Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orange Partner Camp - Kadyks 2006

Orange Partner Camp - Kadyks 2006

WitekT 27 Października 2006 11:54

0 0

Już po raz piąty Orange zaprosił dostawców aplikacji i kontentu na Orange Partner Camp, tym razem do hiszpańskiego Kadyksu. Zapewne nie bez powodu - dwa tygodnie wcześniej w tym kraju sieć komórkowa Amena zmieniła nazwę na Orange.

W tym roku głównym tematem konwencji była prezentacja założeń strategii konwergencji grupy France Telecom, ze szczególnym podkreśleniem koncepcji content everywhere, z której korzystają już klienci również w Polsce poprzez dostęp do videostrady tp i mobilnej oferty Orange Word. Polska oferta była zresztą nierzadko wspominana na prezentacjach, pokazywane były także reklamy z polskiej telewizji (m.in. kanałów TVN w Orange World).

Podczas zakończonego 25. października 4-dniowego spotkania partnerów Orange zorganizowano kilkadziesiąt sesji i prezentacji, w których wzięło udział ponad 500 osób reprezentujących producentów i dostawców treści serwisów mobilnych (gry, mobilne TV, muzyka, rozwiązania biznesowe) oraz developerów aplikacji.

W ciągu trzech dni odbyło się ponad 80 sesji podzielonych na 4 bloki. Podczas godzinnych wykładów specjaliści z France Telecom przedstawiali plany rozwoju usług w grupie, wyjaśniali zasady techniczne wdrażanych usług. Mówili m.in. o ofercie Unik, czyli telefonii konwergentnej opartej o technologię UMA (więcej pisaliśmy o tym w tej wiadomości oraz prezentowali doświadczenia z wdrożonych już technologii (HSDPA). Równolegle udostępniono zaproszonym partnerom możliwość prezentacji ich rozwiązań, z których już wkrótce będą mogli korzystać klienci Orange również w Polsce.

Ogrom wiedzy przekazywany na godzinnych sesjach był tak wielki, że przytłoczył z pewnością niejedną osobę. Prezentowano ciekawe informacje zarówno dla developerów (m.in. działanie aplikacji wraz z kodem), jak i zaproszonych dziennikarzy. Z każdej prezentacji można było wynieść ciekawe informacje - np. to, że HSUPA (ang. High Speed Upload Packet Access czyli odpowiednik HSDPA w uplinku, pozwalający uzyskać prędkości do 5,8 Mb/s) będzie wprowadzany w sieciach Orange najprawdopodobniej w 2008 roku czy to, że użytkowników usług pod nazwą Business Everywhere jest w całej Europie około 4 milionów, z czego około 600 tys. w sieciach komórkowych (reszta jako ADSL).
Gospodarzem tegorocznego spotkania był Steve Glagow, odpowiedzialny w Orange za program współpracy z partnerami dostarczającymi grupie France Telekom najnowsze rozwiązania technologiczne i kontentowe. Uczestnicy zaprezentowali menenedżerom z grupy FT najnowsze trendy technologiczne i wymienili doświadczenia na temat wdrożonych już aplikacji i modeli biznesowych.

Orange Partner jest globalnym programem partnerów i deweloperów zorganizowanym przez Orange. Program dostarcza mobilnym deweloperom aplikacji i treści szkoleń on-line, bazy danych prac badawczych, narzędzi, możliwości testowania, interfejsów programowania aplikacji i kontaktów z podmiotami o tym samym profilu działalności poprzez portal Orange Partner.

Na koniec pewien "smaczek" - oczywiście telekomunikacyjny. Oto przykład infrastruktury telekomunikacyjnej w najstarszej części Kadyksu.

kadyks telco3 m kadyks telco2 m kadyks telco1 m

Źródło tekstu: Orange, wł     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~  2006-10-27 14:43:21  host: ekj118.internetdsl.tpnet.pl

    No to nie mamy się czego wstydzić jeżeli chodzi o naszą infrastukturę telekomunikacyjną. Widać, że są lepsi od nas. (;-D

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-254-212.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 1500 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet