Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orange najmniej lubiany?

Orange najmniej lubiany?

LuiN 11 Maja 2010 11:44

0 0

Magazyn Trade Marketer przeprowadził sondaż na próbie losowej internautów, w której wzięło udział 1.026 ankietowanych. Celem sondażu było określenie najmniej lubianego operatora telefonii komórkowej.

Sondaż został przeprowadzony przy udziale internautów serwisu społecznościowego Facebook i Goldenline, korzystających z usług wszystkich operatorów wymienionych w sondażu. Dodatkowym badanym czynnikiem, było sprawdzenie, czy uczestnik sondażu dalej korzysta z danej marki.

Za najmniej lubianego operatora ankietowani uznali markę Orange (32% wskazań). Dla 77% badanych, wskazywana przez nich marka nie jest już operatorem telefonii komórkowej, z usług którego korzystają.




Wyniki sondażu: (7 maja 2010r. godz. 18:30)
4 miejsce: Plus (18%)
3 miejsce: Play (20%)
2 miejsce: Era (30%)
1 miejsce: Orange (32%) - najmniej lubiany operator

Sondaż jest pierwszym z cyklu krótkich badań negatywnych aspektów wybranych marek. Publikacji wyników oraz dyskusji na ten temat, służy specjalnie założona grupa w serwisie społecznościowym Facebook pn. Marki Niekochane.

Źródło tekstu: Trade Marketer     

Dodaj do:
w sumie: 146
  • 0

    127. ~ddd  2010-05-13 11:52:44  host: 212.160.172.70

    Lorienne miałaś widocznie pecha, ja nie miełem nigdy problemów z tymi sieciami a z erą owszem, ale jak mówisz co użytkownik to doświadczenia

  • 0

    128. ~Ae  2010-05-13 13:49:36  host: s94.ipt.com.pl

    Mr. Wolf ale to jest dalej mix. Wiesz nie jest to zła oferta która dostałeś ale ja dostałem taką od innego operatora niż orżnij - 60zł brutto. 220 minut do wszystkich wymienne na 660 sms. 4000 minut do 5 numerów w sieci za darmo, pakiet internetowy 500 mb za 15 zł dopłaty. Niby masz w orange tańszy abonament z pakietem internetowym ale za to mam więcej minut do wszystkich. Optymalnie byłoby połączyć te oferty i zamknąć je w kwocie 65 zł brutto:)

  • 0

    129. ~  2010-05-13 16:30:20  host: public-gprs43789.centertel.pl

    To, że Orange najmniej lubiany, to mnie nie dziwi. Ich ostatnie posunięcia to np. podwyżki bez zapowiedzi, choćby pakietu 1000 minut na 10zł - w konkurencyjnym Tak Taku pakiet jest za 6zł.

  • 0

    130.  2010-05-13 19:18:13

    ~ddd :-) pewne moje spostrzeżenia podzielają moi znajomi. Nigdy nie miałam powodów, żeby marudzić na Erę. Żeby daleko nie szukać - ostatnio Orange zwiększyła cenę pakietu tłumacząc się przepustowością nadajników - w Erze podobny pakiet w cenie takiej jak początkowa w Orange śmiga i jakoś nic się nie zapycha. Nie wyobrażam sobie, zeby mieli podnieść cenę, którą już ogłosili i klepnęli. Za to ich cenię.

  • 0

    131.  2010-05-13 22:58:23

    Lorrine (130) - Tak obserwuję Cię już czas jakiś i widzę, że co do Ery, to pamięć masz dobrą ale krótką i wybiórczą. A czymże takim spowodowana była np. likwidacja w najnowszych TT-kowych pakietach SMS-ów, które wymienne mogłyby być w dalszym ciągu na minuty, wprowadzenie terminowości pakietów, "likwidacja" telefonów stacjonarnych w "GzG", powrót do znaczenie wyższych opłat za godzinną rozmowę w tejże promocji, ciągły brak dobrego pakietu internetowego w TT, itp., itd.? Także troszkę więcej obiektywizmu. Co z tego, że Era miesiąc wcześniej, czy wręcz zaraz po aktualizacji danej promocji (np. Numerków za Grosze) umieszcza zapisy o dacie wycofania lub powrotu do wcześniejszego cennika, skoro ważny jest sam fakt właśnie wycofywania się z lepszych warunków promocji i powrotu do jej gorszych zasad. Bądź obiektywna, bo jak na razie to jedynie wychwalasz Erę. :-]

  • 0

    132. ~orange  2010-05-14 12:22:05  host: 212.160.172.70

    a ja lubię Orange :) mam wszystkich znajomych w orange, mam z każdym 29gr za minutę :)i Orange jest super ;P

  • 0

    133. ~Poll  2010-05-15 21:50:49  host: tr1-97.netfala.pl

    @132 a widzisz, gdybyś był w Play to do swoich znajomych w Orange miałbyś też 29gr ale także do innych 29gr.

  • 0

    134. ~szymeczek  2010-05-16 19:15:11  host: ip-81-210-73-1.trzebinia.msk.pl

    Polacy to wieśniacy i jak jeden wieśniak krzyknie że coś jest do dupy to cała reszta będzie za nim mordę darła. Od 10 lat jestem w Orange i od 10 lat słyszę że Orange to najgorsza sieć. Dziwne że przez tyle czasu jakoś nikt mnie nie przekonał i nie przeszedłem do innego operatora.

  • 0

    135. ~  2010-05-16 19:18:38  host: ip-81-210-73-1.trzebinia.msk.pl

    Schemat typowego Polaka - Volkswagen, Era, Nokia.Spróbujcie mieć inne zdanie. Ile razy słyszałem że japońskie auta są niedobre. Myślę że taka opinia już wszystko mówi o inteligencji rozmówcy :-)

  • 0

    136.  2010-05-17 01:29:40

    Mam w Orange od 10 lat i nigdy bym nie zmienił :D

  • 0

    137. ~  2010-05-17 14:36:09  host: mail.teleksiegarnia.com

    Orendż jest spoksik

  • 0

    138. ~Kejmul  2010-05-17 14:39:10  host: host-87-99-0-244.lanet.net.pl

    Teraz typowy Polak-burak wyewoluował do Volkswagen (rok produkcji 1983), Nokia (najlepiej N9x) i PLAY

  • 0

    139. ~ola  2010-05-17 21:44:59  host: 94.254.161.125

    a to przypadkiem nie jest tak że każy powinien wybrać taką siec jaka mu odpowiada ? dla jedych jest dobra Era dla innych Play . Pamiętacie jak weszła marka Heyah ? wtedy to była rewolucja na rynku .

  • 0

    140.  2010-05-18 14:25:06

    Ja tam nigdy do Orange nie wrócę!!! Te minuty znikające same z siebie gdy karta sim leży w szufladzie. Na Plusa nie narzekałam ale się zrobił drogi. Teraz jestem w Play i nie ma problemów.

  • 0

    141.  2010-05-18 14:36:54

    Tak jak ja. Zasięg EDGE'a by zwiększyli na wioski poza metropoliami.

  • 0

    142.  2010-05-19 17:46:24

    JoJo Grubo od ponad półtora roku, czyli od wejścia NTT, nie ma pakietów sms wymiennych na minuty. ale ciągle jest pakiet sms wymiennych na mmsy, czego inni nie mają. Okres promocyjny w GZG był z góry określony, a o wycofaniu stacjonarek zawiadomiono ponad miesiąc wcześniej. I - o to ci chodzi - TT zawsze uprzedza i nie wprowadza zmian z dnia na dzien. Wiadomo, czego się spodziewać, bo nie wycofują ofert z ciągu kilku godzin. Pakiety internetowe w TT są nieciekawe, ale nie korzystam z neta w telefonie, więc na razie mnie to nie rusza. Ale może kiedyś ruszy jak się dorobię telefonu, na którym faktycznie będzie to przyjemność a nie udręka pod względem ergonomii ;)

  • 0

    143. ~ww  2010-05-19 18:08:24  host: afry38.neoplus.adsl.tpnet.pl

    era i tak ma dobry wynik - orange też nie lubię, ale ma chociaż lepszy zasieg niz era

  • 0

    144.  2010-05-19 18:08:49

    raja jezeli ktos ma znajomych w orange to ok ale poza siec to koszmar. nowe taryfy tez nie sa az tak super. jednak wole swoja ere.

  • 0

    145.  2010-05-19 21:32:11

    Lorrin (142) - Wiem kiedy Era wycofywała się z określonych promocji lub powracała do jej gorszych warunków. Mnie chodzi o to, że FAKT pozostaje wciąż FAKTEM - Era również pogarsza notorycznie swoją ofertę (nie tylko ją poprawia). A to, że wcześniej informuje o zmianach jest o tyle "dobre" (o ile w ogóle można tak to ująć), że w pewnym sensie "pomogło" mi to z czasem w podjęciu decyzji o zmianie operatora - jak sama to ujęłaś "wiadomo czego się spodziewać". A to, że akurat Ty nie korzystasz z Internetu (w telefonie - nie wiem czemu akurat "musi" być to "w telefonie", a nie np. jako modem), albo są też inne pakiety niedostępne u konkurencji (tak samo mógłbym zresztą i ja napisać o ofercie Play), to już zupełnie "inna bajka". Pozdrawiam ;-)

  • 0

    146. ~milka  2010-05-21 14:54:30  host: dom162.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Przypuszczam, że te statystyki mogą się szybko zmienić, tym bardziej , że Orange wypuścił ostatnio trochę tych ofert. Po za tym dość szybko wprowadzają nowe modele telefonów. W optymalnych jest już dostępny Lg mini gd 880,a to jednak biznesowy fon, więc zapowiada się ciekawie. @yolly3 chyba wszystko zależy od osobistych oczekiwań ?

Dodaj swoją opinię