Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orange Polska nie będzie już sponsorem reprezentacji

Orange Polska nie będzie już sponsorem reprezentacji

LuiN 13 Marca 2014 18:13

16 2

Po 12 latach wspierania polskiego futbolu Orange Polska podjął decyzję o nieprzedłużaniu umowy sponsorowania piłkarskiej reprezentacji Polski na kolejne lata. Obowiązujący kontrakt wygaśnie 31. lipca. Decyzja wynika ze zmiany strategii sponsoringowej firmy.




Przez 12 lat byliśmy blisko kibiców i piłkarzy na dobre i złe. Cieszymy się, że nasze wsparcie przyczyniło się do sukcesów reprezentacji Polski, w tym m.in. historycznego awansu do finałów Mistrzostw Europy w Austrii i Szwajcarii. Trenerowi i piłkarzom życzymy konsekwencji w budowaniu zwycięskiej drużyny i sukcesu w kolejnych eliminacjach do Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata - powiedział Konrad Ciesiołkiewicz, dyrektor komunikacji korporacyjnej i CSR Orange Polska.


Chcielibyśmy podziękować firmie Orange Polska za długoletnią i owocną współpracę. Jesteśmy przekonani, że przyczyniła się ona do rozwoju firmy i osiągnięcia założeń biznesowych dla marki Orange. Należy podkreślić, że przez te 12 lat nasza współpraca układała się bez zastrzeżeń - powiedział sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki.


Orange Polska zainwestował w polską piłkę nożną ponad 100 mln zł. Przez wiele lat na wsparcie mogła liczyć nie tylko reprezentacja Polski, ale także polska Ekstraklasa oraz piłka młodzieżowa i dziecięca. Firma była m.in. głównym sponsorem turnieju dla dzieci Orange Cup. Orange był także sponsorem finałów Mistrzostw Europy w Polsce i na Ukrainie w 2012 roku oraz partnerem technologicznym UEFA podczas tej imprezy.


Firma angażowała się w specjalne programy skierowane do kibiców: Orange Fair Play i Gram Fair, których celem było zwiększanie bezpieczeństwa na stadionach i podnoszenie atrakcyjności meczów. Jako sponsor organizowała również szkolenia medialne dla zawodników oraz szkolenia z zakresu marketingu dla przedstawicieli klubów.


Nieprzedłużenie współpracy oznacza, że reprezentacja Polski do eliminacji Euro 2016 przystąpi już z nowym sponsorem głównym.

Źródło tekstu: Orange     

Dodaj do:

Tagi: ekstraklasa | euro 2016 | orange | pzpn

w sumie: 44
  • Ten komentarz został ukryty.

    3

    25. ~  2014-03-13 19:42:04  host: cdh166.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Powinni biegać z logiem Snickersa, może przestaliby gwiazdorzyć ;)

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    26. ~  2014-03-13 19:45:00  host: host-81-190-225-118.wroclaw.mm.pl

    Polkomtel wejdzie w sponsoring. Teraz lewandowski będzie smartdom reklamować. Mają siatke, wybulili miliony za euro i mś to w reprezentacje też wejdą.

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    27. ~S  2014-03-13 19:51:49  host: 85.219.163.130

    Piwko dla Orange... Trzeba uciekać z tonących okrętów

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    28. ~dxssa  2014-03-13 19:56:42  host: 185.10.26.111

    z g*** bata nie ukręcisz. Nawałka jest najlepszym polskim trenerem, partaczy nie nauczysz. Niech wraca do Górnika, bo jako jedyny nadał dawnej świetności temu zespołowi.

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    29. ~mirekb  2014-03-13 19:58:35  host: ip-78-30-107-142.free.aero2.net.pl

    zainwestowal 100mln ok.a na ile wycenia orange taki charakter reklamy?

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    30. ~  2014-03-13 20:06:22  host: 19523440248.jelonki.robbo.pl

    ***** Jakiej reprezentacji ?! czyjej ?!! Polski ?! Lepiej biednym dzieciom dać, niż tych PATAŁACHÓW sponsorować...

  • Ten komentarz został ukryty.

    3

    31.  2014-03-13 20:09:59

    Waleczni jak z biedronki !

  • Ten komentarz został ukryty.

    3

    32.  2014-03-13 20:11:05

    w końcu - w sensie ileż jeszcze można wierzyć i liczyć że coś się zmieni - chyba 73. miejsce w rankingu jest wystarczającym komentarzem, 12. lat temu było to miejsce 34 a w 2007 nawet 22.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    33. ~baboso  2014-03-13 20:18:00  host: 91.196.214.230

    Nie ma sianka, nie ma sponsorowanka

  • Ten komentarz został ukryty.

    3

    34.  2014-03-13 21:42:54

    Pewnie niedługo będą biegać z logo Biedronki na piersi. To ich poziom.

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    35. ~  2014-03-13 22:06:08  host: abtr14.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Co za nieszczęście. Sponsorować tych którzy nawet grać nie umieją.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -2

    36. ~szydera  2014-03-14 00:36:41  host: 213-216-104-222.pelmar.com.pl

    Orange lubi finansować słabych "sportowców". Jak nie reprezentacja kopaczy to nielot Żyła.

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    37. ~xs  2014-03-14 06:55:42  host: 77-253-246-10.adsl.inetia.pl

    Solorz po ostatnich doświadczeniach nie dotyka się piłki.
    Plus od zawsze sponsoruje siatkówkę i chyba na tym nieźle
    wychodzi (porównując wkładaną kasę vs. osiągniecia). Play
    nie dźwignie tematu - stawiam że T-Mobile albo jakiś koncern
    naftowy pochyli się nad tematem.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    38.  2014-03-14 15:20:52

    @1 bzdury Orange nie ma wlasnych CC wszystkie dzialaja na zasadzie outsorcingu takze nie maja co sprzedawac

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    39. ~da prez  2014-03-14 18:10:44  host: host-89-231-134-41.dynamic.mm.pl

    @38 nie jest sztuką napisać komentarz, sztuką jest napisać komentarz z sensem

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    40.  2014-03-14 18:40:16

    Tych partaczy z reprezentacji Polski !!! NIKT NIE POWINIEN SPONSOROWAĆ !!!- lepiej już zainwestować w inne sporty niż PZPN !!!!!-jak oglądam urywki z udziałem kadrowiczów z reprezentacji Polski w Piłce Nożnej !!!!TO RZYGAĆ MI SIĘ CHCE !!!!