Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orange Polska sfinalizował sprzedaż Marketplanet

Orange Polska sfinalizował sprzedaż Marketplanet

LuiN 6 Sierpnia 2013 14:04

1 3
Orange Polska zakończył proces sprzedaży 100% akcji spółki Otwarty Rynek Elektroniczny - Marketplanet na rzecz funduszu private equity AVALLON MBO Fund.

Sprzedaż Marketplanet wynika z planu strategicznego Orange Polska, który zakłada koncentrację na podstawowej działalności. Warunkowa umowa sprzedaży akcji została podpisana 9. lipca.

Marketplanet jest liderem polskiego rynku optymalizacji i reorganizacji zakupów w przedsiębiorstwach. Oferuje doradztwo oraz rozwiązania informatyczne wspierające wszystkie etapy procesu zakupowego w przedsiębiorstwach (elektroniczna platforma zakupowa Marketplanet).


Źródło tekstu: Orange     

Dodaj do:

Tagi: orange

w sumie: 22
  • 0

    3. ~baboso  2013-08-06 14:50:53  host: 91.196.214.230

    trwa wyprzedaż sreber, ostatni gasi światło

  • 0

    4.  2013-08-06 15:02:31

    @3 nie przesadzaj, FT nie odpuści sobie tak dochodowej kolonii :)

  • 0

    5. ~la vie change avec Orange  2013-08-06 15:28:35  host: goliat.interkonekt.pl

    hm za kilka lat opuści. Myślę, że w 2020 lub 19

  • 0

    6. ~la vie change avec Orange  2013-08-06 16:39:22  host: goliat.interkonekt.pl

    @ Krzysiek87. Myślę, że Orange nie obniży cen planów przez najbliższe 2-3 lata. Dopiero jak więcej ludzi przejdzie na voipa będą kolejne rezygnacje to Orange może zmieni politykę w telefonii stacjonarnej ale myślę, że przez najbliższe 2-3 lata do końca obecnej strategii nic się nie zmieni.

  • 0

    7. ~Krzysiek87  2013-08-06 17:24:46  host: bwg247.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @la vie change avec Orange.Do mnie ten Voip na dzień dzisiejszy nie przemawia ponieważ słyszałem opinie,że jakość połączeń jest gorsza niż na analogu,usługa lubi się zawiesić,oraz osoby które na niego dzwonią często słyszą sygnał zajętości.

  • 0

    8. ~  2013-08-06 17:28:49  host: v60-12.opera-mini.net

    Jest gorsza jakość bez dwóch zdań

  • 0

    9. ~la vie change avec Orange  2013-08-06 17:36:16  host: goliat.interkonekt.pl

    tak to prawda jakość jest dużo gorsza ale wszyscy wiecie doskonale, że telefonia stacjonarna "wymiera". Od 16 kwietnia 2012 do 16 kwietnia 2013 czyli od dnia rebrandingu TP na Orange tylko z usług telefonii stacjonarnej zrezygnowało pół miliona klientów. Jak już mówiłem będą dalsze wyprzedaże fuzje i cięcia. W momencie gdy Orange Polska sprzeda wszystko co możliwe, gdy Francuzi wyprzedadzą wszystko wprowadzą cięcia i ograniczenia na maksymalnym poziomie i gdy już im się nie będzie opłacało prowadzić biznesu w Polsce to z niego wyjdą. Myślę,że to będzie za jakieś 6-7 lat

  • 0

    10.  2013-08-06 17:45:04

    9). O masz..! To gdzie ja się przeniosę za te 6-7 lat..? :-(

  • 0

    11. ~la vie change avec Orange  2013-08-06 18:00:19  host: goliat.interkonekt.pl

    @10 Może Orange Polska kupi rosyjski MTS tak jak teraz zainteresowany jest zakupem czeskiego i słowackiego oddziału O2 od Telefónica ;)

  • 0

    12.  2013-08-06 18:02:12

    @?la vie change avec Orange? ? za czasów TPSA istniało powiedzenie, że gdyby tepsa zarządzała kopalnią złota to i tak by jęczęli, że działalność jest ?niedochodowa?, ?wymaga nadzwyczajnych nakładów inwestycyjnych? itp. itd., po 3 latach okazałoby się, że zwolniono najlepszych górników a zatrudniono ?menedżerów od hodowli złotych sztab? [cokolwiek by to miało znaczyć], zaś po kolejnych trzech latach kopalnia zbankrutowałaby ?gdyż wdrożone procesy optymalizacyjne wykazały, że zlecenia usług kopania korytarzy kopalnianych wybranym podmiotom zewnętrznym przewyższyły zyski jakie udało się osiągnąć z wydobytego kruszcu? :-) A jakby &FTP zarządzała piaskiem na Saharze to wkrótce i piasków by zabrakło... HTH.

  • 0

    13.  2013-08-06 18:14:48

    No proszę...liczba telefonów stacjonarnych w TP spada, a w wynikach UPC można wyczytać że im ta liczba rośnie...

  • 0

    14. ~xxx  2013-08-06 18:37:31  host: host-81-190-246-129.malbork.mm.pl

    #goral2099 a czy UPC nie sprzedaje voip-ow? jak tak to i w tp chyba voip-y rosna. /nie sprawdzalem ostatnio wynikow/

  • 0

    15.  2013-08-06 18:49:09

    A czy ma to jakieś znaczenie w jakiej technologii jest ta usługa zrealizowana? No ale ciekawe czy to w przypadku TP jest tylko zmiana technologii czy ogólny odpływ.

  • 0

    17. ~la vie change avec Orange  2013-08-06 20:31:47  host: goliat.interkonekt.pl

    na koniec pierwszego kwartału 2012 TP miało 5484 łączy stacjonarnych w tym 5272 Potsów i Isdnów a także 152 tysiące voipów. W ciągu roku łączna liczba użytkowników telefonu stacjonarnego czyli na koniec pierwszego kwartału 2013 roku wynosiła 4995 czyli spadek o 490 tysięcy w ciągu roku. Dodam, że to był dokładnie rok po zmianie marki z TP na Orange bo marka działa od 16 kwietnia 2012 w segmencie stacjonarnym. Liczba voipów w ciągu roku wzrosła z 152 tysięcy do 390 tysięcy czyli blisko o 238 tysięcy. Dodam, że to nie koniec rezygnacji. Podaję linka w celu sprawdzena poprawności danych podanych powyżej. http://orange-ir.pl/results-centre/results/2013.aspx?sc_lang=pl- PL

  • 0

    18. ~Krzysiek87  2013-08-06 21:42:22  host: bwg247.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Orange powinno utworzyć rabat dla osób,które posiadają Neostradę+PSTN.Np Netia w przypadku dwóch usług daje rabat na stacjonarny,Najniższe abo na własnej sieci wynosi 10zł,a plan z nielimitowanymi połączeniami na komórki kosztuje 35zł.Przy LLU trzeba doliczyć+10zł.Takiej kombinacji brakuje u operatora zasiedziałego

  • 0

    19.  2013-08-06 21:43:35

    Krzysiek87: czy mi się wydaje, czy mówisz Orange Open? Tam są zniżki za kolejne usługi.

  • 0

    20. ~Krzysiek87  2013-08-06 23:31:43  host: bwg247.neoplus.adsl.tpnet.pl

    WitekT.W Orange Open,aby dostać zniżkę,trzeba połączyć usługi stacjonarne z mobilnymi,a niestety nie można otrzymaćrabatu na telefon stacjonarny w przypadku gdy się posiada Neostradę.

  • 0

    21. ~baboso  2013-08-07 10:47:43  host: 91.196.214.230

    ciekawe gdzie jest news o zamknięciu 20% salonów i zwolnieniu 1.7 tys osób

  • 0

    22. ~  2013-08-07 11:10:41  host: v58-04.opera-mini.net

    21 baboso, jak to gdzie? Na pewno nie na portalu Orange, a tu - kwestia czasu, Witek ogarnia wszystkie newsy :-)

  • 0

    23. ~  2013-08-07 11:35:59  host: v58-04.opera-mini.net

    Mówisz, i masz: http://www.telepolis.pl/wiadomosci/orange-zamknie-co-piaty-salon -sprzedazy,2,3,28648.html

Dodaj swoją opinię