Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orange przyśpieszy Internet 1 października

Orange przyśpieszy Internet 1 października

orson_dzi 28 Września 2015 17:14

11 9

Orange zaprasza na konferencję prasową poświęconą nowej usłudze szybkiego Internetu. Weźmie w niej udział Bruno Duthoit, prezes Orange Polska.



Wydarzenie odbędzie się 1 października o godzinie 11:30. Możemy spodziewać się na niej prezentacji nowych planów Internetu stacjonarnego z wykorzystaniem technologii FTTH.




Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: ftth | orange

w sumie: 53
  • -2

    34. ~abel  2015-09-29 05:39:30  host: user-94-254-209-41.play-internet.pl

    Ogromne inwestycje w ftth przy których sam biorę udział muszą przynieść efekt. Projektuje i buduje tego bardzo dużo. W takim Lublinie niedługo wszystkie cale miasto bedzie zrobione.
    Osoby tylko krytykujące niech zadadzą sobie pytanie dlaczego takie UPC czy VECTRA nie budują sieci na wsi? Odpowiedz jest taka sama w przypadku Orange. To musi sie oplacac i na wieś dla 80 domów nie będą budować 20km swiatlowodu bo to koszt 2mln zl i kiedy to się im zwróci? Są technologie mobilne, są projekty unijne i Orange nie musi miec światła w kazdej dziurze w kraju.

  • 0

    35.  2015-09-29 08:13:33

    @34 amen. Nie widziało państwo potrzeby posiadania narodowego operatora to go nie ma i niech nikt nie oczekuje, że Orange będzie się zachowywał jak narodowy operator.

  • 0

    36. ~  2015-09-29 09:54:15  host: public-gprs517079.centertel.pl

    Może ktoś zna odpowiedzi na kilka pytań o pomarańczowe FTTH:
    1. Czy w światłowodzie Orange stosuje takie praktyki jak automatyczne odnawianie umowy na 6-miesięcy lub kilkukrotne podwyższenie ceny po przejściu na czas nieokreślony?
    2. Czy można wykupić w tej usłudze statyczne IP?
    3. Jak to jest podłączane - dają jakiś router z światłowodowym WAN czy mediaconveter plus router? Jeżeli opcja nr 2, to czy można nie zamawiać ich urządzenia, tylko podłączyć własne?
    4. Czy tutaj też jest DLM?

  • -2

    37. ~noname  2015-09-29 10:19:25  host: 195.205.121.131

    @33 gdzieś od wakacji youtube został poprawiony(wstawiono serwery cache) kolejno w sieci mobilnej a później i stacjonarnej więc ten argument już odpada

  • 0

    38. ~noname  2015-09-29 10:24:33  host: 195.205.121.131

    @36
    1. nie wiem ale zakładam, że umowa nie będzie się różnić od tych na xDSL
    2. statyczny adres IPv6 masz gratis :), statyczne IPv4 masz tylko w usługach biznesowych lecz od czego jest dyndsn
    3. dają Liveboxa/funboxa i ONT(~mediaconverter), nie można nie zamówić urządzenia ale i tak za nie nie płacisz, czy można nie używać liveboxa/funboxa to już inny temat
    4. W technologi GPON nie ma czegoś takiego jak DLM

  • 1

    39.  2015-09-29 11:47:27

    U mnie dziś orange kładzie światełko. Zobaczymy jak będzie z ofertą i sprzętem bo teraz to nie ma co porównywać z głównymi graczami na rynku.

  • -1

    40. ~tramalukta666 death  2015-09-29 12:43:35  host: 77-254-168-68.adsl.inetia.pl

    Najszybszy Internet jest w życiu najważniejszy!

  • 1

    41. ~  2015-09-29 15:23:24  host: 138-153-255-130.dynamic.t-mont.net.pl

    @ 31. ~xxx:
    Nic podobne, to nie był problem z wprowadzeniem zamówienia przez WWW!
    W dwa dni po wprowadzeniu przeze mnie zamówienia przez WWW zadzwoniono do mnie z Orange i podano mi termin montażu. Niestety, monter się nie pojawił, a zamiast niego dostałem emaila o treści, którą już podawałem. Potem jeszcze przez jakieś dwa tygodnie usiłowałem wyjaśnić sprawę: przez email, na infolinii oraz w placówce Orange, wszystko bezskutecznie. Na emaila otrzymałem tylko jedną odpowiedź, zresztą całkowicie nie na temat: reklamowy obrazek w PDF-ie zaczynający się słowami "Dziekujemy Ci, ze jesteś Klientem Orange", chociaż ja wcale klientem Orange nie byłem, a dopiero chciałem zostać! Na moje następne emaile już w ogóle nikt nie odpowiedział!
    Na infolinii (płatnej!!!) oraz punkcie Orange był mniej więcej taki sam efekt; dostawałem odpowiedź, że w mojej lokalizacji nie ma możliwości zainstalowania internetu FTTH, chociaż jeden z sąsiadów w swoim mieszkaniu taki internet miał i ma go wciąż!
    Po dwóch tygodniach takiej przepychanki poddałem sprawę i zamówiłem internet u operatora miejscowej kablówki, który podpiął mnie już następnego dnia.
    Przy takim sposobie działania, Orange musi podzielić los PGR-ów, innego wyjścia nie ma.

  • -2

    42. ~"31"  2015-09-29 15:27:55  host: 212.160.172.85

    bajki opowiadasz: jak by było FTTH u sąsiada to i byłoby u Ciebie. bląd w bazach danych, który pokazywał FTTH i tyle. nie mogli Ci podłączyć czegoś czego nie ma w Twoim bloku i wszystko na ten temat.
    A sama usługa rewelka, zwłaszcza dla klientów Orange: za niespełna 60zł internet, telefon na UE/USA, itp. i 600 MB/s. Pozdr

  • 0

    43.  2015-09-29 15:42:17

    Jeszcze trochę i będziemy drugą Japonią z gigabitowym łączem :D

  • -1

    44. ~  2015-09-29 19:49:47  host: 138-153-255-130.dynamic.t-mont.net.pl

    @42:
    Bajki opowiadam? A ten zainstalowany sprzęt do FTTH na zdjęciu to wymyśliłem sobie? http://tlp.is/7pn

  • 1

    45.  2015-09-29 19:57:06

    Zwyczajny LiveBox 3.0 z obsługą ADSL/VDSL2+ i FTTH na upartego po zmianie konfiguracji.

  • 0

    46.  2015-09-29 20:02:11

    @44 faktycznie widać switch do obsługi FTTH :D montowałem takie kiedyś jako doradca salonowy ;)

  • 0

    47. ~  2015-09-29 20:18:41  host: 138-153-255-130.dynamic.t-mont.net.pl

    @46:
    Właśnie! Ten biały kabelek z zielonymi końcówkami to światłowód (pigtail) i takie samo białe pudełko przykręcone do ściany jak widać na zdjęciu, to ja mam w swoim mieszkaniu. A ten "znawca" z komentarza #42, piszący z Departamentu Informatyki TPSA w Katowicach, to nawet nie odróżnia megabajtów (MB) od megabitów (Mb)!

  • 0

    48.  2015-09-29 20:25:32

    @47 FTTH zajmował się Lublin na Chodźkach :D Takie pudełko mógłby podpiąć wyspecjalizowany podmiot ds. obsługi technicznej w Orange, pewnie technik z Relacom albo innej firmy PT dla ex-TP. Lub ktoś o randze Orange Eksperta :) więc z radością powiem że to światło :P

  • 1

    49. ~Punk  2015-09-29 20:35:38  host: apn-46-76-13-97.dynamic.gprs.plus.pl

    Dla przeciętnego Kowalskiego starczy spokojnie 20 Mbps, ja teraz średnią mam tyle i wystarczyłoby gdyby nie przycinanie przez Plusa pasma i nakładanie FUP mimo aktywnego pakietu podstawowego.
    Kiedyś czyli jakiś rok temu, w sumie to jeszcze 3 miesiące temu internet od Plusa czyli Power LTE działał całkiem sprawnie, ale ostatnio od prawie 3 miesięcy jest coraz gorzej i przycinają też klientów którzy jeszcze nie wykorzystali pakietu podstawowego, a jak się złoży reklamacje to co plują prosto w twarz i mówią że pada deszcz.
    Mnie już tym podejściem do klienta tak wkurzyli że jak tylko będzie mi się kończyć umowa to pójdę od nich skoro mają klienta w d.....e to ja ich też będę miał w tym samym miejscu.
    Pieniądze dostanie albo lokalny ISP lub Netia gdyż ostatnio z nimi rozmawiałem i są skłonni przekonać Orange do pociągnięcia 200 m kabla do mojego domu.

  • 1

    50. ~  2015-09-29 22:14:37  host: 138-153-255-130.dynamic.t-mont.net.pl

    @48:
    Na zakończenie chciałbym podsumować całą tę historię z FTTH.
    Światłowód dociągnięto do ok. 160 mieszkań na osiedlu. Obecnie w listownikach znajdujemy ulotki z reklamami internetu FTTH z Orange, ale teraz już nie ma kto z tej oferty skorzystać, bo osiedle już w 90% zostało zasiedlone, mieszkańcy popodpisywali z kablówką 2-letnie umowy na dostarczanie internetu i nawet gdyby chcieli skorzystać z oferty Orange, to nie mogą, bo wiąże ich umowa z kablówką.
    Czy ktoś się jeszcze dziwi, dlaczego Orange traci rynek?

  • 0

    51.  2015-09-29 23:53:37

    @34 człowieku o czym ty piszesz? Jeżeli 20tys. osiedle w Krakowie, w bloku nie mają nic do zaoferowania więcej niż ADSL10Mb, to pytam się gdzie się im będzie opłacać? Orange to firma krzak, która tylko w reklamach jest obecna. Dziwne, że na tym samym osiedlu upc się wszystko opłacało i każdy blok ma kabel upc. Orange to takie dziady, że nawet jak nowy blok postawiono na osiedlu to oczywiście upc mogło się postarać o wejście tam, po orange tam śladu nie ma. Więc bez bajek mi tu, że oni w mieście inwestują. Widzę te inwestycje w reklamę.... Realnie ich nie ma! Gdyby szanowali klienta to by go mieli z roku na rok coraz więcej. Życie pokazuje jednak, że ta firma klienta ma w d... więc ludzie odchodzą jeżeli tylko jakaś normalna firma w okolicy się pojawia i łaski nie robi z podłączeniem. Jak dla mnie mogą się w ogóle już zwijać z osiedla, bo nic nie oferują godnego uwagi.

  • 0

    52. ~xxx  2015-09-29 23:58:45  host: host-31-6-144-167.dynamic.mm.pl

    @50 nikt sie nie dziwi oprocz orange ze traca klientow ale to powtarzam od kilku lat jak tu pracuje ze orange zawsze budzi sie z reka w nocniku.

    byc moze nie pojawil sie monter bo jeszcze nie mieli testLab`ow wiec fizycznie nie mogli uruchomic uslugi.
    albo jakis inny problem tak czy siak zjeebali sprawe ;)
    ja puscilem w poprzednim tyg pierwsze zamowienia i podlaczyli bez problemu
    uwierz mi orange ma cisnienie aby to bylo dobrze przygotowane ale cos im nie idzie nawet juz nie wnikam czy to wina opka czy partnera. najwiekszy problem maja z dokumentacja a nie ze sprawami technicznymi.

    @49 juz to widze jak orange ciagnie kabel no chyba ze ktos tam slono zaplacil

  • 0

    53. ~kurczak80  2015-09-30 17:04:14  host: aany7.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Przypuszczam że będzie jutro prezentacja Gfast i jego testów :)
    Czyli żadne światełko tylko dalej miedź.
    Obecnie mam Funpacka do 80mbit, wyciągam 43mbit 800m do centrali.
    Przypuszczam że Gfast nic nie polepszy, o Ftth mogę zapomnieć bo moja mieścina ma do 8000 mieszkańców i cud że vdsl działa.
    Ogólnie nie psioczę na Orange bo net chodzi bezawaryjne mam multiroom który także chodzi bez zarzutów.
    W moim mieście po prostu nie ma lepszej alternatywy w tej cenie co daje orange.

Dodaj swoją opinię