Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orange oszczędza inwestując w nowe technologie [wideo]

Orange oszczędza inwestując w nowe technologie [wideo]

LuiN 16 Listopada 2012 08:33

0 0

Orange planuje dalsze zaciskanie pasa, w tym cięcia kosztów wewnątrz firmy i wyprzedaż części majątku. Są miejsca, gdzie jesteśmy jeszcze w stanie koszty ograniczać. W takich firmach jak nasza, w firmach technologicznych oszczędza się głównie na technologii - mówi Maciej Witucki, prezes Orange Polska. Oszczędności mają być mniejsze niż trzy lata temu, kiedy dały około 400 mln zł.

Minione miesiące przyniosły spadek obrotów większości dużych telekomów. Skonsolidowane przychody grupy TP za III kwartał br. spadły o 5,5%, do 3,5 mld zł, a skonsolidowany zysk netto był niższy o 18,6%, w porównaniu z tym samym okresem 2011 roku. Zamknął się w kwocie 307 mln zł. W tej sytuacji firma zmuszona jest do przyglądania się dokładnie każdej wydawanej złotówce.

Oszczędza się wbrew pozorom na inwestycjach, ponieważ inwestuje się w nowy sprzęt, który automatycznie zużywa mniej energii elektrycznej, więc mniej nas kosztuje. Wymiana sieci, w tej chwili bardzo duża wymiana sprzętów sieci komórkowej, to jest oszczędność rzędu 20-30 procent - mówi Newserii Maciej Witucki, prezes Orange Polska.

Już w połowie roku firma zapowiadała weryfikację umów z partnerami, a także ograniczenie wydatków na sponsoring, marketing i konsulting czy też koszty operacyjne wewnątrz spółki. Wcześniej zamrożono np. środki reprezentacyjne, a tym samym przycięto także budżet na delegacje służbowe. Konsekwentnie wdrażany jest także program redukcji zatrudnienia.




W przypadku Telekomunikacji Polskiej, Orange mamy umowę społeczną. Ta umowa przewiduje, że 2,5 tysiąca osób niestety będzie musiało opuścić firmę w 2012 i 2013 roku - mówi prezes Witucki. W tym roku z Orange ma się rozstać około 1,2 tys. pracowników.

Źródeł oszczędności dawny monopolista poszuka także na rynku nieruchomości, tym bardziej, że firma w przyszłym roku ma się przenieść do nowej siedziby - Miasteczka Orange, jednego z najnowocześniejszych kompleksów biurowych w kraju.

To jest redukcja kosztów w Warszawie, w centrali, około 30 procent na mkw., więc to jest nie bez znaczenia biorąc pod uwagę, że tych metrów kwadratowych w Miasteczku Orange będzie około 40 tys. - podkreśla Witucki.

Źródło tekstu: Newseria     

Dodaj do:
w sumie: 24
  • 2

    6. ~...  2012-11-16 11:58:21  host: 178-37-142-25.adsl.inetia.pl

    @draw mylisz się. To jest ratowanie miejsc pracy we Francji kosztem pracowników w Polsce. Polska dla centrali to 3ci świat.

  • 2

    7. ~Kajtek  2012-11-16 12:44:52  host: z58-15.opera-mini.net

    Orange niech się lepiej zajmnie tym co ważne czyli niech poprawi swój zasięg.

  • 2

    8. ~  2012-11-16 13:07:15  host: tor-exit1-readme.dfri.se

    Zauwazyliście, że już nie da się zamówić darmowego startera na orange.pl ? A nawet jeśli się da, to niemozliwe jest znalezienie odpowiedniej strony. Poszukajcie sami.

  • -1

    9. ~nn  2012-11-16 14:22:28  host: user-31-175-243-201.play-internet.pl

    O, będzie kolejny dyskoncik. Dziękujemy Play za mesjańską zmianę rynku!

  • 2

    10. ~Misiu  2012-11-16 15:02:43  host: public40700.xdsl.centertel.pl

    Niezaprzeczalnie wiele Orange oszczędza obsługując jakiś obszar połową przekaźników w stosunku do ilości Plusu albo T-Mobile. Mniej prądu, mniej klientów...Polecam uwadze niemałą gminę Konopiska, gdzie rozmowy idą słabo, a dane jak krew z nosa.

  • 2

    11. ~  2012-11-16 15:07:21  host: z07-06.opera-mini.net

    Patrzcie, mówili że konkurencja szkodzi inwestycjom, a tu proszę, wymieniają BTS-y. Normalnie rozdwojenie jaźni.

  • 2

    12. ~la vie change avec Orange  2012-11-16 15:09:44  host: goliat.interkonekt.pl

    Najbliższe lata w grupie Orange Polska będą opierały się pod hasłem konsolidacji i restrukturyzacji. Z końcem tego roku liczba abonentów telefonii stacjonarnej będzie wynosić około 5 milionów klientów. Co kwartał TP traci średnio 335 milionów z tytułu spadku przychodów w telefonii stacjonarnej. Jest to rocznie około 140 milionów złotych. Spadają też przychody w telefonii komórkowej. Coraz głośniej mówi się o sprzedaży wirtualnej polski a także konsolidacji wielu spółek np spółki tp teltech odpowiedzialnej za budki telefoniczne, a także spółki odpowiedzialnej za administrowanie siecią stacjonarna. Mówi się, że powstanie spółka Orange infrastruktura która będzie zajmować się restrukturyzacją sieci stacjonarnej a także budkami telefonicznymi których jest obecnie około 18.5 tysiąca a jeszcze rok temu było około 44 tysiące. Mówi się o coraz większych zwolnieniach w OCS, a także fuzji TP i PTK Centertel w jeden organ. Nie wiem czy to są tylko plotki ale tak się mówi w firmie po cichu. Podobno wcześniej zaprzeczali, że nie sprzedadzą WP ale dzisiaj już nie ma Onetu na sprzedaż więc mówią, ze sprzedadzą.

  • 1

    13. ~la vie change avec Orange  2012-11-16 15:13:08  host: goliat.interkonekt.pl

    przepraszam miało być 35 przez pomyłkę wpisały mi się dwie trójki :D

  • 2

    14. ~XYZ  2012-11-16 15:45:07  host: 212.160.172.70

    "3. ~playboy 2012-11-16 11:01:19 +1 + - host: 89-77-95-10.dynamic.chello.pl Podejmę współpracę ze zwolnionymi Doradcami Orange ...... :)" Podaj namiar na siebie i napisz gdzie dokładnie zatrudnisz (miejscowość). W trójmieście od grudnia będzie szukać od 30 do 60 "byłych doradców" nowej pracy.

  • 2

    15. ~jary  2012-11-16 22:12:48  host: dynamic-78-9-116-52.ssp.dialog.net.pl

    Jak ma być dobrze w Orange; mieszkając 200 metrów od ich centrali, w średniej wielkości mieście wojewódzkim nie można mieć żadnej z ich usług stacjonarnych. Panie Prezesie, coś chyba jest nie tak !!

  • 0

    16. ~  2012-11-17 10:07:21  host: 188.116.32.122

    Bo orżnąć polega na tym żeby mieć przychody bez konieczności świadczenia usług. Klienci to tylko balast, który generuje koszty.

  • 0

    17. ~  2012-11-17 10:40:38  host: z33-14.opera-mini.net

    Pies tam drapał klientów. Dlaczego oszczędzają w ten sposób? Dlaczego prezesostwo nie zmniejszy sobie premii, a zwalnia pracowników? Bo ci co zostaną - mają wykonywać dodatkową pracę za tych zwolnionych za takie samo wynagrodzenie. Tu jest orżnąć... :-(

  • 0

    18. ~xxx  2012-11-18 01:18:21  host: host-31-6-144-37.dynamic.mm.pl

    a niech zwalniaja darmozjadow!!! mam tu na mysli kierownikow ich z-cow i kojenych z-cow, koordynatorow, trenerow itd no moze przesadzilem a moze i nie.

  • 0

    19. ~xxx  2012-11-18 01:22:10  host: host-31-6-144-37.dynamic.mm.pl

    witucki oddaj mi swoje pieniadze!!! przestan wyplacac sobie kase to zaoszczedzisz!!!

  • 0

    20. ~  2012-11-18 10:45:40  host: z33-14.opera-mini.net

    Właśnie o to mi chodzi, że darmozjady zostaną, a tych ambitnych wywalą, będzie więcej roboty dla ostałych roboli..

  • 0

    21. ~Orange to dno  2012-11-18 11:58:48  host: host-89-167-2-17.nplay.net.pl

    Kierowników nie wywalą tylko tych co zarabiają 9 zł brutto lub jeszcze mniej, zatrudnieni są na umowy śmieciowe i są traktowani gorzej niż źle

  • 0

    22. ~Octopus  2012-11-18 12:17:05  host: host-46-186-36-210.dynamic.mm.pl

    Redukcja zatrudnienia idzie od góry do dołu. Część doradców i tak pracuje na dwa fronty. Koszty w Orange-u są kolosalne. Aż dziwne ,że tyle z tym czekali. Wskaźnikiem zatrudnienia są efekty finansowe-> koszt pozyskania / koszt utrzymania klienta / utrata klientów z bazy.

  • 0

    23. ~  2012-11-18 12:25:56  host: 89-69-51-112.dynamic.chello.pl

    @Octopus, ale jak ma nie być odpływu klientów kiedy najtańsze abo na stacjonarnym jest 32zł brutto a teraz nawet tego chyba juz nie ma? Będa trzymać tylko ci, którzy maja neostradę bo każdy normalny weźmie VoIPa na utrzymanie numeru. Za 32zł mozna mieć kilkaset minut u każdego operatora GSM więc po cholerę trzymać stacjonarkę?

  • 0

    24. ~ppowski  2012-11-20 22:39:09  host: public-gprs671622.centertel.pl

    Koszty Orange tnie razem z przekaźnikami - w 2 miejscach gdzie mieszkam w wakacje nagle przyjechali zdjęli przekaźniki i brak zasięgu ( no ledwo-ledwo z przekaźnika T-mobile) a na pismo w tej sprawie odpowiedziano mi że mogę kupić repeater i nawet podali adresy sklepów, no i stracą 5 aktywacji tym sposobem !! to jest oszczędnośc !!!!

  • 0

    25. ~  2012-11-26 14:24:51  host: ppp151221.ostnet.pl

    Zasięg faktycznie kiepski, z wszystkich opów tu najlepiej radzi sobie Heyah czyli TM. Nie ma co - zaczną ciąć, ludzie zaczną odchodzić do konkurencji.

Dodaj swoją opinię