Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orange oferuje femtokomórki dla biznesu

Orange oferuje femtokomórki dla biznesu

WitekT 18 Lutego 2013 16:59

5 6

Orange w opcji dla biznesu wprowadza możliwość wynajęcia femtokomórki, czyli małej stacji komórkowej podłączanej do Internetu. W ten sposób można poprawić zasięg sieci 3G w pomieszczeniu.

Femtokomórka pozwala maksymalnie na 4 jednoczesne połączenia głosowe lub transfer danych. W zależności od potrzeb można wybrać "otwarty" tryb urządzenia, czyli każda karta SIM Orange ma równe szanse na korzystania z zasięgu i obowiązuje zasada kto pierwszy ten lepszy lub "hybrydowy", który pozwala wytypować listę numerów traktowanych priorytetowo.




Minimalne wymagania dla posiadanego łącza internetowego, do którego połączani się femtokomórkę, to 1 Mb/s w stronę do klienta i 0,5 Mb/s od niego. Jednorazowy koszt instalacji urządzenia to 430,50 zł przy umowie 2-letniej lub 184,50 zł przy 3-letniej. Abonament za femtokomórkę w czasie trwania umowy wynosi 23,27 zł, a po niej - 61,50 zł miesięcznie.

Zobacz: Femtocele ciągle nie zawojowały rynku.

Źródło tekstu: blog.orange.pl     

Dodaj do:

Tagi: femtocell | orange

w sumie: 53
  • 0

    36. ~xs  2013-02-18 20:06:10  host: 77-255-86-212.adsl.inetia.pl

    Dobra i tania oferta jeżeli jest to opłata za femto niezależnie od ilość dopiętych komórek. Ciekawe jak się zabezpieczyli przed używaniem femto w roamingu i rozmawiania za granicą jak w kraju. Inni operatorzy od dawno to mają ale nikt nie ryzykował wdrożenia ze względu na ogromne ryzyko fraudów...

  • 1

    37. ~gosciu  2013-02-18 20:08:28  host: 46-198-111-183.adsl.cyta.gr

    @34 przeczytaj jeszcze raz newsa - postaraj sie moze tym razem ze zrozumieniem zastanow sie nad "Femtokomórka pozwala maksymalnie na 4 jednoczesne połączenia głosowe lub transfer danyc" i zreferuj do swojej wypowiedzi @34 mowiacej "prowadzenie JEDNOCZEŚNIE kilkudziesięciu rozmów" co ma piernik do wiatraka ?

  • 0

    38. ~nick  2013-02-18 20:08:46  host: public-gprs205086.centertel.pl

    @36 To może wytłumacze na chłopski rozum : Jak celka startuje i odpala Radio 3G to widzi otoczenie radiowe co nie ? No i widzi jakie sieci są dookoła - czy są to sieci z PL czy nie.... Jak widzi obce sieci to moze się nie uruchomi :-) To juz wiesz jak działa...

  • 0

    39. ~  2013-02-18 20:11:13  host: public-gprs205086.centertel.pl

    @37 Juz referuje. Czy ty, twoja zona, twoja tesciowa JEDNOCZESNIE rozmawiacie przez komórkę ? Zapewne nie, więc spokojnie wystarczyłaby wam celka z pojemnością jednej aktywnej rozmowy. Chodzi o to ze podłaczonych może byc więcej niż 4 terminale np. 100. Wazne ze można prowadzic JEDNOCZESNIE cztery rozmowy. Pytanie ilu z tych 100 podłaczonych telefonów jednoczesnie ma aktywną rozmowę.

  • 0

    41.  2013-02-18 20:16:13

    @bigman: daje, acz "stacjonarne", przyjrzyj się usłudze: Neofon lub Telefonia Internetowa, do takiego konta SIP może być podpięte w sumie 5 urządzeń / dopuszczone jest 5 logowań.

  • 1

    42. ~gosciu  2013-02-18 20:21:34  host: 46-198-111-183.adsl.cyta.gr

    @39 fajne rozwiazanie - scenka rodzajowa - pani kasiu czy moze pani skonczyc rozmowe z mamusia bo chcialbym zadzwonic do klienta, panie tomku a moze pan skonczy rozmawiac, panie krzysiu moze pan wylaczyc synchronizacje w telefonie zeby nie blokowac, pani agato moze pani wylaczyc sychronizacje pogody w telefonie. W domu kochanie skoncz prosze rozmowe z kochana mamusia bo chcialbym zadzwonic - jak w chwili obecnej gdy smartfony praktycznie ciagle wisza na 3G i synchronizuja sie z serwerami poczty fb sprawdzaja pogode i co kto urzywa mozna liczyc terminal inaczej jak tylko jedno aktywne urzadzenia korzystajace w trybie ciaglym z transmisji danych plus czasami rozmowa

  • -1

    43. ~nick  2013-02-18 20:39:07  host: public-gprs205086.centertel.pl

    @42. Jesli masz częsciej "sygnał zajętości" to dostawiasz kolejną femtocelkę na tym samym łączu. W czym problem. Rusz głową trochę ... Jakby femtocelka miała pojemnosc 100 rozmow to juz nie była by femtocelka tylko zwykły BTS i zakłócałbyś sąsiadom "z Pleja" ich rozmowy. No ale tak to tłumaczyc komus nietecnicznemu technike. A w ogóle to na Cyprze/ w Grecji Plej jest :-) ????

  • 1

    44. ~baboso  2013-02-18 20:40:24  host: 89-78-239-161.dynamic.chello.pl

    Teraz już wiem, co Witucki miał na myśli ogłaszając w nowej strategii Orange konieczność dzielenia się kosztami z klientem.

  • 1

    45. ~dedede  2013-02-18 20:50:29  host: V36-09.opera-mini.net

    ciekawe czy play bedzie mogl sie zalogowac do femtokomorki orange

  • 0

    46. ~gosciu  2013-02-18 21:07:07  host: 46-198-111-183.adsl.cyta.gr

    @42 he he dobre i kolejny abo - masz chlopie glowe i zylke do interesow :) Grecja - nie wiem czy jest, ja jestem "szczesliwym" abonentem orange

  • 0

    47. ~gosciu  2013-02-18 21:07:35  host: 46-198-111-183.adsl.cyta.gr

    sory mialo byc @43

  • 1

    48.  2013-02-18 21:55:33

    Wystarczyłoby aby play dał możliwość zalogowania teleplaya na bramkach sip i różne femtokomorki spuścilby z wodą w klozecie. Niestety, tam jeszcze nie dorośli do voipa :(

  • 1

    49.  2013-02-18 21:57:31

    Witku, tak przy okazji, obiecałeś kiedyś zadać pytanie playowym dlaczego nie chcą dać teleplaya na bramkach sip...

  • 1

    50. ~wsiok z wyboru  2013-02-18 22:10:29  host: ip-78-30-109-83.free.aero2.net.pl

    Swoja droga, czytanm te skuczenia tutaj na to ze ktos nie ma 3g- Lubie To! . Tyle ze bardzo wiele miejsc w gorach na calym poludniu nie ma zadnego zasiegu , bo jakis debil z Wieśniawy z Działu Planowania Sieci postanowil, ze postawi BTSa na stoku gory ( wysokiej na 645mnpm ) na wys 320mnpm ! ; ] Patrzac na lokalizacje btsow zastanawiam sie jakim ciezkimi debilami sa kich projektanci. Bo stawiajac bazowki w odleglosciach 20 km od siebie, ciezko mowic o interferencjach. Za to slowacy sobie interferuja w najlepsze, w nasza strone. 10 km za granica ( a mieszkam 15 wiec zal- bo bym dawno mial abonament slowacji jak polowa ludzi tutaj ), ogladam bez problemu telewizje naziemna w jakosci HD ( slowacka ) i po wyjsciu z domu na gorke lapie w porywach 1 kreske Orange SK- a polskiej ani jednej ! ; D ( ew mozna sobie kreche wciagnac, przez nos- jak kto reflektuje ) ot, polactwo wzielo sie za budowe sieci i skoki cywiilizacyjne ; D Ale przynajmniej spokoj mam od tych nadaktywnych miastowych idiotow ( zwanych moimi współpracownikami ) którzy co chwile dzwonili do mnie na komorke. Teraz tylko mail ! I tak zbyt mocno nie zaluje , ze nie mam zasiegu. Bardziej zaluje tutersów , spragnionych normalnosci ( wg ich normy w XXI wieku powinni miec zasieg- jako, ze od 1997 roku na to czekaja ; )

  • 2

    51.  2013-02-18 23:13:29

    a) femto ma nie obslugiwac 4 telefony, lecz JEDNOCZESNIE 4 rozmowy/transmisje danych. To jest roznica. b) nie kazdy telefon ma jednoczesnie wi-fi (o czym niektorzy zapominaja) i cos takiego jest dla tych ludzi wybawieniem. c) orange strzela sobie w kolano, traktujac rowno osobe, ktora chce miec zasieg w podziemiach (gdzie z zalozenia nie ma zasiegu, i poprawienie zasiegu to widzimisie klienta) i osobe mieszkajaca na wypizdowie malym (gdzie operator nie dostarcza odpowiedniego sygnalu) - w tym drugim przypadku, to orange powinien doplacac do postawienia takiego urzadzenia, nie klient.

  • 1

    52. ~xs  2013-02-18 23:21:24  host: 77-255-86-212.adsl.inetia.pl

    #38 biorąc pod uwagę że femto ma chodzić domyślnie również tam gdzie nie ma zasięgu (a raczej przede wszystkim) to taka metoda byłaby o kant tyłka.... Tak czy inaczej strasznie fraudogenne urządzenie (już widzę te flasowane biosy które będą chodzić za granicą) Stawiam dolary vs orzechy że za 6 miesięcy promocja "nagle zniknie" ... :)

  • 0

    53. ~mkkot  2013-02-19 03:17:33  host: v27-15.opera-mini.net

    Po tytule newsa pomyslalem: wow! orange jednak pomyslalo nareszcie i robia cos madrego. Dobry pomysl! Znalazlbym zastosowania. Potem przeczytalem warunki.

  • 0

    54. ~gosciu  2013-02-19 08:28:41  host: athedsl-233184.home.otenet.gr

    sprawe dzialania zalati prawdopodobnie zestawienie VPNa i podlaczenie femo "na terenie polski" jesli femo skanowala by radio i na podstawie tego rozpoznawala czy jest w kraju czy za granica jak ktos sugerowal bylo by to wysoce dyskusyjne patrzac od strony prawnej chodzi mi o sledzienie usera

  • 0

    55. ~aaa  2013-02-19 09:43:06  host: ip-78-30-111-106.free.aero2.net.pl

    Ale jak ma śledzić radio, jeżeli nie ma zasięgu GSM żadnej sieci?

  • 0

    56.  2013-02-19 10:40:16

    Korzystanie z tej femtokomórki w roamingu jest mało opłacalne jak jest np. teleplay i można wziąć ofertę no limit.

Dodaj swoją opinię