanie Jeżeli Twój obecny operator zmienił warunki umowy w trakcie jej trwania, możesz rozwiązać ją bez konsekwencji, zgodnie z przepisami ustawy Prawo telekomunikacyjne. Kolorystyka nie pozostawia wątpliwości do kogo kierowana jest oferta.




Kampania rozgrywa się także na polu wideo:

Zobacz: inne filmy z kategorii Reklamy

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: orange | t-mobile

w sumie: 66
  • 1

    47.  2014-08-06 09:21:50

    ~tkubon - no co można powiedzieć... Śmieszny operator. Żenujące to jest ;-) Nie wyrażałbym się o ludziach w ten sposób - bo wychodzi, ze Ty też dajesz się manewrować. Samo złożenie wypowiedzenia i potem dyskusje z konsultantami są w takim razie żenujące i mówią o tym co jest w stanie zrobić ktoś kto chce uniknąć podwyższonej opłaty 5 zł miesięcznie ;-) Cała ta operacja jest żenująca - mówiłem o tym od razu - jak można argumentować potrzebą likwidacji starych planów taryfowych (promocyjnych w większości jeśli nie tylko promocyjnych) podwyższając ich cenę? Przecież jeśli teraz mało ludzi ich używa, one po operacji zmuszania do zmiany - taryfy albo operatora - nie znikną, a będą mieć jeszcze mniej abonentów? Te 5 zł zrekompensuje im uciążliwości z tym związane? Nie sądzę ;-) Dlatego żenujące jest to co robi operator i żenujące są kolejne argumentacje klientów... Szczególnie w sytuacji wcześniejszych deklaracji o tym jak to łatwo zmienić operatora, ze nie ma już takich różnic w ofertach jak kiedyś itd. ;-) Naprawdę czytam to z rozbawieniem ;-)

  • 0

    48. ~tkubon  2014-08-06 10:18:36  host: 37.30.86.52.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @mirek: dokładnie 750 z tą wymiennością. To była chwilowa promocja jako odpowiedź na nju w ubiegłym roku i do tej pory jest bardzo atrakcyjna. Z netem trochę słabiej, ale też obniżyli ceny za 19 zł (min. 6 miesięcy musi być aktywny) jest 2 GB, albo jak ktoś nie potrzebuje dużo to bezpieczny internet za 10 zł.
    @wlo: Nie wiem o co ci człowieku chodzi, ja nie mam starej taryfy, mam ofertę promocyjną z ubiegłego roku i parę osób w mojej rodzinie również, którym T (pewnie z automatu) przysłał maila, że od września 5 zł więcej. Ja mam punkt T pod nosem, więc wydrukowałem 2 kartki, zaniosłem (i nawet myślałem gdzie się ew. przenieść). Sami oddzwonili, grzecznie zaproponowali czy chcę dalej na starych warunkach i już. Mi zależy na tej ofercie, bo dużo dzwonię do Niemiec i Austrii i wolę normalnie wybrać numer niż kombinować z jakimiś voipowymi aplikacjami. Nolimit krajowy mnie nie urządza. Dla mnie tu nie ma nic śmiesznego 30 zł za ten abonament to bardzo tanio i pewnie kombinowali, żeby spróbować wyższą marżę z tego uzyskać, a tym co się nie zgodzą i złożą wypowiedzenie nie zmienią. Jest w tym przecież logika.

  • 1

    49. ~tkubon  2014-08-06 10:22:41  host: 37.30.45.223.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    A o ludziach mówiłem, którzy narzekają na wszystko nie robią zupełnie nic :) Ty za to dorobiłeś do tego akademicki wywód

  • 0

    50. ~Maxis  2014-08-06 10:28:01  host: public-gprs708331.centertel.pl

    ~43 orange chciało zabłysnąć, ale średnio wyszło, jeśli w tm za 50zł mamy no limit rozmowy + sms i paczka danych to orange proponując za te same pieniądze 240 minut + nolimit do orange co najwyżej się wygłupia..

  • -1

    51. ~Seba  2014-08-06 11:16:30  host: 178.180.28.239.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Dostałem Pismo z T Mobile że zwiększają od 01.09.2014 abonament o 5 zł.
    za 50 zł m-cznie mam 2 Gb internetu , nielimitowane połaczenia do wszystkich i nielimitowane sms i mms do wszystkich.
    Nawet jesli podwyższą mi abo o 5 zł to i tak niczego lepszego nie dostane gdzieś indziej. Więc na razie czekam na oferty innych operatorów. Rewolucji nie będzie , żeby mnie zaciekawić musieli by mi dać nowy telefon i abo na poziomie 40zł przy tych samych parametrach. To jest nierealne.
    Dlatego też zostaje w Tmobile.

  • 3

    52. ~  2014-08-06 11:30:28  host: akr84.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @51, w RM masz nielimitowane rozmowy + stacjonarne + 2 GB neta, + LTE za friko do konca roku + darmowy YT za 29 zł. Umowa na czas nieokreślony z 1 miesięcznym okresem wypowiedzenia. Darmowe SMS + MMS za 9 zł. Łącznie 38 zł zamiast Twoich 55 zł po podwyżce. Zasięg PLAY + T-Mobile. Można? Można! :)

  • 1

    53. ~  2014-08-06 11:49:48  host: 178.180.28.239.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @52 - thx , faktycznie nieźle ;) Pytanie co z jakością rozmów i help deskiem ? Mają coś takiego jak Iboa ?
    Jaka jest jakość świdczonych usług ?

  • 2

    54. ~cat  2014-08-06 13:24:05  host: 37.31.131.12.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    do orange - to jeszcze gorzej niż z deszczu pod rynnę..... ci to dopiero są naciagaczami....

  • 0

    55. ~Giez  2014-08-06 13:36:04  host: user-164-126-154-201.play-internet.pl

    Orange pierw coś by musiał przygotować aby zabłysnąć... bo tak to wolę dopłacić te 5 zł i mieć to co miałem, niż przechodzić do pomarańczy...

  • 1

    56.  2014-08-06 13:43:48

    @55
    a czy wybór jest tylko między T-mobile a Orange?

  • 1

    57.  2014-08-06 14:27:34

    ~tkubon - nie denerwuj się... Normalne zachowanie - złożenie wypowiedzenia, jeśli Ci nie odpowiada nowa, gorsza, bo droższa przecież, oferta ;-) Wiedziałeś wcześniej, ze dostaniesz ofertę pozostania bez tej podwyżki? Nie sądzę. Tak samo ludzie, którzy nie chcą składać wypowiedzenia, bo za te 5 zł więcej nadal bardziej im się opłaca niż zmiana operatora czy chociażby taryfy w Erze. I tyle. Czy od razu głąbem jest taki człowiek? Nie sądzę.

  • 2

    58. ~tkubon  2014-08-06 18:10:00  host: 37.30.236.216.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @53: RedBull Mobile to po prostu submarka Playa. Działa to tak samo jak Play, czyli różnie. Jak masz nadajnik gdzieś blisko domu to zupełnie przyzwoicie da się gadać. Tak samo da się gadać jeśli się nie ma nadajnika w dużym promieniu i telefon loguje się z automatu na sztywno do T-Mobile na przykład, więc trochę loterii, ale można przetestować przy pomocy karty prepaid play albo Virgin (to też tak samo działa jak Play)

  • 0

    59.  2014-08-06 23:47:10

    @52 tylko wg infolinii Redbulla darmowy LTE masz jedynie w abonamencie z telefonem, a więc tym droższym. Dla abonamentu TYLKO SIM za 29zł rzekomo nie ma darmowego LTE, bo na LTE zużywa Twój pakiet 2GB. Nie miałem okazji tego sprawdzić na żywo, bo już od tygodnia jestem w trakcie przechodzenia do Redbulla i jak ktoś do mnie dzwoni to słyszy "Wybrany numer nie istnieje, prosimy sprawdzić go i wybrać ponownie". Jest to irytujące i początek mojej przygody z abonamentowym Redbullem jest bardzo słaby :/

  • 2

    60. ~Patison  2014-08-08 17:12:43  host: n15-06-03.opera-mini.net

    Jedyna zaleta T-Mobile to zasięg. Gęsto rozmieszczone nadajniki, rozmowy w hd voice. Wady- wysokie abonamenty, kiepska flota telefonów w mix i jedyne na Świecie opłaty za RWK w wysokości 36zł rocznie i bezprawne opłaty za kod ussd, typu *101# i *108#. Kiedyś było dobrze, a teraz za byle g.no Magenta chce kasy. Gdyby Plus miał lepszy zasięg to bez wahania rozważyłbym ich ofertę lub Play. Nadajniki Ericssona są wydajniejsze niź tego Huaweia.

  • 0

    61.  2014-08-09 13:39:12

    No strona Plusa (ta nowa) ciągle jest aktualizowana i jak widzę, to Plus a nie Orange rzuca koło ratunkowe odchodzącym z Ery ;-) Nie żeby jakiś kosmos to był, ale dla czułych na cenę (i w związku z tym dzwoniącym raczej mało) już za 9,99 zł można mieć 100 min. wymiennych na esemesy i nielimitowane rozmowy w sieci! Niezłe dla rodzin nie chcących płacić o 5 zł więcej. Jeśli komuś mało 100 min. to za 19,99 jest 200. Jeśli ktoś ma smartfon i boi się o portfel, to za 9,99 można mieć 500-megowy pakiet Non Stop (albo któryś z oddzielnych promocji - 300 MB za 7 zł albo 1 GB czy 3 GB - za proporcjonalnie więcej ;-)

  • -1

    62.  2014-08-12 23:56:44

    @tkubon. Wyzywasz innych od głąbów, a sam niezbyt się popisałeś talentem negocjacyjnym. Na miejscu takiego klienta, to miałbym gdzieś telefon konsultantki i informację, że firma się wycofuje z podwyżki. Poinformowałbym, że owszem, oni się mogą wycofać, ale ja się nie wycofuję i nie przyjmuję powrotu na te same warunki. Aby mnie zmanipulować do spaceru do salonu firmy telekomunikacyjnej, musieli by mi dać coś ekstra. Czyli na przykład obniżenie abonamentu o co najmniej tę kwotę o którą chcieli mi podwyższyć abonament. Tak się negocjuje. Głupich nie sieją. I wie o tym T-mobile. Są od Ciebie mądrzejsi o setki tysięcy rozmów z klientami.

  • 1

    63. ~Pawlo  2014-08-13 18:18:22  host: 109197065236.nowysacz.vectranet.pl

    Panowie nie jestem w temacie.
    T-mobile podnosi abonament o 5 zł ?? na jakiej podstawie ?? mam kilka umów na abonament ale nic mi jeszcze nie przyszło z poczty. Chodzi o telefonie komórkową ?? Dzięki za odpowiedź.

  • 1

    64. ~pabloki  2014-08-13 18:33:46  host: 37.30.103.88.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @63 juz nie przyjdzie bo pewnie masz abonamenty z urządzeniami( telefon, tablet lub modem). Podstawa to zwykła swoboda kształtowania cen. Ci co dostali pismo mają prawo do rozwiązania umowy bez odszkodowania dla operatora bo gwarantuje to prawo telekomunikacyjne.

  • 0

    65. ~tkubon  2014-08-14 10:12:21  host: 46.204.224.241.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    krzyszto.ka: Głąbami są ci, którzy nie pójdą nic nie zrobią, oleją i mają do wszystkich żal, że ich oszukują itp. Fakt jest taki, że firma jak komuś zmienia warunki musi się liczyć z tym, że ich abonent nie zaakceptuje. Mojej znajomej nic nie zaproponowali po wypowiedzeniu (płaci ok 60-70zł), więc myślę że takiego abonenta inna sieć chętnie przyjmie, zwłaszcza, że ma koło domu BTSa z Playa :)

  • 0

    66.  2014-08-14 10:19:26

    ~tkubon - głąbami nie są. Decydują, ze im to pasuje - nie wiesz czy wcześniej sprawdzili czy warto przenosić do inne oferty numer czy nie przecież. Natomiast śmieszni są ci, którzy nie zmieniają i za chwilę zaczynają narzekać gdzie się da. Tak - oni są głupiutcy wyjątkowo. Za co tyle płaci w ofercie bez sprzętu?

Dodaj swoją opinię