Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orange limituje darmowe rozmowy

Orange limituje darmowe rozmowy

WitekT 5 Czerwca 2006 23:23

0 0
5. czerwca Orange po cichu zmieniło cennik oferty Twój Plan. Pojawiła się w nich zmiana niekorzystna dla klienta.

Zmiana dotyczy limitowania darmowych połączeń w usługach Wieczory i Weekendy oraz Wybrane numery. Limit to 1200 minut miesięcznie, a niewykorzystany czas nie przechodzi na następny okres rozliczeniowy.

[Aktualizacja]

Zmiana dotyczy wyłącznie nowych klientów i tych, którzy od 5. czerwca skorzystają z usług w programie utrzymaniowym. Wysyłanie SMS i MMS pozostaje bez ograniczeń. Poprzednio pisaliśmy w sposób mogący sugerować, że może być inaczej.


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 163
  • 0

    144. ~  2006-06-07 09:33:43  host: 81-219-215-234.futuro.kielce.msk.pl

    Nie możliwe jest, że na wieczory i darmowy numer jest 1200 minut- zaraz to sprawdze.

  • 0

    145. ~ksad  2006-06-07 09:46:31  host: xdsl-7108.zgora.dialog.net.pl

    142. ma rację. 1200 minut na WiW - i to jest jedna usługa. I 1200 na WN, niezależnie, czy jest ich 1 czy 9.

  • 0

    146. ~slowak  2006-06-07 10:09:13  host: acsb135.neoplus.adsl.tpnet.pl

    tak to prawda ale tylko dla nowych abonentow :-)
    ci co maja juz aktywna usluge beda z niej korzysac na starych zasadach...

  • 0

    147.  2006-06-07 10:45:46

    1200 minut jest na KAŻDĄ z usług. Czyli: 1200 na Wieczory i Weekendy (niezależnie która opcja), 1200 na 1 Wybrany Numer, 1200 na 3 Wybrane Numery, 1200 na 5 Wybranych Numerów. Czyli dla 9 numerów będzie 3600 (z czego 1/3 na 1 numer, 1/3 na 3 numery, 1/3 na 5 numerów).

  • 0

    148.  2006-06-07 10:49:10

    Przy podpisaniu aneksu w Propozycji nawet posiadając wcześniej Twój Plan akceptuje się NOWY cennik i obowiązują limity.

  • 0

    149. ~Adam  2006-06-07 10:51:55  host: c180-68.icpnet.pl

    Wszystko jasne, zdarzylem o 3 dni:D:D i przez 32 miesiace bede mial bez limitu:)

  • 0

    150. ~Rebell  2006-06-07 10:53:02  host: nawojka01.nat.dsuj.pl

    Jazzman: z cennika wynika dokładnie to, co napisał muddy - 1200 minut na każdą opcję usługi. A w BOK Orange jak zwykle każdy konsultant mówi co innego: Ty usłyszałeś, że jest 1200 minut na wszystko razem, a wypowiadający się trochę wcześniej Robert usłyszał, że jest 1200 minut na każdy numer z osobna... Po prostu ręce opadają... Jak tak dalej pójdzie to trzeba będzie chodzić podpisywać umowy w towarzystwie adwokata, bo tzw. "konsultanci" nie wiadomo już czy są tak niekompetentni, czy świadomie mają nakazane robić zamęt i każdego klienta informować inaczej...

  • 0

    151.  2006-06-07 10:58:41

    Ale to wynika z niezrozumienia pytania przez konsultanta/nieprecyzyjnego pytania.
    Pytanie: Czy limit 1200 minut obowiązuje dla każdej z usług?
    Odpowiedź: Tak, dla każdej. I teraz tak: pytający chciał wiedzieć, czy liczy się suma minut w każdej z usług (600 z WiW + 600 z 1WN powoduje przekroczenie limitu). A konsultant odpowiedział, że limit obowiązuje W KAŻDEJ usłudze i jest taki sam dla każdej z nich. I już mamy plotkę...

  • 0

    152.  2006-06-07 11:15:36

    muddy - bo widze ze jestes z orientowany wiec zapytam - mam twoj plan od dwoch miesiecy przed wejsciem w zycie tego nowego cennika regulaminu zlecilem wylaczenie 5 darmowych numerow oraz wlaczenie DWiW za 30zl z tym ze aneks do umowy podpisalem na poczatku kwietnia a na twoj plan przeszedlem wczesniej sam za oplata 30zl to co mam w aneksie maja mi wlaczyc dopiero 19 czerwca jednak przez te dwa miesiace od podpisania umowy troszke mi sie zmienil pomysl na taryfe i wlasnie chcialem dokonac modyfikacji pani w boku poinformowala mnie ze byc moze zmienia mi na opcje jakie zlecilem za pomoca orange online jesli zadzwonie ostatniego dnia okresu i trafie akurat na pracownika ktory bedzie dokonywal zmian na moim koncie abonenckim... ale pytanie jest takie czy majac juz twoj plan aktywujac w dowolnym czasie ktoras z tych uslug mam na starych zasadach ? czy tez na nowych ? limit dotyczy osob ktore maja twoj plan a nie mialy wlaczonych darmowych numerow takze? czy tylko i wylacznie nowych aktywacji po 5 czerwca i tych ktorzy nie mieli do tej pory twojego planu ? dzieki za odpowiedz

  • 0

    153.  2006-06-07 11:26:49

    fazafm: Najprościej rzecz ujmując: obowiązuje Cię taki cennik, który był ważny w momencie podpisania aneksu. I to w całości - również odnośnie usług, z których w tym momencie nie korzystasz i których nie masz wpisanych do aneksu. Nie ma znaczenia dzień "wejścia w życie" zawartych w nim ustaleń. Dopóki nie podpiszesz kolejnego aneksu limit Cię nie obowiązuje.

  • 0

    154.  2006-06-07 11:40:38

    dziekuje i o taka odpowiedz mi chodzilo:) pozdrawiam

  • 0

    155. ~Pick  2006-06-07 12:11:36  host: public-gprs6994.centertel.pl

    Mama pytanie to co napisal witek na samym poczatku ze aby cenni obowiazywal dotychczasowych abonentow musza byc oni powiadomieni z wyprzedzeniem jednego cyklu rozliczeniowego prosze mi wytlumaczyc czy nowy cennik bedzie sie tyczyl starych juz abonentow. Jak to wyglada ...

  • 0

    156.  2006-06-07 12:18:51

    Pick: a nie łaska przeczytać komentarze? Witek napisał, że gdyby chcieli, by obowiązywał starych abonentów, to musieliby ich o tym poinformować. Jednak nic takiego nie robią.

  • 0

    157. ~Demiurg  2006-06-07 12:29:01  host: publiczny110.sysnet.pl

    Skoro wprowadzili te limity, to powinni zminić nazewnictwo tych usług, np. "darmowe połączenie z numerem w Orange" na "pakiet 1200 min. na połączenie z numerem w Orange, cena za minutę 0,0125 zł". Oczywiście te 1200min. podobno dotyczy innych usług, ale to tylko ironia.

  • 0

    158. ~ksad  2006-06-07 12:42:28  host: xdsl-7108.zgora.dialog.net.pl

    Demiurg: Jak nie wiesz, to nie mów: poprawne nazwy tych usług: To Wieczory i Weekendy oraz Wybrane numery. W nazwach nie ma nic o darmowości.

  • 0

    159. ~Jazzman  2006-06-07 18:39:05  host: chello062179095052.chello.pl

    przeczytałem oficjalne stanowisko Orange krotko mozna stresci je tak: To nie my to oni sa winni (operatorzy) i to takze wasza wina (klientów) Genaralnie to jest dno Jesli rzeczywiscie w propozycji podpisuje sie nowy regulamin a logika na to wskazuje To napewno go nie podpisze Z cała pewnościa zmienie operatora i wszystkich dotychczasowych klientów Orange bede do tego nakłaniał Dlaczego??? Bo jak sie daje komuś cos to poprostu pożniej sie tego nie zabiera. Orange powinien zostac przeswietlony przez porkurature dobrze Taki kapitał w polsce powinien byc gnebiony - bo to kapitał wyniszczający, tworzacy monopole.

  • 0

    160. ~  2006-06-07 19:37:42  host: w3cache.dialog.net.pl

    Jazzman: jakie monopole? Ty wszechpolaczek jesteś, a nie Jazzman.

  • 0

    161. ~jazzman  2006-06-07 20:22:00  host: chello062179095052.chello.pl

    anonimie 106: MUSISZ WIEDZIEC ZE WLASCICIELEM ORANGE JEST TPSA A TY MOZE KOMUCH JESTES?

  • 0

    162. ~Sebastian  2006-06-07 21:06:11  host: apn-100-186.gprsbal.plusgsm.pl

    a jeśli ktoś nie pochytrzy się na nowy telefon i po prostu nie wykona żadnego ruchu do końca umowy. Umowa sama wygaśnie, czy też sama sie przekształci w umowę na czas nieokreślony (i bez limitów na wybrany numer)? Dla tych, co dużo dzwonią, opłacałoby się odżałować telefon, ale zachować nielimitowane rozmowy i dzwonić np. 4-6 h dziennie,

  • 0

    163. ~  2006-06-08 09:51:54  host: drq140.neoplus.adsl.tpnet.pl

    PRZYSZŁOŚĆ JEST JASNA, PRZYSZŁOŚC JEST BRĄZOWA I PACHNIE BRZYDKO

Dodaj swoją opinię