Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orange - rejestracja numeru w kioskach Ruchu

Orange - rejestracja numeru w kioskach Ruchu

orson_dzi 27 Lipca 2016 10:38

5 3

Orange umożliwia zarejestrowanie numeru na kartę w kioskach Ruchu. Dostępnych jest ponad 1800 punktów w całym kraju.



Jak informuje Orange, wszyscy pracownicy placówek Ruch będą przeszkoleni z zakresu rejestracji numerów. Będzie jej można dokonać kupując nowy starter lub przychodząc z już posiadanym numerem. Do rejestracji potrzebny jest dowód tożsamości.




Jak zapewnia rzecznik Orange dane osobowe będą przekazywane specjalnym, zabezpieczonym łączem w standardzie SSL (dane nie zapisują się w systemie Ruch, ale od razu na serwerze Orange).

Listę dostępnych punktów można sprawdzić na mapie w serwisie www.zarejestrujnumer.pl.

Źródło tekstu: Orange     

Dodaj do:

Tagi: rejestracja | ruch | orange

w sumie: 22
  • 2

    3. ~  2016-07-27 10:49:34  host: host-37-190-169-55.dynamic.mm.pl

    Ale to było do przewidzenia.
    Pójdziesz do Pani Halinki do kiosku, dasz 20zł oraz ptasie mleczko to ci wbije dane jakie chcesz, pesel z generatora a dane jan nowak.

  • 1

    6. ~  2016-07-27 11:24:29  host: 5.254.65.203

    @2: Zapomniałeś o pożyczkach :)

  • 0

    7. ~monek  2016-07-27 11:27:05  host: n06-05-06.opera-mini.net

    Jak sprawdzić w orange czy nr.jest zarejestrowany jest jakiś kod ?

  • 0

    8. ~  2016-07-27 11:34:33  host: 77-253-249-32.adsl.inetia.pl

    7, tu jest instrukcja: http://tlp.is/aoe

  • 0

    9. ~@3  2016-07-27 12:16:39  host: 171-rev107.zambrow.net.pl

    Chłopie o czym ty piszesz. Może i będą takie przypadki, ale jednostkowe i jak ta osoba w kiosku to debil. Przecież oni mają pewnie podpisane papiery o ochronie danych osobowych oraz o tym, że muszą poświadczyć prawdę i za to grożą im kary po kilkadziesiąt tysięcy. Myślisz, że przy takich kwotach za ptasie mleczko, ktoś będzie poświadczał nieprawdę?

  • 0

    10. ~@3  2016-07-27 12:17:42  host: 171-rev107.zambrow.net.pl

    P.S. pewnie musi robić skan dowodu, inaczej nie przejdzie. Oczywiście z oryginału.

  • 0

    11. ~Marek  2016-07-27 12:23:43  host: 095160199177.leczyca.vectranet.pl

    Kiedy rejestracja za pomocą przelewu? Bo ja do salonu ani do kiosku się nie wybieram.

  • 0

    12. ~  2016-07-27 12:38:47  host: 212-51-156-173.fiber7.init7.net

    Nikt w kiosku nie robi żadnych skanów, dajesz dokument albo sam podajesz dane, pani/pan w kiosku zerka na ten dokument czy podałeś prawidłowe i już, u mnie tak właśnie było.

  • 0

    13.  2016-07-27 12:51:41

    @11 http://tlp.is/aok

  • 0

    14.  2016-07-27 14:10:43

    9 - za poświadczenie nieprawdy grozi więzienie a nie jakaś śmieszna kara pieniężna ;-)

  • 0

    15.  2016-07-27 14:11:14

    12 - znaczy, ze całkiem sporo ryzykuje ;-)

  • 0

    16. ~pabloki  2016-07-27 14:40:13  host: user-5-173-11-98.play-internet.pl

    w tym ruchu to już wszystko niedługo będzie , brakuje jeszcze hot dogów i kawy.orange zatem małpuje od innych. ale im wiecej tym lepiej. tylko .... czy to wszystko jest zgodne z ustawą?

  • 0

    17.  2016-07-27 14:50:00

    16 - jakie masz zastrzeżenia? Nie jest to długi przepis, więc łatwo wskazać niezgodność...

  • 1

    18. ~  2016-07-27 14:51:48  host: user-5-173-139-209.play-internet.pl

    Oglądałem ruski film o policji. Tam ludzie, którzy chcą być anonimowi kupują "z ręki" od gości na ulicy rejestrowane prepaidy. Zrobił się z tego zawód. W Polsce będzie to samo lub będą się posługiwali zagranicznymi nierejestrowanymi numerami. A do określenia lokalizacji nie potrzebna jest durna rejestracja. Odbywa się to b. szybko i profesjonalnie. Każda komórka jest namierzalna i przestępcy doskonale o tym wiedzą. Rejestracja to bat wyłącznie na przysłowiowego Kowalskiego. Jak widać każdą ciemnotę ludziska dadzą sobie wcisnąć.

  • 0

    19.  2016-07-27 14:53:29

    Art. 60b ust. 2:
    Abonent podaje dane, o których mowa w ust. 1, przy zawieraniu umowy w formie pisemnej lub elektronicznej. Abonent będący stroną umowy o świadczenie usług przedpłaconych w publicznej sieci telekomunikacyjnej podaje dane, o których mowa w ust. 1, dostawcy usług. Dane mogą być podane również drogą elektroniczną albo w inny sposób określony przez dostawcę tych usług.
    i ust. 4:
    Potwierdzenia, o którym mowa w ust. 3 pkt 1, dostawca usług może dokonać również za pośrednictwem osoby trzeciej działającej w imieniu dostawcy usług.

  • 0

    20. ~pabloki  2016-07-27 15:56:39  host: user-5-173-11-98.play-internet.pl

    19 nie nauczyłes sie ze w polsce przepis przepisem ale wiele zalezy od interpretacji? to tym bardziej jak było MNP nie trzeba by w mysl tej ustawy rejestrowac.

  • 1

    21. ~ruch  2016-07-27 16:06:15  host: user-94-254-193-65.play-internet.pl

    @16 kawa i hotdogi jest od dawna może nie w kioskach ale salonikach Ruch jak najbardziej ...

  • 1

    22.  2016-07-27 16:58:09

    20 - no to jak to interpretujesz - żyjesz w Polsce i na pewno wiesz...
    Jakbyś łaskawie czytał co piszę, to byś doczytał, ze już w rozmowach na etapie projektu mówiłem, ze "stare" sposoby rejestracji, w tym rejestracji przed przeniesieniem (bo do tego nie było potrzebne podawanie numeru pesel a tym bardziej - jeśli już podawany był w karcie rejestracyjnej, nie było potwierdzania) niewystarczające będą.

  • 0

    23. ~Ojciec  2016-07-28 17:55:17  host: p3E9E4E27.dip0.t-ipconnect.de

    Uwaga! Wraz z rejestracja włączają bez umowy Minutofon za 25 zł/miesiąc! Uważajcie, bo za wyjście po złożeniu reklamacji wystawiają notę na 51 zł z groszami - dane personalne już mają! Taka praktyka ma miejsce np. w Toruniu na Starym Rynku, paniusia rżnie głupa i wciąga starsze osoby w 3-letnia umowę bez podpisu!

  • 0

    24. ~asia  2016-07-29 20:49:15  host: public-gprs174861.centertel.pl

    do @12 czyli wszystkie dane z dowodu i karty wprowadzono ręcznie? Bo gdzieś czytałam że był skanowany jakiś kod kreskowy z karty.

Dodaj swoją opinię