Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orange otwarty na współpracę przy budowie sieci FTTH

Orange otwarty na współpracę przy budowie sieci FTTH

orson_dzi 16 Września 2016 14:11

2 2

Orange Polska jest otwarty na współpracę w sprawie budowy sieci FTTH z innymi operatorami, którzy dysponują podobnym potencjałem sieci. Spółka podtrzymuje plan zakładający podłączenie do sieci w 2016 r. ok. 800 tys. gospodarstw domowych - poinformował PAP wiceprezes Orange Polska ds. strategii i transformacji Piotr Muszyński.



W lipcu Orange Polska poinformował o uzgodnieniu warunków umowy z Telefonią Dialog, spółką w 100% zależną od Netii, na komercyjny dostęp do infrastruktury sieciowej FTTH posiadanej przez Telefonię Dialog. Dzięki umowie Orange uzyska dostęp do ponad 114 tys. gospodarstw domowych.

W czerwcu Orange Polska informował, że ma już w zasięgu Internetu światłowodowego 1 mln gospodarstw domowych.




W pełni podtrzymujemy plan zakładający, że w tym roku do sieci światłowodowej podłączymy ok. 800 tys. gospodarstw domowych. Sądzę, że na koniec roku w zasięgu światłowodu znajdzie się już ok. 1,5 mln gospodarstw - powiedział Muszyński.

Poinformował też, że nakłady na rozbudowę sieci w 2016-2018 mają być w miarę równomiernie rozłożone na poszczególne lata.

W tym roku na rozbudowę sieci wydamy więcej niż w 2015 roku, a w przyszłym nasz program inwestycji w FTTH zamierzamy kontynuować. Jednak nakłady Orange Polska na rozbudowę sieci w latach 2016-2018 będą w miarę równomierne. Nie będzie tak, że w jednym roku będzie znaczący skok wydatków - powiedział Muszyński.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:

Tagi: ftth | orange

w sumie: 31
  • 1

    12. ~Gosciu  2016-09-16 17:52:31  host: aekw194.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @3 wszystkie te inwestycje w FTTH sponsorowane są przez UE wiec bardziej im się opłaca ciagnąć po silnie zurbanizowanych terenach bo marketingowo ładnie to wyglada i daje większe możliwości na przyszłość. Koleją sprawa to czs od kiedy dostępna jest oferta a kiedy faktycznie ludzie zaczynaja z niej korzystać patrzumowy terminowe. Jeśli nawet ktoś chce skorzystać to w większości i tak opłaca się bardziej poczekać do końca obecnej umowy aby niepi ości kosztów jej zerwania

  • -3

    13. ~@@@@@  2016-09-16 20:26:54  host: public-gprs175055.centertel.pl

    Nie rozumiem Waszych "gorzkich żali". Przecież każda firma inwestuje po to by się zwróciło. Orange kładzie kable światłowodowe tam gdzie ma największe prawdopodobieństwo zwrotu. Dlaczego UPC, Vectra i inni lokalni operatorzy nie kładą na wioskach ? Bo im się nie opłaca. Do nich żalu nie macie... Oczywiście macie racje, że Orange jest mocno spóźnione z tymi inwestycjami bo jest konkurencja ale jak się wzięło hajs z UE to trzeba jak największej ilości osób udostępnić zasięg a to jest najprostsze na osiedlach. U mnie w okolicy dodatkowo Orange jako jedyni wchodzą z kablem światłowodowym do mieszkania i to jest prawdziwe FTTH ( Fiber to the HOME ) a nie FTTB ( Fiber to the Building ) i jest to dosyć spora różnica...

  • 2

    14.  2016-09-16 20:42:16

    Orange prawdopodobnie nie spodziewał się tak szybkiego spadku cen LTE, który spowodował masowy odpływ klientów z ich sieci. Obecnie tracą ich kwartalnie ok 20 tys. Rozpoczeli więc inwestycje, które miały ten trend odwrócić. Bloki podłącza się tanio i przede wszystkim szybko. Inwestycjami na obszarach słabo zurbanizowanych na pewno by się tego nie udało osiągnąć. Nie spodziewali się jednak tak małego zainteresowania FTTH.

  • 0

    15. ~q  2016-09-16 21:03:11  host: public-gprs398360.centertel.pl

    A kiedy Wałbrzych ul.Chrobrego ?

  • -1

    16. ~mila  2016-09-17 07:56:58  host: public-gprs362631.centertel.pl

    Ceny mają w pakietach bardzo OK: u mnie (Łódź) jest 100 mb za 54zł. Do tego Współny No limit dla 3 numerów z LG K10 za 0zł za 47,5 po rabacie. Jaka kablówka da taką cenę? Żadna. No limit na 3 kart i telefon to w konurencji za ok 100 zł jest i nie mają FTTH. tyle

  • 1

    17. ~snx  2016-09-17 08:31:46  host: public-gprs274074.centertel.pl

    Przy ilośći usług FTTH jaką pomarancza sprzedaje dziennie za posrednictwem infolinii, a jest to w porywach 15 szt - jak mają dobry dzień. W salonach nie wiem ale pewnie nie dużo więcej. To przy takiej sprzedazy zaliczaja twardą glebę. Ale nie dziwi mnie to bo klienci się już przejechali na neostradzie xDSL i już nawet światełka nie chcą.

  • 1

    18. ~  2016-09-17 08:56:25  host: 89-64-29-177.dynamic.chello.pl

    Mnie do siebie raczej nie przekonają. W upc mam tv, net, telefon za 35zł. Propozycje Orange są śmieszne.

  • -1

    19. ~Nmn  2016-09-17 09:27:01  host: 8.37.225.43

    18 — co to za glupoty wypisujesz? UPC za 35zl?! Sama telewizja tyle nie kosztuje.

  • 1

    20. ~  2016-09-17 12:44:17  host: 89-64-29-177.dynamic.chello.pl

    19, wiem co piszę. Tyle właśnie płacę za tv select hd, net 30Mb, telefon 60Mb. Na stronie może są takie oferty jak piszesz ale jak ktoś jest w temacie zorientowany, to ma oferty takie jak ja.

  • 0

    21. ~  2016-09-17 12:44:39  host: 89-64-29-177.dynamic.chello.pl

    telefon 60min. oczywiście ;)

  • 0

    22. ~  2016-09-17 12:45:56  host: 89-64-29-177.dynamic.chello.pl

    dokładnie to wygląda tak:
    tv select hd - 20zł.
    internet 30Mb - 10zł.
    tel. 60min - 5zł.

  • 1

    23.  2016-09-17 13:49:34

    @13 Temat dotyczy Orange, więc naturalne, że komentarze dotyczą Orange, a nie UPC. Dla mnie mogą sobie to ftth zakładać gdzie chcą. Ja już mam w bloku dostęp do 2 kablówek i 4 sieci LTE. Na ofertę Orangę nawet nie spojrzę jeśli się takowa pojawi.

  • -1

    24. ~nmn  2016-09-17 14:02:58  host: 8.37.237.61

    20 — no właśnie, podawaj ceny realne!

  • 1

    25. ~  2016-09-17 16:44:20  host: 89-64-29-177.dynamic.chello.pl

    @23, nie żartuj sobie. LTE nie jest konkurencją dla FTTH czy kablówek. Dzisiaj działa 30Mb a za miesiąc może być 2Mb. Poza tym wszędzie w LTE jest limit.
    Kablówki dla Orange są konkurencją ale tak jak mówię, jeżeli daliby cenę niższą to przejdę a w innym przypadku nie. Gdyby UPC świadczyło usługi słabej jakości, to można rozważać ale póki co u mnie jest bez problemu.
    @24, to są ceny realne, bo jak najbardziej do uzyskania.

  • -1

    26.  2016-09-17 20:07:14

    @25 Dla świadomego klienta LTE może być konkurencją dla ftth. Wystarczy wiedzieć ile transferu zużywa się miesięcznie. Jest wielu ludzi, którym starczy miesięcznie 50 GB i około 10 megabitów szybkości. Skoro wszystko działa to po co brać ekstra ftth dla jednego emeryta i jednego urządzenia?

  • -1

    27.  2016-09-17 20:11:37

    P.S. Ludzie myślą trochę innymi kategoriami niż userzy telepolis. Moja teściowa woli LTE bo nie ma kabelkologi, dziur i gniazdek w domu. Prędkość 6 Mbps jej starcza. W dodatku oferta na kartę zamiast abo jest elastyczna.

  • 2

    28.  2016-09-18 10:22:15

    @13 miłośniku orangutana! do tej niepolskiej firmy trzeba mieć żal każdego dnia. Najpierw kupują za złotówkę całą infrastrukturę od TP, a potem nawet jak na wsi masz ich słup (bo to przecież nie słup UPC :D) z tej całej pożal się ich infrastruktury (a nie, że mieszkasz w lesie gdzie do najbliższego ich słupa masz 10km) przed domem w odległości 15m od ściany domu, stojący wręcz na twoje działce, to nie potrafią nawet pary miedzianej ci do domu zestawić...u nich jest wieczne BMT. To tak jakby w bloku gdzie UPC rozciągnęło swoje ciągli kablowe wzdłuż linii balkonów nie byliby cię w stanie podłączyć...
    @16 Wiedz, że 54zł za 100Mb to cena z d... oferty łączone są dla jednostek twojego pokroju. Jest spora grupa ludzi, którzy biorą od kablówki sam goły net bez doklejanego, zbędnego balastu. Jak umiesz rozmawiać to masz 51zł 250Mb, nie umiesz rozmawiać liczysz na orange i bulisz haracz za wiecznie buforujący się YT, bo ruch w orange leci przez Antarktydę :D

  • -3

    29. ~@@@@@  2016-09-18 11:05:01  host: public-gprs175055.centertel.pl

    @28 Hejterze Orangutana, trzeba mieć żal każdego dnia "do tej niepolskiej" firmy bo....? Bo Ty tak chcesz ? :) Odnośnie ofert łączonych - Ty sobie obrażaj ludzi kupujących takowe ale wbrew Twojej opini coraz więcej osób w ten sposób oszczędza czy to w "niepolskim" UPC czy w Vectrze, Polsacie, Orange itd. Czy się to Tobie podoba czy też nie sprzedaż usług łączonych w PL rośnie - psy szczekają karawana idzie dalej :)
    A tak swoją drogą to ciekawy jestem w jakiej "polskiej" firmie masz usługi telekomunikacyjne ? :) NET stacjonarny w UPC a komórkę w Play ? :)

  • 2

    30.  2016-09-18 11:11:59

    Dla mnie to Orange ze swoimi światłowodami może zniknąć na zawsze. Cierpliwie czekałem kilkanaście lat, aż zapewnią przyzwoite łącze internetowe. Jedyne co oferowali to nędzne 3,5 Mbit/s. I te ich wieczne zapewnienia, że wkrótce będą modernizować sieć. Pożegnałem się z nimi po wsze czasy i nie zamierzam wracać. Były klient 1994-2014.

  • 0

    31. ~obiektywny  2016-09-19 14:23:11  host: ip-5-172-255-110.free.aero2.net.pl

    Orange to bardzo dziwna sieć. Zauważam, że:
    - salony przez wszystkie godziny pracy pękają w szwach, bo ludzie non-stop przychodzą z jakimiś problemami (inne, np. tuż obok Plusa czy Play puste w danym momencie)
    - pchają się w miejsca gdzie Ich usług nikt nie kupi, bo i po co jeśli w danej lokalizacji są już od dawna przykładowo takie łącza za podobne pieniądze: http://tlp.is/b1n I na dodatek sprawdzone, a nie u Orange DO DO DO DO.
    - nie inwestują na wsi, gdzie od ręki mieliby wzrost Klientów - w miejscowości gdzie mam domek letniskowy już nikt nie ma Neostrady, bo chodziła około 5 Mb/s. Ludzie trzymali po to stacjonarny żeby nie płacić za chorą dzierżawę łącza. Teraz nie mając Internetu z przewodu odeszli do konkurencji (LTE od Plusa czy Play. Orange w XXI wieku jeszcze anten nie zdążył powiesić na pobliskim maszcie), bo głupi Orange nie ma nadal NO LIMIT za 29 zł jak jest, np. u Wikingów.
    - nie dbają o Klienta - mam firmę, ale już tylko jeden telefon mi został (9 miesięcy). Jeśli nawet by mi oferowali abonament za 9 zł wolę zapłacić 99 w T-Mobile, Plusie czy Play niż tym baranom, którzy co miesiąc przysyłają błędne faktury i każą na płatnej infolinii prostować błędy, Ich błędy.
    - zasięg choć niby ujednolicony to odstaje od T-Mobile, które pracuje z tych samych stacji bazowych. Póki nie trzeba rejestrować kart to jeżdżę z odpalonym Fieldest i w E52 i robię pomiary sieci, każdej nośnej, każdego bandu.
    Potrafią tylko mydlić oczy i nic więcej.

Dodaj swoją opinię