Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orange: od 1. lipca niższe ceny w roamingu

Orange: od 1. lipca niższe ceny w roamingu

Q! 6 Czerwca 2012 18:59

0 0

Od 1. lipca Orange wprowadza niższe ceny dla usług w roamingu.



Niższe ceny usług dotyczyć będą roamingu w Unii Europejskiej w Strefie 1. Przedstawiają się one następująco:
minuta połączenia wykonanego 1,46 zł,
minuta połączenia odebranego 0,39 zł,
wysłanie SMS-a 0,44 zł,
1 MB transmisji danych 3,55 zł.




Zmiany związane są z nałożeniem przez Unię Europejską maksymalnych stawek za usługi w roamingu na jej terenie. Szerzej o tym pisaliśmy w tej wiadomości.

O cenach roamingu UE od 1. lipca wcześniej poinformował T-Mobile. Więcej o tym pisaliśmy tutaj.

Źródło tekstu: Orange, wł     

Dodaj do:
w sumie: 35
  • 0

    16.  2012-06-06 21:48:26

    b (14), poczytaj to: http://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary2/1974810/4044410914.pdf

  • 0

    17. ~marcus  2012-06-06 22:13:01  host: 77-242-227-37.net.pbthawe.eu

    ja dzis dostałe esa z Ery o roamingu a z Plusa 31 maja 1,48 1,48 wy 0,41 0,41 odb 0,46 0,46 sms 3,57 -bd- 1MB/MMS Nie wiem ile wideo rozmowa ale obecnie jest 9,98zł za min. Lepiej nie łączyć sie w ten sposób.

  • 0

    18. ~  2012-06-06 23:11:43  host: z22-10.opera-mini.net

    @10. Ale ty pitolisz że takie info to jest chwalenie się. To ja ci powiem że ja czytałem podobne info o nowych niższych stawkach roamingowych Plusa w UE na innych portalach telekomunikacyjnych. A jeśli można zapytać ile kosztuje wysłanie i odebranie MMSa w Plus na kartę czy simplus? A ile 1 Mb danych w tych ofertach w roamingu oczywiście?

  • 0

    19.  2012-06-06 23:51:01

    39 gr za minute odebranego połączenia to zacna cena. Jeśli ktoś kupił taniej przelewem sms, albo podwójnym doładowaniem to go grosze wychodzi za zabranie polskiej karty do UE i odbieranie połączeń. Jeszcze niech zejdą do 1zł za wykonywanie połączenia i będzie git ;)

  • -1

    20. ~snick  2012-06-06 23:56:24  host: user-109-243-84-116.play-internet.pl

    Cóż za nowinka... To już chyba standard w każdej sieci że od 1 lipca tańsze stawki roamingowe. A tutaj konieczny ukłon w stronę T-Mobile bo to głównie ich zasługa. Rozruszali ta ofertę międzynarodową.

  • 0

    21.  2012-06-07 00:10:48

    snick (20), że co? Że niby stawki roamingowe są zasługą T-Mobile? Pierwsze słyszę. ŻADEN europejski operator (a już szczególnie ci polscy) nawet małym palcem w lewym bucie pewnie by nie kiwnął, gdyby nie rozporządzenie Komisji Europejskiej w kwestii corocznego obniżania stawek roamingowych na obszarze państw UE.

  • 0

    22. ~wers  2012-06-07 07:18:02  host: z22-14.opera-mini.net

    Wie ktoś może czy taktowanie co jeden 1 kB będzie u każdego operatora czy tylko w T-mobile??

  • 0

    23. ~  2012-06-07 08:17:41  host: z03-09.opera-mini.net

    Ciekawe jak odpowie Play? Jak myslicie? Podzielcie sie uwagami

  • 0

    24. ~  2012-06-07 08:34:15  host: 87-205-58-162.adsl.inetia.pl

    @23 - dowiesz sie jak przeczytasz tę wiadomość ze zrozumieniem...

  • 0

    25. ~stz  2012-06-07 09:57:25  host: 93-186-31-80.rdns.blackberry.net

    Play zrobi podobnie jak w ubiegłym roku w wakacje. Sms 18 groszy, przychodzące 39 groszy, wychodzące 72 grosze. Już w tej chwili od Orange ma tylko wychodzące o 5 groszy droższe.

  • 0

    26. ~  2012-06-07 10:01:50  host: z36-16.opera-mini.net

    25, ale jednak drozsze a prawie wszyscy mowia, ze plaj jest najtanszy. Jak widac nie jest. Sms krajowe taniej jest wysylac z heyah i orange. Plaj ostatnio wprowadza podwyzki i co gorsze zlikwiduje sd za 10zl. Trzeba powaznie zaczac szukac alternatywy.

  • 0

    27. ~cccc  2012-06-07 10:27:58  host: afos10.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Takie ceny o kant tyłka można obić. W playu wykupię tani rouaming i mam rozmowy za 80gr/minutra internet w cenie 2.50 zł za 1 mb

  • 0

    28. ~Zbyszek  2012-06-07 11:59:27  host: ip-109-47-0-109.web.vodafone.de

    Zacnie że orangutan coś zmienia;)

  • 0

    29. ~  2012-06-07 12:23:06  host: z10-06.opera-mini.net

    @stz 25. Co innego promocja na wakacje a co innego stawki cennikowe. Zobaczymy czym Play zaskoczy w tym roku. Orange dało o 2 gr taniej niż Plus i T mobitle na wszystkich usługach. MMSy zawsze były u tańsze w Orange niż w innych sieciach. Tu w cenniku nie ma akurat o tym mowy.

  • 0

    30. ~b  2012-06-07 13:19:09  host: ip-37-209-128-73.free.aero2.net.pl

    15,16* Dzięki, to bardzo pocieszające ! :)

  • 0

    31. ~  2012-06-08 10:28:25  host: host-89-230-71-222.rzeszow.mm.pl

    To świetna wiadomość zainteresuje może parę osób. A co nie ma artykułu o tym że od lipca MTRy spadają a cennik do PLAY stoi w miejscu!!!!!!

  • 0

    32.  2012-06-08 13:14:40

    Ja mógłbym powiedzieć, ze kompletnie mnie nie interesuje jak i kiedy ktokolwiek komukolwiek odpowie. Nie korzystam z roamingu po prostu ;-) Natomiast zasada w tym przytpadku jest prosta - wszyscy musza dostosować ceny, a informacja o tym na portalach branżowym powinna być podana jedna o cenach u wszystkich operatorów. Widzę ty Oeange i Erę... Może Plus nie podawał w komunikacie prasowym rozsyłąnycm do redakcji, ale ja już z miesiąc temu miałem esemesy o cenie rozmów, esemesów czy transmisji danych - zapewne jak każdy abonent? Pewnie Play też już informował klientów?

  • 0

    33.  2012-06-08 13:15:37

    MTR i zastój w cennikach do Play... Weźcie się po prostu przenieście do Play jesli to ma dla Was znaczenie. Boo to nudne już się robi - te pytania o stawkę do Play ;-)

  • 0

    34. ~  2012-06-09 09:46:30  host: host-89-230-71-222.rzeszow.mm.pl

    nudne jest utrzymywanie tych nierówności. Play? niektórzy mieli i już nie chcą. Może jakiś bezproblemowy prepaid tak, ale nie abonament!!

  • 0

    35. ~  2013-06-14 19:07:55  host: pD9E56CAB.dip0.t-ipconnect.de

    pytanie jestem z żoną w niemczech tu ze sobą rozmawiamy dlaczego mam płacić coś orange skoro nie używamy nadajników w polsce nawet z biurem obsługi niema połączenia tylko odzywa się biuro niemieckie proszę o odpowiedż

Dodaj swoją opinię