Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orange: Nowe zabezpieczenia wiadomości z e-fakturami

Orange: Nowe zabezpieczenia wiadomości z e-fakturami

LuiN 7 Listopada 2014 14:45

8 2

Orange wprowadza nowe wzory wiadomości e-mail, w których przesyła klientom faktury elektroniczne, a także inne dokumenty rozliczeniowe, takie jak e-billingi.



W nowych e-mailach znajduje się specjalna "strefa bezpieczeństwa", która pozwala sprawdzić jeszcze przed otwarciem załączników czy wiadomość rzeczywiście pochodzi od Orange oraz czy podane w niej dane należą do odbiorcy.




Dodatkowe zabezpieczenia mają na celu ochronę klientów Orange Polska przed nasilonymi w ostatnim czasie działaniami cyber-przestępców, rozsyłających wiadomości z fałszywymi fakturami. Otwarcie takiej wiadomości może spowodować utratę wrażliwych danych (w tym haseł do systemów e-bankowości), zawirusowanie komputera, czy też przejęcie kontroli nad komputerem przez cyber-przestępców.

Strefa bezpieczeństwa w mailach od Orange Polska zawiera unikatowe dane klienta, dzięki czemu użytkownik zawsze otrzyma spersonalizowany e-mail i może jeszcze przed otwarciem załączników upewnić się, że przesłane dane są prawidłowe i faktycznie należą do niego. W przypadku usług mobilnych (dotyczy to także usług oferowanych pod marką nju mobile) w "strefie bezpieczeństwa" podany jest indywidualny numer konta klienta, a w przypadku usług stacjonarnych - ostatnie cyfry numeru ewidencyjnego oraz nazwa firmy, bądź imię i nazwisko klienta.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości czy otrzymany e-mail z e-fakturą pochodzi od Orange, sieć zaleca pobranie dokumentu bezpośrednio z konta na portalu www.orange.pl.

Źródło tekstu: Orange     

Dodaj do:

Tagi: e-faktura | orange

w sumie: 13
  • 0

    1.  2014-11-07 14:59:27

    Polak potrafi, i na to znajdą sposób za chwilę. Niestety :/

  • 3

    2. ~Staszi  2014-11-07 14:59:42  host: ptcnat.t-mobile.pl

    Dobry pomysł. Czekamy na innych opów.

  • 2

    3. ~malkontent  2014-11-07 15:02:37  host: aesy164.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A nie prościej i bezpieczniej po prostu podpisać wiadomość S/MIME? Zawsze jakieś okrężne rozwiązania trzeba wymyślać?

  • 2

    5.  2014-11-07 15:13:18

    "W nowych e-mailach znajduje się specjalna "strefa bezpieczeństwa", która pozwala sprawdzić jeszcze przed otwarciem załączników czy wiadomość rzeczywiście pochodzi od Orange oraz czy podane w niej dane należą do odbiorcy."

    Jak niby to będzie wyglądać? W treści maila będą pełne dane? Czy trzeba będzie otworzyć jakiś dodatkowy plik lub coś gdzieś kliknąć? Bo jeżeli nie to pierwsze, to do kitu takie zabezpieczenie.

  • 1

    6.  2014-11-07 15:22:44

    Jak dla mnie operator powinien wysyłać do klientów listem, żeby nie przejąć informacji, identyfikatory (jakiś kod alfa numeryczny) i gdy klient otwiera maila porównuje czy to jego wzór. Wtedy ma większą pewność o autentyczności danej faktury a cyberprzestępca raczej nie jest jasnowidzem i nie wie jaki kto mógłby posiadać kod.

  • -5

    7. ~łowca nicków  2014-11-07 15:34:53  host: dnd135.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nokia rzondzi !!!

  • 2

    8.  2014-11-07 16:24:58

    Cała Orange która jeszcze bardziej potrafi skomplikować. Nie prościej zrobić jak Play? Choć patrząc jak działa Orange online to nie wiem co lepsze.

  • 3

    9. ~Jacek  2014-11-07 16:54:00  host: 093105195234.skierniewice.vectranet.pl

    @6 Chyba kolega nie slyszal o tym ze ostatnio to nawet ze skrzynek wyciagaja ludziom listy,rachunki i podrabiaja zmieniajac dane do przelewu. Potem znowu wrzucaja do skrzynek. Po prostu jedynym rozwiazaniem to uwage i informowanie klienta o nowych zagrozeniach. Poza tym wysylanie smsem kwoty faktury, numeru konta itp to tez dobra praktyka

  • 0

    10. ~mkkot  2014-11-08 08:49:33  host: user-94-254-193-23.play-internet.pl

    Nie wiem o czym temat. Przecież na kilometr można odróżnić lewe mejle z fakturami od prawdziwych, tak jak nikt nie podejmie się pomocy zubożałemu księciu Irlandii, ktory to pisze do nas na mejla w domenie buziaczek.pl.

  • 1

    11. ~mm  2014-11-08 13:12:42  host: user-94-254-144-38.play-internet.pl

    @10
    Skoro wysyłają to znaczy, że jakiś niewielki procent da się na to nabrać i cala zabawa dla wysyłającego jest opłacalna. To tak jak z każdym spamem. Są jacyś ludzie, którzy się na to nabierają....

  • -1

    12. ~do 6  2014-11-08 15:00:57  host: PC-109-125-209-150.siedlce.domtel.com.pl

    Twój pomysł jest porażający. Jaki sens miałaby wtedy e-faktura? Przecież w e-fakturze chodzi przede wszystkim o to by szła ona wyłącznie elektronicznie bez dodatkowych wysyłek pocztą tradycyjną.

  • 0

    13. ~???  2014-11-10 09:11:58  host: 188.226.217.117

    Nie prościej wywalić te wszystkie efaktury z maila ? A zamiast tego wiadomość SMS z informacją o kwocie i numerze faktury. A jak ktoś chce to loguje się np. do Play24, Orange Online czy na stronę innego operatora i tam sobie płaci ?

  • 0

    14.  2014-11-10 09:33:18

    Wystarczy płacić przez polecenie zapłaty i żadne lewe faktury nam niestraszne.

Dodaj swoją opinię