Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orange Polska zakończył licytację jednego bloku pasma częstotliwości 2600 MHz

Orange Polska zakończył licytację jednego bloku pasma częstotliwości 2600 MHz

orson_dzi 20 Marca 2015 19:55

14 3

Orange Polska zdecydował się zakończyć swój udział w licytacji jednego bloku pasma 2600 MHz. Zdaniem firmy, pozwoli to na właściwsze przeprowadzenie i szybsze zakończenie całej aukcji na częstotliwości 800 i 2600 MHz z korzyścią dla wszystkich jej uczestników.






Decydując się na taki krok Orange Polska uwzględnił dotychczasowy przebieg aukcji oraz zachętę UKE, co do możliwości współpracy pomiędzy operatorami już po zakończeniu aukcji.

Orange Polska wierzy, że możliwe będzie stworzenie równowagi pomiędzy operatorami co do posiadanych częstotliwości, która pozytywnie wpłynie na rozwój rynku oraz dostęp wszystkich klientów do technologii LTE. Orange przypomina, że obecnie nie jest właścicielem żadnej częstotliwości pod LTE.

Źródło tekstu: Orange     

Dodaj do:

Tagi: lte | aukcja lte | orange

w sumie: 65
  • -6

    49. ~bb9810  2015-03-22 17:41:27  host: 212.180.160.134

    do `33 orange miałoby wiecej dziur od playa ????? chcesz nam tu powiedzieć że gdy op X ma 10 tyś stacji bazowych ma więcej "więcej dziur zasięgowych " niż op Y który ma ok 3 tyś ???
    tak mam rozumieć Twój komentarz ????

  • 4

    50. ~  2015-03-22 17:58:46  host: adci202.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @49
    żebyś ty jeszcze wiedział jak działa NetWorkS!... Orange i T-mobile mają RAZEM 10 tys stacji. NetWorkS! modernizując sieć usunął większość głównych stacji bazowych Orange. Jedne stacje bazowe są przypisane do Orange, drugie do T-mobile i w razie rozpadu NetWorkS! operatorzy zostają przy swoich stacjach sprzed modernizacji lub jeśli została wybudowana nowa to jest ona przydzielona do tylko jednego konkretnego operatora. Dzieląc mniej więcej ilość stacji na pół to dla jednego operatora zostaje 5 tys. stacji przy czym w przypadku Orange dodatkowo wiąże się to z utratą LTE1800. A Play ma nie 3 tys. stacji tylko 4.5 tys. przy czym Play ma stacje głównie w miastach, a Orange dużą część poza miastami. W rezultacie stacje w mieście przestają wyrabiać przy tak dużym obciążeniu, a w wielu miejscach byłyby dziury w zasięgu. Play w takim wypadku ma gęstszą sieć nadajników w miastach, a poza ma do dyspozycji zasięg pozostałych operatorów przede wszystkim Plusa, który znów miałby przewagę zasięgową poza miastami.

  • -6

    51. ~  2015-03-22 18:22:25  host: n07-05-08.opera-mini.net

    50, może jeszcze załóż, że stacje Networks zniszczy huragan, to wtedy całkiem będziesz miał łatwe zadanie z udowodnieniem, że Play bedzie miał więcej stacji. :D
    Prawda jest taka, że zarówno Orange jak i TM maja swoje anteny na około 10tys. masztach a Play na 4,5tys.. Każdy kto potrafi porównać takie liczby wie, która jest większa.

  • -6

    52. ~  2015-03-22 18:26:31  host: n07-05-08.opera-mini.net

    Networks wybudowało infrastrukturę o jakiej Play może jedynie pomarzyć i jakiej nigdy sam nie wybuduje.
    Zakładanie, że kiedyś się rozleci jest zwyczajnie bajdurzeniem na potrzebę udowodnienia przewagi Play.
    Jeżeli Networks jest tak słabe, to dlaczego Play się przyczepił do nich i płaci grube pieniądze?

  • -8

    53.  2015-03-22 18:41:46

    Niech ktoś mi wytłumaczy. Ta spółka sieciowa Orange i Ery to ma jakiś majątek? W szczególności w postaci sieci (maszty - bo o tym tu mowa)?

  • 4

    54. ~  2015-03-22 18:42:51  host: adci202.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @51
    może zapomniałeś, ale off top był na temat możliwego rozpadu NetWorkS! i to co jest teraz to tak jakby w sensie tego tematu pominęliśmy. Owszem mają więcej stacji, ale rozważaliśmy co by było PO rozpadzie, który jest możliwy, bo NetWorkS! został powołany na okres kilku lat i potem operatorzy mają szansę albo się wycofać albo kontynuować współpracę. Dla T-mobile jest korzystniej się odłączyć, dla Orange wręcz przeciwnie. Jak to się mówi to co jest wspólne to jest niczyje i cokolwiek jeden operator chciałby zmienić w sieci to musi to uzgadniać z drugim.
    @52
    Skąd ta pewność, że Play nie wybuduje? Przy okazji współpracy z innym operatorem po obecnej aukcji mogą budować wspólnie sieć LTE800 i przy okazji bez problemu dokładać inne pasma. Nawet jest taki scenariusz, że Orange będzie sam budował LTE800 na 10Mhz, Play i T-mobile na 15Mhz (5Mhz + 10Mhz), a Plus w Sferii na 5Mhz.
    Play się nie podczepił pod NetWorkS! tylko pod T-mobile, a Orange jest już od dawna zablokowany. T-mobile ma dość dobrą jakość i żąda za to mniej kasy niż pozostali operatorzy.

  • -5

    55.  2015-03-22 18:46:53

    Ależ bezsensowna dyskusja...i nie chodzi mi tu o jej temat. Ja to widzę jako dwa różne sposoby do osiągnięcia tego samego. Do redukcji kosztów. Czasem jedno, czasem drugie rozwiązanie sprawdza się lepiej w praktyce.
    Tylko biedny pan S. samodzielnie musi budować sieć. ;) Ale widać, że chciałby również się z kimś podzielić kosztami. Zresztą mówił to otwarcie. :) Chyba naturalnym wyborem do LTE800 i może U900 byłby P4...
    O ile aukcja zakończy się w odpowiedni sposób.

  • -5

    56. ~  2015-03-22 18:49:34  host: n07-05-08.opera-mini.net

    54, Jak lubisz gdybać, to gdybaj co będzie po upadku Play, który jest też możliwy.
    Szukasz tematu zastępczego, dotyczącego inwestycji za miliardy złotych, o których nie masz pojęcia. Jeżeli coś nie opłacaloby się którejś ze stron, to taki projekt nie powstałby.
    Napisałem wyraźnie, że sam Play nigdy nie wybuduje podobnej sieci do networks a ty piszesz o współpracy z innymi. Ale skoro tak, to co będzie jak sie ta współpraca rozpadnie, bo to tez jest mozliwe.
    Gdybasz w temacie dotyczącym ogromnej kasy i używasz kategorii myślowych i mechanizmów obowiązujących w handlu na straganie. To tak nie dziala i zrozum to a wydoroślej.

  • -5

    57. ~  2015-03-22 18:52:44  host: n07-05-08.opera-mini.net

    55, dyskusja robi sie bezsensowna, bo jak może byc inaczej, kiedy wspólna sieć networks krytukuje się ale ewentualną wspólną sieć play juz uważa się za świetny pomysł.
    Więcej obiektywizmu ludzie. Czy wam płacą za pisanie pochlebnych komentarzy o play?

  • -6

    58. ~  2015-03-22 19:10:05  host: user-94-254-193-32.play-internet.pl

    56, nie podejmuj nawet dyskusji z trolami plejowymi. To oplacane zombi, które pilnują cala dibe żebyś ktos zle o Play nie napisał. Za chwile będą minusowac mój komentarz, bo obnaża ich działania. Portal schodzi na psy. Tylko liczba odslon sie liczy, kasa z reklam. Playpolis nie wziął sie przypadkiem. Rozsądni już tutaj nie komentują i Tobie radzę to samo.

  • -6

    59.  2015-03-22 19:30:40

    No z tymi minusami to rzeczywiście jest przegięcie - jakiś głupek wioskowy siedzi i sadzi minusiki. Możnaby granicę ukrycia zwiększyć do np 10. Chociaż pewnie dodatkowe konta się pojawią i tyle z tego będzie...

  • -5

    60.  2015-03-22 20:09:15

    Ja już daaaaawno temu mówiłem o tym minusowaniu.. Samo minusowanie: okej, niech będzie. Ale chowanie? DZIECINADA TELEPOLISOWA. PS. A propo pleja - to najgorszy operator w Polsce. I tyle.

  • -3

    61.  2015-03-22 20:27:24

    Treść wiadomości: plaj - najgorsza sieć w Polsce. Tego minusy nie zmienią :-D

  • 1

    62.  2015-03-22 20:31:03

    Calm: Samo chowanie idiotycznych postów nie jest głupie. Po prostu ktoś to wypaczył i niewłaściwie wykorzystuje. PS. Tylko jeżeli chodzi o zasięg sieci macierzystej. W innych kwestiach już nie. I tyle. ;P

  • -4

    63.  2015-03-22 20:50:57

    Może i wypaczył - czyli mamy naginanie ,,prawa" a policja ma to głęboko. Więc ja też mam to głęboko :-D

  • -4

    64. ~Calm7  2015-03-22 21:29:01  host: n08-06-04.opera-mini.net

    Chowanie jest bezsensowne - bo i tak nikt z nas nie wie co ukryła ta cenzura.. ..więc i tak musimy to odblokowywać. Głupota. Niemal taka sama jak obecne reklamy plej w tv - głupie, aż mi buty spadają :-X

  • 4

    66.  2015-03-22 22:25:22

    Boli ludzi że na dwie karty SIM przy łącznym doładowaniu 30 zł. w bonusie dają nielimitowane rozmowy, smsy, mmsy i 100 GB. Całe 30 zł. na wszystkie inne usługi. Ofertę mam gdzieś od września 2013 r.

    Problem w tym jak częstotliwości będą drogie to usługi pójdą w górę. Skarb Państwa przeżre te pieniądze na kiełbasę przedwyborczą a my zapłacimy więcej za usługi. Widzę drożyznę w przyszłości.

  • 0

    67.  2015-03-23 10:01:17

    po skończonej aukcji spodziewam się odwołania tych co przegrają i cała aukcja stanie się nieważna.

  • 0

    68.  2015-03-23 10:27:18

    adik: Pewnie tak może być...ale jest też taka opcja, że nikt nie przegra. :) Licytujących jest czterech,bloków jest pięć. Pytanie tylko czy O lub T będą w stanie zrezygnować z drugiego bloku dla siebie. Co jest w sumie mało realne...bo trzeba by poświęcić interesy firmy dla...czyjejś wizji.

  • 1

    69.  2015-03-23 12:47:31

    @68 Wizji Solorza dodajmy.
    T-Mobile i Orange są teraz między młotem, a kowadłem: pozwolić Solorzowi zwiększyć przewagę w posiadanych częstotliwościach i samemu kupić mniej lecz tanio, czy przepłacić ryzykując, że Solorz i tak wywróci aukcję i częstotliwości dostaną za kilka lat. A zegar tyka, bo częstotliwości nie są z gumy i LTE długo nie pociągnie przy rosnącym obciążeniu.

Dodaj swoją opinię