Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orange ostrzega przed SMS-ami z informacją o włączeniu płatnych usług

Orange ostrzega przed SMS-ami z informacją o włączeniu płatnych usług

LuiN 4 Stycznia 2017 16:02

6 2

Do sieci Orange docierają sygnały o próbach wyłudzenia pieniędzy przez cyber-przestępców drogą subskrypcji SMS-owych.

Do klientów trafiają SMS-y takie jak ten:
Nadawca: InfoSMS
Treść: Platna usluga SUBSMS zostala wlaczona. Koszt 15,64/dzien. aby wylaczyc wyslij ICH.ROK na numer 92555


Sieć Orange nie ma nic wspólnego z takimi SMS-ami i nie zapisuje swoich klientów na żadne usługi bez ich wiedzy i potwierdzenia. Cyber-przestępcy zarabiają na SMS-ie zwrotnym, który rzekomo ma dezaktywować usługę.




Orange przestrzega, by nie odpowiadać na tego typu wiadomości, jeśli sami niczego nie aktywowaliśmy. Proponuje też rozważenie uruchomienia blokady SMS-ów premium na swoim numerze.

W razie gdyby zaś użytkownik Orange nieopatrznie odpisał, sieć uspokaja - opłaty zostaną zwrócone.

Źródło tekstu: blog.orange.pl     

Dodaj do:

Tagi: orange | bezpieczeństwo | sms premium

w sumie: 38
  • -3

    19. ~  2017-01-04 18:38:44  host: user-94-254-179-210.play-internet.pl

    No tak... każdy portal ma swojego wlo...

  • 0

    20.  2017-01-04 18:41:01

    @9 Orange korzysta z wielu firm zewnętrznych (salony partnerskie), w których to zatrudniają najczęściej na umowy śmieciowe. Pytanie retoryczne: co zrobi pracownik mający dostęp do bazy danych, wartej dziesiątki milionów, zarabiając jedynie 1600 zł? Podobnie narzekają ludzie przy zakładaniu działalności, jescze od okienka nie odejdą w urzędzie czy GUSie, a już na telefon lecą oferty. Będzie się tak jeszcze długo działo...

  • 0

    21. ~kris86  2017-01-04 18:44:25  host: public-gprs350456.centertel.pl

    Jakiś czas temu Orange wyświetlało simextra, proponując znienacka włączenie mało atrakcyjnych usług. Sam operator przestrzega przed SMSami, a sami stosują nieuczciwe sztuczki.

  • 0

    22. ~  2017-01-04 19:24:22  host: user-94-254-128-247.play-internet.pl

    Dziś dostałem sms naganiający na bonyplus.pl, jest to oczywiście wyłudzanie pieniędzy, subskrypcja.

    Ale konkursy sms-owe w stacjach radiowych chyba są jeszcze gorsze bo nikt tam jeszcze chyba nie wygrał ;)

  • 1

    23.  2017-01-04 19:33:42

    przy tak dużej ilości spamowych smsow w orange, juz trudno odróznić co jest prawdziwe, a co jest oszustwem

  • 1

    24. ~Wygnany  2017-01-04 19:34:32  host: 8.37.225.51

    hm ,,Sieć Orange nie ma nic wspólnego z takimi SMS-ami”
    — a nadawcą jest jakiś infoSMS, a nie numer prywatny. Więc kto im dał taką możliwość jak nie Orange udostępniając numer?

  • 0

    25.  2017-01-04 19:51:11

    Przecież tę pobraną kasę Orange komuś potem przekazuje. Nie ma więc problemu z ustaleniem beneficjenta tej kasy. Równie dobrze mogą zablokować numery służące do wyłudzeń.

  • 0

    26.  2017-01-04 19:55:39

    Remington - naiwny jesteś...

    Szanowni Państwo,

    Pragniemy wyjaśnić, iż firma Digital Virgo S.A.. jako agregator numerów sms premium rezerwuje i utrzymuje ich techniczną aktywność na potrzeby serwisów innych podmiotów.

    Bardzo dziękujemy za wskazanie numeru sms 60289, który zarezerwowała firma MOBILLAPI sp.z o.o., sp. k., z siedzibą Warszawie, przy ul. Wróbla 24 lok. 2, 00-736 Warszawa,

    Wykluczenia Państwa numeru telefonu z komunikacji kierujemy do firmy MOBILLAPI sp.z o.o., sp. k. reklamacje@mobillapi.pl

    Z poważaniem,
    Zespół Obsługi Klienta
    Digital Virgo S.A.

  • 0

    27.  2017-01-04 20:35:49

    Dlaczego naiwny? Bez problemu da się prześledzić drogę jaką pokonają pieniądze. Z Orange do Digital Virgo, stamtąd do Mobillapi, potem może gdzieś, ale finalnie gdzieś trafią. A to nie przelew, który idzie parę godzin, wystarczy wstrzymać przy rozliczaniu na dowolnym odcinku tej drogi.

  • 0

    28. ~123x9  2017-01-04 20:37:30  host: n14-10-07.opera-mini.net

    @26. Wlo
    Wlo przekazałeś S U P E R. INFORMACJĘ. Oby inni kol. też to uczynili jeśli mają coś w zanadrzu.

  • 0

    29. ~  2017-01-04 20:38:55  host: apn-37-249-11-209.dynamic.gprs.plus.pl

    Każdy nowoaktywowany numer powinien mieć standardowo włączoną blokadę usług premium, a przy pierwszej próbie wykonania płatnego połączenia/wysyłki SMS, abonent powinien być informowany, że blokadę zdejmie przez infolinię lub w EBOK.
    Informacje o blokadzie mogłyby także być wydrukowane na każdej umowie i opakowaniu startera.

  • 1

    30. ~  2017-01-04 22:09:21  host: chaos.tpnet.pl

    No to jak rząd zarobi na 500+? Przecież z każdego takiego esa rząd ma 23 proc.

  • 0

    31. ~mnm  2017-01-04 22:57:20  host: public-gprs207731.centertel.pl

    29@Przecież i tak każdy nowy starter ma zablokowane premium dopóki nie doładuje za minimum 10zł. A odblokowywanie tak jak piszesz to jednak przesada ja np. czasami wysyłam sms premium i nie chcę kombinować jak zdjąc blokadę i biegać po salonach czy kasę tracić na połączenia z obsługą by mi to zdjeli. Tutaj każdy ma swój rozum i sam powinien zadbać o to we własnym zakresie a nie wszystkim przymusowo i to na siłę.

  • 0

    32. ~  2017-01-05 08:31:38  host: apn-31-0-64-151.dynamic.gprs.plus.pl

    #13: Człowieku, taśma ci się skleiła czy co? Nie potrafisz napisać nic mądrzejszego tylko spamujesz na okrągło o dobrej zmianie jak jakiś płatny troll? To już jest nudne jak flaki z olejem. Jeśli jesteś zwolennikiem partii, która ma obecnie 11% poparcia i jest ci przykro to idź sobie gdzieś indziej wyładowywać swoje frustracje a tutaj pisz konkretnie i na temat.

  • 1

    33.  2017-01-05 09:01:19

    32 - cóż... za poprzedniej władzy wszyscy pisaliście - jak to źle jest w telekomunikacji, w ochronie danych, bezpieczeństwie Polaków - bo kradną, bo w *** mają... Więc chciałbym zwrócić uwagę, że nastąpiła zmiana! I to Dobra Zmiana! Można więc wyeliminować "niedociągnięcia" poprzedniej władzy Popaprańców chyba, nie?

    Co do mojego zaangażowania politycznego - a jakbym był zwolennikiem partii mającej 0,11% poparcia? Ma to jakieś znaczenie, ze nie jestem wyborcą PiS?

  • -1

    34. ~  2017-01-05 09:10:38  host: apn-31-0-64-151.dynamic.gprs.plus.pl

    #26: wlo jak zwykle tak coś napisze, że nikt nie wie, o co mu chodzi, więc ja napiszę to po ludzku i ze zrozumieniem. Jeśli nie mamy numeru nadawcy smsa to jedyne co nam pozostaje to napisać reklamację do właściciela numeru 92555. Właścicielem, bądź agregatorem jest firma Digital Virgo. E mail do nich to reklamacje@digitalvirgo.pl. W emailu podajemy swój nr telefonu (nie podajemy żadnych innych danych) i informację, że nie życzymy sobie jakichkolwiek smsów na nasz numer. Po takiej reklamacji nasz numer zostanie usunięty z ich bazy danych. Kiedyś na stronie Play był plik pdf z numerami specjalnymi sms. Być może nadal tam jest. Polecam go pobrać bo są tam wszystkie numery premium.

  • 0

    35. ~  2017-01-05 09:20:41  host: apn-31-0-64-151.dynamic.gprs.plus.pl

    Link do pliku www.play.pl/resources/pdf/Numery_Specjalne.pdf

  • -1

    36. ~  2017-01-05 09:21:12  host: 89-64-26-51.dynamic.chello.pl

    wlo, zjeżdżaj na onet jak chcesz politykować. Płatnym trollem jesteś wiadomo jakiej opcji, że w kółko to samo piszesz.
    Proszę adminów a kasowanie komentarzy nacechowanychj politycznie, bo widać są osoby, które piszą wyłącznie w takim kontekście żeby zrobić śmietnik pod newsami.

  • -1

    37. ~white  2017-01-05 13:55:16  host: 128.199.165.82

    @32 WLO- żenada ! czytać prowokacyjne, polityczne wywody na Forum Telekomunikacyjnym ! gdzie tu jest Administrator?! Teraz mamy faktycznie "Dobrą Zmianę" Zmianę, inwigilującą wszystkich i wszędzie, Zmianę popaprańców rujnujących wizerunek Polski wypracowany przez całą poprzednią dekadę z nocnymi posiedzeniami popaprańców..... WLO zostaw soje pogąląy polityczne w domu i nie prowokuj na Forum Telekomunikacyjnym !

  • 0

    38.  2017-01-05 15:43:33

    Już od dawna domyślnie wszelkie sms premium powinny być zablokowane, a odblokowanie możliwe jedynie po kontakcie z BOK, ale widać nie ma dobrej woli żeby takie proste rozwiązanie wprowadzić, a interes tych firm wyłudzaczy wiecznie będzie się kręcił na spółkę z operatorami komórkowymi.

Dodaj swoją opinię