Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orange: rejestracja numeru na kartę u listonosza

Orange: rejestracja numeru na kartę u listonosza

orson_dzi 16 Grudnia 2016 10:17

2 11

Orange umożliwia rejestrację numeru na kartę u listonosza. To pierwsza tego typu usługa w Polsce.

Aby zarejestrować numer należy w obecności listonosza wysłać SMS-a o treści NUMER na numer 80190. Treść SMS-a zwrotnego z numerem telefonu i karty SIM należy przekazać listonoszowi, który wprowadzi dane z wiadomości oraz numer PESEL z okazanego dowodu osobistego do systemu za pomocą tabletu. Potwierdzenie rejestracji odbędzie się SMS-em.




Rejestracja numeru u listonosza jest dostępna w przypadku 75% kodów pocztowych w kraju. W przyszłości dostępność ma być rozszerzona.

Obsługiwane obecnie kody pocztowe można sprawdzić na stronie www.zarejestrujnumer.pl.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: orange | rejestracja | listonosz

w sumie: 36
  • 0

    18. ~a  2016-12-16 19:09:25  host: user-94-254-145-207.play-internet.pl

    Usługa nie jest dostępna w Twoim rejonie!

  • 0

    19. ~Nick  2016-12-16 20:25:55  host: dmw176.neoplus.adsl.tpnet.pl

    16. ~listowy: pierdoły to Ty piszesz!!! dziś zablokowali mi numer i nawet reklamacji nie chcieli przyjąć!!! żenada

    ciekawe czy tak zablokowany numer mogę przenieść teraz do innej sieci?

  • 0

    20. ~♥~  2016-12-16 20:50:01  host: 8.37.225.61

    19).
    poproś o odblokowanie, odblokują, dopiero wtedy przenieś.

  • 0

    21. ~Marek  2016-12-16 20:54:03  host: host-37-190-163-156.dynamic.mm.pl

    ~Nick: wyślij reklamację poleconym, w reklamacji zażądaj konkretnej rekompensaty za czas, w którym numer bezprawnie był wyłączony oraz nie zapomnij poinformować, że zgłosiłeś sprawę do UKE. Oczywiście zgłoś sprawę do UKE wypełniając formularz na www urzędu. Tak to już jest w polskiej rzeczywistości, że wszelkie "nielimitowane rozmowy" to zwykle tylko marketingowa ściema, a w praktyce jak się dużo dzwoni to operatorzy bezprawnie według tylko sobie znanego widzimisię blokują numery pod pretekstem rzekomego generowania sztucznego ruchu. Jako że UOKiK i UKE wciąż nie dowalili im jeszcze kary za ten bezprawny proceder to póki co ta samowolka operatorów kwitnie. Tu zachodzi także dodatkowe podejrzenie nieuczciwej reklamy bonusu 1000zł (sprawa dla UOKiK).

  • -1

    22. ~Marek  2016-12-16 20:55:44  host: host-37-190-163-156.dynamic.mm.pl

    @20 Praktyka jest taka, że Orange zwykle staje okoniem i po dobroci nie chce odblokować.

  • 0

    23.  2016-12-16 21:08:11

    TomecekGD - ja kiedyś miałem do odebrania polecony w inpoście... Kolejka? No 2 osoby tylko - nadające, więc poszło szybko. Mnie ponad godzinę dwie panienki obsługiwały... Nie mogły znaleźć listu. Przejrzały chyba wszystko co miały... Dopiero jak ich listonoszka przyszła powiedziała, gdzie wczorajsze awizowane listy leżą... Pod nosem ;-)
    Ni chcę nawet wspominać o gazowym systemie ogrzewania pomieszczeń ich "poczty" - od wilgoci oddychać nie można było a listy same się otwierały ;-)

  • -1

    24. ~gref  2016-12-16 23:16:03  host: 188.146.25.19.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Bez sensu, orange kombinuje jak tylko może żeby tylko nie ułatwic rejestracji czyli umożliwic jej przeprowadzenie przez internet z innego już zarejestrowanego numeru jak np. w P4.

  • -1

    25.  2016-12-16 23:27:09

    14@ Też to miałem tylko przy opcji za darmo z jednym numerem. Po około 8 godzinach w ciągu paru dni rano sms o blokadzie. Przykra sprawa lecz po takim incydencie nie mam zaufania do Orange.

  • -1

    26. ~♥~  2016-12-17 00:34:32  host: 8.37.225.66

    25).
    Najgorsze, że sam rzecznik Orange zapewniał, że takie rzeczy nie zdarzają się normalnym użytkownikom, że możecie rozmawiać swobodnie, bez obaw....

  • -1

    27. ~  2016-12-17 04:13:31  host: host-176-221-123-159.dynamic.mm.pl

    Ale się sraczkują. Szkoda, że nie można zarejestrować listonosza przez numer na kartę. Ostatnio jeden puka raz i schodzi zanim dojdę do drzwi. Co, mam go gonić po podwórku w gaciach, skoro dopiero wyszedłem z łóżka?

  • -1

    28. ~  2016-12-17 06:41:02  host: 89-64-29-63.dynamic.chello.pl

    InPost to smieszna firemka przy PP.
    O poczcie mam bardzo dobra opinie. Fakt przesylki kurierskie sa drozsze ale inpost tez sie podniosl.

  • -2

    29. ~eee  2016-12-17 10:34:58  host: user-94-254-224-56.play-internet.pl

    po co pesel skoro nie ma obowiązku - tylko imie nazwisko, karta i dodatkowo okazanie dokumentu do weryfikacji ale bez spisywania jego numeru czy też peselu.

  • 0

    30.  2016-12-17 15:16:35

    29 - nie ma obowiązku?

  • 0

    31.  2016-12-17 16:45:53

    29@ Imię, Nazwisko i Pesel jest obowiązkowe. Adres już nie

  • 0

    32.  2016-12-17 16:52:48

    Andrzej24 - no doskonale wiem, ze nie adres ale imię, nazwisko i pesel (a w razie jego braku nazwę i numer dowodu tożsamości - jak już się licytujemy kto wie lepiej czy więcej...) ;-)
    Pytałem o pesel i numer dowodu ignoranta powyżej.

  • 0

    33.  2016-12-17 16:53:18

    Upsss... Pomyliłem numerki postów ;-)

  • 0

    34. ~Calm7  2016-12-17 16:55:02  host: abbq235.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ciekawe kiedy wprowadzą rejestrację numerów u policjanta:-D

  • 0

    35. ~RamzeS  2016-12-17 18:45:40  host: public-gprs368501.centertel.pl

    @14, @25. Jak weszła oferta nr bez limitu to kupiłem starter i dzwoniłem do dziewczyny (era) po kilku dniach sms że naruszyłem regulamin oferty na kartę, można było odbierać połączenia przychodzące na tym nr, nic poza tym.
    Nie wiem jak jest teraz? bo mam abonament.

  • 0

    36. ~  2016-12-18 07:46:36  host: user-94-254-142-52.play-internet.pl

    w osssa chodzą listonosze?

  • 0

    37.  2016-12-18 11:49:47

    Poczekamy może w styczniu sołtys będzie rejestrował, albo gospodarz domu. hmm.

Dodaj swoją opinię