Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orange ma 1,5 mln fanów na FB

Orange ma 1,5 mln fanów na FB

WitekT 18 Kwietnia 2013 20:46

3 15

Już półtora miliona internautów lubi profil Orange na Facebooku. Fanpage Orange należy do pierwszej trójki profili marek, które na Facebooku zgromadziły wokół siebie największą społeczność. Badania pokazują także, że strona Orange jest jedną z najbardziej angażujących na polskim Facebooku i realizowana na niej obsługa klientów jest najlepsza w Polsce.

Fanpage Orange powstał w lipcu 2010 roku. Po 27 miesiącach zgromadził milion fanów, a obecnie, siedem miesięcy później, jest ich już półtora miliona. Profil Orange znajduje się w pierwszej trójce największych profili marek i w pierwszej czwórce wszystkich stron na polskim Facebooku. Numerem jeden jest strona popularnych postaci promujących usługi Orange - Serca i Rozumu.

Fanpage Orange Polska w raporcie Socially devoted brands opracowanym przez Socialbakers, niezależną organizację zajmującą się monitoringiem mediów społecznościowych, znalazł się w pierwszej dziesiątce najbardziej zaangażowanych społecznościowo marek na świecie - jako jedyny fanpage z Polski. W zestawieniu brano pod uwagę liczbę fanów, ilość odpowiedzi na pytania użytkowników i prędkość reakcji na zapytania internautów.




Ponadto strona Orange Polska jest też jedną z najbardziej angażujących stron na polskim Facebooku. W ostatnim rankingu SoTrender za marzec 2013, fanpage marki zajął pierwsze miejsce w branży telekomunikacyjnej i szóste miejsce ogółem pod względem liczby zaangażowanych fanów oraz liczby osób, które mówią o stronie.

Największe zaangażowanie wzbudzają zagadki oraz pytania związane z korzystaniem z telefonu. Użytkownicy chętnie dzielą się wiedzą na temat najnowszych modeli smartfonów. Często komentowane, lubiane i udostępniane są wpisy o nowych usługach w Orange na kartę i promocjach w sklepie internetowym. Popularnością cieszą się też gry zręcznościowe, w których można wygrać pakiety minut, SMS-y lub MB oraz najnowsze urządzenia - smartfony i tablety z mobilnym internetem.

Internauci lubiący stronę Orange korzystają też często z pomocy Orange Ekspertów, którzy udzielają odpowiedzi na pytania publikowane bezpośrednio na tablicy oraz rozwiązują problemy zgłaszane za pośrednictwem formularza kontaktowego. Do dyspozycji fanów są także aplikacje pomocowe - doradca oferty, wideotutoriale, a także unikalne rozwiązanie na polskim Facebooku - doradca społecznościowy, w którym na pytania internautów odpowiadają inni internauci. Jakość ich odpowiedzi jest oceniana przez autorów pytań, tym samym zbierają oni punkty, które mogą wymienić na pakiety minut, SMS-ów lub MB.

Źródło tekstu: Orange     

Dodaj do:

Tagi: facebook | orange

w sumie: 49
  • 2

    34. ~r.  2013-04-19 08:40:53  host: static-62-233-239-2.devs.futuro.pl

    Jestem klientem Orange od wielu lat i nie obchodzi mnie ile lajków ma ich portal. Dla mnie bardziej interesującym są korzystne oferty oraz ich prostota, ale w Orange tego brak, niestety.

  • -1

    35. ~Calm7  2013-04-19 09:17:07  host: v19-09.opera-mini.net

    34). Prostoty Orange nie ma w ofertach, ale ja już przywykłem, łapię co najważniejsze. Jest tanio, jakość rozmów okej. A eFka niech spada na drzewo :-D

  • 1

    36. ~zlotowinfo  2013-04-19 09:23:46  host: 77-45-32-62.sta.asta-net.com.pl

    kiedyś to faktycznie szybciej odpowiadali na facebookowe tickety teraz zarówno na mail jak i na facebook olewają reklamacje wkrótce leci zgłoszenie do uokik i uke

  • -1

    37. ~Kacha  2013-04-19 09:38:17  host: 93-186-23-84.rdns.blackberry.net

    Play ma więcej.

  • 1

    38.  2013-04-19 10:11:59

    1,5 mln. fanów może oznaczać że tyle osób szuka pomocy bo usługi Orange nie działają tak jak powinny. Nie korzystam z facezbuka więc nie wiem czy jest "przycisk" nie lubię ? Jak nie ma to trzeba polubić jak się nie lubi i szukać pomocy.

  • 0

    39. ~Hose  2013-04-19 10:45:58  host: 80.50.142.34

    Ależ ja się cieszę, zaraz chyba popuszczę. Dla Orange podnieta jak widzę jest jeszcze większa, tylko czego wyznacznikiem w/g Orange jest to 1,5 milinona "lubię to" ?

  • 1

    40. ~Calm7  2013-04-19 11:00:27  host: v19-09.opera-mini.net

    Ciekaw jestem za co te 1,5mln ludu tak lubi Orange? Pewnie za pogorszenie oferty prepaid!

  • 1

    41.  2013-04-19 11:01:36

    1,5mln fanów a ile hejterów? :)

  • 0

    42. ~Calm7  2013-04-19 11:17:12  host: v19-09.opera-mini.net

    RadkoR, Ja sam nie wiem czy jestem fanem, czy hejterkiem Wredniaka ;-)

  • 0

    43.  2013-04-19 11:20:49

    Osobiści nigdy na FB nie polubiłem żadnej firmy bo niby czemu mam za darmo jakiś podmiot reklamować.Jednak widzę że szczególnie ludzie bardzo młodzi tj. szkoła podstawowa czy gimnazjum hurtowo lubią różne firmy.Wygląda to jednak tak że przeważnie mają w ulubionych Plusa , Orange , T-Mobile i Play jednocześnie tak chyba żeby urozmaicić swój profil.

  • 0

    44. ~DryMan  2013-04-19 13:15:45  host: 85.219.163.130

    Przeszedlem z Play do Orange i to byl chyba najwiekszy blad mojego zycia nie polecam..

  • 0

    45.  2013-04-19 14:03:14

    Może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z tą reklamą serce i rozum? Ludzie się już podniecają reklamami?

  • 0

    46. ~Nicka  2013-04-19 20:30:56  host: user-46-113-100-147.play-internet.pl

    Po 10 latach odeszłam od Orange do Play i jestem szczęśliwa :)

  • 0

    47. ~  2013-04-20 02:43:22  host: 89-71-52-196.dynamic.chello.pl

    Temat o Orange a same fanboje Playa. Ciekawe kto lubi Play FB? Na to pytanie nie znacie odpowiedzi a pewnie każdy z Was lubi ten profil....

  • 0

    48. ~Mike  2013-04-20 12:10:56  host: 89-71-232-90.dynamic.chello.pl

    Zenujaca "wiadomosc".

  • 0

    49. ~klimass  2013-04-20 20:48:12  host: subs-83.142.197.89.metrointernet.pl

    Pierdylion lajków na blogu, zresztą... nie liczę już... Co jak co, ale ta wiadomość równa się poziomem z reklamami Orange - jak się położę na ziemi w piwnicy to i tak nie mogę zejść do tego poziomu... Za to marketingowcy marki Orange dostają grube miniony...

  • 1

    50. ~Piotrek  2013-04-20 22:10:04  host: 37.31.191.249.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    anie Wojtku a ilu wsród tych fanow jest Chińczyków lub Francuzów?? bo śmiał się Pan z PLAYA że ma hunduskich fanów a Orange??

  • 0

    51. ~zawiedziony  2013-04-29 12:05:59  host: r5-177.netdrive.pl

    Nie jestem fanem Orange'a odkąd mi na profilu klienta, nie daje 30.ci smsow.

  • 0

    52. ~Piotr  2013-07-29 14:32:12  host: lust.triginita.com

    Lubią ich za serce i rozum :D hehehehe :) albo za to że już nie muszą się z nimi męczyć ;d

  • 0

    53. ~Maqs  2013-07-29 14:49:57  host: public93263.xdsl.centertel.pl

    jak to niektórym ludziom łatwo dogodzić.... Wystarczy, że zmienią operatora i już cali w skowronkach;)

Dodaj swoją opinię