Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orange: Ponad 97% Polaków w zasięgu LTE

Orange: Ponad 97% Polaków w zasięgu LTE

LuiN 18 Października 2016 17:22

9 0

Wojciech Jabczyński, rzecznik prasowy Orange Polska, pochwalił się na swoim koncie na Twitterze, że LTE Orange dociera obecnie do ponad 97% mieszkańców kraju.



W ciągu miesiąca sieci udało się tym samym poprawić wrześniowy wynik o 1 punkt procentowy. Poprawę zasięgu da się zauważyć w ogólnopolskich testach łączy mobilnych.

Już w połowie września Orange i T-Mobile miały według OpenSignal najszybsze w kraju LTE, a według danych SpeedTestu, w całym wrześniu Orange był najszybszy zarówno uwzględniając wszystkie technologie transmisji danych, jak i samo LTE.




Zobacz: Orange i T-Mobile z najszybszym LTE wg OpenSignal
Zobacz: Wrześniowy SpeedTest: Plus na szarym końcu

Co ciekawe, wysokie wyniki w testach szybkości sieć Orange uzyskuje pomimo tego, że nadal nie ma w ofercie ani jednego modemu/routera LTE-A (dostępnością samej technologii chwali się chętnie).

Zobacz: [Aktualizacja] Orange: 1000 stacji LTE 800 MHz i 2600 MHz
Zobacz: [Aktualizacja] Orange uruchomił VoLTE

Źródło tekstu: Orange, wł     

Dodaj do:

Tagi: orange | lte

w sumie: 36
  • 0

    18. ~aj  2016-10-18 19:27:49  host: bse9.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dlaczego w tym kraju nie można podnieść mody nadajników?
    Wtedy by było realne pokrycie

  • 0

    19. ~SIMplay  2016-10-18 19:50:10  host: user-94-254-241-81.play-internet.pl

    Jak oni to liczą? Według zameldowania?

  • -1

    20. ~mago  2016-10-18 19:57:39  host: aciy219.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja to w zasięgu lte orange byłem od początku jak jeszcze 1800 odpalali szkoda że do tej pory pozostałem tylko w zasięgu ale na mapie .

  • 0

    21.  2016-10-18 20:09:19

    @10, Hotelarz - a to coś się zmieniło w temacie? W umowach zawsze była informacja o akceptacji stanu zasięgu z momentu podpisania umowy, no i mapka była dołączana do umów. Lat temu 10 reklamacje w Orange dotyczące zmian warunków sieci osobiście przyjmowałem i zdarzało się coś tam pogrzebać na BTS-ach by klient był zadowolony.

  • 0

    22. ~SeT  2016-10-18 20:13:06  host: ip-178-216-200-44.e24cloud.com

    Ciągle czekam, jak powiedzą że w ich zasięgu jest 150% Polaków.

  • -3

    23.  2016-10-18 20:24:58

    Zestawienia, że operator X ma najszybsze LTE ma sens jak się do tego dołączy ile tysięcy TB ruchu down/up na dany miesiąc, w danej sieci wygenerowali jej klienci. Najszybszy tylko niewiele osób z tego korzysta - dlatego najszybszy... To tak jak mieć wodociąg na 5 domów i chwalenie się, że ciśnienie w kranie urywa kran, a inaczej mieć wodociąg na naście tysięcy gospodarstw w kilku wsiach, gdzie latem woda się leje tylko ciurkiem, bo ujęcie nie wyrabia.

  • 4

    24.  2016-10-18 20:50:50

    @23 jedrek na speedtest.pl masz przecież ilość przeprowadzonych testów aplikacjami mobilnymi (podstawa wyniku). Ranking opracowano na podstawie odpowiednio : Orange 10,2k testów, T-Mobile 5,5k testów, Plus 10,5k testów, a Play 19,9k testów. Czyli ilość testów np. w takim Plusie (polsacie cyfrowym) i Orange jest prawie identyczna, a prędkości osiągane w teście LTE wypadają fatalnie dla Plusa (wynik średni 17 Mbps) a dobrze dla Orange (wynik średni 27 Mbps) Więc jak najbardziej takie zestawienie może być wytyczną dla potencjalnego klienta danej sieci.

  • 2

    25.  2016-10-18 20:52:30

    @11 I dlatego to pozostałe 40% powinno iść w jednej wspólnej sieci. Niech sobiecw miastach konkurują, ale na wsiachbibna trasach powinna być jedna wspólna sieć LTE.

  • 3

    26. ~Kiki  2016-10-18 21:23:10  host: public-gprs409220.centertel.pl

    Cóż jak ktoś pisze, że w zasięgu nie jest to trza antenę sobie kupić...Ja z Orange mam 50/18 a z Playa 30/4 a odległość-7,5 km Orange a play 8,1km.To jest LTE i naprawdę u nas nie jest źle, w Niemczech tydzień temu byłem i tam to jest kaszana.

  • 2

    28.  2016-10-18 21:41:39

    Biorąc pod uwagę jak strasznie słabo rozbudowują LTE800 to raczej jest to teoretyczny zasięg w praktyce wygląda to inaczej, tą mapkę zasięgu z ich strony nie da się oglądać, niby powinienem mieć LTE, a tu ledwo 3G dociera, stacja 1,5km dalej.

  • 3

    29.  2016-10-18 21:44:40

    26 w Niemczech ostatnia poważną modernizacja sieci jakiegokolwiek operatora była dobre 15 lat temu dlatego, LTE to tam rarytasy u nas sieć każdy operator ma jedną z najnowszych.

  • 2

    30.  2016-10-18 22:33:00

    Mnie zastanawia jak będzie wyglądać sytuacja w Plusie, gdy skończy się dostęp dla użytkowników aero2, po grudniu 2016? W chwili obecnej jest tragicznie w godzinach szczytu. Prędkości na BTS'ie z którego korzystam wynoszą od 1 do 5 Mb/s. Poza godzinami szczytu jest już w miarę, bo wtedy wahają się od 10 do nawet 70.

    W Play mimo, że mam agregację i odpowiedni sprzęt (Netgear AC810s) to prędkości wcale nie są jakoś super zadowalające. Utrzymują się na poziomie od 20 do 40 Mb/s.

    Natomiast w przypadku Orange sytuacja wygląda najlepiej. Średnie prędkości wynoszą w granicach 70-80 Mb/s.

    T-Mobile nie mam jak przetestować, ponieważ nie posiadam ich startera.

    Ogólnie to chciałem skorzystać z promocji Plus'a - SmartDOM, tym bardziej, że teraz trwają "Happy Days", ale te godziny szczytu i zapchane BTS'y mnie odpychają. Testowałem to na karcie aero2 z wykupionym pakietem danych. Nie wiem, może karty abonamentowe mają wyższy priorytet i im to działa lepiej niż prepaidowcą?

  • 2

    31. ~Kiki  2016-10-18 22:49:09  host: public-gprs409220.centertel.pl

    Szewczenko-problem z Plusem jest taki, że mimo dobrego pokrycia mają problemy z dosyłem do stacji, Orange ma tą przewagę, że ma sporo stacji podłączonych do światłowodu.
    Weź kup startery i potestuj w ,, godzinach szczytu" wszystkich operatorów, nie skreślaj żadnego i wtedy wybierzesz najlepszego.Play ma dobrą ofertę na kartę(100GB,nju ma niby 40GB ale cyro trzeba podpisać), Orenge najlepszą na firmę(pakiet biurowy-500GB gwarantowane), a Plus ma dobry sprzęt(tylko uważaj bo w cyfrowym bierzesz w dzierżawę sprzęt).

  • 0

    32.  2016-10-18 22:54:46

    @Kiki, opisałem Ci jak wygląda sytuacja u mnie po testach LTE niemalże wszystkich dużych operatorów. Tak, wiem że Plus ma słabo rozwinięta sieć szkieletową. U mnie stoi tylko jeden BTS z dosyłem zaledwie 183 Mb/s, dlatego zastanawiam się czy po odcięcu użytkowników aero2 sytuacja się nie poprawi, bo nie ukrywam ich SmartDOM jest bardzo korzystny finansowo.

  • 0

    33. ~Kiki  2016-10-18 23:15:21  host: public-gprs409220.centertel.pl

    Szweczenko-tak to mogę przyznać, że w smart domie są bardzo korzystni. Sprzęt mają też bardzo ok (e5186 mam i jest ok, b315 nie kupuj bo padają-mi po 8 miesiącach,dwr966 też jest spoko a! I nie daj się wpuścić w maliny z odu idu).Musisz sam wziąć kalkulator i policzyć, a jeszcze możesz sobie wejść na bez-kabli.p l i matka451 spytać

  • 0

    34. ~  2016-10-18 23:36:38  host: user-94-254-128-254.play-internet.pl

    Orange serio 97? :) a niech się któryś pofatyguje do Malborka woj. POMORSKIE. Wystarczy przejechać się do Elblaga. Tuż za Malborkiem znika zasięg lte a w starym polu 2g

  • 0

    35.  2016-10-18 23:39:31

    @34 - Widać Orange uznał, że za Malborkiem nikt nie mieszka ;-)

  • 1

    36. ~Kiki  2016-10-18 23:47:06  host: public-gprs409220.centertel.pl

    34-mieszkańców a nie powierzchni, Warszawa ~2mln czyli już 5% zakładając optymistycznie że jest nas 40 mln.A jak wiesz 30% Polski to lasy więcej sobie policzyli.Zresztą co się dziwić, sprzedając samochód będziesz wymieniał wszystkie jego wądy?

  • -1

    37. ~Kamil  2016-10-19 07:25:47  host: n26-02-09.opera-mini.net

    Miło być w tych 3% bez anteny wzmacniającej nie miałbym nawet 3G ale prędkość tragiczna mimo wszystko zaraz będzie 99,99% i będę w tym 0,01 % wyobraźnia...

  • 0

    38. ~plocu  2016-10-19 13:51:26  host: apn-37-247-227-130.static.plusnet.pl

    26. zgada się że to chyba zasięg, ale tylko na mapie. U mnie stacja ma LTE, ale tylko w wykazie UKE (kilkanaście km na południe od Rzeszowa).
    Wg mapy nawet w Bieszczadach jest zasięg LTE mimo braku GSM!

Dodaj swoją opinię