Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orange rusza z chmurą

Orange rusza z chmurą

Piszemy o tym pierwsi WitekT 12 Sierpnia 2013 22:25

6 3

Wkrótce Orange zaprezentuje swoją usługę przechowywania plików w chmurze - Orange cloud. Usługa w podstawowej wersji będzie bezpłatna dla wszystkich klientów - wynika z informacji TELEPOLIS.PL.

Podstawowa, darmowa wersja będzie miała pojemność:
  • 1 GB - użytkownicy prepaid i abonamentowi bez kontraktu,
  • 5 GB - klienci abonamentowi i mix z kontraktem, klienci biznesowi, użytkownicy Neostrady.

Transfer do i z chmury nie będzie pomniejszał miesięcznego pakietu transmisji. Użytkownicy z będą mogli dokupić dodatkową przestrzeń na pliki.




Podobną usługę oferuje także T-Mobile, jednak nawet w podstawowej wersji jest ona płatna co miesiąc.

Zobacz: Startuje T-MobileCloud.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: cloud | orange

w sumie: 20
  • 0

    1. ~  2013-08-12 22:32:54  host: 178-37-122-240.adsl.inetia.pl

    Czy przy przesyle będzie kompresja? Pytam tak dla żartu.

  • 0

    2. ~Ljuboj  2013-08-12 22:33:24  host: user-188-33-229-28.play-internet.pl

    czekamy na ruch PLAY... ciekawe co wymyślą ;3

  • -3

    3. ~dropsiarz  2013-08-12 22:37:13  host: ip-94-42-243-70.multimo.pl

    po co te kombinacje skoro jest dropbox?

  • 3

    4.  2013-08-12 22:39:53

    dropsiarz: do Dropboksa nie masz darmowej transmisji.

  • 0

    5. ~  2013-08-12 23:00:14  host: 81-7-13-4.blue.kundencontroller.de

    Jest jeszcze dysk Google 15 gb.

  • 1

    6. ~  2013-08-12 23:17:46  host: public-gprs516483.centertel.pl

    @2 Play? plej zatrudni kolejnych celebrytów, żeby bredzili jaki to w pleju jest dobry zasięg trzech sieci a tak naprawdę, to nie ma zasięgu jednej.

  • 0

    7.  2013-08-12 23:17:48

    hmm, ciekawe ;)

  • 0

    8. ~  2013-08-12 23:18:53  host: public-gprs516483.centertel.pl

    Szkoda, że Orange zamknęło serwis orangespace.pl Tak samo szkoda, że już dawno temu Plus zamknął serwis miastoplusa.pl

  • 0

    9. ~  2013-08-12 23:25:06  host: apn-77-113-82-87.dynamic.gprs.plus.pl

    Rumuni już mają. Wolę dropbox przynajmniej mogę się dzielić plikami z innymi, nawet z tymi co nie mają tam konta. Nie wiadomo co z ograniczeniami upload plików, rozmiarami itd.

  • -1

    10. ~Ł.O.  2013-08-12 23:26:53  host: 37.228.57.206

    po co komu chmura ;)

  • -3

    11. ~Bolek  2013-08-12 23:57:43  host: public-gprs515070.centertel.pl

    @2 Play chmurę to ma już od jakiegoś czasu i nie robi z tego wielkiego halo. Zobacz adres: play.storino.pl i wszystko jasne :-)

  • 0

    12. ~  2013-08-13 00:05:01  host: v16-12.opera-mini.net

    A ja sobie sam kupiłem hosting i zainstalowałem parę skryptów, przynajmniej jestem u siebie.

  • 0

    14. ~Analok  2013-08-13 02:59:28  host: v22-12.opera-mini.net

    jeśli darmowy transfer to miodzio. Tylko oby naprawde był darmowy.

  • 0

    15.  2013-08-13 06:05:00

    @12: nie działa ten adres, co podajesz. Chyba chmura Play wyparowała..

  • 0

    16.  2013-08-13 08:19:06

    Serwery gdzie mają ulokowane? W PL, czy we Francji? Żeby USA nie dobrała się do naszych danych :D

  • 0

    17. ~Wizard  2013-08-13 08:50:51  host: amb18.internetdsl.tpnet.pl

    jak 5Gb to spoko moze przemysle czy rozstac sie z 8Gb pendrive :-) Jakby dali 64Gb za free pewnie przemyslalbym przedluzenie umowy w 2014r :) bo to tyle co spora karta microSD ;-) Coz darmowy transfer niby oki ale kwestia predkosci i ZASIEGU (fachowcy z orange czy nadal KOSZALIN woj. zachodnipomorskie to malenka miejscowosc jak uslyszalem na infolinii *600 gdzie ma prawo brakowac zasiegu?nie mówie juz o tel ale takze o internecie ani 2 ani 3G ) ;p

  • 0

    18.  2013-08-13 09:13:56

    Kupiłem abonament w orange i dostałem dropboxa z 50GB, ale i tak z tego nie korzystam bo wolę dysk google. Teraz dostanę Orange cloud, ale i tak zostanę przy dysku google :)

  • 0

    19.  2013-08-13 09:43:13

    Usluga darmowa, serwery w Polsce.

  • 0

    20. ~cezar  2013-08-13 11:19:54  host: 201.cebit.com.pl

    No miło, że Orange daje coś za darmo ale jak jestem w Teresinie (42 km od Warszawy) żeby tak wysłać parę Gb do chmury to przy transmisji EDGE, której tam jest maksymalny zasięg to mi zabraknie dnia i baterii w smartfonie czy tablecie. Może jednak Orange pokrył by kraj nadajnikami do szybkiej transmisji (HSPA+ i LTE) a nie tylko duże miasta. Wiem, że wymieniają nadajniki np. w Warszawie ale puki co jest mi wstyd za Orange, że od tylu lat w takiej dzielnicy jak Ursynów żeby porozmawiać przez komórkę muszę wychodzić na balkon.

  • 0

    21. ~antekja  2017-06-04 11:48:47  host: epv176.neoplus.adsl.tpnet.pl

    do Cezar to musisz się wyprowadzić do mista he

Dodaj swoją opinię