Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orange: Premium dopiero po doładowaniu

Orange: Premium dopiero po doładowaniu

Piszemy o tym pierwsi LuiN 28 Listopada 2014 21:27

19 8

Sieć Orange zmieniła regulaminy wszystkich swoich ofert na kartę (w tym nju mobile), uniemożliwiając klientom korzystanie z usług premium przed doładowaniem konta.



Od teraz, aby móc po raz pierwszy skorzystać z usług Premiun Rate (zarówno wychodzących, jak i przychodzących) na nowym starterze należy najpierw doładować konto. Suma doładowań musi wynieść minimum 10 zł.


Zmiana dotyczy wszystkich ofert na kartę sieci Orange i nju mobile, z wyłączeniem Zetafonu i Minutofonu.




Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: nju mobile | orange | premium

w sumie: 34
  • 0

    15. ~Cwaniak2  2014-11-28 23:33:06  host: 5acf6364.bb.sky.com

    Cena w hurcie startera jest mocno poniżej 50% jego wartości. Czasem wrecz proporcja typu 5zł starter - 1zł koszt zakupu. Plus premie dla hurtownika za dużą sprzedaż. Często tez startery są dawane za free. Ogólnie wielki wał na sms premium.

  • -1

    16.  2014-11-28 23:50:18

    Dla zwykłego użytkownika to całkowicie bez znaczenia, u innych operatorów są też podobne rozwiązania. Oczywiście jest grupa "byznesmenów", w których to uderzy, ale ich mi nie jest wcale szkoda :-).

  • 1

    17.  2014-11-29 00:26:26

    Dziś już to niemożliwe, ale starsze platformy bilingowe miały spore dziury i można było zrobić na nich mały debet, szybko wysyłając z szablonów kilka sms premium jeden za drugim. Szczególnie stara platforma Plusa była na to podatna. Po takim zabiegu numer był oczywiście blokowany, a cwaniaki kupowały kolejny starter i robili to samo. Jakimś lekarstwem na to była blokada sms premium na gołym starterze. Nie rozumiem dlaczego Orange wcześniej tego nie zrobił. Być może skala procederu była niewielka u pomarańczowego opa.

  • 0

    18. ~starszy pan  2014-11-29 01:30:26  host: host-212-67-147-2.cable.net-inotel.pl

    @14 plany na startery? Nie badz śmieszny.

  • 0

    20. ~Staszi  2014-11-29 08:30:50  host: ptcnat.t-mobile.pl

    W T-M jest tak od zawsze.

  • 1

    21.  2014-11-29 11:14:56

    A po co ten wymóg doładowań za minimum 10 zł? Bo samo zabezpieczenie ok, ale próg 10 zł? Chore...

  • 1

    22. ~  2014-11-29 11:32:32  host: apn-31-1-208-100.dynamic.gprs.plus.pl

    @ 20 od zawsze znaczy sie od roku może 1,5 - w playu jest tak od czasów Fresha

  • 1

    24.  2014-11-29 11:47:00

    No też mnie dziwi, że teraz dopiero do tego doszli... ;-)

  • 1

    25. ~Luks  2014-11-29 11:49:41  host: apn-77-113-15-251.dynamic.gprs.plus.pl

    Nie jest to głupie, ale już mogli to doładowanie od 5 zł dać. Całe Orange ;)

  • 0

    29. ~ja  2014-11-29 14:22:15  host: user-31-175-231-210.play-internet.pl

    Orange niech zrobi zarzadzanie kontem jak Play obecnie maja nedze

  • 0

    30. ~Amigo007  2014-11-29 14:43:26  host: 77-254-64-159.adsl.inetia.pl

    I to od dawien dawna. Ja nie wiem przez całe lata nie potrafią ogarnąć orange online. Przydała by się całkowita zmiana systemu.

  • 0

    31.  2014-11-29 15:35:57

    Pozostał tylko Plus bez blokady premium po odpaleniu startera. Zresztą zabezpieczyli się bardzo perfidną i nieuczciwą praktyką: starter 5 zł - a do wykorzystania 1 zł na cokolwiek i... 4 zł na PROMOCYJNYM tylko na rozmowy/SMS/MMS/internet, które przepadają po 15 dniach.

  • 0

    35. ~Q  2014-11-30 16:31:59  host: 89-73-110-27.dynamic.chello.pl

    ORANGE zawsze coś wymyśli aby ich promocja była bez sensu

  • 0

    36. ~dj  2014-12-01 09:36:13  host: 37.31.219.143.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Wreszcie !!! Fraud Stop !!!!

  • 1

    37. ~@31  2014-12-01 10:47:36  host: 37-128-123-226.static.ip.netia.com.pl

    Co w tym perfidnego? Że 15 dni i przepada?
    A nieuczciwego to już w tym nic nie ma, jeśli info o tym jest na starterze. Po prostu starter tyle kosztuje. Starter TAKTAK kosztował swego czasu bodajże 122 zeta i zdaje się był chyba bez kasy (lata około 1998). Może teraz jest mniej uczciwie?
    Bez przesady - w najgorszym razei można powiedzieć, że drogo bo za 5 zł dostajemy starter z 1 zł - ale akurat koszt startera wyższy od zera jest w innych krajach normą - w klilku krajach chciałem kupić starter, gdy jechałem na pewien czas - ale wszędzie był próg wejścia (za x waluty dostawało się doładowanie na wyraźnie mniejsza ilość

  • 0

    38. ~  2014-12-01 10:56:32  host: host-89-231-194-242.dynamic.mm.pl

    skad bede miala teraz neta do taba :( karty na allegro sie skoncza

  • 0

    39. ~rr  2014-12-01 22:14:49  host: public-gprs516446.centertel.pl

    nie takie jest zamierzenie Operatora aby starter sprzedać za 2 zł warty 5zł i po wykorzystaniu salda lądował w koszu, obciążając serwer przez rok czy dwa.

  • 0

    40. ~PLAY  2014-12-04 03:04:40  host: public-gprs515194.centertel.pl

    http://tlp.is/4qp

  • 0

    41. ~  2014-12-08 13:30:14  host: z86-02.opera-mini.net

    juz to ograniczenie dziala?

  • 0

    42. ~  2014-12-08 22:54:05  host: n10-03-08.opera-mini.net

    od kiedy wchodzi ta blokada?

Dodaj swoją opinię