Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orange rozbuduje swoją aplikację NFC

Orange rozbuduje swoją aplikację NFC

WitekT 11 Grudnia 2013 22:56

2 0

W II kwartale przyszłego roku Orange planuje mocno rozbudować funkcjonalność swojego rozwiązania NFC - wynika z informacji TELEPOLIS.PL.



W tej chwili NFC u tego operatora funkcjonuje tylko pod postacią usługi Orange Cash, czyli "zaszytej" na stałe na karcie SIM karty prepaid mBanku.

Zobacz: Orange Cash, czyli płatności zbliżeniowe oparte o NFC.




W II kwartale Orange planuje zbudować od nowa aplikację zbliżeniową, a do współpracy zaprosić kolejne banki oraz organizacje takie, jak przedsiębiorstwa komunikacji miejskiej. Można oczekiwać, że rozwiązanie będzie bardzo podobne do tego, które w swojej ofercie ma T-Mobile.

Zobacz: T-Mobile: Już działa MyWallet.

Nie udało nam się uzyskać informacji, czy nowa aplikacja będzie współpracowała z systemem Windows Phone 8. Analogiczna usługa T-Mobile także nie działa na smartfonach z tym systemem. Z naszych rozmów z twórcami aplikacji wynika, że Microsoft zastosował w swoim systemie rozwiązania, które bardzo utrudniają wdrożenie takiego modelu usług zbliżeniowych (przechowywanie i zdalne zarządzanie kluczami na karcie SIM).

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: mywallet | nfc | orange | t-mobile

w sumie: 17
  • 0

    2.  2013-12-11 23:27:35

    Brawo Orange - do przodu z tą technologią, a Play, mimo że - prawdopodobnie - ma większą grupę klientów zainteresowanych tematem omija go szerokim łukiem.

  • 1

    3. ~bonso  2013-12-11 23:33:44  host: agbn221.neoplus.adsl.tpnet.pl

    beznadziejne jest to rozwiazanie żeby powiazać karte sim z kontem w banku. Zakładać specjalne konto, żeby móc płacić telefonem. Prościej jest nakleić naklejke zbliżeniowa na obudowe telefonu i po sprawie. najlepszym rozwiazaniem byłaby aplikacja (cos jak google wallet) kgdzie można byłoby dodawać różne karty płatnicze i np. przed zakupem wybieramy z jakiej karty chcemy kozystać i płacimy. Proste

  • 0

    4.  2013-12-11 23:38:44

    @3, naklejki odpadają niestety...

  • 0

    5.  2013-12-12 00:26:16

    Dla mnie i tak to jest bez sensu. Te usługi nie obsługują kart kredytowych a z nich jest najwięcej korzyści,

  • 0

    6. ~Adam  2013-12-12 02:39:24  host: user-94-254-208-216.play-internet.pl

    WitekT telepolis.pl stało sie płatne????? Wyskakuje żeby wykupić konto premium lub poczekać do 12.11.2013 do godz 17.00 Co to za jaj a są????? Temat orange za utrzymanie lini.

  • 0

    7.  2013-12-12 02:54:15

    @6 - gdzieś był przez ostatnie dni ;) http://www.telepolis.pl/wiadomosci/konto-premium-reaktywacja,2,3 ,29549.html

  • 0

    8.  2013-12-12 07:32:07

    @7- chyba sie obudzil po długim śnie :):)

  • 0

    9. ~  2013-12-12 07:39:44  host: host-81-190-144-74.olsztyn.mm.pl

    @6 idz komentowac na wp albo na onet. To jest portal dla powaznych uzytkownikow.

  • 0

    10. ~Servitor  2013-12-12 08:28:10  host: user-5-173-182-148.play-internet.pl

    ~3 specjalne konto nie, ale jeśli ma się w danym banku to dlaczego by nie skorzystać, mywallet współpracuje z 5-6 bankami na chwilę obecną.

  • 0

    11.  2013-12-12 08:35:45

    Od przyszłego roku banki będą musiały na prośbę klienta blokować płatności zbliżeniowe na kartach co mnie bardzo cieszy bo te wszystkie płatności działają w trybie offline i później może być lekkie zdziwienie na koncie jak w końcu zejdą blokady. Prepaid i NFC, kolejny wynalazek po Orenge menu który nie pomaga a utrudnia tylko.

  • 0

    12. ~Thunder  2013-12-12 09:23:28  host: 85.219.163.130

    @11 - 100% się zgadzam co do zbliżeniówek, najgorsze co może być.

  • 0

    13. ~M  2013-12-12 09:28:55  host: 188.146.20.25.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Miło by było mieć bilet miejski via NFC. :) Jeszcze, żeby bramki metra otwierało się via NFC, no i oczywiście można było wypożyczać rower miejski. :)

  • 0

    14. ~kgoral  2013-12-12 09:33:47  host: user-31-174-208-46.play-internet.pl

    Ja proponuje zajac sie na poczatek stabilnoscia internetu, a potem dogodnieniami.

  • 0

    16.  2013-12-12 11:18:08

    Generalnie, ciągle jakieś kombinacje, żeby korzystać z NFC. Na obecnym etapie jednak karta zbliżeniowa sprawdza się bardzo dobrze.

  • 0

    17. ~HD  2013-12-12 20:59:51  host: 89-71-32-107.dynamic.chello.pl

    I jak zwykle każdy ma inną technologie płatności...połowa to pre-paid biedronka ma swoje płatności.Orange ma umowe z jednym bankiem-żenada

  • 0

    18.  2013-12-28 01:20:21

    Brak funkcjonalności dla karty kredytowej jest dla mnie minusem. Wszystkie transakcje to debit na którym bank zarabia najwięcej bo nie ma grace period i innych dodatków. Chciałbym mieć NFC do karty kredytowej. Wtedy to miałoby sens.

  • 0

    19. ~czesław  2014-01-01 09:08:17  host: abtl165.neoplus.adsl.tpnet.pl

    naklejka zbliżeniowa płatnościowa wysyła sygnał 24/7 co = cały rok a w telefonie jest, także sygnał jest odcięty na życzenie użytkownika ... sim i płatność chyba z jednej strony dobre chyba nie do podrobienia ....

Dodaj swoją opinię