Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orange: od 3 stycznia tańsze odbieranie połączeń w roamingu UE

Orange: od 3 stycznia tańsze odbieranie połączeń w roamingu UE

msnet 3 Stycznia 2018 16:46

5 2

orange wakacje roaming wide

Dzisiejsza zmiana w cenniku usług roamingowych w Orange dotyczy osób, które korzystają z nich z naruszeniem Polityki Uczciwego Korzystanie (FUP).

Polityka Uczciwego Korzystania (FUP) ma zapobiec sytuacji, w której abonent sieci komórkowej z jednego kraju korzysta z niej głównie na terenie innego kraju, gdzie lokalne ceny za usługi telekomunikacyjne są wyższe. Działanie niezgodne z zasadami FUP, czyli korzystanie z sieci macierzystej głównie w roamingu międzynarodowym, może spowodować naliczanie przez operatorów dodatkowych opłat, w tym za połączenia przychodzące, które w innej sytuacji są darmowe.

Od 1 stycznia 2018 roku weszły nowe regulacje unijne, które spowodowały obniżenie opłaty za pakiety danych w roamingu na terenie Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego, a przez to także podwyższenie miesięcznych limitów danych. Orange, podobnie jak inni operatorzy z wielkiej czwórki, wprowadził nowe cenniki, a dzisiaj dokonał ich aktualizacji. Zmiana polega na obniżeniu opłaty za minutę połączenia przychodzącego z 0,05 zł do 0,04 zł.




Zobacz: Cennik usług w roamingu dla klientów indywidualnych ofert na abonament, którzy zawarli umowę lub aneks do umowy do dnia 22 czerwca 2017 r., obowiązujący od 3 stycznia 2018 r.
Zobacz: Cennik usług w roamingu dla klientów indywidualnych ofert na abonament, którzy zawarli umowę lub aneks do umowy od dnia 23 czerwca 2017 r. do 20 sierpnia 2017 r., obowiązujący od 3 stycznia 2018 r.
Zobacz: Cennik usług w roamingu dla klientów indywidualnych ofert na abonament, którzy zawarli umowę lub aneks do umowy od dnia 21 sierpnia 2017 r. do 23 sierpnia 2017 r., obowiązujący od 3 stycznia 2018 r.
Zobacz: Cennik usług w roamingu dla klientów indywidualnych ofert na abonament, którzy zawarli umowę lub aneks do umowy od dnia 24 sierpnia 2017 r., obowiązujący od 3 stycznia 2018 r.

Zmiana, o które mowa wyżej, dotyczy także klientów nju mobile.

Zobacz: Cennik usług w roamingu w ofercie nju z rachunkiem
Zobacz: Cennik usług w roamingu w ofercie nju na kartę

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: orange | roaming 2018 | roaming ue | roaming

w sumie: 21
  • 0

    2.  2018-01-03 20:00:32

    1 stycznia jest progową datą dla kwestii zwiążanych z transmisją danych. Sprawa połączeń odebranych to insza inszość ;-)
    Przepis wprowadzający obniżoną stawkę za zakańczanie połączeń , wchodzi 20 dnia po dacie publikacji (ta miała miejsce 13 grudnia) ;-)

    Nie bądź nerwowy. Zapoznaj się z przepisami - co sam mi zalecasz zawsze ;-)

  • 0

    3.  2018-01-03 20:02:04

    Poprawka!! Rozporządzenie wykonawcze jest z 13.12.2017, publikacja w dzienniku urzędowym miała miejce następnego dnia - 14.12.2017 ;-)

  • 0

    4. ~  2018-01-03 20:10:01  host: a29-02-07.opera-mini.net

    To dlaczego a2 mobile do końca lutego 2018 roku będzie miało nadal stawke 4gr/MB?

  • 0

    5. ~Adam23  2018-01-03 20:49:56  host: net-83-175-142-144.markom.krakow.pl

    Ciekawe kiedy w końcu operatorzy zaczną obniżać ceny połączeń międzynarodowych choćby na terenie UE. Teraz dzwoniąc do kogoś na niemiecką komórkę lub stacjonarkę trzeba płacić między 1,49 a 2 zł za minutę o czym pewnie wielu dowiaduje się po otrzymaniu rachunku. Jedynie T Mobile obniżyło połączenia do 3 krajów (Niemcy, Wielka Brytania, Irlandia) do 39 gr i paru operatorów wirtualnych. To ważne bo można być nieźle zaskoczonym po otrzymaniu rachunku. Wystarczy że tuż po wylądowaniu np w Rzymie chcemy zrobić rezerwacje w miejscowym hotelu i już płacimy jak za zboże.

  • 2

    6.  2018-01-03 23:00:43

    @5 troche ci sie pomieszalo - jak ladujesz w Rzymie i dzwonisz do miejscowego hotelu to jestes w roamingu i placisz malo lub nic.
    Ale jak do tego hotelu zadzwonisz z Polski to jest rozmowa miedzynarodowa i faktycznie kosztuje grubo.

  • 2

    7. ~czemergies  2018-01-03 23:22:19  host: user-94-254-129-209.play-internet.pl

    @5 dokładnie jak napisał @6 Paradoksem jest sytuacja ludzi, którzy żyją przy granicy ze Słowacją, Czechami i Niemcami. Taki ktoś załóżmy ma rodzinę w Grecji. Wystarczy, że wbije się na sztywno do opa np. słowackiego i jak ma np. nolimit to dzwoni za free. Ale wystarczy, że zaloguje się do naszego polskiego i już płaci po 2 albo i więcej złotych za minutę. Zrobiłem test na wakacjach będą w Karpaczu. Wbiłem się do T-mobile CZ a potem na Vodafone i zadzwoniłem do kumpla w UK na jego tamtejszy numer komórkowy.Tu mam nolimit (nie mam dodatkowych minut do UE). Nic mi nie policzyło za godzinna gadkę.

  • 0

    8. ~trololo  2018-01-03 23:29:51  host: 89-64-32-169.dynamic.chello.pl

    a od 12 stycznia nowy regulamin i mniejszy pakiet danych w roamingu w usludze za 25 zl ;) taka niespodzianka, od 3 stycznia 2,26 gb a od 12 stycznia 1,61 gb ;)

  • 0

    9.  2018-01-04 00:10:37

    @5 Adam23. Za około 100zł masz w T-mobile oraz Orange nielimitowane połączenia z Polski do EU. Stacjonarne i komórki. I nie jest to nowość tylko od jakiś 5 lat już korzystam.

  • 1

    10. ~  2018-01-04 01:54:05  host: staticline-31-182-146-8.toya.net.pl

    @ 5. ~Adam23: Wcześniej wytłumaczono Ci już, że byleś w błędzie odnośnie dzwonienia z lotniska w Rzymie. Ale możesz wpaść w pułapkę o wiele bardziej wyrafinowaną.
    Wyobraź sobie, że przyjeżdża do Ciebie rodzina z zagranicy (UE). Oni do Ciebie dzwonią za darmo (no-limit) lub za grosze, bo są w roamingu UE. Ale jeśli Ty oddzwonisz na ich komórkę, to już bulisz jak za zboże za rozmowę międzynarodową, chociaż oni są w tym samym mieście co Ty!!

  • 0

    11.  2018-01-04 08:24:55

    7 - rozwiązanie jest. Numer i telefon STACJONARNY! ;-)
    Śmieszą mnie te wieczne narzekania... Unia jest złem! Podobno. Nie widzę więc potrzeby kolegowania się i udawania, ze jest coś lepiej w ramach Unii ;-)
    A tak w sprawie międzynarodowych... Płacę efektywnie 25,67 zł (brutto) za mój numer i mam w abonamencie 280 minut międzynarodowych do Unii ;-)

  • 0

    12. ~olduser  2018-01-04 09:34:25  host: 178235147226.dynamic-zab-02.vectranet.pl

    @ Adam23
    Tanie rozwiązanie dla tel stacjonarnych: zakładamy numer voip - może być Halonet (1 zł na rok), wprowadzamy w jego ustawieniach numery naszych telefonów komórkowych i jeśli mamy nolimit możemy dzwonić za granicę poprzez numer wdzwaniany. Kasuje nas po 3-7 gr za minutę w zależności od cen operatora voip. Można również pobrać aplikację na fon. Zupełnie darmowo jest gdy ktoś za granicą ma internet i bramkę voip tego samego operatora.

  • 0

    13. ~nofko  2018-01-04 11:22:59  host: 78-11-177-144.static.ip.netia.com.pl

    Teraz jestem w a2mobile przez no limit na social media. W połączeniu z roamingiem można działać zdalnie.

  • 0

    14. ~Adam23  2018-01-04 14:36:26  host: net-83-175-142-144.markom.krakow.pl

    A to mnie zaskoczyliście tym darmowym połączeniem w ramach roamingu z lotniska w Rzymie do miejscowego hotelu. Wydawało mi się że obciążono mnie za połączenie międzynarodowe ale w takim razie muszę to dokładnie sprawdzić.
    Kiedyś nie miałem z tym problemu ponieważ korzystałem z aplikacji UPC Phone i wtedy po Wi Fi nie płaciłem nic. Teraz niestety UPC wycofał się z tej oferty.

  • 0

    15. ~  2018-01-04 17:38:32  host: 31-178-104-109.dynamic.chello.pl

    Może ktoś spotkał się już z ograniczeniem operatorów - chodzi o FUP
    W cenniku NJU jest napisane - Operator może naliczyć opłaty dodatkowe wskazane w pkt 15, jeżeli w okresie co najmniej 4 miesięcy numer Abonenta przebywał w Strefie 1 co najmniej przez połowę tego okresu lub Abonent korzysta kolejno z wielu kart SIM w ramach roamingu.
    Czyli już po 4 miesiącach przebywania w Strefie 1 mogą zostać naliczone dodatkowe opłaty, bo jak rozumiem operator doczepi się dopiero po 4 miesiącach przebywania w Stefie 1
    czy każdy operator w UE stosuje taki zapis?
    no i trzeba bardzo uważać bo są kraje czy też kraje miasta gdzie działa strefa 2 takie jak nawet San Marino będące w środku Włoch, przydało by się aby na telefonach poza nazwami sieci widniało też w jakiej strefie jest nasz telefon

  • 0

    16.  2018-01-04 17:46:31

    A do San Escobar to ile wyjdzie za minutę ? :P

  • 0

    17. ~mifko  2018-01-05 09:57:07  host: 2582e015.rdns.100tb.com

    Jestem blogerem i a2mobile akurat jest dla mnie najlepszym rozwiązaniem, ale gdyby nie to, to pewnie byłbym gdzies indziej. Potrzebuję po prostu stałego dostępu do SC.

  • 0

    18. ~login  2018-01-05 13:43:28  host: 78.133.179.238

    @17 jakiego SC? Net masz w każdej sieci i jest, choć u nich akurat cenowo wychodzi rzeczywiście spoko

  • 0

    19. ~stini  2018-01-05 15:18:13  host: host-80-238-118-157.jmdi.pl

    @18 chyba chodziło o to, ze sociale u nich ci nie żrą wgl transferu

  • 0

    20. ~Blackorange  2018-01-07 10:42:02  host: user-94-254-129-53.play-internet.pl

    Orange kasuje około 3 zł za rozmowy na komórki w UE z Polski ale to i tak teraz taniej, bo poprzednio kasowali podwójnie za rozpoczętą rozmowę .

  • 0

    21. ~sobolek  2018-01-09 13:44:39  host: 77.111.244.64

    Dobrze że powstało a2 ;)

Dodaj swoją opinię