Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orange przechwytuje klientów TP

Orange przechwytuje klientów TP

LuiN 8 Maja 2008 10:02

0 0

Centertel konkuruje o klientów Internetu w technologii ADSL ze swoim właścicielem - Telekomunikacją Polską. W pierwszym kwartale tego roku TP sprzedała mniej aktywacji niż jej rywale - pisze Rzeczpospolita.

Rywale rozpaczliwie gonią narodowego operatora. Jednym ze sposobów są tańsze usługi. Orange do najtańszych nie należy, mimo wszystko do tej pory zdobył już ponad 20 tys. abonentów oferty Orange Freedom.

Z kilkunastu firm, które startowały w wyścigu po klientów TP, do tej pory liczyła się Netia. Wygląda na to, że poza nami na tym rynku będzie się jeszcze liczył Orange - przyznaje Mirosław Godlewski, prezes zarządu Netii, którego spółce udało się w zeszłym roku zdobyć ponad 100 tys. klientów TP.




Na liście konkurentów TP należy wymienić także Tele2, Dialog i GTS Energis. W pierwszym kwartale tego roku TP zdobyła 58 tys. abonentów Neostrady. W tym samym czasie rywale sfinalizowali 60 tys. umów.

Licząc razem z Centertelem, grupa TP wciąż jest jednak lepsza. W ten sposób Centertel psuje biznes konkurentom TP, przechwytując część klientów, którzy rezygnują z Neostrady. TP nie sprzedaje Neostrady klientom korzystającym z planu socjalnego. Bez łamania swojej polityki Telekomunikacja Polska szuka nowych klientów na Internet pod marką Orange, gdzie plan socjalny nie stanowi już przeszkody.

W kolejnych kwartałach również spodziewamy się dobrej sprzedaży usług, adekwatnej do zaplanowanych nakładów reklamowych mówi Grażyna Piotrowska-Oliwa. Do końca roku Orange może pozyskać 80 - 100 tys. abonentów Orange Freedom.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 27
  • 0

    8.  2008-05-08 11:19:42

    Sprawa jest prosta,łapią więcej ludzi bo można wziąść internet orange na planie socjalnym tp i wszysko załatwić w jednym miejscu.

  • 0

    9.  2008-05-08 12:14:24

    dla ludzi oszczędnych freedom jest lepszy ze względu na możliwość instalacji go na socjalnym oraz ze wzgl. na dodatkowych minutach. jeśli chodzi o jakość to tylko TP posiada pseudo profesjonalna obsługę i tu wygrywa. inni nie maja wcale pseudo obsługi.

  • 0

    10. ~jerry  2008-05-08 12:16:22  host: 87-205-80-212.adsl.inetia.pl

    ~.sprawd - powiedz mi czym różni się sieć sprzedaży Orange od sieci sprzedaży TPSA, podpowiem Ci niczym, chodzi o zabranie klientów konkurencji, TPSA dawno obniżyłaby cenę NEO, ale nie może!!, a skoro można sprzedać to samo tylko taniej w inny sposób to sprzedaje pod szyldem ORANGE

  • 0

    11. ~optimus prime  2008-05-08 12:16:33  host: public-gprs52789.centertel.pl

    ja jestem sprzedawca w salonie Orange i powiem jak to jest... Z tym freedom jest z jak z neo, albo jest mozliwosc albo nie.... to ze nie ma mozliwosci na freedom a sa na neo to nie do konca prawda.....pierszenstwo ma neo, potem freedom a potem reszta konkurencji !!!

  • 0

    12. ~optimus prime  2008-05-08 12:23:01  host: public-gprs52789.centertel.pl

    TPSA moglaby technicznie sprzedawac neo na socjalnym, ale wtedy kilka milionow klientow zrezygnowaloby z planu na poziomie ok, 50 zlotych.....sprzedajac freedom pod szyldem orange kasa trafia i tak do jednej puli...

  • 0

    13.  2008-05-08 12:28:34

    jerry- siec się nieco różni- sprzedaje sie najwięcej tego za co jest największa prowizja. a siec sprzedaży nie jest taka sama swoja drogą

  • 0

    14. ~DarkAngel  2008-05-08 13:54:46  host: edh229.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jeśli chodzi o neostrade to mialem 1Mb/s za ok 60zl teraz przeszedłem do UPC i mam 10Mb/s w cenie 89zl miesięcznie, i jedno powiem: mam w du..e neostrade i telefon stacjonarny ;) Amen

  • 0

    15.  2008-05-08 14:31:48

    Wszystko fajnie, tylko szkoda, ze oferta Orange FreeDom jest taka nedzna. Brakuje w niej czegos na wzor iDSL ze stalymi IP(Netia i GTS maja takie oferty), a na dodatek te bonusy w postaci minut sa tylko dla osob, ktore maja juz komorke w Orange, co np. w moim przypadku jest calkowicie nieprzydatne, bo mam tam tylko numer na karte... Ogolnie usluga nie jest zla-polecilem siostrze i jest zadowolona, aczkolwiek biurokracja taka sama jak w TP ;) na dodatek monterzy, ktorzy przyszli na wywiad/montarz byli nie w sosie, ze siostra "zdradzila TP" //lol

  • 0

    16.  2008-05-08 14:35:23

    empireus ale zeby dostać Pakie Złotówek nie trzeba mieś telefonu na abonament, tak było na początku teraz ten Pakiet Złotówek dostaje się nawet wtedy kiedy się ma mixa czy telefon na kartę ;)

  • 0

    17.  2008-05-08 15:20:13

    pumba*** czyli niedawno to wprowadzili, co chwali sie na plus :) Co nie zmienia faktu, ze mi brakuje lepszej oferty dla biznesu, cos jak iDSL w TP, albo w GTS. Dzisiaj najtansza oferta dla firm jest Netia, bo za cene 186zl (umowa na rok) dostaje sie tam 8IP + 6Mb, co np w TP i GTS kosztuje juz 2x tyle.

  • 0

    18.  2008-05-08 15:33:52

    ups, pospieszylem sie z pochwalami ;) czytam regulamin _dla_firm_ i tam trzeba miec abo... Czyli dodatkowe zlocisze daja pewnie POPowcom jedynie w ofercie FreeDom. W IdF nadal wymagany jest abonament, zeby dostac dodatkowe minuty.

  • 0

    19. ~  2008-05-08 16:00:14  host: avb143.neoplus.adsl.tpnet.pl

    empireus: Akurat stałe IP w przypadku internetu u prywatnych osób nie jest rewelacją, a na dodatek może sprowadzić na ciebie większe kłopoty. Dla firm co chcą serwer postawić to jak najbardziej.

  • 0

    20. ~altopalo  2008-05-08 17:07:53  host: public3765.xdsl.centertel.pl

    Aktywacja OF 256 kbps zajęła 6 dni roboczych, na razie chodzi dobrze. To chyba najtańsza oferta stałego łącza, tylko 34/mies przy umowie na 1 rok. Nie każdy potrzebuje 1 Mb, a wiele ofert startuje dopiero od tej prędkości.

  • 0

    21.  2008-05-08 17:13:56

    19# Ja nie pisze o ofercie dla domowych, tylko wlasnie dla firm, gdzie czasami przydaje sie stale IP, a jeszcze lepiej jak jest ich kilka/nascie ;] Jasne, ze w domu kazdy woli miec zmienne IP, bo mozna ominac limity na Rapidzie ;P

  • 0

    22. ~ukenamuniu  2008-05-08 20:03:50  host: nat-go2-1.aster.pl

    Mówimy o ADSL i BSA? TP pozyskała w I kw. 58 tys NOWYCH abonentów. Liczba przejętych od TP "starych" abonentów to 60 tys. Czyli TP by straciła 2 tys., gdyby w tłum pasożytów nie wmieszał sie Orange by odzyskać 20 tys. Reasumując: TP ma na plusie w I kw 18 tys abonentów. I tak coś mało.

  • 0

    23. ~09.09.2009  2008-05-08 21:04:19  host: enh125.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Mnie też nagabywali ale znając ich procedury administracyjne które można o kant d... potłuc wolę tego g... nie ruszać dla kilku złotych m-cznie. Jak już zacznie się robić zmiany na swoim numerze to mogiła i masakra.

  • 0

    24. ~n  2008-05-08 21:20:41  host: w3cache.dialog.net.pl

    ukenamuniu: znasz li te ilości klientów,które zmieniają neo na BSA w stosunku do tych, którzy zaczynają od BSA? czy jesteś w stanie określić ilość "cudownie po/odzyskanych" przez Tp i Orange po odpowiedzi negatywnymi możliwościami technicznymi dla "pasorzytów"? czyli te wypadki gdy automagicznie znikają problemy techniczne gdy zamawia się neo czy freedom. globalnie te liczby raczej nie są do określenia więc proszę nie wypisuj bzdur

  • 0

    25. ~ukenamuniu  2008-05-08 22:29:59  host: nat-go2-1.aster.pl

    ~n: masz rację, że bzdury - bawiłem się tylko liczbami z tego artykułu. Jestem w stanie ustalić dane dla dowolnego ujęcia "globalnego", ale nie dla zabawy. PS: bzdury tak na 10-15%.

  • 0

    26. ~  2008-05-11 13:28:49  host: cjk186.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A Netia tez przechwytuje TP. I TP traci podwojnie. Reakcja? brak. Bajka po prostu. No ale cóż Netia juz 270 tys abo netu. Niby niewiele, ale z miesiaca na miesiac jest wiecej. Koeljne oferty typu 1 MBit = 1 PLN i sie bedzie rozwijac.

  • 0

    27.  2009-08-06 16:29:01

    "Orange do najtańszych nie należy"? Nie zgodzę się, nowa oferta freedoma z obniżonymi stawkami abonamentowymi zła nie jest patrząc pod kątem netu stacjonarnego w polsce

Dodaj swoją opinię