Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orange: ruszyła najszybsza, mobilna stacja bazowa w Polsce

Orange: ruszyła najszybsza, mobilna stacja bazowa w Polsce

orson_dzi 27 Października 2016 16:12

14 5

orange lte politechnika Orange wraz z Huawei uruchomiły najszybszą mobilną stację bazową pozwalającą na pobieranie danych z prędkością do 600 Mb/s.



Stacja bazowa stanęła na Placu Politechniki w Warszawie. Jak informuje rzecznik Orange, prędkość oczywiście zależy od ilości osób podłączonych do nadajnika w danym momencie. Mimo wszystko nowa stacja bazowa ma znacząco poprawić szybkość mobilnego Internetu Orange na Politechnice Warszawskiej.




Stacja korzysta z agregacji trzech pasm w kanale o szerokości 40 MHz oraz dodatkowo jako pierwsza w Polsce korzysta z transmisji wieloantenowej MIMO4x4 przy agregacji pasm. W warunkach laboratoryjnych takie połączenie pozwoliło na uzyskanie prędkości pobierania danych na poziomie 1,91 Gb/s.

Załączone zrzuty ekranu pochodzą z telefonu rzecznika Orange podłączonego do opisywanej stacji bazowej.

Źródło tekstu: Orange     

Dodaj do:

Tagi: orange | huawei

w sumie: 46
  • 1

    27. ~piotrmak  2016-10-27 21:44:10  host: static-46-238-249-247.awacom.net

    Kiedyś to się z telefonem jeździło po kraju. Dzisiaj widzę, że trzeba jechać do jednej stacji. Fajnie:)

  • 0

    28. ~  2016-10-27 22:04:49  host: user-94-254-160-77.play-internet.pl

    "do" czyni dużą różnicę. 600 mbit/s hehe. Dobre.

  • 1

    29.  2016-10-28 08:50:17

    Większość komentarzy jest więcej niż śmieszna.
    Widać większość komentujących nie ma pojęcia jak działa sieć komórkowa. Owe 600Mbps jest dzielone na wszystkich użytkowników sektora (komórki). Speedtest pewnie robiony podczas sporego obciążenia stacji, wynikającego z lokalizacji. Na Twitterze rzecznik dopisał że na routerze Huawei B618 wykręcili 417 Mbps.

  • 0

    30. ~Szemot  2016-10-28 09:26:21  host: 217.96.188.51.ipv4.supernova.orange.pl

    To testowali w dobrych warunkach, na dobrym sprzęcie, najnowocześniejsza stacja bazowa w Polsce i ping 21? ;-)

    26. Jesli mowa o iPhonie 7 to dzięki pamięci NVM jest to najszybsza na świecie w smartfonach pamięć. W zależności od rodzaju odczytu jest to do 800MB/s (czyli 6,4Gb/s!!!) a zapis jakieś 3x słabszy. Więc innymi słowy iPhone bez problemu zapisze nawet maksymalny transfer nieistniejącej jeszcze sieci 5G

  • 0

    31.  2016-10-28 09:26:22

    Powinni przetestować przy użyciu AirCard AC810S-cat 11 pozwoli wysycić sektor(do 600Mb), a 3 takie routery całą stację(po 1-nym na sektor oczywiście co da sumarycznie do 1800Mb).

  • 1

    32. ~MR C  2016-10-28 09:35:52  host: yl50.internetdsl.tpnet.pl

    Wszystko pięknie. Najszybsza. Tyko pomyślcie o całej Polsce i poprawcie zasięg. Orange - sieć z najgorszym zasięgiem.

  • 1

    33. ~  2016-10-28 09:45:41  host: public-gprs3647.centertel.pl

    Gratuluje Orange! Cieszę się z możliwości JEDNEJ stacji i wyników jako abonent LTE Orange. Niestety muszę napisać że jest to dla mnie PR. Pokazanie się jaki to nowoczesny Orange. Odciągnięcie uwagi od szarej rzeczywistości która wygląda inaczej - duże zapóźnienie w stawianiu LTE Advanced w Polsce, raptem kilka, kilkanaście stacji. W porównaniu do Playa jesteście dużo w tyle. Mam też telefon w Play i LTE Playa nawet w małych miejscowościach wyświetla się w telefonie jako LTE+ z transferami ok 60-70 Mb/s. Ps. czy rutery LTE Advanced Orange wprowadził już do swojej oferty?

  • 0

    34.  2016-10-28 09:46:47

    @30 Iphone 7 Plus 32 GB ma 39 Mbyte/s zapis ;)

  • 0

    35.  2016-10-28 10:05:59

    http://tlp.is/beo

  • 0

    36. ~  2016-10-28 10:48:59  host: 188.146.97.176.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Mam wrażenie, że Telepolis na płacone za te reklamy Orange i to tak duzo, że nie myślą co pisza.

  • 0

    37.  2016-10-28 10:56:19

    @36, A Tobie za hejt płaci T-Mobile? Ta sama logika wypowiedzi.

  • 0

    38. ~Ola  2016-10-28 13:20:42  host: host-89-231-203-43.dynamic.mm.pl

    U mnie na wsi z nadajnika Orange w LTE to ledwo 5 mb/s uzyskam ale oferta free na kartę jest bardzo dobra jak się używa od czasu do czasu

  • 0

    39.  2016-10-28 13:23:48

    a na blokowisku operator nr 1 w reklamie czy orangutan, po drucie rozwija szaloną prędkość 6Mbit jeżeli DLM nie przytnie :D

  • 0

    40.  2016-10-28 13:27:31

    @17 orange słynie z tego, że ich oferta jest głównie dostępna w laboratorium, w praktyce to tylko dostarczają wiecznie buforujące się YT.

  • 0

    41.  2016-10-28 19:46:19

    http://tlp.is/blu
    nju internetowy dokładnie. Huawei E5573s-320 z Play ;-)
    W pomieszczeniu (żelbet), bez anten dodatkowych.
    Tak, uploadu mobilnego internetu mi brakuje w Neostradzie ;-)

  • 0

    42. ~pabloki  2016-10-28 20:07:10  host: user-5-173-5-90.play-internet.pl

    historyczny moment- wlo testuje nju. prawdziwy bohater.

  • 0

    43.  2016-10-28 20:10:27

    42 - różne rzeczy testuję. Nawet pojęcia nie masz ile tego jest ;-)
    Tak z nudów napisałem...

  • 0

    44.  2016-10-28 20:12:57

    A! "Przetestowałem" przy okazji możliwość wyłączenia kodu PIN.
    Jak najbardziej da się wyłączyć żądanie PIN ;-)

  • 0

    45. ~kris86  2016-10-28 22:26:46  host: public-gprs361594.centertel.pl

    Faktycznie to wielki sukces ;) A co z resztą kraju???

  • 0

    46. ~Punk  2016-11-01 12:28:43  host: apn-46-169-241-177.dynamic.gprs.plus.pl

    Nie wiem jak u innych, ale u mnie Orange mobilnie pobił nawet Plua`a bo Plus ledwo wyciąga 10 Mbps, a Orange spokojnie 20 Mbps, czasem o pare Mbps więcej.
    Zresztą w następnym roku i tak przejdę do lokalnego ISP bo oferować będą światłowody i te wszystkie LTE

Dodaj swoją opinię