Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orange planuje wprowadzenie płatności za aplikacje mobilne na fakturze

Orange planuje wprowadzenie płatności za aplikacje mobilne na fakturze

Piszemy o tym pierwsi orson_dzi 16 Lipca 2014 19:40

7 2

W najbliższym czasie Orange planuje wprowadzenie usługi Direct Billing. Opłaty za aplikacje mobilne będą mogły być doliczane do faktury za usługi. Pobierając aplikacje z Google Play będzie można zapłacić za nie wraz z abonamentem telefonicznym - wynika z informacji TELEPOLIS.PL.



Do tej pory kupując aplikacje na smartfona należało podać w Google Play numer swojej karty płatniczej. Pomimo ubiegłorocznych zapowiedzi ze strony Plusa i T-Mobile, tylko klienci sieci Play mają możliwość dodania opłat za aplikacje z Google Play do swojego rachunku za usługi mobilne. Z usługi mogą również skorzystać użytkownicy smartfonów z Firefox OS w sieci T-mobile.




Zobacz: Direct Billing dla Firefox OS w polskim T-Mobile
Zobacz: Play: aplikacje z Google Play dopisywane do rachunku

Póki co nie jest znana dokładna data wprowadzenia usługi. Wiadomo jedynie, że trwa jej wdrażanie na poziomie systemów i prace są na zaawansowanym etapie.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: google play | orange

w sumie: 19
  • 1

    1. ~  2014-07-16 19:44:17  host: user-46-112-0-202.play-internet.pl

    Mam tylko nadzieję, że taka usługa nie będzie domyślnie aktywna i będzie można ustawić jakieś limity.

  • 1

    2.  2014-07-16 19:51:25

    i w sumie dobrze. oczywiście dobrze, żeby była możliwość wyłączenia tego, albo ustawienia limitu, bo jak dzieciaczki się dorwą to będzie źle :D

  • 0

    3. ~pabloki  2014-07-16 20:26:32  host: 46.204.88.42.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    ale play ma to j uż od dawna.

  • 1

    4.  2014-07-16 21:04:14

    rodzinka ma minimaxy, ale tam, gdzie obsługuję konta firmowe, zaraz to wyłączyłem

  • 0

    5. ~  2014-07-16 21:16:14  host: apn-31-2-27-255.dynamic.gprs.plus.pl

    Fascynujące. Zamów dziesiątki aplikacji a potem zdziw się rachunkiem. A wszystko w majestacie prawa i regulaminu. Nie, dziękuję, postoję. Póki nie pracuję 12 godzin dziennie to mam czas na analizy ofert dla całej rodziny i nie damy się nabić w butelkę idiotom, którym zdaje się, że są cwani.

  • 0

    6.  2014-07-16 21:35:56

    @5
    a ktoś ci każe kupować dziesiątki aplikacji? to jest tylko ułatwienie w płaceniu

  • 1

    7.  2014-07-16 22:26:30

    No! Całkiem przydatna usługa. W Playu już od jakiegoś czasu. Dziwię się dlaczego inni operatorzy tego nie wprowadzają...

  • 0

    8. ~eg777  2014-07-16 22:43:31  host: 87-207-165-165.dynamic.chello.pl

    Fajnie, że piszecie pierwsi. Żeby jeszcze tytuł był z sensem. Bo z niego wynika, że jeśli masz aplikacje mobilne na fakturze, to orange planuje wprowadzić odpłatność za nie. Tak, tak. Jak się bierze za pisanie, to trzeba umieć ułożyć szyk zdania.

  • 0

    9. ~Punk  2014-07-17 03:16:03  host: apn-5-60-22-23.dynamic.gprs.plus.pl

    Ja na pewno nie jestem zainteresowany taką opcją i jak będę chciał aplikację z Google Play to sobie nabędę w banku odpowiednią kartę Płatniczą pre paid i wtedy mogę płacić za aplikację bo nie interesuje mnie ta opcja u operatorów.

  • 0

    10. ~  2014-07-17 08:27:16  host: apn-95-41-5-36.dynamic.gprs.plus.pl

    Dla nich to dodatkowy obrót a więc dodatkowy dochód. Całe g*wno, ale zawsze coś, na pensję jednego konsultancika starczy :)

  • 1

    11.  2014-07-17 08:30:52

    I oby, jak najszybciej opcja płacenia za aplikacje ze sklepu play była uaktywniona do płatności przy rachunku abonamentowym. Jest to uproszczenie zakupów aplikacji mobilnych. Play juz od dawna realizuje takie płatności i jest to dobry i wygodny sposób na kupno w sklepie play. W zależności od ilości kupowanych aplikacji przyznany jest limit kwoty przeznaczonej na zakupy i dodatkowo każdorazowy zakup jest chroniony hasłem (opcja do wyboru indywidualnego w ustawieniach zakupów). Moim zdaniem jest to lepszy wybór, niż wyrabianie karty kredytowej w banku, ale to subiektywna opinia i każdy użytkownik podchodzi do tematu w swój własny sposób.

  • 0

    12. ~cccp  2014-07-17 09:34:46  host: dns.studioaurum.pl

    pomaranczka wprowadza ulatwienia platnosci ale tych dodatkowych oplata za abonamnet raz dwa za aplikacje wiec czy oplaca sie placic podwójnie za cos co i tak ma ogranoczenia ? BRAWA dla pomaranczki za ukazywanie jak nabijaja w butelke cos co ma ulatwiac utrudnia ii powiela koszta

  • 1

    13.  2014-07-17 09:51:07

    ~Punk - no ciężko, żeby prepaidowca taka opcja interesowała ;-)

    5 - bez płatności na fakturze zamawiasz dziesiątki aplikacji i za nie nie płacisz?

  • 1

    14. ~gwog  2014-07-17 21:19:58  host: dpv2.neoplus.adsl.tpnet.pl

    w play place tak już ze 2 lata wstecz. Orange - ZERO innowacyjności zale za to MAX pazerności

  • 0

    15. ~marek  2014-08-15 19:53:13  host: public-gprs516940.centertel.pl

    Coś długo nie ma tej usługi

  • 0

    16. ~michall12  2014-08-28 16:24:42  host: atr168.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Na stronie Orange po zalogowaniu znalazłem opcję "Moje zgody" a tam "Zgoda na zakup treści":

    Wyrażenie zgody umożliwia abonentowi Orange korzystanie z możliwości wniesienia płatności za dobra lub usługi cyfrowe łącznie z fakturą za usługi telekomunikacyjne. Obecnie możliwość taka obejmuje: Sklep Google Play, Windows Phone Marketplace czy Samsung Apps.

  • 0

    17.  2014-10-04 00:44:15

    @.15 i chyba długo jeszcze nie będzie. Próbowałem uzyskać info na temat tej płatności w bok- u Orange i z trzech konsultantów z którymi rozmawiałem, żaden nie potrafił mi pomóc, mało tego każdy miał inne informacje. Ogólnie dowiedziałem się, że jest to usługa w fazie testów i nie wszyscy jeszcze mogą korzystać z opcji płatności dopisanej do rachunku. No cóż, Play ma już od dawna tą usługę, Tm od niedawna, a Orange póki co ma czas...

  • 0

    18. ~bartek9763  2014-12-20 20:33:37  host: aaoh229.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Mi cos to z orange nie chce dzialac :/

  • 0

    19. ~warzywo  2015-02-27 12:25:23  host: 213-17-175-158.static.ip.netia.com.pl

    Ja zakupiłem pakiet Premium z Endomondo za pośrednictwem Orange i opłata została doliczona do rachunku, a w Endomondo nie odnotowano płatności i pakietu premium nadal nie mam. Po złożeniu reklamacji (tym razem w Orange), brak odzewu.

Dodaj swoją opinię