Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orange nie podobają się reklamy Plusa o LTE szybszym od Neostrady

Orange nie podobają się reklamy Plusa o LTE szybszym od Neostrady

WitekT 20 Września 2013 17:10

11 1

Telekomunikacja Polska wniosła o zabezpieczenie roszczeń w związku z wykorzystaniem przez Polkomtel w reklamie hasła Internet w Plusie szybszy od Neostrady. Akcja reklamowa oparta jest na powszechnie dostępnych testach prędkości łączy, przeprowadzonych przez jeden z najbardziej popularnych portali zajmujących się badaniem szybkości Internetu - Speedtest.pl.

Sierpniowy ranking, zamieszczony na tym portalu, potwierdził wyniki z lipca, na który Polkomtel powołuje się w swojej kampanii reklamowej Internet w Plusie szybszy od Neostrady, z których wynika, że Internet mobilny w Plusie jest nie tylko najszybszym Internetem spośród oferowanych przez operatorów komórkowych, ale także w testach prędkości wykonanych przez klientów pokonuje m.in. oferowany przez TP Internet stacjonarny - Neostradę.




TP złożyła równolegle wnioski o zabezpieczenie roszczeń przynajmniej w kilku sądach w różnych miastach (m.in. Warszawa, Rzeszów, Bydgoszcz, Gdańsk, Koszalin). Nie świadczy to najlepiej o pewności siebie autorów wniosku. Tym bardziej, że w postępowaniu zabezpieczającym nie trzeba udowodnić zarzutów i wystarczy je tylko uprawdopodobnić. a możliwość obrony przez atakowanego jest bardzo ograniczona. Apelujemy do TP o konkurowanie na oferty, a nie ilość wniosków składanych do sądów - napisał Polkomtel w komunikacie przesłanym do mediów.

Źródło tekstu: Polkomtel     

w sumie: 94
  • 0

    86. ~abc  2013-09-21 12:54:20  host: ip-37-209-138-35.free.aero2.net.pl

    widze nadajnik lte z okna i bedac na zewnatrz nie przekraczam 12 mega. Szajsina to lTE. czesto scina sie i rozlacza samo

  • 1

    87.  2013-09-21 13:16:55

    @83 przeciętny zjadacz chleba nie wie co to ping czym jest w ogóle to magiczne LTE, nodeB itp. Dla takich ludzi jest jeden parametr - prędkość łącza i co oczywiste - cena.

  • 1

    89.  2013-09-21 15:30:47

    Funkcją każdej reklamy jest szukanie frajerów. Czy to będzie pakiet 1 GB w LTE czy taniutka Neostrada jak się ma 10 dodatkowych usług + obowiązkowe utrzymanie łącza. Cwaniaków pogodzi sąd a klient jak głupi to zawsze będzie miał pod górkę.

  • 1

    90.  2013-09-21 15:36:41

    Generalnie Plus od dawna robi podobne numery i ślizga się na nieświadomości klientów. Nawet jak za 5 lat sąd orzeknie za to karę, to Plus się odwoła. Ostatecznie zapłaci pewnie jakieś grosze. Inna sprawa, że Neostrada - Neostradzie, nie równa. Jakbym miał się męczyć z Neostradą w okolicach 1 Mbps na wiosce, to wolałbym przepłacić i korzystać z Plusa. W przypadku Neostrady w mieście - w okolicach 10Mbps lub więcej, Plusa nie brałbym wcale pod uwagę.

  • 1

    91. ~  2013-09-21 15:42:59  host: abaa13.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ciekawe ilu frajerów dało sie nabrać na to lte jak po tygodniu zauważyli że skończył się limit. Naprawdę wkurzające jest wykorzystywanie niewiedzy.

  • 1

    92. ~  2013-09-21 15:47:55  host: abaa13.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Niech zrobia reklame w stylu plus interner na pięć minut.

  • 0

    93.  2013-09-21 15:53:46

    @91 po tygodniu ! chyba po jednej minucie ;) Orange mógłby się łatwo odgryźć w reklamie " Mam LTE Plusa 150 mbps. Ściągam film DVD i po minucie mina zbitego psa. Limit transferu wykorzystany i film nie ściągnięty".

  • 0

    94.  2013-09-21 16:03:59

    A to jest coś gorszego od NEO-ZDRADY ?? Chyba tylko jakaś radiówka ?? Jak by tak poszukać to są miejsca gdzie "NEO" jest wolniejsze od darmowego "Aero" :P

  • 0

    95. ~bzyk  2013-09-21 17:38:20  host: arm155.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Śmiech na sali z plusem... Mam neo do 10 mb/s i mam 9-10 mb/s. Wziąłem na testy LTE. Niby 150 mb/s. W Opolu jednak od razu dostałem informację że tylko do 100 mb/s a realna prędkość osiągana to ok 50 %. 7 dni testów. Prędkość wahała się między 14 a 25 mb/s... śmiech na sali. To tak jak moja neo do 10 mb/s miałaby max 2,5 mb/s przy zastosowaniu przeliczenia prędkości przy magicznym słowie DO xx mb/s. Orange oferuję mi 100 % tego co jest w ofercie... Plus jak widać max 25% tego co w umowie. Wnioski są oczywiste. Lepiej płacić za coś powolnego ale wykorzystanego w 100 % niż za niby szybsze ale przepłacając bo wszak opłata jest stała nie zależnie czy klient będzie miał 20 mb/s czy 50 mb/s... Dalej więc uważam że do normalnego korzystania najlepszym rozwiązaniem to internet na kablu. Mobilny to tylko dodatek do korzystania w terenie.

  • 0

    97. ~ursus  2013-09-21 21:01:05  host: apn-77-114-76-129.dynamic.gprs.plus.pl

    @ 86 mieszkam ponad 3km od nadajnika http://img43.imageshack.us/img43/6682/btsb.jpg nie posiadam żadnej anteny do łącze się z siecią za pomocą rutera huawei b593 http://www.speedtest.net/my-result/2982712902 dodam od siebie że bynajmniej w mojej miejscowości plus działa bardzo stabilnie

  • 0

    98. ~światło  2013-09-21 23:56:42  host: bdr45.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Przecież jest już Neostrada Fiber FTTH z prędkością ~200Mb/s...

  • 0

    99. ~Piotrek  2013-09-22 12:07:56  host: apn-77-114-52-133.dynamic.gprs.plus.pl

    Może niech Orange poprawi swoją Q-jakość i wprowadzi LTE a nie biadoli że mają *** usługę od której jest szybszy mobilny net :P

  • 0

    101. ~Piotrek  2013-09-22 12:18:46  host: apn-77-114-52-133.dynamic.gprs.plus.pl

    @słoneczny w mieście bardziej się opłaci UPC lub inna kablówka stałe łącze szybsze od Neostrady i bez konieczności trzymania linii telefonicznej . Na wiosce bardziej się opłaci mobilny z Plusa - najtanszy abo Neostardy+ opłata za utrzymanie linii wychodzi najmniej około 100 zł - za tą cenę można mieć 25 GB w plusie + darmowy youtube - dla większości użytkowników wystarczy nie każdy ściąga filmy FULL HD na dysk...

  • 0

    102.  2013-09-22 12:26:26

    Piotrek - ja nie mam najwyższego abonamentu telefonicznego, ale do 100 zł z Neostradą 10 Mbps brakje mi jednak ponad 10 zł ;-) Jak mówisz o 800 zł to zaokrąglasz to do ok. 1000?

  • 0

    103. ~  2013-09-22 13:38:16  host: ip-93-154-210-33.free.aero2.net.pl

    Co to jest to zabezpieczenie roszczeń? Czy ja mogę złożyć taki wniosek wobec kogokolwiek?

  • 0

    104.  2013-09-22 13:42:50

    @101. Gwoli ścisłości to nielimitowany YouTube i Ipla są dopiero w taryfie 25 plus za 119 złotych. Ta którą podałeś zawiera jedynie dodatkowy limit 5GB (dla mnie 2-3 godziny Youtube w jakości 720p-1080p), który niby jakimś cudem ma starczyć na 20 godzin przeglądania Youtube co daje bitrate wideo w okolicach 512kb/s. Co ciekawe niższa opcja abonamentu za 80 złotych zawiera dodatkowo 3GB, które mają starczyć na 10 godzin oglądania Youtube i Ipla. No to przy materiałach w rozdzielczości 320p być może jest nawet prawdą. Chociaż w sumie jeżeli ktoś niezbyt często zagląda na Youtube to można uznać, że za 100 złotych dostaje 30GB limitu transferu. Co nie jest jakąś szczególnie wielką tragedią. Taki limit był w Neostradzie w okolicach 2003 roku. Limit nocny (50GB) też może być pomocny, ale gdy ktoś jest nocnym markiem (1-7) lub ma posiada jakieś urządzenie, które za dużo prądu nie zużywa i nie hałasuje a może pobrać większą ilość danych z Internetu.

  • 1

    105. ~  2013-09-22 14:00:05  host: 89-66-100-16.dynamic.chello.pl

    @słoneczny, w mieście neostrada nie ma startu z kablówkami w mieście. Obecnie są oferty za 60zł, gdzie otrzymuje się internet 15 lub 30Mb i tv cyfową Selekt HD a jeżeli chcesz do tego telefon i 60min to płacisz 69zł. Orange

  • 0

    106. ~  2013-09-22 14:00:53  host: 89-66-100-16.dynamic.chello.pl

    c.d. 105, Orange sama neostrada tyle kosztuje, co w UPC 3 usługi.

  • 0

    107. ~Punk  2013-09-22 22:49:14  host: 176.100.195.85

    Orange niestety po wioskach daje ciała i oferuje net max 2 MB/s w dodatku z częstymi awariami. Ja aktualnie mam 8 MB/s na radiówce w 5 GHz i jest zdecydowanie lepiej niż Orange ze swoimi 2 MB/s czy nie mówiąc już o LTE Plus`a rzędu 4 MB/s które w ciągu kilku minut u mnie spada do 1 MB czy 630 kb/s. http://www.speedtest.pl/test/68267456

  • -1

    108. ~Paweł  2013-10-01 12:07:03  host: public-gprs533016.centertel.pl

    A ja mam Orange DC i z doświadczenia wiem, że jest najszybszy w moim mieście ponad 100000 mieszkańców i w okolicach 28 Mb/s. LTE na razie jest przereklamowane i dopiero raczkuje i nie warto lepiej wybrać technologie Orange DC.

Dodaj swoją opinię