Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orange o liczbie kart SIM mówić będzie na dwa sposoby

Orange o liczbie kart SIM mówić będzie na dwa sposoby

LuiN 19 Lipca 2012 14:45

0 0

Orange zdecydował, że będzie przedstawiał liczbę aktywnych kart SIM według dotychczasowego standardu oraz modelu raportowania, który wynika ze statystyk i komunikatów podawanych przez T-Mobile.

W ostatnich kwartałach T-Mobile raportuje rynkowi niespotykanie szybki wzrost liczby aktywnych kart SIM w bazie prepaid, który naszym zdaniem wynika z przyjętej przez firmę metodologii ich liczenia - czytamy w komunikacie sieci Orange.

Póki nie będzie jednolitych kryteriów raportowania, dla zapewnienia możliwości dokładnego porównania potencjału wszystkich operatorów sieć Orange zdecydowała się podawać do publicznej wiadomości liczbę własnych kart SIM liczoną według dotychczasowego standardu oraz według metody T-Mobile.

Orange jednocześnie zachęca pozostałych operatorów komórkowych do przyjęcia podobnych rozwiązań we własnych raportach, a jeśli tylko powstanie jednolita definicja powrót, podawania jednej liczby kart SIM.




Zdaniem Orange, T-Mobile przyjął zasadę, że aktywna karta to taka, która w ciągu ostatnich 12 miesięcy była przynajmniej raz zalogowana do sieci, a klient odebrał przynajmniej jedną wiadomość SMS. W ten sposób do aktywnej bazy automatycznie są zaliczane również karty, które zostały użyte jednorazowo i od wielu miesięcy są faktycznie nieaktywne.

Według standardu Orange, zaliczaną do oficjalnych raportów kartą SIM jest tylko ta, którą użytkownik regularnie doładowuje lub świadomie przedłuża okres jej ważności - przynajmniej raz na 12 miesięcy. Zasada interakcji ze strony użytkownika sprawia, że odzwierciedla ona bardziej realną liczbę używanych kart, które w ten sposób można wyliczyć z większą dokładnością.

Dlatego tak ważne jest wprowadzenie w przyszłości przez UKE, czy GUS jednolitego dla wszystkich operatorów sposobu raportowania aktywnych SIM-ów, bo po raz kolejny widzimy tendencję do stosowania różnych sposobów raportowania. Będziemy wspierać taką inicjatywę i gotowi jesteśmy, by wspólnie usiąść do stołu i przedyskutować, jak powinna brzmieć definicja aktywnej karty SIM - podkreśla sieć Orange w swoim komunikacie.

Źródło tekstu: Orange     

Dodaj do:
w sumie: 40
  • 3

    1. ~  2012-07-19 15:05:49  host: 178-37-38-111.adsl.inetia.pl

    Im bardziej zagmatwane statystyki, tym lepsze wyniki.

  • 2

    2. ~Liero  2012-07-19 15:09:31  host: 87-205-168-244.adsl.inetia.pl

    ~1 ale tak po prawdzie kto im broni zastosować taką formę rocznej ważności konta? Czego tu sie bać? Że więcej osób skorzysta z tej promocji? Forma automatycznego przedłużenia jest po prostu korzystniejsza dla użytkownika...

  • 2

    3.  2012-07-19 15:16:41

    Hipokryzja! Teraz jak traci się tą nic nie znaczącą 1pozycję pod względem simów w WC to zmiana zasad!

  • 4

    4. ~i  2012-07-19 15:21:15  host: public-gprs541386.centertel.pl

    Każda która jest zdolna zalogować się do sieci - jest ujęta w statystyce jako Klient. Dodatkowo mogą podać liczbę kart, z których w ciągu ostatnich 3mc/12mc, wykonano jakąkolwiek płatną czynność.

  • 1

    5.  2012-07-19 15:23:01

    Ale niby czyja hipokryzja? Pokazują, że T-Mo "podkręca" statystyki i dają dane umożliwiające realne porównanie ilości kart.

  • 2

    6. ~  2012-07-19 15:28:45  host: 193.19.165.77.osk.enformatic.pl

    Orange robi słusznie, niema wspólnego standardu to liczymy metodą T-Mobile.

  • 1

    7.  2012-07-19 15:32:28

    Różnicy w statystykach i tak nie będzie praktycznie żadnej. Leżaki w obu przypadkach będą logowane do sieci raz na

  • 1

    8.  2012-07-19 15:33:40

    Różnicy w statystykach i tak nie będzie praktycznie żadnej. Leżaki w obu przypadkach będą logowane do sieci raz na 12m-cy, a te wyrzucone do kosza tez mogą mieć podobna ważność.

  • 2

    9. ~roman32  2012-07-19 15:35:35  host: proxy61.messagelabs.net

    niech sobie podają co chcą - dla mnie wiążąca jest liczba którą raportują do GUS i tę będziemy porównywać.

  • 1

    10.  2012-07-19 15:38:44

    @5 A Orange to świętość nigdy nie podkręcali statystyk choćby doładowanie za 5pln co ponad dekadę temu wydłużało ważność przychodzących o rok. Przypomnijcie sobie jakie były zdrapki z starterami pop choćby w 2000 zdrapka za 5pln wydłużająca wychodzące o miesiąc a przychodzące o rok

  • 1

    11.  2012-07-19 15:39:08

    Orange w sensie PTK czyli Idea

  • 1

    12.  2012-07-19 15:50:16

    @Kryniczanin a ja mówię, że nie podkręcali? każdy w W3 jak miał ochotę zostać największym opem to nim zostawał, wystarczyła jakaś akcja rozdawnictwa SIMów, czy zatrzymanie deaktywacji na parę miesięcy. Orange daje teraz dane, które pozwolą lepiej go porównać z T-Mo i gites. A jeszcze bardziej gites będzie jak GUS poda dokładną definicję karty aktywnej.

  • 3

    13. ~r  2012-07-19 16:34:37  host: 89-78-86-164.dynamic.chello.pl

    Z Orange jest już naprawdę źle skoro biją się o leżaki sim nieużywane blisko rok. Sugerują, że właściciel karty t-mobajl włączył ją raz do roku przedłużając konto zrobił to nieświadomie? A skąd niby ta wiedza? A może ja nieświadomie wysłałem esemesa start z nr Orange na wiadomy numer? Żenada. Uatrakcyjnijcie ofertę a nie kasujecie promocje i chcecie się bić na stare, roczne karty. Żenada!

  • 0

    14.  2012-07-19 16:40:29

    Ale faktem jest, że T-Mobile przegina. O ile pożądanym jest mieć roczną ważność konta w tym kształcie, jaki oferuje PTC w swoich pre-paidach, to z drugiej strony dochodzi już do takiego absurdu, że nie mogę "zlikwidować" nieużywanej karty SIM. Bo o ile według regulaminu, SMS-y i MMS-y sieciowe nie wydłużają ważności konta, to nijak ma to się do stanu faktycznego. Praktycznie co miesiąc dostaję na ten numer wiadomości sieciowe, co skutkuje wydłużeniem ważności konta, i tak pewnie aż do usranej śmierci.

  • 1

    15. ~  2012-07-19 16:40:42  host: z56-06.opera-mini.net

    idea byla taka zeby przez rok miec mozliwosc wlozenia karty i skorzystania z niej, nawet jesli nie ladowalismy jej przez dlugi czas. Dla klienta to korzystne

  • 0

    16. ~drumstick  2012-07-19 17:17:50  host: 89-76-221-14.dynamic.chello.pl

    jak z karty została wykonana jakakolwiek czynność w przeciągu ostatnich 12 miesięcy to powinna być liczona jako aktywna i - tak na marginesie - powinna mieć aktywne wychodzące od ostatniego wykonanego/odebranego połączenia, wg. mnie to Polscy operatorzy się za bardzo ociągają z wprowadzeniem takiego standardu - łącznie z playem, więc uważam że UKE powinno wprowadzić nakaz - 12 miesięcy ważności od ostatniej czynności wykonanej na karcie sim i by się skończyły 1. manipulacje liczbą klientów, 2. "abonamenty" w ofertach na kartę

  • 1

    17. ~drumstick  2012-07-19 17:20:54  host: 89-76-221-14.dynamic.chello.pl

    @DanielR - a po jaką cholerę chcesz likwidować kartę??? nie używasz - wyrzuć do śmieci, przetnij nożyczkami, spal, daj bezdomnemu, włóż do szuflady, cokolwiek - dlaczego w ogóle się zajmujesz kartą z której już nie chcesz korzystać?????

  • 1

    18. ~  2012-07-19 17:31:36  host: 193.201.36.34

    Orange ma racje. Prezes Timobile dostał pewnie niezły opier.... za słaby start w ubiegłym roku w Bonn i teraz czaruje ;-)

  • 0

    19. ~jan  2012-07-19 17:42:47  host: apn-95-41-32-182.dynamic.gprs.plus.pl

    na konkurencyjnym portalu jest wykres porównawczy. Według nowego liczenia Orange ma ponad 15 mln 900 tyś. kart

  • 0

    20. ~mi  2012-07-19 17:57:18  host: public-gprs304791.centertel.pl

    do ~r , no i niech się biją . "sprawiedlwość musi być po naszej stronie..." . Jeżeli coś nie jest uregulowane a manipulacja wskaźnikami skutkuje że dana firma stawiana jest w gorszym świetle to dlaczego nie ma interweniowac nawet jeżeli jej się dobrze/źle powodzi.

  • -1

    21. ~wall  2012-07-19 17:57:58  host: user-46-112-131-49.play-internet.pl

    Ja nie rozumiem już polskiej mentalności. Karta aktywna na chłopski rozum to po prostu taka, z której można jeszcze zadzwonić! A że porobili roczną ważność konta to się teraz gubią? T. ma racje w tej kwestii, po za tym niech się lepiej sprecyzują jaka jest tego definicja. Dla mnie ilość tych pre-paidów o niczym nie świadczy. Nie będę podążała za szarym tłumem, tylko wybiorę to co jest dla mnie odpowiednie. W tej chwili Heyah ogarnia temat.

  • 0

    22.  2012-07-19 18:02:59

    Sprawa choć słuszna, to jest śmieszna, nawet bardzo. Jedyny pozytyw jaki w tym widzę to fakt, że może w końcu ktoś usiądzie z operatorami i wypracują definicję aktywnej karty sim. Głupi ludzie przecież tam nie pracują, a zachowują się jak dzieci, zwłaszcza różowa strona.

  • 0

    23. ~Jo  2012-07-19 18:08:09  host: jelonki.robbo.pl

    ******Oj tam, ja mogę o liczbie kart mówić nawet na 4 sposoby, a liderem będzie ta sieć która więcej mi zapłaci :):) Taka kreatywna księgowość to się chyba nazywa ;) Łebskie chłopoki w tym Orang-u i Tmobil-u siedzą. Po medalu dla każdego :D:D:D:D:D Ps. Jak bym tak sobie na 4 sposoby policzył karty sim: moją i mojej żony, to więcej niż prawdopodobne że okazło by się że jesteśmy w posiadaniu największej sieci CO NAJMNIEJ W €OPIE :p Brawo panowie, brawo - bijta się o liczbę kart, bo to najważniejsze, a nadajniki i rozbudowa sieci- a na co to komu potrzebne.. :P

  • 0

    24. ~Jo  2012-07-19 18:09:34  host: jelonki.robbo.pl

    Ps. "CO NAJMNIEJ W €OPIE" - powinno być (CO NAJMNIEJ W €OPIE"

  • 0

    25. ~jO  2012-07-19 18:10:02  host: jelonki.robbo.pl

    europie

  • 0

    26. ~wojciech  2012-07-19 19:04:21  host: 83-238-227-6.adsl.inetia.pl

    biedne orange po prostu krew zalewa, ze konkurencja ma rok waznosci i sami tez musieli wprowadzic ale jest im to tak cholernie nie na reke ze zaczynaja daremnie tupac nuzkami...

  • 0

    27. ~Radomir  2012-07-19 19:06:20  host: aaxo158.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wcale nie dziwi mnie dzisiejsze oświadczenie ORANGE. Wynika ono z podkręcania na siłę przez T-mobile statystyk, z których ma wynikać zgodnie z dotychczas ogłaszanymi przez marketing tej sieci, sukcesem w rebrandingu i w rozwoju tej globalnej marki. A jaka jest prawda każdy widzi. To nie logo i marka przyciąga Klientów a dobra oferta. Tak więc te naciągane statystyki są nic nie warte i to chce pokazać nam OGANGE. Teraz każdy może się przekonać że danymi dotyczącymi liczby kart można swobodnie manipulować a rozwiązaniem na tego typu praktyki będzie określenie definicji dla procesów zachodzących w sieciach komórkowych i elementów niezbędnych do jego funkcjonowania czego i ja jestem zwolennikiem. ORANGE wyszło z dobą inicjatywą

  • 0

    28. ~gość  2012-07-19 19:09:46  host: 095160255057.zabrze.vectranet.pl

    Sam aktywowałem 2 karty Tmobile z gazety. Jedno gratisowe połączenie aktywacyjne - nigdy nie zostały doładowane. Obie poszły do kosza bo wieszały telefon. Statystyka marketingowa to bełkot.

  • 0

    29.  2012-07-19 19:16:27

    drumstick (17), większej ilości pytajników nie dało rady wstawić? Jest bo jest. Leży sobie w nieużywanym telefonie, w szafie. Tak z czystej ciekawości od czasu do czasu zaglądam co się z nią dzieje, czy jet już blisko terminu dezaktywacji. I jakoś tak się składa, że co zajrzę, to pojawia się w skrzynce SMS z sieci. Proste. Problem w postępowaniu PTC. Bo gdyby SMS-y sieciowe rzeczywiście nie wydłużały ważności konta, to czy bym do niej zaglądał czy nie karta zwyczajnie przestałaby być aktywna po roku od odstanej czynności przedłużającej jej ważność, przytwierdzanej w regulaminie.

  • 0

    30.  2012-07-19 19:22:13

    to ARPU i inne paramtery też Orange będzie liczył podwójnie? No to ładnie im spadnie przychód na użytkownika. Co za kombinatorzy.

  • 0

    31. ~?  2012-07-19 19:32:28  host: ayq52.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Czyli t-mobile pewnie wysyła swoim "stałym długoletnim klientom" startery między nami itp. dziadostwa, które tenże sztuczny wzrost generują.

  • 0

    32. ~drumstick  2012-07-19 21:20:31  host: 89-76-221-14.dynamic.chello.pl

    @29 - ilość pytajników odpowiada mojemu zdziwieniu twoim postępowaniem :) to prawie tak jak patrzeć jak farba schnie na ścianie, ja ci nie bronię ale uważam że czynność którą opisałeś jest całkowicie bezcelowa... chcesz - sprawdzaj czy nadal aktywna, ale czego już w ogóle nie rozumiem to narzekania na to, przecież to twój wybór, możesz wyrzucić tą kartę i nie ma tematu. Przeszkadza ci to w czymś że jest aktywna? - pytanie retoryczne ;)

  • 0

    33. ~drumstick  2012-07-19 21:26:00  host: 89-76-221-14.dynamic.chello.pl

    inną sprawą jest jaki operator jak liczy te karty itp. ale tak jak mówiłem dla mnie karta powinna mieć aktywne wychodzące i być liczona jako aktywna 12 miesięcy po każdej czynności wykonanej z karty, np. wysłaniu smsa, ale już nie odebraniu - i była by sprawa jasna, ale to powinien liczyć np. UKE bo jak operatorzy sami liczą to każdy zawyża - i to nie pojawiło się teraz tylko trwa od lat. Natomiast mnie jako konsumenta to rybka czy liczą sobie 2 lata czy rok, czy pięć lat kartę jako aktywną, to jest problem operatorów i niech oni się o to wykłócają jak mają ochotę - dlatego nie rozumiem co to za różnica dla ciebie czy ta karta w szufladzie jest czy nie jest aktywna

  • 0

    34. ~miekb  2012-07-19 22:02:28  host: apn-77-113-204-159.dynamic.gprs.plus.pl

    dobre..to niech podadzą,nowoczesne i modne,jak na nowoczesną i przyjazną siec infografiki jak to dokladnie wygląda dotychczas i wedle nowych kryteriów wraz ze statystyka doladowan prepaid aby rozswietlic ten od lat fałszywy i zagmatwany obraz.stac ich na to ale...skoro nikt z 4 tego nie robi??analitycy ptk wiedza ze jest lipa no ale rozkazy idą z fr tak jak do t z dt.rozkazy sie wykonuje a nie pyta-dlaczego?

  • 0

    35. ~  2012-07-19 22:44:12  host: z31-13.opera-mini.net

    Ja tam nie rozumiem całej tej licytacji na ilość klientów. Operatorzy powinni się skupić na licytacji w zyskach. Ja jako przedsiębiorca wolałbym mieć mniej klientów, którzy płacą więcej. Jeśli mam mniej klientów to łatwiej jest mi się skupić na świadczeniu usług wyższej jakości i dlatego mam lojalnych klientów płacących z zadowoleniem uczciwe pieniądze...

  • 0

    36.  2012-07-20 09:24:07

    Ad 35. Jasne wystarczy ponieść ceny rozmów z 29gr na np. 40gr i już zyski się poprawią. Jak dla mnie to niech podają statystyki ile kart zostało choćby jeden raz zasilonych w przeciągu ostatnich 12 miesiecy i koniec. Tylko opy się na to nie zgodzą bo liczby poszłyby mocno w dół.

  • 0

    37. ~Lemo  2012-07-20 10:18:18  host: 77-255-57-68.adsl.inetia.pl

    ~33 dokładnie, tym bardziej, że przy rocznej w wykonaniu PTC korzystają osoby, które o samej promocji nie słyszały. Jeśli orange przeszkadza taki sposób przedłużania wazności konta to przecież nikt im nie zabroni skopiować rozwiązania.

  • 0

    38. ~ross  2012-07-20 10:21:22  host: afdg227.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Buhahaha... Dwa standardy! Jeden dla giełdy a drugi dla mediów chyba

  • 0

    39.  2012-07-20 10:35:22

    I co w ten sposób chcą się dowartościować? śmieszni są.

  • 0

    40. ~  2012-07-20 11:54:20  host: z28-10.opera-mini.net

    Mam pytanie czy TP nie złamało obowiązków informacyjnych na GPW? Czy mogą stosować dowolne metody sprawozdawcze?

Dodaj swoją opinię