Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orange ostrzega przed płatnymi SMS-ami

Orange ostrzega przed płatnymi SMS-ami

orson_dzi 12 Października 2016 13:47

9 2

Orange informuje o SMS-ach, których nadawcą jest Informator. Wiadomości uruchamiają płatną subskrypcję.






SMS-y są widoczne jako wysłane od Informatora lub jako Informacja. Treść wiadomości sugeruje, że jej nadawcą jest Orange. Odpowiadając na nie otrzymamy wiadomość zwrotną o potwierdzeniu włączenia płatnej subskrypcji, w której opłata jest naliczana za każdego odebranego SMS-a.

Najskuteczniejszym sposobem na uniknięcie tego typu wiadomości jest uruchomienie specjalnych blokad. Są one bezpłatne i można je uruchomić w dowolnym kanale kontaktu (aplikacja mobilna, IVR, Biuro Obsługi).

Źródło tekstu: Orange; wł     

Dodaj do:

Tagi: orange | sms mt

w sumie: 35
  • 3

    16.  2016-10-12 16:38:59

    śmiueszne jest to że orange pozwala oszustom wysyłać sms podszywajace sie pod ich samych i same te sms przepuszcza przez systemy. powinna zablokować ten numer i kłopot z glowy.

  • 1

    17.  2016-10-12 16:52:16

    goldenmen - uważasz, że to jeden numer?
    A tak w ogóle to co? Mają zacząć inwigilację - kto do kogo o jakiej treści wysyła esemesy i blokować tylko dlatego, że treść może być podejrzeniem oszustwa?
    Co jeszcze mają robić operatorzy?
    A może lepiej zostać uczciwym człowiekiem? Nie pracować dla złodzieja? Samemu nie być złodziejem?

  • 1

    18.  2016-10-12 17:25:10

    "otrzymamy wiadomość zwrotną o potwierdzeniu włączenia płatnej subskrypcji" --> "otrzymamy wiadomość zwrotną potwierdzającą włączenie płatnej subskrypcji" lub "otrzymamy wiadomość zwrotną z potwierdzeniem włączenia płatnej subskrypcji". Orson, czy tak trudno przeczytać wiadomość zanim się kliknie "wyślij"?

  • 2

    19. ~  2016-10-12 17:29:25  host: 188.146.132.81.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @8: Dokładnie jak piszesz - przy zawieraniu umowy powinna być możliwość włączenia blokad i (na życzenie klienta) ustalenia miesięcznego limitu opłat.
    A operatorzy powinni mieć zakaz aktywowania usług "na próbę" (chyba, że bez żadnej akcji ze strony klienta ulegałyby one dezaktywacji po okresie bezpłatnym).

  • 0

    20. ~nMn  2016-10-12 17:42:21  host: 8.37.225.71

    Czy można prosić Orange o zablokowanie jednego numeru aby już nie wydzwaniał? ile to kosztuje? czy trzeba samemu sobie z tym problemem radzić??

  • 0

    21. ~rrrr  2016-10-12 18:12:25  host: host-89-230-176-59.gdynia-laczpol.mm.pl

    Dlatego nie zamierzam przechodzić z karty na abonament, a saldo na karcie jest zawsze kilkuzłotowe. I do póki nie zlikwidują SMS ,MMS Premium... nawet nie będę się zastanawiał na tym, aby zmienić

  • 1

    22. ~  2016-10-12 18:25:38  host: 89-64-15-176.dynamic.chello.pl

    @21, przecież można zablokować usługi premium więc to żaden argument za kartą. Saldo na karcie kilkuzłotowe masz zawsze? Ja mam przeważnie około 50zł

  • 1

    23. ~@21  2016-10-12 20:36:53  host: 77-254-33-254.adsl.inetia.pl

    tenz @21 jest po prostu zadłużony i nie dadzą mu abonamentu, takie tłumaczenie....

  • 0

    25. ~  2016-10-12 21:28:40  host: user-94-254-163-87.play-internet.pl

    Swego czasu przychodziły do mnie ciągle SMS-y z jakiejś loterii. Dzwoniłem, prosiłem żeby nie wysyłali a oni nadal to samo. W końcu wyłączyłem numery specjalne w Play 24 a tu nagle SMS od nich - wyłączyłeś SMS-y specjalnie więc nie będziesz brał udziału w atrakcyjnych konkursach (...) i tym podobne pierdy. W końcu spokój!

  • 0

    26.  2016-10-12 21:38:32

    11@ Operator otrzymywania sms nie może zablokować i tu masz rację lecz prenumeratę poprzez płatnego przychodzącego sms już powinien. Tu jest problem ponieważ operator ma taką opcję blokowania lecz jej nie uruchamia tylko klient musi sam to wykonać a większość pewno nawet o tym nie wie. Operator nie kwapi się o tym poinformować dlatego moim zdaniem powinno to być odwrócone, Kupujesz ofertę a dodatkowe płatne usługi sam sobie uruchamiasz. Dotyczy to również muzyki na czekanie tak hojnie obdarowywanej przez T-mobile

  • 1

    27.  2016-10-12 21:52:29

    Operator (przynajmniej Oranżada) umożliwia zablokowanie SMS-ów/MMS-ów Premium MT (Mobile Terminated - przychodzących) i MO (Mobile Originated - wychodzących). Tak więc jest sprawny i pewny sposób na zablokowanie płatnych przychodzących SMS-ów/MMS-ów.

  • 0

    28. ~Minister  2016-10-12 23:42:23  host: staticline-31-182-66-152.toya.net.pl

    Rok 2016 a ludzie do tej pory się na coś rakiego nabierają:-)

  • 0

    29. ~Master Chief  2016-10-13 08:52:14  host: h-78-11-51-226.nowarehabilitacja.pl

    Ja pierwsze co zrobiłem po podpisaniu umowy, gdy tylko aktywowali mi numer w Orange to wszedłem sobie w ustawienia na stronie, przejrzałem wszystko i poblokowałem. Jak kupuję nowy telefon czy inny sprzęt też pierwsze co to Ustawienia i personalizuję, 30 minut roboty a potem już spokój ;)

  • 0

    30. ~he  2016-10-13 09:27:05  host: user-94-254-227-7.play-internet.pl

    orange kasuje i rozsyła oraz rozpatruje reklamację - to się nazywa pomoc w przestępstwie

  • 0

    31.  2016-10-13 10:45:11

    Andrzej24 - a zauważyłeś, ze taką prenumeratę wcześniej trzeba zamówić?

  • 0

    32.  2016-10-13 11:55:07

    Wszystkie sms'y premium powinny być domyślnie zablokowane i po kłopocie. Podobnie jak sms'y na nr stacjonarne, które nie wchodzą do pakietu. No ale to kasa dla operatorów.

  • 1

    33. ~de2di  2016-10-13 20:25:27  host: 46.238.221.17

    Tak długo jak banda złodziei marketingowych w sieci PLAY zarabiających cichcem na sms-sach premium
    nie zablokuje rozsyłania ich w tej sieci.............nigdy nie przejdę na abonament.
    Mam 6 kart .............To wiadomość do Was PLEY-iowi warcholscy wspólnicy oszustów.

    Kupisz teoretycznie zalegalizowany samochód, a był kradziony to jesteś PASEREM
    A sieć która współuczestniczy w kradzieży naszych pieniędzy, to biznesmeni ?
    .......... To *** złodzieje, czy zgraja tych co nie stali tam gdzie kiedyś stało ZOMO ?

  • 0

    34. ~Kiść  2016-10-17 22:39:58  host: 89-79-25-169.dynamic.chello.pl

    Kradzież w biały dzień. Orange odrzuciło moją reklamację co do płatnych SMS które zaczęły przychodzić do mnie nie wiem na jakiej podstawie. Nic nie zamawiałem, o nic nie prosiłem. A że za dwa miesiące kończę umowę to niech się gonią. W sumie zanim się zorientowałem orżnęli mnie na stówę.

  • 0

    35. ~niepelnosprawny,org  2016-10-22 16:50:55  host: clz54.neoplus.adsl.tpnet.pl

    blokada wszystkich uslug premium i nigdy takich problemow....

  • 0

    36. ~niepelnosprawny,org  2016-10-22 16:52:56  host: clz54.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @wlo - złodziej płaci co najmniej w dwójnasób

Dodaj swoją opinię