Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orange: masz modem? Będzie taniej

Orange: masz modem? Będzie taniej

LuiN 5 Lutego 2010 23:04

0 0

Orange postanowił wprowadzić kilka zmian w ofercie bezprzewodowego dostępu do Internetu. Pojawia się oferta bezterminalowa ze zniżką 25% przez cały okres trwania umowy, zmieniają się też zasady podpisywania umów z opcją wypróbowania łącza.

25-procentowy rabat dla osób podpisujących nową umowę bez jednoczesnego promocyjnego uzyskania modemu dotyczy wszystkich planów operatora. Przy tej obniżce Orange chce konkurować z planami konkurencji takimi jak 2 GB za 29 zł w Play (w Orange 29,63 zł za 2 GB), 2 GB za 49 zł w Plusie i Erze oraz 5 GB w Play za 45 zł (w Orange 4 GB za 45 zł).

abonament 39 i pół Standard Optimum Premium Platinum
limit transferu 2 GB 4 GB 7 GB 20 GB 35 GB
abonament miesięczny 39,50 zł 60 zł 75 zł 120 zł 150 zł
abonament po rabacie 29,53 zł 45 zł 56,25 zł 90 zł 112,50 zł

Umowy dostępne są z tym samym 25-procentowym rabatem na wszystkie okresy abonamentów, czyli 12, 24 i 36 miesięcy.

Orange postanowił zakończyć promocję Orange Free na Próbę na 30 dni. Zamiast niej pojawia się Orange Free na Próbę na 10 dni. Umowa pozwala na rozwiązanie umowy bez ponoszenia dodatkowych kosztów w 10 dni od momentu jej podpisania. Tu jednak uwaga - operator nie zwraca 59 zł opłaty aktywacyjnej.

Wydawać by się mogło, że nowa oferta "na próbę" jest gorsza od poprzedniej - ale nie jest tak do końca. W ramach promocji klient nie płaci ani złotówki za abonament przez dwa pierwsze miesiące korzystania z 24-miesięcznej umowy.




Ostatnią ze zmian wprowadzanych w cennikach usług internetowych Orange jest zmiana limitu w usłudze Orange Free na 1 dzień. W ramach promocji klient korzysta z nielimitowanego dostępu do Internetu przez 24 godziny od momentu otrzymania potwierdzenia aktywacji usługi - jeden taki dzień kosztuje 5 zł.

Usługa ma jednak ograniczenie - po pewnej ilości transferów pojawia się ograniczenie prędkości. Do tej pory lejek pojawiał się po 20 MB, teraz dopiero po 50 MB.

Zobacz: regulamin bezterminalowej promocji Orange Free (plik .pdf; 78 kB).
Zobacz: regulamin promocji Orange Free na Próbę na 30 dni (plik .pdf; 74 kB).
Zobacz: regulamin promocji Orange Free na jeden dzień (plik .pdf; 28 kB).

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 111
  • 0

    92. ~  2010-02-07 20:03:26  host: 109.243.17.52

    @79: NAJMNIEJSZE kolego, najmniejsze. A kryzys? Śmiechu warte - tak naprawdę to w Polsce nie ma żadnego kryzysu, a wywołały go niektóre firmy chcące pozwalniać część pracowników (mają wymówkę) i/lub firmy, które postanowiły w inny nieuczciwy sposób wykorzystać hasło "kryzys". @83: Heh, tyle że to EDGE Playowe... to jakby stoi net na tym a nie chodzi... Na 3G jest wolno, czasem tak wolno jak na EDGE Plusa, a na EDGE PLaya to nie udało mi się jeszcze wytrzymać dłużej niż parę minut... Co do Ery to musisz mieć niezłe z.adupie, ja tam nie natknąłem się jeszcze na większe problemy z zasięgiem w Erze.

  • 1

    93. ~arsene  2010-02-07 21:01:29  host: ip163-p1.jotanet.pl

    Co by malkontenci o Play nie mówili, to właśnie ich ofercie zawdzięczamy, że coś wreszcie ruszyło w cennikach 3 wspaniałych - i to mnie cieszy najbardziej

  • 0

    94. ~  2010-02-07 21:13:46  host: v01-10.opera-mini.net

    czyli jak kupi sie oferte przez net to dadzą dodatkowy 1GB co miesiac na caly okres umowy? no to tutaj juz dokopia nawet play. bo na abo daja 2GBza 29zl a tu orange da za 29zl z groszami 3GB a za 90zl 21GB i za 56zl 8GB..? play cos cienko zaczyna w lutym wyglądać..

  • 0

    95. ~  2010-02-07 21:34:43  host: 109.243.243.169

    ad 94 tylko że Play daje te 2GB/29zł razem z modemem! Modem możesz sprzedać i opłacić zarobioną kasą kilka rachunków w przód.

  • 0

    96. ~  2010-02-07 21:44:48  host: v13-13.opera-mini.net

    do 95: w play w abo 29zl modem dają tez w umowie na 12miesiecy czy tylko w opcji 24 miesiace i wiecej?

  • 0

    97. ~blablabla  2010-02-07 21:59:57  host: 109.243.123.210

    @up Umowa jest na 18 miesięcy.

  • 0

    98. ~znawca  2010-02-07 22:28:24  host: chaos.tpnet.pl

    @94. Orange w opcji 2GB dla zamówień przez Internet dodaje 0,5GB. Czyli bez modemu przez 12 miesięcy możesz płacić po 29,62 zł + 61 zł aktywacja.

  • 0

    99. ~vinci  2010-02-08 09:30:51  host: dpx209.neoplus.adsl.tpnet.pl

    w Erze jak się bierze net mając u nich inną usługę wykupioną jest zniżka 10 pln miesięcznie. czyli wychodzi 39 pln za 2 gb z modemem

  • 0

    100. ~mirekb  2010-02-08 09:54:52  host: hii126.internetdsl.tpnet.pl

    @92 moze i mieszkam na zadupiu ale jak wyjasnic fakt ze mam 2 bts 900 Ery 2km od domu i lichutko to chodzi.pol nawet na edge hula idealnie w porównaniu do edge ptc-siec słabo/zle skonfigurowana.niech sie reszta mno uczy od polkomtela konfiguracji sieci

  • 0

    101. ~  2010-02-08 17:17:26  host: 94.254.238.230

    @100: Po prostu żaden sektor nie jest wycelowany w Twoją stronę.

  • 0

    102. ~robaas  2010-02-08 22:21:59  host: hsj170.internetdsl.tpnet.pl

    dla tych co mają numer w orange, najtansza oferta wydaje mi sie bardzo aktrakcyjna (dla tych co potrzebuja od czasu do czasu mobilnego internetu) 2,5GB 29,62 a w tym 20zł na aktywny numer do wykorzystania do orange - przy zamówieniu przez internet.

  • 0

    103. ~jass  2010-02-09 11:24:15  host: 109.243.182.32

    Niech rusza sie z budowa UMTS bo sa zdaje sie na koncu...

  • 0

    104. ~Soprano  2010-02-09 16:13:51  host: host-212-67-141-106.biz.inotel.pl

    Dla mnie osobiście to jednak *** oferta, może wytłumaczycie mi dlaczego Orange mam problem z moim przypadkiem. Mam u nich abonament, który kończy się w listopadzie, chciałbym do tego dokupić Orange free, tak żeby mieć to na karcie sim z której teraz korzystam. Niestety powiedziano mi, że nie jest to możliwe, potrzebna jest druga karta sim, albo wszystko na jednej ale bez promocji 25% Co jest grane?

  • 0

    105. ~HC  2010-02-09 16:35:14  host: ptkbm.centertel.pl

    @104: możesz dokupić USŁUGĘ Orange Free na Orange Abonament i wtedy masz na jednym SIMie usługę transmisji danych z określonym limitem. Promocja 25% taniej dotyczy PLANÓW TARYFOWYCH Orange Free (osobny SIM) w przypadku aktywacji bez modemu lub z modemem zakupionym w cenie niepromocyjnej (wg cennika). USŁUGA a PLAN TARYFOWY to nie to samo - w przypadku usługi na planie Orange Abonament zawsze aktywuje się ją bez modemu, którym w tym przypadku jest telefon ;)

  • 0

    106. ~S  2010-02-09 16:43:38  host: host-212-67-141-106.biz.inotel.pl

    No dobra, ale w ten sposób stracili dodatkową kasę, bo nie mam zamiaru bawić się w przekładanie karty. Jeżeli chodzi o laptopa to może, ale w momencie kiedy chciałbym przejrzeć sobie internet w telefonie to muszę kartę zamienić.

  • 0

    107. ~  2010-02-11 08:29:45  host: 188.33.203.100

    Ta promocja to wynik bardzo słabej dostępności modemów w Orange. Spójrzcie na cenniki. Wiekszość modeli jest niedostępna już od dawna w sprzedaży, a ciągle w cennikach figuruje dla zmyły

  • 0

    108. ~HC  2010-02-11 09:53:41  host: ptkbm.centertel.pl

    @107 - nie masz racji, tak długo jak dany model w ilości choćby 1 szt. jest dostępny w jakimś salonie, modem musi być w cenniku - bynajmniej nie dla zmyły. Z dostępnością starszych modeli może być tak sobie, ale nowe modele typu Huawei E1752 są dostępne w całej sieci. CO więcej - ten modem możesz kupić w tej ofercie "25% taniej" za 279 zł, a sprawdź sobie ile on kosztuje na Allegro. Tak więc ta promocja to nie wynik słabej dostępności modemów, lecz wyjście na przeciw potrzebom klientów mobilnego internetu, których jest w Polsce 2 miliony i tych, którzy mają w laptopie wbudowany moduł 3G lub mają w szufladzie modem i mogliby go wykorzystać więc nie potrzebują/nie chcą nowego. Analogicznie jak w przypadku telefonów, sam mam trzy działające, przyzwoite aparaty a korzystam z jednego. Jasne? ;)

  • 0

    109.  2010-02-13 19:25:14

    * 108 Ciekawe.., czy jest możliwość sprowadzenia konkretnego modemu dla klienta z salonu w którym jest on dostępny do salonu w którym klient podpisuje umowę a modemu na stanie tego modemu nie ma?

  • 0

    110. ~Pawel  2010-02-14 15:37:56  host: 62.152.138.109.dsl.dynamic.eranet.pl

    Czy zniżka obowiązuje też dla biznesu??

  • 0

    111. ~jb  2010-04-02 02:37:04  host: apn-77-115-103-120.dynamic.gprs.plus.pl

    bez modemu przy zamowieniu przez internet nie ma dodatkowego 1gb limitu za free. W opcji z modemem daja 1gb + 2mies za 1zl. Jedyny plus to to ze nie trzeba sie wiazac z orange na dluzej niz 12mies

Dodaj swoją opinię