Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orange rezygnuje z płatności kartą kredytową

Orange rezygnuje z płatności kartą kredytową

Piszemy o tym pierwsi LuiN 27 Maja 2014 11:37

3 8

Sieć Orange rozpoczęła akcję informacyjną dla klientów korzystających z formy płatności stałe zlecenie obciążenia karty kredytowej lub debetowej. Usługa będzie działać do końca czerwca.




Po wielu latach działania usługi, sieć Orange postanowiła zrezygnować z oferty obciążania karty kredytowej lub debetowej na poczet bieżących rachunków telefonicznych. Propozycja tej formy płatności nie znajduje się już na stronie internetowej Orange (zarówno na liście dla klientów indywidualnych, jak i firmowych), a konsultanci dzwonią do klientów z informacją, że usługa działać będzie tylko do końca czerwca i z sugestią zmiany formy płatności na polecenie zapłaty.


Płatność za rachunki kartą kredytową nadal dostępna jest w T-Mobile i Plusie, nie była natomiast nigdy dostępna w sieci Play i TP.

Źródło tekstu: BBurns, wł     

Dodaj do:

Tagi: orange

w sumie: 25
  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    7. ~piotrmak  2014-05-27 13:05:50  host: jzd113.internetdsl.tpnet.pl

    Ciekawe co jest powodem. Prowizje duże dla banku?

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    8.  2014-05-27 13:08:42

    Pamiętam jak w 99r. miałem abo w Idea i Sagem-a mw 959 :) Zleciłem polecenie zapłaty kartą kredytową. Wówczas za taki rarytas dawali ekstra bonusy. Nie pojmuje dlaczego z tego rezygnują.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    9.  2014-05-27 13:18:30

    Ale słabo, to przecież duże ułatwienie...

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    10.  2014-05-27 13:40:47

    @8: Dla zysku, jak zwykle. klient płaci X, a operator otrzymuje X-prowizja banku.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    11.  2014-05-27 13:46:02

    trochę to dziwne, zwłaszcza że od lipca (?) dość drastycznie spadną marże za takie płatności
    komuś się widocznie to przestanie opłacać, tyle że nie sądzę by było to Orange, bo dla nich spadające marże to raczej plus

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    13. ~  2014-05-27 14:22:03  host: user-46-113-239-42.play-internet.pl

    Takie pytanie do osób korzystających z takiej formy płatności - jak banki klasyfikowały taką transakcję? Jako płatność kartą, przelew z rachunku karty, wypłatę?

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    14. ~  2014-05-27 14:44:04  host: 46.77.124.255

    6, dopisz do pelnego obrazu, ile srednio kosztuje przelew z karty. Pomijam te dwa wyjatki, w ktorych jest to darmowe (w przypadku rachunkow do owych).

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    15. ~  2014-05-27 14:44:56  host: 46.77.124.255

    ostatnie slowo: domowych

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    16. ~golarz filip nie zalogowany  2014-05-27 16:01:43  host: ipt154.internetdsl.tpnet.pl

    @14 i 15: jeżeli to jest przelew zdefiniowany,to przeważnie nic.Ale wiadomo,co bank,to ma jakiś kruczek

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    17. ~  2014-05-27 17:07:45  host: eln214.neoplus.adsl.tpnet.pl

    1 wlo nie ma co marudzić, to jest dla bezpieczeństwa. To ja już wolę wpisywać całe numery i dane niż przykładać kartę do czytnika którą oczywiście złodziej może ukraść i też przyłożyć do czytnika.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    18. ~pabloki  2014-05-27 17:24:55  host: 188.146.90.80.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    może wprowadzą ponownie jako nowość dla klientów po starcie projektu "mbank+orange".

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    19. ~  2014-05-27 17:41:02  host: 5.172.252.171

    16 - OK, to podaj te banki. Pomimo niezlej znajomosci polskiego rynku bankowego, tak od reki moge wskazac tylko dwa, w ktorych cos takiego jest mozliwe i bezplatne: Citi i Credit Agricole. Wiekszosc popularnych bankow za przelew - zdefiniowany czy nie - kasuje radosnie kilka procent przelewanej kwoty, na ogol z zastrzezeniem "nie mniej, niz", ewentualnie od daty przelewu nalicza odsetki.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    20. ~  2014-05-27 18:16:01  host: n11-06-03.opera-mini.net

    19,dlatego z takich płatności najlepiej korzystać tam gdzie nie biorą za to opłaty,a dla karty miec konto oddzielne które zawsze można zmienić, widziałem kiedyś wyciąg kogoś kto ma konto w pko i jest tak
    płatność
    0,50 gr prowizja,
    z tych 50 gr zrobiło się 15 zł jak się to pozliczało,gdyby mnie tak bank na kase orżynał to zmieniłbym go bez zastanowienia tak jak kiedyś zmieniłem pierwsze moje konto po 3 miesiącach kiedy zainteresowałem się cennikami innych kont, no ale to była cena założenia konta od razu bez namysłu, teraz już się zastanowie zanim coś zrobię :),
    a co do Orange było to do przewidzenia że tak się to skończy i jak ktoś tak pisał to inni najczęściej wieszali psy na takich ludziach, to jest niestety dziadowska sieć :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    21. ~  2014-05-27 18:17:16  host: n11-06-03.opera-mini.net

    no i po co obciążać kartę kredytową jak lepiej zrobić polecenie zapłaty,przynajmniej jest bez odsetek

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    22.  2014-05-27 18:44:15

    @19 służę: Millennium ( prosisz panią w kasie albo przy stoliku o zdefiniowanie przelewu z karty,jak dobrze pamiętam: przelew za rachunki to się nazywa )dawny Invest Bank teraz Plus bank- przelew z karty starego typu ( pani w oddziale może nie wiedzieć o co chodzi,ale po telefonie na ich infolinię,wyjaśnią jej co i jak) WBK ( opcja również dostępna jedynie w oddziale albo na telefon ) Dwa pierwsze na pewno łapią tą transakcję na okres pięćdziesięciu kilku dni,w WBK sprawa do zbadania,bo z tego co wiem,często tam coś grzebią po regulaminach.Wiem,że mBank miał również usługę,ale już się z nimi pożegnałem,także nie chcę skłamać

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    23. ~pabloki  2014-05-27 19:56:18  host: 213.158.217.123.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @21 widzisz np. mbank ma opłate za "miesieczna opłata za korzystanie z polecenia zapłaty 1 zł" a obciąże nie karty kredytowej wchodzi w grace period co dla niektórych ma znaczenie w dodatku jest bezpłatne nie tylko w mbanku .

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    24. ~  2014-05-27 20:18:31  host: adfk163.neoplus.adsl.tpnet.pl

    22, dziekuje. Dla uscislenia, w BZWBK juz tego nie ma (znaczy, technicznie jest, ale spiewaja sobie za to bodajze 4%, nie mniej niz chyba 10). Dokladnych wartosci z glowy nie podam, ale sa nieprzyjemnie wysokie, a pomylic sie moglem minimalnie. MBank juz tez zaprzestal robienia klientom dobrze :) W Mille cos mi sie tlucze po glowie, ze faktycznie moglo to byc. Tym niemniej, nadal jest to margines, nie regula - niestety.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    25. ~  2014-05-27 21:29:10  host: n11-06-03.opera-mini.net

    23,1 zł niezależnie czy masz 1 polecenie zapłaty czy 100, więc jest ok ale są inne banki,które nic nie biorą za polecenie zapłaty od lat

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    26.  2014-05-28 08:38:06

    Pragmatyk - bo dawało to pewność zapłaty w terminie. Dzisiaj ludzie mają w [...] terminowe płatności, karty mają obciążone, ze bank nie może zrealizować płatności ze względu na brak kasy, itd. Ja miałem polecenie zapłaty kiedyś, jednak zmieniałem konto i jakoś nie miałem czasu ;-) zadbać o przesłanie operatorowi tego pełnomocnictwa... Na nieużywanym koncie kasy nie było (zdaje się kwartał po wypowiedzeniu wtedy konto jeszcze funkcjonowało), więc operator po 3 miesiącach przestał wysyłać dyspozycję do banku ;-) I tak już któryś rok wróciłem do standardowego przelewu ;-) Musze w końcu się sprężyć i wypełnić ten druczek ;-) 17 - oczywiście zdaję sobie sprawę ;-) 25 - za polecenie zapłaty płaci polecający chyba? Miałem różne polecenia zapłaty, w cenniku opłata była, ale mnie nigdy nie obciążano prowizją...

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    27. ~rymi  2014-05-28 16:19:44  host: psyche.cst.tpsa.pl

    w mBanku płaci się 1zł za usługę polecenia zapłaty uruchomioną w koncie niezależnie ile masz poleceń zapłaty - ja mam 5 i co miesiąc wpada 5 rachunków które są opłacane w kwocie rachunków i do tego mBank miesięcznie dobiera sobie 1zł

Dodaj swoją opinię