Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orange nie będzie sponsorem Ekstraklasy

Orange nie będzie sponsorem Ekstraklasy

WitekT 12 Maja 2008 11:39

0 0

Orange nie będzie już sponsorem tytularnym piłkarskiej Ekstraklasy. Według ligowców, Centertel oferował za mało pieniędzy, a spotkanie z prezesem operatora zakończyło się niemiłym incydentem.

Na koniec sobotniego obiadu szef Ekstraklasy SA Andrzej Rusko przypadkowo oblał winem prezes Centertela Grażynę Piotrowską-Oliwę. Spotkanie uważam za zakończone, idę się przebrać - powiedziała wzburzona Piotrowska-Oliwa i wyszła z krakowskich restauracji, by przygotować się do fety na stadionie Wisły Kraków.

Wszystko wyglądało surrealistycznie. Prezes Rusko trzymał w rękach kieliszek z winem i bawił się nim, huśtał. W pewnym momencie chlusnął płynem na białą bluzkę siedzącej po drugiej stronie stołu prezes. Oczywiście przeprosił, mitygował się, ale niesmak pozostał - dodaje Piotr Gołos, szef sponsoringu w Centertelu.




Jeśli chodzi o incydent z winem, to jestem zdziwiony, że pani Piotrowska upublicznia takie rzeczy. Zawsze ktoś może kogoś potrącić, np. człowiek gwałtownie się obróci i wszystko się może zdarzyć... Było mi bardzo przykro, przeprosiłem panią Piotrowską, zrobiłem wszystko, co możliwe, by zmniejszyć dolegliwość - powiedział Rusko.

Orange był sponsorem polskiej I ligi piłkarskiej od trzech lat. Płacił około 10 mln złotych rocznie, a w dwóch ostatnich sezonach dołożył nagrody dla najlepszych. Mistrz Polski dostał 1,3 mln zł, wicemistrz - 600 tysięcy zł, a trzeci zespół - 200 tys. Informator Gazety Wyborczej z Centertela twierdzi, że przez trzy lata kluby miały dostać 40 mln zł. Przedstawiciele Ekstraklasy twierdzą, że Centertel dawał kilka milionów mniej, a piłkarze oczekiwali co najmniej 60 mln zł.

Źródło tekstu: Gazeta Wyborcza     

Dodaj do:
w sumie: 42
  • 0

    23. ~  2008-05-12 15:41:10  host: aasb246.neoplus.adsl.tpnet.pl

    grażyna, nie martw się wypierzesz sobie w

  • 0

    24. ~jerry  2008-05-12 15:50:42  host: 87-205-80-26.adsl.inetia.pl

    po co sponsorować zgniły produkt jak, można to zrobic w trochę inny sposób... wszyscy głośno mówią, że obecnie w naszej skopanej liczy się 4 kluby, raczej nie zamieszane w rozdawnictwo pod stołem - WISŁA, LEGIA, GROCLIN_ŚLĄSK, LECZ, wystarczy wyłożyć te 10 milionów na jeden z klubów i mieć reklamę nie tylko w kraju (Orange jest marka nie tylko w Polsce), a jaki jest sens pokazywać w sponsora tytularnego ORANGE w Neostradzie?? Przy obecnych poziomach budżetów klubowych taki zastrzyk 10 mln na sezon ekstra może gwarantować mistrza kraju co roku...

  • 0

    25. ~jerry  2008-05-12 15:51:34  host: 87-205-80-26.adsl.inetia.pl

    oczywiście chodziło o LECH... sory za literówkę

  • 0

    26. ~  2008-05-12 15:55:19  host: h95.radzionkow.net

    lech czy leszcz to wszystko jedno :D

  • 0

    27. ~  2008-05-12 15:58:16  host: apn-77-112-105-199.gprs.plus.pl

    Lepiej te pieniądze przeznaczyć na dalszą rozbudowę sieci telefonicznej niż bawić sie w sponoring sportu przez który są tylko burdy i rozboje a wszystko za te szkody płacimy my podatnicy. Piłka nożna to już nie sport tylko biznes, korupcje i uliczna bijatyka.

  • 0

    28. ~faarthi  2008-05-12 16:45:53  host: dog181.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ciekawe swoją drogą kto bęzie nowym sponsorem głównym..ja obstawiam castrol a wy??

  • 0

    29. ~bigman  2008-05-12 17:00:26  host: net.op.waw.pl

    Tak sobie mysle ze Mobilking jakby zasponsorowal Ekstraklase to by poszedl ostro do przodu, to by pasowalo do profilu tej sieci ;) Pytanie tylko czy maja taka kase do wylozenia?

  • 0

    30.  2008-05-12 17:52:21

    Watpie czy mobilkinga stac na taki sponsoring. To jest oferta skierowana do malego grona osob. Pozatym ile kart sprzedali ktos wie?

  • 0

    31.  2008-05-12 18:07:46

    ~faarthi ja myślę że Era wystartuje na sponsora, przecież 3 lata temu Era nie mogła się pogodzić z przegraną, teraz mają okazję pokazać się. :D

  • 0

    32.  2008-05-12 18:54:16

    teraz wiecie dlaczego w Orange takie "taniutkie" stawki ? - to macie - sponsoring takiego dna jak polska liga i "świetne" promocje - ktoś się łudzi jeszcze ,że orange najlepszy jest ?:P

  • 0

    33. ~`  2008-05-12 19:00:32  host: 212.160.172.70

    jeżeli cała speawa rypla sie o zalaną bluzeczkę to przestaję wierzyć w kompetencje niektórych ludzi!

  • 0

    34.  2008-05-12 19:47:57

    Czy sponsoring polskiej I ligi piłki nożnej tzw. "ekstraklasy" jest OK, ja wylaczam tv jak ma leciec mecz ligowy... ze wzgledow ogolnie wiadomych.

  • 0

    35. ~ttt  2008-05-12 19:50:57  host: ip-89-174-120-4.multimo.gtsenergis.pl

    Odnośnie sponsorowania ekstraklasy przez Orange to nie dziwię się osobiście, że Orange nie ma już ochoty na firmowanie własną nazwą tego, co się dzieje w polskiej lidze i PZPN-ie. To po pierwsze. Po drugie - jeśli na takim szczeblu ktoś kogo oblewa winem to trudno to uznać za incydent. Dla mnie to szczyt idiotyzmu. Jeśli ktoś nie potrafi się zachować w takim towarzystwie to nie powinien się w ogóle pokazywać na tego typu spotkaniach.

  • 0

    36.  2008-05-12 19:53:30

    Cóż, najwyższa pora było zrezygnować ze sponsoringu tego tonącego okrętu. Jednakże roztrząsanie śmiesznego incydentu przez marketingowców Orange i samo zachowanie GPO jest, delikatnie mówiąc, nieprofesjonalne.

  • 0

    37. ~l3vy  2008-05-12 19:54:20  host: gateway.netservis.com.pl

    """PS Pan Rusko to ładny cham skoro zdołał oblać "poprzez stół" - spróbujcie to zrobić a przekonacie się, że to jest wręcz awykonalne, bo stoły "biznesowe" maja szerokość przynajmniej metr."" - wlasnie. niech ktos sprobuje i czy "przypadkiem" takie cos jest mozliwe ;)

  • 0

    38. ~Jaro  2008-05-12 20:20:06  host: bxi87.neoplus.adsl.tpnet.pl

    I mają rację że się wycofali.Po co maja sponsorować skorumpowaną prywatną ligę Listkiewicza i bandę nierobów zwanych PZPN.

  • 0

    39.  2008-05-12 20:52:41

    Kto by tam wierzyl w opowiesci szmatlawco-brukowca. Ludzie , wino wam z mozgu robia "GWno prawda" , na dodatek ta opowiesc jest na pewno wybiorcza.

  • 0

    40. ~KAZ  2008-05-13 23:09:50  host: acli91.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a ja myślałem że takie rzeczy to tylko w erze...

  • 0

    41. ~tuptek  2008-05-14 15:52:54  host: dpd58.neoplus.adsl.tpnet.pl

    hehe z mobilkingiem jako sponsorem ekstraklasy to troche pofantazjowaliscie ale jedno jest pewne na spotkaniach sponsorskich napewno nikt by winem nie zostal oblany przeciez tam sa "prawdziwi mezczyzni" ktorzy z pewnoscia wiedza jak sie dobrze zachowac :D

  • 0

    42. ~kika  2008-05-16 18:12:06  host: edh66.internetdsl.tpnet.pl

    i dobrze bo za duzo sobie tam pozwalali tak jak teraz z biletami na euro wszyscy zwiazani z pzpn sie obłowili biletami i zadowoleni.... dziady ale teraz znalazlem niezla zabawe z castrolem i best 11 i mozna bileciki wygrac :)

Dodaj swoją opinię