Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orange: Przelew SMS z dziennym limitem 10 zł

Orange: Przelew SMS z dziennym limitem 10 zł

LuiN 4 Kwietnia 2012 15:28

0 0

Zapowiedziane w marcu zmiany w usłudze Przelew SMS wywołały ostrą dyskusję. Sieć Orange wzięła to pod uwagę i zamieniła miesięczny limit 10 zł na limit dzienny.

O planowanej na koniec marca redukcji maksymalnej dziennej kwoty Przelewu SMS z 200 zł (do 10 transakcji) do 10 zł i to nie dziennie, lecz na miesiąc, szerzej pisaliśmy w tej wiadomości. Zmiana oferty miała pomóc sieci w walce z nadużyciami.




Sieć Orange pod wpływem fali krytryki ze strony klientów postanowiła jednak przetestować najpierw inny model usługi, w którym przelew może mieć wartość maksymalnie 10 zł na dobę. Testy usługi potrwają trzy miesiące.

Źródło tekstu: Orange     

Dodaj do:
w sumie: 77
  • 0

    63. ~  2012-04-08 18:00:37  host: dmm249.neoplus.adsl.tpnet.pl

    62 nie masz lepszych argumentów przez takich jak ty jest coraz gorzej sięc ma craz mniej kasy nadajniki sie sypia bo tacy jak ty wszystko chcieli by mięc za darmo normalny uzutkownik z tego 1000zużyje 100 no może w skrajnym przypadku 200minut a ty napewno wygadujesz ten tysiac do ostatniej sekundy aja przez ciebie ciągle slyszę lub widże że sięc zajęta albo coś podobnego

  • 0

    64. ~...  2012-04-08 18:13:17  host: v20-16.opera-mini.net

    @63 Ponawiam prosbe. Napisz dokladnie o ktory pakiet Ci chodzi.

  • 0

    65. ~  2012-04-08 19:02:12  host: dmm249.neoplus.adsl.tpnet.pl

    64 o ten którego nadużywasz

  • 0

    66. ~...  2012-04-08 19:30:53  host: 89.204.130.129

    @65 Powagi troche i odstaw te kule do wrozenia. Albo dyskutujesz albo trolujesz. Zdecyduj.

  • 0

    67. ~  2012-04-08 22:42:38  host: z06-11.opera-mini.net

    63. Mam takie argumenty, ponieważ nie dajesz innego wyjścia, niż skierować Cię do lekarza. PS. Być może sieć jest bardziej zajęta, ale My, użytkownicy nikogo nie okradamy jak mówisz. Wykupujemy to co nam daje firma i robimy z tym co chcemy - ja wykorzystam 1000' a inny 1'. To nasza sprawa, ale nie złodziejstwo. Zrozum to, a nie piernicz na wszystkich portalach.

  • 0

    68. ~  2012-04-08 23:42:33  host: z50-09.opera-mini.net

    orange traci zioło się za nadużycia najpierw za przelew napewno też paket 1000 zostanie zabezpieczony przed nadużycia ja proponuje np ograniczenie do 5min na godzinę co by wyeliminował osoby nadmiernie obciążające sieć . rzecznik wojtek odniósł się pozytywnie do mojego usprawnienia i przekazał już sprawę marketingu

  • 0

    70. ~  2012-04-09 11:24:49  host: z43-04.opera-mini.net

    o co ci chodzi mi ta propozycja się podoba przyczyniły to się do odciążenie sieci 5min to chyba wystarczająco dużo czasu na rozmowę a jak komuś mało to za następne minuty by już płacił normalnie napewno przyczyniło by się to do odciążenie sieci i Ograniczyło puste gadanie niczym

  • 0

    71. ~  2012-04-09 11:42:24  host: z13-06.opera-mini.net

    O to mi chodzi, że nie ma dyskusji, bo Twoje posty admin zostawia, a moje kasuje. PS. Kupują klienci pakiet 1000' za kasę, to mogą se pierniczyć ile chcą. Nie ma w tym złodziejstwa. Czy to tak trudno zrozumieć?

  • 0

    72. ~Adam Podsiad  2012-04-09 14:22:43  host: 178.213.89.227

    Panie Rzeczniku Drodzy Użytkownicy Wstęp... Zastanówcie się wszyscy co napisaliście.... Do Rzecznika... Naprawdę nie rozumiem Waszego posunięcia w czasie tak silnej konkurencji, która to co chwilę daje coraz to lepsze promocje, dodaje nowe opcje... A Wy? Hmm zabraliście usługę która napędza Wam zarówno marketing jak i przynosi jakieś dochody przy 0 kosztach marketingu! Gdzie są Wasi myślący marketingowcy, ludzie od promocji?????? Firmy, użytkownicy sprzedający przelewy sms i OnK nie tylko przynosili Wam spory dochód ze sprzedaży nominałów o wartości 100 zł (średnio miesięcznie 50-60 tys zł/ sprzedawcę, których jest kilku/kilkudziesięciu w kraju). Drugim plusem dla Was była promocja marki, za która w TV, gazetach itp itp płacicie miliony zł a tutaj sprzedający robili to Wam za darmo(a często wychodziliście na tym na plus) bo dzięki przelew sms i OnK byliście atrakcyjną siecią bo tego właśnie było potrzeba użytkownikom! Sieć Orange żyła w symbiozie ze sprzedawcami... A można było się z nimi dogadać/zadzwonić i sprzedawać doładowania i startery bezpośrednio co by skutkowało większym dochodem (z wiadomych przyczyn) Zatrudniani Marketingowcy Orange - ludzie którzy uważają że lepiej jak firma zapłaci miliony za reklamę niż będzie ona o setki tysięcy tańsza a nawet kosztowała 0 zł a przynosiła zyski. PARANOJA!! Tego teraz uczą na studiach! I to tyle do Orange. Zastanówcie się. Sprawdźcie kogo zatrudniacie... Do Użytkowników... Orange obcina Wam usługę, proponuje 2 x 10zł / dzień a Wy ich chwalicie za to zamiast walczyć o swoje... Polska.... To tak jakby bank podniósł mi prowizje a ja ich za to chwalił... Zastanówcie się nad ostatnim zdaniem

  • 0

    73.  2012-04-09 23:59:06

    72, Adam. Zgodzę się, że Mechaniczna Pomarańcza zatrudnia coraz gorszych pracowników, którzy kojarzą mi się z przedszkolem... Zero rozmowy, zero porozumienia, zero zrozumienia. Durnowate i spychologiczne odpowiedzi i robienie z użytkowników debili... Dawanie i zabieranie usług jest dla Mechanicznych określane jako dbanie o klienta oraz ulepszaniem usług. PS. Za 3 miesiące zapewne ustalą 10zł miesięcznie... Niczego nie wywalczymy, bo z Mechaniczną Pomarańczą nie da się wygrać...

  • 0

    74. ~alou  2012-04-10 09:19:51  host: 212.160.172.70

    gadasz bzdury calm7 pracowałam w Play, pracowałam w Plusie a teraz pracuję w Orange i nigdzie tak nie pilnują standardów obsługi jak w Orange.

  • 0

    75.  2012-04-10 10:48:43

    74). A ja nie pracuję w Orange, tylko jestem zwykłym użytkownikiem i od tej strony doświadczam Waszych Wysokich Standardów i Pomysłów Mechanicznej Pomarańczy.

  • 0

    76. ~  2012-04-10 11:07:39  host: 213-195-179-81.ip.netia.com.pl

    @Calm7, wyluzuj ;) Jak jesteś niezadowolony z operatora, to trzeba zmienić. Wiem, że ograniczenie przelewu sms jest złą wiadomością ale 10zł/dziennie nie jest małą kwotą. Chyba, że zajmowałeś się hurtowym handlem, to owszem mogłeś dostać po kieszeni i to tłumaczyłoby twoje zdenerwowanie

  • 0

    77. ~  2012-04-10 11:32:14  host: afdl103.neoplus.adsl.tpnet.pl

    71 bo moje są merytoryczne i wniszą powiew niwego inniwacyjnego myślenia w usprawnianiu usług a twoja dyskuusja to takie dziecinne nie bo nie , nie bo ma być tak jak jachcę , nie bo ja wiem najlepiej itp itd człowieku otwórz się na inniwacvynie nowości mas lepsze pomysły niż moje to dawaj adm na pewno ich nie wywali ale jeżeli nadal bedziesz pisał że chcesz wszystko mieć za darmo to nieżdziw sie ze uznane zostana za zwykły troolling i wywalone , gdyby twoje chore pomysły wprowadzić w zycie i wszystko było by za darmo to nie długo by nic nie było

  • 0

    78. ~  2012-04-10 11:43:14  host: afdl103.neoplus.adsl.tpnet.pl

    obsługa klijenta w orange to bagno ale nic w tym dziwnego skoro ceny są tak niskie że nie wiem czy nie poniżej kosztów też korzystam z usług orange bo jest tam najtaniej ale załatwienie najprostszej reklamacji trwa koszmarnie długo i naogół końzcy sie fjiaskiem bo ludzie zatrudnieni w bok to dyletanci a infrastruktura się rozsypuje , drugi tel fon mam w tp i tam jest diametralnie inaczej wszystko działa a jak się pojawi jakiś problem co zdaża się nie zmiernie żadko to załatwiany jest błyskawicznie przez naprawdę kompetentnych fachowców ale płacę 50zł z sam fakt istnienia w sieci tp wniosek jest prosty jak się płaci to się ma jakośc ,

  • 0

    79.  2012-04-10 12:23:44

    76). Przeciem jo luzowany ;-p Są rzeczy które ostatnio mnie wnerwiają, ale nie mam zamiaru zmieniać sieci przez BOK, czy chybione decyzje Orange, bo jeszcze nie zabrali największych profitów które dają mi extra stawkę i extra esy. Trzeba upominać Orange już teraz, bo jeśli nie, to po kolei zabiorą Nam wszystkie dobre rzeczy.

  • 0

    80.  2012-04-10 12:27:58

    76). Tak, wiem, to dobra wiadomość 10zł dziennie względem 10zł miesięcznie. Zapominasz jednak, że to TYLKO na 3 miesiące. Testowe /warunkowe dni miną, i będzie zapewne 10zł miesięcznie.

  • 0

    81. ~Kamil1987  2012-05-02 00:01:43  host: 94.42.255.161

    Przelew 100 za 65 to była dobra oferta... stosując przy tym usługę darmowego przedłużenia ważności na połączenia wychodzące... teraz jest trochę gorzej ale damy sobie radę ja już od długiego czasu stosuję metodę: Jestem w Nowe Orange GO, stawki 1gr/sms 20gr/min w orange i 18gr/sms oraz 29gr/min poza orange Kupuję doładowania w jednym z serwisów sprzedających kody m.in na allegro ale na swojej stronie mają taniej ponieważ nie płacą prowizji dla allegro i tak kupuję doładowanie 25zł za 22,5zł oraz doładowanie 200 za 180zł, łącznie 202,5zł a za to dostaję: - Nominalne 25zł + 230zł do wszystkich sieci - Jestem w orange ponad 3 lata tak więc od drugiego doładowania dostaję 60zł do wykorzystana do orange i na stacjonarne (Usługa Masz za staż) - Dodatkowo korzystam z usługi skarbonka i dostaję bonusowo 1,25zł + 10zł=11,25zł które mogę przelać na konto główne lub na konto promocyjne dostanę jeszcze o 50% więcej czyli 16zł (usługa Skarbonka) - Dodatkowo za to doładowanie dostanę jeszcze 120 minut do wykorzystania w ciągu 30 dni do wszystkich sieci (usługa Minuty na okrągło) - Doładowanie 25zł realizuję w piątek a 200zł w sobotę i dzięki usłudze SOBOTA dostaję jeszcze 10% od sumy doładowań w danym tygodniu czyli kolejne 22,5zł na konto promocyjne - Korzystam z usługi "Kumulacja okresu ważności środków" Łącznie za 202,5zł otrzymuję: - 255zł do wykorzystania do wszystkich sieci - 98,5zł do wykorzystania w orange i na staconarne i internet mobilny. - 120minut do wykorzystania do wszystkich sieci - Co daje realny koszt zakupu 1zł za 57 groszy: 202,5/353,5 = 0,57zł czyli wszystko mam taniej o 43% Ja miesięcznie wydam z 4zł na smsy do orange, z 2zł poza orange na rozmowy z 15zł i na pakiet internetowy 500MB - 15zł, łącznie w porywach 30zł - oczywiście 43% co daje realny koszt 20zł miesięcznie, kilka razy mi już próbowali wciskać abonament na siłę niemal ale absolutnie nie widzę aby mi się to opłacało.

  • 0

    82. ~  2012-05-02 07:15:14  host: z36-16.opera-mini.net

    81, to niezle kombinujesz. Ja mam mbank i dzwonie po 19gr a doladowuje po 5-10zl a smsy wysylam z heyah 1000szt za 9zl. doladowuje tez dowolna kwotą. Mozna prosciej wiec po co sie meczyc

  • 0