Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orange: niecałe 100GB na klienta poprzez światłowód

Orange: niecałe 100GB na klienta poprzez światłowód

sirmark 5 Grudnia 2016 15:18

4 1

W październiku na jednego klienta Orange korzystającego z łącza światłowodowego przypadało 93,23 GB przesłanych danych. Dla porównania w tym samym czasie na korzystający z LTE transferował 3,57 GB

Orange chwali się także wynikami uzyskanymi w rankingu dostawców Internetu światłowodowego opublikowanego przez speedtest.pl .




Dostawca *) Pobieranie Wysyłanie Ping Liczba testów
Orange Światłowód 89,95 16,91 13 ms 17859
Inea 87,91 10,95 Mb/s 18 ms 838
ASTA-NET S.A. 68,14 Mb/s 34,33 Mb/s 12 ms 1482
ŚwidMAN s.c. 36,78 Mb/s 16,01 Mb/s 31 ms 223
Spidernet Sławomir Janik 36,43 Mb/s 6,58 Mb/s 21 ms 937

*) W rankingu mogą uczestniczyć firmy, które świadczą usługi dostępu do Internetu za pomocą światłowodu oraz dostarczą zgłoszenie.

Źródło tekstu: Orange, speedtest.pl, wł     

Dodaj do:

Tagi: speedtest | orange

w sumie: 24
  • -1

    5. ~Hotelarz  2016-12-05 16:20:36  host: apn-77-113-86-235.dynamic.gprs.plus.pl

    W *** macie a nie światłowód, ja mam zasięg każdy Orange nawet LTE 2600, a nie mogę 1 Mb/s przekroczyć FUP jak nic.

  • -1

    6. ~SeT  2016-12-05 16:30:59  host: 91.188.125.204

    Chyba zdupywód a nie światłowód! W Warszawie dziady założyli mi neozdradę, która miała mieć 80 Mb/s a ledwie 12-13 Mb/ wyciąga!

  • 1

    7. ~dasdas  2016-12-05 16:33:34  host: ip-31-0-126-164.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    @5 pozdrawiam, porownujesz LTE z STAŁYM łączem

  • 0

    8. ~dasdas  2016-12-05 16:34:04  host: ip-31-0-126-164.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    orange swiatlowod a neostrada to co innego, więc?

  • -2

    9. ~SeT  2016-12-05 16:46:12  host: 91.188.125.204

    @8 Więc chodzi o to jak się robi głupka z klienta. Tak samo jest z tym światłowodem. Gzie te 300 czy 600 Mb skoro speedtest pokazuje 89? To zwykli pomarańczowi oszuści! A obsługa klienta też ma łosia, który podpisał umowę gdzieś bo przecież 12 Mb mieści się w przedziale "do 80" ŻAŁOSNE!

  • 2

    10.  2016-12-05 17:09:39

    Mam światłowód Orange i lata 580/65, wszyscy, którzy się plują, że to oszustwo niech się w głowę pukną.

  • 2

    11.  2016-12-05 17:27:52

    Prędkości jak najbardziej są osiągalne. Ale niech orange w końcu zacznie wymieniać ruch z THINXem. Co z tego, że ping do wp.pl z Białegostoku wynosi 3 ms, a do serwera w tym samym mieście 20 ms i to przez pół europy.

  • 1

    12. ~Ftth  2016-12-05 17:39:20  host: public-gprs391446.centertel.pl

    Tylko zapominacie, ze wielszksc speedtestow jest robionych przy pomocy laptopa na WiFi - wtedy uzyskane transfery by się zgadzały. Ja u siebie na ftth 300 przy podpięciu się kablem do routera przy obsłudze 1 Gbit/a spokojnie mam Speedtest na poziomie Ping 2-4 ms i prędkość między 290 a 330 Mbit/a. Przy wifi laptop najczęściej łączy mi się na 72 mbit/s do routera i speedtest jest na poziomie 60.

  • 2

    13.  2016-12-05 18:14:20

    Po pierwsze : wiekszość sprzedawanych łącz światłowodowych w Orange to opcje do 100Mb, ewentualnie 300 Mb. Prędkości do 600 Mb stanowią zaledwie ułamek ogólnej sprzedaży. Po drugie : testy dotyczą połączenia z routerem drogą kablową jak i poprzez WiFi. W chwili obecnej większość laptopów na polskim rynku nie obsługuje standard 802.11 AC, który jest niezbędny do osiągnięcia prędkość 300Mb oraz 600Mb. Standardem są laptopy z WiFi "n", które nie są w stanie obsłużyć wyższych opcji przepływności. Stąd wniosek : polski rynek konsumencki jest jeszcze w większości nie przygotowany do opcji rzędu 300/600 Mb. Sytuacja z upływem czasu ulegnie zmianie, zobaczymy jak szybko

  • 0

    14. ~dasdas  2016-12-05 19:01:49  host: ip-31-0-126-164.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    @10 Pokażesz ss z speedtest.net? proszę.
    ja na LTE pobieram po 300 gb ktore ma lejek jak duzo się pobiera a na swiatlowodzie to bym po TB jechał..

  • 2

    15.  2016-12-05 19:53:00

    @14 jutro jak wrócę do siebie, to podrzucę screenshota ze speedtestu jeśli chcesz.
    Jakiś konkretny serwer Cię interesuje, do którego zrobić test Orange`owego światełka ?

  • 2

    16.  2016-12-05 20:23:24

    @15 mnie interesuje jak wyglądają pingi na Orange FTTH do Frankfurtu i Amsterdamu.

  • 1

    17. ~dasdas  2016-12-05 20:54:36  host: ip-31-0-126-164.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    Bydgoszcz - awacom.net oraz daj jakis ktory jest Ciebie najbliżej :D z góry dzięki

  • 0

    18.  2016-12-05 22:17:04

    Głupie ściganie się na megabity. Większość ludzi nie zauważy różnicy między 20 a 100 megabitów. Jedynie upload ma tu sens.

  • 2

    20.  2016-12-06 19:57:21

    Wynik FTTH do serwera w Bydgoszczy http://tlp.is/c01

  • 2