Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orange ma 10400 stacji bazowych obsługujących 4G

Orange ma 10400 stacji bazowych obsługujących 4G

msnet 15 Maja 2018 21:23

12 2

orange bts

Operator pomarańczowej sieci pochwalił się na swoim blogu kilkoma informacjami na temat wykorzystywanej infrastruktury oraz jej wykorzystania przez użytkowników do przesyłania danych.

Według opublikowanych informacji, w kwietniu 2018 roku 4 na 5 MB danych było przesłanych przy wykorzystaniu sieci LTE. W grudniu ubiegłego roku ruch w LTE wyniósł 40 PB (petabajtów), w marcu przekroczył 45 PB, a w kwietniu osiągnął 43 PB. Jak tłumaczy operator, wahania są spowodowane czynnikami takimi, jak pogoda (liczba dni słonecznych zwiększa ilość przesyłanych danych), liczba dni wolnych itp..




Pomarańczowa sieć 4G dociera do 99,8% populacji Polski (dane operatora), a z agregacji pasm w kwietniu mogło skorzystać 45,8% populacji Polski. Wszystko dzięki prawie 10400 stacji bazowych obsługujących 4G, w tym 4260 obsługujących agregację wielu pasm. Od początku bieżącego roku liczba tych pierwszych wzrosła o nieco ponad 150, a tych drugich o blisko 350.

Zobacz: Najszybszy Internet mobilny w Polsce - porównanie majowych rankingów
Zobacz: Wyniki Orange Polska po 1Q2018
Zobacz: Ponad 250 tys. klientów Orange Polska korzysta ze światłowodu

Źródło tekstu: Orange     

Dodaj do:

Tagi: stacje bazowe | 4g | bts | orange

w sumie: 39
  • -3

    1. ~klara  2018-05-15 21:33:22  host: public-gprs383408.centertel.pl

    dobra dobra VoLTE, ale szeroko dostępne, a nie nic da się...

  • -1

    2. ~jeszcze niech tylko zwiększą mo  2018-05-15 21:41:41  host: cab203.neoplus.adsl.tpnet.pl

    kilka km od stacji bazowej jest t r a g e d i a

  • -7

    3.  2018-05-15 21:51:09

    Może i dużo stacji, ale mniejsza połowa ma agregację. Taki Play ma już na każdym swoim nadajniku agregacje.

  • 0

    4. ~black  2018-05-15 21:51:36  host: 77-254-50-17.adsl.inetia.pl

    volte dla wszystkich telefonów które to obsługują...

  • -1

    5. ~pabloki  2018-05-15 21:54:46  host: user-188-33-206-42.play-internet.pl

    czy orange uwzględnił same lokalizacje czy systemy ?

  • 0

    6.  2018-05-15 21:55:02

    W średniej wielkości mieście na LTE od Orange Pologne przeciętnie wyciągam 2~5Mbps. więc pewnie dzięki agregacji wyciągnąłbym z 5Mbps ROTFL. No ale przy jednej stacji bazowej na kilkanaście tys. mieszkańców tak to musi wyglądać...

  • -1

    7. ~Endriu  2018-05-15 22:04:31  host: a29-02-08.opera-mini.net

    Mogli by jeszcze podać liczbę awarii w miesiącu :-D

  • 0

    8. ~Czerwona 7.  2018-05-15 22:09:10  host: a04-09-01.opera-mini.net

    7). Jakieś 0,08.
    Wystarczą Ci te dane?

  • 0

    9. ~Ja  2018-05-15 22:17:38  host: 79.184.105.252.ipv4.supernova.orange.pl

    @5 mają bloga, zadaj im to pytanie ;-)

  • 0

    10.  2018-05-15 22:39:43

    W sumie nie wiem czym oni tak się chwalą. Play ma prawie o połowę mniej stacji a agregacja w ponad 80% populacji. Tak samo plus, niby stacji mniej a agregacja w 54%. A plus w sumie nie musiał się spieszyć, bo na 1800 ma 20 mhz, a Orange po rozwodzie zostanie 10. Przy takiej liczbie stacji z lte agregacja powinna być dostępna przynajmniej dla 90% populacji.

  • 0

    11. ~  2018-05-15 22:57:40  host: public-gprs370844.centertel.pl

    dziala mi net

  • 0

    12. ~Jakub  2018-05-15 23:12:53  host: 188.146.167.240.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Jedyna sieć gdzie ilość transferu zależy od tego z której strony wieje wiatr Xd

  • 1

    13. ~  2018-05-15 23:29:40  host: public-gprs393859.centertel.pl

    @12 czytanie ze zrozumieniem. Wiadomo, że warunki atmosferyczne mają tu znaczenie - jest to internet mobilny więc logiczne, że większość ludzi korzysta z niego poza domem - czytaj jest słonecznie - jesteś poza domem czy w podróży to korzystasz z LTE/3G a nie Wi-Fi. Więc nie rozumiem Twojej ironii.

  • -3

    14.  2018-05-15 23:38:07

    Nie wiem skąd te minusy, ale gdzie inni nie mogę tam PLAY postawił swój nadajnik. A to dopiero początek. Mapka pozwoleń mówi jasno, mamy nowego przyszłego lidera.

  • 0

    15. ~R  2018-05-15 23:44:05  host: public-gprs390790.centertel.pl

    Kiedy agregacja w Wałbrzychu i okolicy?

  • 0

    16. ~  2018-05-15 23:48:54  host: 89-77-8-170.dynamic.chello.pl

    @14 Kolejny bajkopisarz lub dzieciak uzależniony od neta wokoł swojego miejsca zamieszkania
    Chlusnął się necikiem i bajdurzy

  • 0

    17. ~~~  2018-05-16 00:42:11  host: aebt87.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @16 oglądałeś chociaż mapę bts search?

  • 0

    18. ~  2018-05-16 07:21:18  host: 89-77-8-170.dynamic.chello.pl

    Oglądałem
    Gdzie Play do Plusa zasięgiem a co dopiero do Networks ? Kilka stacji play postawił i już się wszyscy podniecają

  • 0

    19.  2018-05-16 07:24:18

    @14 - Jest drobna różnica, pozwolenia nie są nadajnikami, a nawet licząc obecne stacje + pozwolenia Play i tak będzie daleko w tyle. Możliwe że staną się liderem, ale to potrwa jeszcze lata, inni też nie czekają oni jeszcze dobudowują...

  • 0

    20.  2018-05-16 07:29:35

    A ile z nich poza miastami ma fiber 10Gb/s?

  • 0

    21. ~s@s.pl  2018-05-16 08:12:07  host: ip-31-0-125-153.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    Bez sensu informacja. Nic mi to nie mówi, gdyby to picie ac z pozostałymi operatorami. A tak to co pr przesłał, portal zrobił "kopiuj wklej".

  • 0

    22.  2018-05-16 08:50:34

    @Hose moim zdaniem 2020 jest realnym terminem. Zobacz sobie na plusa, mają ok 2500 stacji mniej od N a zasięg jest podobny, a czasem nawet lepszy, bo np pojezierza i lasy mają zrobione lepiej. Tylko w ich przypadku leży konfiguracja tej sieci i dziwna losowość w dodawaniu lte na stacjach i dodatkowych sektorów. Dlatego właśnie czasem terminal łączy się z odległymi stacjami albo ma przeciążone lte, są też jeszcze stacje tylko 3g, nawet takie tylko gsm można znaleźć. Gdyby ogarnęli ten cały bajzel to mogliby być lepsi od N w całym kraju. A play robi sieć ze wszystkimi pasmami, przynajmniej 3 sektory, No i te ich nowe maszty są wysokie, dlatego jakieś 7000 stacji powinno im wystarczyć, no może 7500. N ma dużo stacji ale słabszy sygnał z nich jest niż np w plusie.

  • 0

    23.  2018-05-16 08:52:15

    @14 Jeśli już plej inwestuje w naganiaczy zamiast w jakość to mógłby jeszcze zainwestować w kurs jak pisać merytoryczne i dobre jakościowo posty dla naganiaczy.

  • 0

    24.  2018-05-16 08:53:09

    a przepraszam, przecież nie można pisać postów o pleju które będa przewyższały jakością pleja

  • 0

    25.  2018-05-16 08:54:01

    właśnie rozkminiłem zagadkę, dlaczego posty pochwalne pleja mają taką ułomną jakość

  • 0

    26.  2018-05-16 09:20:46

    @22- U mnie w okolicy Plus nie wypada kolorowo, przy pracy mam maszt z Orange/ wielkim T i Plusem i tylko Plus nadal jest tylko 2G... Play się właśnie postawił, ale nie ma jeszcze budy ze sprzętem... Plus faktycznie dosyć dobrze radzi sobie z zasięgiem w puszczy Noteckiej, ale generalnie tylko 2G w miejscach gdzie inni nie mają zasięgu, więc faktem jest że lepiej mieć 2G niż nic bo można podzwonić chociaż. Wszystko jednak zależy od lokalizacji, u rodziny Plus wymiata na maksa, inni trochę w tyle a Play ma dopiero pozwolenie UKE na budowę jednak nie widać by coś robili. W 2020r Play z całą pewnością zbliży się do czołówki, ale nie będzie liderem na bank.

  • 0

    27.  2018-05-16 09:22:35

    Wiadomo nie od dziś że Orange rządzi jeżeli chodzi o LTE.

  • 0

    29.  2018-05-16 10:09:04

    Sieć Orange to teraz jest albo w trybie"rozwód" lub w trybie "oczekiwanie" - polecam lekturę Forum to wszystko się wyjaśni.

  • 0

    30.  2018-05-16 11:10:52

    @Hose 26 czyli tak jak pisałem w @22 - zasięg jest tylko straszne braki w rozbudowie ma plus. Niby w tym roku 6k stacji ma dostać L900, oby przy tej okazji dodawali 1800, bo bez tego 900 miesiąc i zapchane będzie. No i jeszcze konfiguracja musi być zrobiona porządnie a nie to co jest teraz. Ale generalnie tyle nadajników ile ma plus na taki kraj jak Polska powinno wystarczyć, tylko trzeba robić z głową. Co do play to ich problemem jest jeszcze zasięg, ale akurat na tym co jest konfiguracja jest zrobiona poprawnie, np Orange chyba jeszcze nadal nie ogarnęło płynnego przełączania z 3g do lte albo zmiany pasma z którego korzystasz w zależności do potrzeb, a to wszystko w play jest już dawno i to nawet specjaliści z forum potwierdzają.

  • 0

    31.  2018-05-16 14:10:41

    @30 - Zniosło rozmowę w innym kierunku, mimo wielkich chęci w 2020 roku Play nie będzie liderem w jakości i zasięgu.

  • 0

    32.  2018-05-16 14:23:21

    @31 Hose Może tak być, ogólnie to jeszcze prawie 2 lata, gdyby tak poczytać przewidywania z 2016 roku na 2018 to byłoby śmiesznie, np ja nigdy nie wierzyłem w internet bez limitu w lte a tu t-m zrobił i jest :)

  • 0

    33.  2018-05-16 14:26:16

    @32- T zrobił internet LTE bez limitu i lejka?

  • 0

    34.  2018-05-16 14:30:42

    @Hose Co ty? Nie słyszałeś o domowym od t-m?

  • 0

    35. ~Tom  2018-05-16 14:31:07  host: public-gprs392562.centertel.pl

    W abonamencie

  • 0

    36.  2018-05-16 14:34:35

    @35 - Bez lejka i limitu? Nie spotkałem takiej oferty w T-mobile.

  • 0

    37.  2018-05-16 14:38:36

    No on nie ma lejka, wybierasz czy Chceż do 20 czy 60 mega i nie ma limitu. Była kiedyś opcja bez limitu prędkości ale nie wiem czy jest jeszcze.
    Znaczy w regulaminie t-m niby jest zapis, że w przypadku skrajnych nadużyć mogą ci zablokować, ale oferta jest już pół roku i z tego co wiem jeszcze nikomu nie zablokowali.

  • 0

    38.  2018-05-16 14:47:55

    Brzmi ciekawie, muszę zobaczyć ile to kosztuje...

  • 0

    39.  2018-05-16 14:54:44

    Hose Nie musisz: do 20 mega 49 zł a do 60 59 zł. I dostajesz router.

  • 0

    40.  2018-05-16 21:30:14

    @39 - kluczowe słowo to "do" 20 lub 60Mb, muszę sprawdzić jak się u mnie rzeczywiście sprawuje wielkie T.

Dodaj swoją opinię