Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orange pyta o choroby i proponuje ubezpieczenia

Orange pyta o choroby i proponuje ubezpieczenia

Q! 23 Grudnia 2011 09:36

0 0

Alert24 informuje, że konsultanci Orange pytają klientki o poważne choroby w rodzinie, a następnie proponują ubezpieczenia. Biuro Orange tłumaczy, że są to tzw. pytania selektywne, niezbędne do sprzedaży produktów firmy.

Według serwisu Alert24, klientka podczas rozmowy z konsultantem Orange miała usłyszeć m.in. takie pytania jak Czy w pani rodzinie występowały nowotwory złośliwe piersi lub narządów kobiecych? oraz Czy u pani rozpoznano kiedykolwiek nowotwór złośliwy albo stwierdzono obecność wirusa HPV?

Jak informuje biuro prasowe Orange, są to pytania selektywne zadawane klientkom przy sprzedaży produktu ubezpieczeniowego Program Ewa. Z programu mogą skorzystać tylko osoby, które odpowiedzą negatywnie, dlatego - jak utrzymuje operator - takie pytania muszą zostać zadane. Sam operator nie widzi nic złego w tym, ż zadaje swoim klientkom tak osobiste pytania.

W przesłanym TELEPOLIS.PL oświadczeniu, rzecznik Grupy TP, Wojciech Jabczyński, napisał:

Przy sprzedaży produktu ubezpieczeniowego "Program Ewa" nasi konsultanci zadają tzw. pytania selektywne dotyczące stanu zdrowia. To formalny wymóg przy zawieraniu ubezpieczeń zdrowotnych i na życie. W przypadku podpisywania polisy w formie papierowej klient wypełnia kwestionariusz, w którym także jest pytany o swoją historię zdrowotną. Skrypt rozmowy wygląda w następujący sposób:




"Aby upewnić się, że mogę Pani zaoferować ten program, pozwolę sobie w tym miejscu zadać dwa pytania. Są one dość osobiste, jednak ten temat w dzisiejszych czasach jest bardzo dobrze znany nam kobietom i otwarcie o nim rozmawiamy, tym bardziej, że w mediach słyszymy coraz więcej dyskusji na ten temat.

1. Czy u Pani matki, siostry lub córki występowały nowotwory złośliwe piersi lub narządów kobiecych?
2. I drugie pytanie: Czy u Pani rozpoznano kiedykolwiek nowotwór złośliwy lub stwierdzono obecność wirusa HPV?

Nasi pracownicy są specjalnie przygotowani, starają się być maksymalnie wrażliwi i empatyczni, zdając sobie sprawę, że to osobiste pytania. Klientka może w każdej chwili odmówić rozmowy na ten temat.

Jeśli ktoś poczuł się urażony taką formą rozmowy i zadawanymi pytaniami, to w imieniu Orange przepraszam. Zrobimy wszystko, aby niezbędne formalności przy ubezpieczeniach telefonicznych były załatwiane, najdelikatniej jak to możliwe."

Źródło tekstu: alert24, wł     

Dodaj do:
w sumie: 16
  • 8

    1. ~  2011-12-23 09:45:23  host: 77-255-174-142.adsl.inetia.pl

    A zapomnieli o mężczyznach? Przecież zapytać o prostatę, też by wypadało. Współczuję kobietom. Ciekawe czy takie same pytania zadają mężczyzną jak w tej reklamie "czy zamierza Pan zajść w ciążę w najbliższym czasie"

  • -1

    2. ~  2011-12-23 09:53:49  host: z52-03.opera-mini.net

    Przecież już o tym było dawno...

  • 3

    3. ~sugerowana odpowiedź  2011-12-23 09:59:22  host: 77-253-152-12.adsl.inetia.pl

    Tak, mam raka mózgu, spowodowanego przez długie rozmowy w Orange. Co mi mogą Państwo zaproponować?

  • 1

    4.  2011-12-23 10:03:00

    #1 prostata to pół biedy... ale jak mogli nie zapytać BRAK EREKCJI? :P :O

  • 1

    5.  2011-12-23 10:04:16

    jak klient podpisz z orange umowę na 48 miesięcy, to GRATIS dostanie co miesiąc 1 niebieską tabletkę, tj. AŻ 48 niebieskich tabletek!!! na cały okres umowy :P

  • 0

    6.  2011-12-23 10:26:03

    Niektórzy to się zachowują, jakby od prostego pytania zaszli w ciążę albo dostali raka... Szukanie problemów na siłę. Jak tak to stoją na chodniku w drodze do sklepu i obgadują pół osiedla - i to jest według kobiet dobre i moralne, a jak ktoś się spyta czy są chore to się oburzają...

  • 0

    7. ~hantel  2011-12-23 10:30:11  host: dpu250.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Przeciez tutaj nie chodzi o to, zeby kogos obrazic, tylko zaproponowac jaks oferte. Oczywiscie najwieksza deliaktnosc w takim dzialaniu jest silnie porzadana.

  • 2

    8. ~kamil  2011-12-23 10:43:37  host: ip-91-207-203-169.comp-serwis.com.pl

    Proponuję pytanie: na jaką chorobę psychiczną Pan/Pani cierpi, że wybrał Pan/Pani sieć Orange. To tylko takie pytanie selektywne. Nic więcej bo ubezpieczenie takich schorzeń nie obejmie nawet z pakietami :D

  • 1

    9. ~  2011-12-23 11:12:15  host: 77-253-152-12.adsl.inetia.pl

    @6 - to, że ty Atlan jesteś ekshibicjonistą i prywatność nie ma dla ciebie znaczenia, to twoja sprawa. Poza kwestiami prywatności, z których nie każdy chce się zwierzać jakiemiuś anonimowi po drugiej stronie, jest też kwestia samopoczucia. Niekótrzy nie lubią być przypominani o stanie swojego zdrowia, a jak ktoś natarczywie pyta, to im się przypomina...

  • -3

    10.  2011-12-23 11:21:42

    @8, czepiasz się. Orange to bardzo dobry operator. Tak jakościowo, jak i cenowo.

  • 0

    11.  2011-12-23 11:28:13

    #9 - ale czy to jest jakiś obowiązek się zwierzać ankieterowi? Nie chcesz to nie gadasz, rozłączasz się i po sprawie. Naprawdę to jest jakiś problem żeby się na początku rozmowy wyłączyć kiedy nie chce się gadać z telemarketerem?

  • 0

    12. ~  2011-12-23 11:34:09  host: z25-07.opera-mini.net

    ale chyba nie trzeba na ten temat w ogole rozmawíac Mozna za rozmowe podziekowac wiec o co larum Szukanie sensacji na sile...Kazde ubezpieczenie wymaga podania pewnych informacji jak komus nie pasuje to niech sie nie godzi na rozmowe i tyle

  • 1

    13. ~  2011-12-23 11:47:43  host: t14-13.opera-mini.net

    Papszmir jak (nie)widzisz to tu bardziej chodzi o choroby ciała a nie zaburzenia (najczęściej) psychiczne. Widać od dawna nie tylko na telepolisie że uważasz że tylko z twoją głową wszystko jest w najlepszym porządku.

  • 1

    14. ~ala  2011-12-23 12:38:11  host: user-31-175-109-249.play-internet.pl

    czyli będą dzwonić z super ofertą sprzedażową, a za chwilkę z jeszcze lepszym ubezpieczeniem?

  • 1

    15. ~dechomenon  2011-12-23 12:44:35  host: 83-238-213-106.ip.netia.com.pl

    to się nazywa "multisprzedaż" pod jedną korporacją

  • 0

    16. ~  2011-12-24 18:20:09  host: ip-157-25-59-69.multimo.pl

    Orange powinno się zdecydować - sprzedaje usługi telekomunikacyjne czy powietrze (ubezpieczenia)?

Dodaj swoją opinię