Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orange odświeża Delfina, Panterę i Pelikana

Orange odświeża Delfina, Panterę i Pelikana

WitekT 22 Maja 2011 13:47

0 0

Orange modyfikuje swoją ofertę abonamentową. Dalej zostają Pelikan, Pantera i Delfin, ale zmienione zostają pewne mechanizmy, o 90 groszy wzrastają też ceny taryf - wynika z informacji TELEPOLIS.PL.

Zmiany w zarysie przedstawiają się następująco:
w Delfinie zamiast Wybranego Numeru można wybrać pakiet minut do wszystkich sieci lub jeden numer w innej sieci,
w Pelikanie zwiększono pakiet SMS-ów, a także wprowadzono możliwość wymiany SMS-ów do Orange na SMS-ów do innej sieci w stosunku 1:5. Abonenci tej taryfy, oprócz najtańszej, mają także bezpłatny dostęp do portali społecznościowych (Facebook, fotka.pl, Wikipedia, itp.),
w Panterze zwiększono pakiety transferu oraz dodano usługę wybranego numeru w innej sieci, dodano także nowe plany za 49,90 zł i 129,90 zł, a plan za 59 zł zastąpił plan za 69,90 zł,
wprowadzono możliwość migracji pomiędzy taryfami z zachowaniem minut i środków (przejście możliwe tylko na taryfę nie niższą niż zadeklarowana w umowie),
wprowadzono możliwość darmowej migracji z prepaida i miksa do abonamentu z przeniesieniem środków (niewykorzystane środki dzielone są przez cenę minuty w abonamencie).

Taryfy Delfin

Abonament 29,90 zł 39,90 zł 59,90 zł 79,90 zł 99,90 zł
Minuty do wszystkich 40 60 150 225 300
Minuta poza abonamentem 0,49 zł 0,29
Prezenty
Minuty do wszystkich 30
Wybrany Numer Orange lub stacjonarny 1 (1200 min.) 2 (2400 min.) 5 (6000 min.)
Numer w Każdej Sieci brak 1 (60 min.)
Prezenty do wyboru 1 2 5 5 5

Numer w Każdej Sieci można wybrać, w ramach prezentu, tylko jeden raz.

Taryfy Pelikan

Abonament 29,90 zł 39,90 zł 59,90 zł 79,90 zł
Minuty do wszystkich 40 60 150 225
SMS do Orange / Wszystkich 1000 / 200 2000 / 400 4000 / 800 10000 / 2000
Minuta poza abonamentem 0,49 zł 0,29 zł
Bezpłatny dostęp do portali brak tak

Taryfy Pantera

Abonament 49,90 zł 69,90 zł 89,90 zł 129,90 zł 149,90 zł 199,90 zł
Minuty do wszystkich 120 225 300 450 550 750
Minuty do Orange brak 250
Minuta poza abonamentem 0,39 zł 0,29 zł
Pakiet 0,5 GB 1 GB 1,5 GB 2 GB

Plan za 149,90 zł dostępny jest tylko z iPhonem.

Usługi dodatkowe




60 SMS-ów do wszystkich za 10 zł (pakiet przez kwartał rośnie o 10 SMS-ów miesięcznie),
30 minut do wszystkich za 10 zł (pakiet rośnie przez pół roku o 2 minuty miesięcznie),
50 minut do Orange i na stacjonarne za 10 zł (pakiet rośnie przez pół roku o 5 minut miesięcznie),
Zatrzymaj Czas Pro za 9 zł - zatrzymanie naliczania czasu rozmów wewnątrzsieciowych po drugiej lub pierwszej minucie. Koszt połączenia do pierwszej lub drugiej minucie oraz po 60 - zgodna z cennikiem,
Twój Przyjaciel za 10 zł - 1200 minut na rozmowy z wybranym numerem w Orange lub stacjonarnym,
Wieczory i Weekendy za 25 zł - 1200 minut na rozmowy w Orange i na stacjonarne codziennie w godzinach 16-8 oraz w weekendy,
pakiety transmisji danych - 100 MB za 5 zł, 500 MB za 15 zł, 2 GB za 30 zł i 5 GB za 60 zł.

Oferta utrzymaniowa

Klienci ze stażem poniżej 4 lat otrzymują dodatkowo 20% minut, a powyżej - 40%. Dodatkowo, mogą liczyć na od 25% do 75% rabatu na usługi dodatkowe i więcej prezentów.

Inne promocje

Przy wyborze umowy bez telefonu na 20 miesięcy, na cały czas trwania umowy otrzumuje się 1200 minut co miesiąc na połączenia w Orange i na stacjonarne od 16 do 8 i w weekendy.

Przenoszący numer do oferty abonamentowej w Orange dostaną 100% rabatu na abonament przez miesiąc, dodatkowo można skorzystać z innej promocji obowiązującej podczas zakupu.

Przy zakupie oferty przez Internet - tańsze telefony i dodatkowe 45 minut do Orange i na stacjonarne.

Jak oceniasz zmodyfikowane taryfy Orange na tle konkurencji?

Bardzo atrakcyjne
9.08%
Atrakcyjne
12.97%
Nie wyróżniają się
16.63%
Mało atrakcyjne
19.10%
Bardzo mało atrakcyjne
38.68%
Nie mam zdania
3.54%

Wszystkich głosujących: 848



Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 256
  • 0

    257. ~Calm7  2011-06-04 14:31:01  host: z12-02.opera-mini.net

    255). Dopytalem w salonie. Te smsy w Pelikan, sa na caly czas trwania umowy, na 2 lata.

  • 0

    258. ~Calm7  2011-06-11 02:31:03  host: z02-09.opera-mini.net

    W DelfinII, jedyny sensowny wybor dla osoby dzwoniacej do 300 minut do wszystkich sieci, to opcja za 59,90. * PelikanII wybor jest prosty: zalezy ile sms sie wypisuje. * PanteraII to slabizna, niestety..

  • 0

    259. ~Paulinaaa  2011-06-24 09:53:08  host: 87-205-168-69.adsl.inetia.pl

    Czy w taryfach Pelikan ten pakiet sms jest przyznawany co miesiąc czy tylko jednorazowo?

  • 0

    260. ~Calm7  2011-06-24 09:58:14  host: z22-08.opera-mini.net

    Paulina, co miesiac. Przemysl dobrze ile bedziesz wypisywac sms, bo nie ma wymiany na minuty. Bodaj nawet na mms. Hej.

  • 0

    261. ~wazik  2011-07-12 20:39:03  host: host-91-195-92-202.wieszowanet.pl

    Czy w taryfie Pelikan, niewykorzystane smsy przechodzą na następny miesiąc?;) Wie ktoś może?;)

  • 0

    262. ~  2011-08-21 18:18:05  host: z22-03.opera-mini.net

    nie, smsy nie przechodza na nastepny miesiac. Ewentualna suma, zaoszczedzona z poprzedniego miesiaca zostaje do wykorzystania w nowym, ale...jest haczyk. Nie zostaje wykorzystywana w pierwszej kolejnosci...

  • 0

    263. ~Estera  2011-10-01 11:22:03  host: 078088030000.sieradz.vectranet.pl

    Oznacza to, że jeśli mam 40 zł abonamentu to mogę dzwonić tylko 60 minut, bo jeśli to przekroczę to będę za to płacić? Oszukują nas, mi powiedzieli, że mam 60 minut darmowych, bezlik do orange, 400 smsów do wszystkich sieci i 40 zł abonamentu. Jeja nic już nie rozumiem, może ktoś wyjaśnić

  • 0

    264. ~  2011-10-01 11:27:18  host: z27-13.opera-mini.net

    263. Estera. Pierwsza rzecz: jak sie nazywa Twoj abonament? Pantera? Delfin? * Tak, w abo tak jest, ze po przekroczeniu minut z pakietu - placi sie za kazda kolejna minute wg.wczesniej wyznaczonej stawki, tzw. poabonamencie

  • 0

    265. ~Estera  2011-10-01 14:03:33  host: 078088030000.sieradz.vectranet.pl

    Pelikan.

  • 0

    266. ~  2011-10-01 14:28:11  host: z11-11.opera-mini.net

    E tam, myslalem, ze jestes rozmowniejsza... Zdrowko.

  • 0

    267. ~arturksp  2011-11-19 00:30:01  host: gtr51.internetdsl.tpnet.pl

    przedluzylem umowe w orange i wziolem taryfe pelikan II 39.90 i chu.. mam z tych darmowych smsow . z darmowych facebookow tak samo nic *** nie ma . wszedłem przez przypadek na jaks strone i 31 zl mi wjeba.. i jes tem tak wkurwi... oszusci ! dzwonie jutro i bede sie klucil z nimi .

  • 0

    268. ~  2011-11-19 00:53:05  host: z06-05.opera-mini.net

    267). Po pierwsze zachowaj spokój jak będziesz do BOK dzwonił. * Co do netu, to tylko te wyszczególnione serwisy społ. masz darmowe, wchodząc w net płacisz normalną stawkę. Zalecam wykupić pakiet na net. * Odn. smsów to jeszcze sprawdzę. * Calm7

  • 0

    269. ~rozczarowana  2012-06-28 09:38:37  host: 77-253-173-35.adsl.inetia.pl

    Co oni tutaj zachwalają ?! niech napiszą jak naprawdę jest ! moje 39.90 przeliczają mi na 60 min lub 60 sms-ów co oznacza, że za sms płacę 66 gr !!! O czym dowiaduje się dopiero po wysłaniu sms-a ... bo nikt mnie nie poinformował a cena 20 gr za sms jest dopiero po wykorzystaniu 39.90 i doładowaniu ponownie konta !!!

  • 0

    270. ~tenen  2012-06-28 09:41:29  host: 213.216.109.178

    @269. Spodziewałaś się czegoś lepszego wybierając najdroższą sieć na rynku? :>

  • 0

    271. ~rozczarowana  2012-06-28 09:48:10  host: 77-253-173-35.adsl.inetia.pl

    Może nie lepszego ale normalnego.. już na początku podpisywania umowy 2 lata temu był delfin 39 i było 60 sms wymiennych na 120 min sms kosztował 33 gr to już było bardzo duzo najwięcej ze wszystkich sieci ale ost. zmienilam na ten delfin II 39.90 i jest dwa razy drożej... czy to normalne ?! maja oferty tylko dla nowych a potem już nie dbają o swoich klientów ! jestem w orange 10 lat i oprócz mojego jeszcze 3 numery są... dzięki bardzo za taka sieć !

  • 0

    272. ~rozczarowana  2012-06-28 09:49:21  host: 77-253-173-35.adsl.inetia.pl

    odwrotnie 60 min na 120 sms

  • 0

    273.  2012-06-28 09:50:28

    271: to po co zmieniłaś?

  • 0

    274. ~rozczarowana  2012-06-28 09:52:32  host: 77-253-173-35.adsl.inetia.pl

    chciałam zmienić darmowy numer na 30 min do wszystkich ale powiedział mi, że nie mogę zrobić tego w mojej taryfie tylko muszę zmienić na tę nową. Powiedział tylko 90 gr więcej i nic się nie zmieni...

  • 0

    275. ~tenen  2012-06-28 09:58:17  host: 213.216.109.178

    Nie wiem co ludzie widzą w Orange... ani zasięgu nie mają specjalnego, ani telefonów jakichś najtańszych a oferta jest najdroższa na rynku...

  • 0

    276. ~rozczarowana  2012-06-28 09:59:47  host: 77-253-173-35.adsl.inetia.pl

    teraz to wiem ale Polak mądry po szkodzie.. jeszcze rok do końca umowy i koniec z orange !!

Dodaj swoją opinię