Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orange liderem wydatków na reklamę podczas Euro

Orange liderem wydatków na reklamę podczas Euro

orson_dzi 13 Lipca 2016 21:32

2 1

Podczas zakończonych Mistrzostw Europy w piłce nożnej najwięcej na reklamy wydało Orange. Ogółem telekomy wydawały w tym czasie na reklamy największe pieniądze.






Podczas Euro 2016 Orange wydało na reklamę łącznie 4,42 mln zł. Kolejne miejsca w zestawieniu zajęły odpowiednio: Play (3,43 mln zł), Plus (3,05 mln zł) i T-Mobile (3 mln zł). Warto przy tym zauważyć, że tylko Orange było jednym z oficjalnych sponsorów Mistrzostw. Pozostałe dwie firmy, z trzech głównych sponsorów imprezy, McDoland's i Coca-Cola, w zestawieniu najwyższych wydatków zajęły kolejno piąte (2,7 mln zł) i siódme (1,97 mln zł) miejsce.

Źródło tekstu: Press     

Dodaj do:

Tagi: euro 2016 | orange | t-mobile | plus | play

w sumie: 36
  • 0

    18.  2016-07-14 10:36:24

    @16 Z jakichś powodów ludzie kochają oglądać sport. Z jakich - to już pytanie do psychologów i antropologów. Podejrzewam, że chodzi o naturalny podziw dla sprytu i sprawności fizycznej, który każe nam premiować najzdolniejsze jednostki. Tacy już jesteśmy i trzeba się z tym pogodzić.

  • 0

    19.  2016-07-14 10:53:43

    @17 ja myślę trzeźwo, nie wiem co Ty wdychasz że chcesz sam siebie oszukiwać i świadomie wypierasz rzeczywistość, skoro sam szef szefów mówi takie rzeczy: http://tlp.is/ajo W piłce nożnej są tak wielkie pieniądze, że nikt zdrowy na umyśle nie pozostawiałby wyników przypadkowi lub tzw lepszej grze jednej czy drugiej drużyny. Biznes bookmacherski jest tak bardzo rozbudowany w chinach gdzie jego ciężar został tam przeniesiony w latach 70/80 że kreuje się dodatkowo mecze które nie istnieją aby zgarniać jeszcze większą kasę z zakładów. Chińczycy są najbardziej uzależnionym od hazardu społeczeństwem na świecie. Niestety większość myśli tylko o tym żeby zatknąć 15 flag za szybę i drzeć japę. Mam z tego ubaw po pachy. Cóż za naiwniacy. A garstka co na tym zarabia miliony chyba umiera ze śmiechu codziennie.

  • 0

    20.  2016-07-14 11:00:54

    @18 owszem ale PZPN dostaje kasę z budżetu, a to już nie jest zabawne - bo niech płacą tylko Ci co chcą te inscenizowane igrzyska oglądać. A tak Państwo płaci, reklamodawcy płacą, ludzie płacą a zarabia garstka. Żenada.

  • 2

    21.  2016-07-14 11:10:15

    @20. Bo kasa z budżetu państwa powinna iść tylko na wojsko, policję, sądownictwo i ewentualnie drogi. Finansowanie wszystkiego innego rodzi patologie.

  • 0

    22.  2016-07-14 11:13:55

    Aha, jeszcze jedno. Ja też mam ubaw po pachy, jak ludzie przepłacają trzy razy za sprzęt Apple'a, nabijając kabzę garstce cwaniaków z Cupertino :-) No, ale skoro tak chcą, to ich sprawa. Najgorsze, co można robić, to próbować ingerować w ludzką naturę.

  • 0

    23.  2016-07-14 11:21:59

    @22 a tu akurat się nie zgadzam, bo dostajesz za tą kasę sprzęt, który trzyma wartość i do tego świetnie działa więc sytuacja win-win. A tutaj kopacze przegrali a wszyscy inni myślą że to wygrana. Dom wariatów.

  • 0

    24.  2016-07-14 11:23:24

    @applefan_, większość ludzi (Ty zapewne też) robi spontanicznie, nie zastanawiając się nawet przez chwilę, rzecz głupie. Na każdym kroku ktoś próbuje nami manipulować, a my robimy podobnie, dla osiągnięcia własnych celów. A tu nagle wyskakuje applefan_ oznajmiając, że odkrył prawdę o świecie i otaczającej go rzeczywistości. Smiechłem.;-)

  • -1

    25.  2016-07-14 11:23:34

    applefan_ - Ty traktujesz telefon jak inwestycję? Opanuj się trochę ;-)

  • 0

    26.  2016-07-14 11:33:01

    @24 przecież ja TERAZ tego nie odkryłem. Wiem to od dawna. Dziwię się masowemu zjawisku w obliczu tylu faktów. Jak pokazują komentarze np @17 jest jeszcze wiele do zrobienia w kwestii uświadamiania ludziom jak jest naprawdę. Natomiast jeśli każdy jest świadom że to jest ustawione, kibicuje dla beki wiedząc że wyniki są z góry ustalone, a drużyny do grup dobrane celowo a nie losowo (potwierdził to sam BLATTER!!!) to ok, oddaje szacun ale gdzieś tam w podświadomości kołacze się myśl, ze te miliony zombi z flagami tak naprawdę w to wszystko szczerze wierzą - i to jest przerażające...

  • 0

    27.  2016-07-14 11:34:35

    @25 jaka inwestycja? To wybieganie do przodu w myśleniu o konkurencji - co ona oferuje i za jakie pieniądze za podobne jakościowo produkty (o ile takowe istnieją).

  • 0

    28.  2016-07-14 11:39:15

    @applefan_, chodzisz do kina, oglądasz filmy? Tam też kreuje się rzeczywistość, oszukując widza. I widz jest tego w pełni świadomy! A jednak ludzie wciąż za to płacą. Dlaczego?

  • 0

    29.  2016-07-14 11:52:04

    @28 mylisz pojęcia i porównanie słabe. Po pierwsze INFORMACJA: w filmach jest informacja o tym, że historia pokazywana na ekranie jest na faktach/zmyślona - w footballu to amerykanie musieli się zabrać za tyłki Blattera i Platiniego żeby udowodnić im korupcję np. w przyznaniu Katarowi MŚ - ciekawe jak sobie kopacze poradzą z 50 st upałem lub przy losowaniach drużyn do €O/MŚ itd - ale w obliczu twardych dowodów Blatter zaczął sypać - linki dałem wyżej. O oszustwach, przekupionych piłkarzach - proponuję zapoznać się ze śledztwem BBC (dziennikarzom grożono wielokrotnie śmiercią) obnażającym cały footballowy biznes napędzany zakładami bookmacherskimi począwszy od trampkarzy gdzie wyłapuje się chłopaków z rodzin patologicznych bez wsparcia rodziców i nimi manipuluje - o tym przed meczem nikt nie informuje widowni... Dwa FINANSE: do kina chodzą z własnej woli i płacę wtedy kiedy chcę i nie ma żadnych dotacji dla amerykańskich wytwórni filmowych - polskich produkcji z uwagi na niski poziom nie oglądam, a za PZPN czy tego chcę czy nie - płacę. PZPN ma budżet ok 150 mln PLN rocznie - bez dotacji i jeszcze im mało. Czy nie uważasz że jest to lekko mówiąc nie fair?

  • 0

    30.  2016-07-14 12:02:31

    A no właśnie! Może ludzie zwyczajne nie widzą, bo i specjalnie nie chcą widzieć. Chcą natomiast wierzyć w prawdziwość tego, to co dzieje się na murawie. Czasem potrzebują igrzysk, oderwania od szarej rzeczywistości, chociaż byliby przez to oszukiwani...? Tak, jak świadomie decydują się na oszustwo, oglądając dobry horror.
    Co do punktu drugiego. Zgadzam się.

  • 0

    31.  2016-07-14 12:03:32

    Miało być nie wiedzą.

  • 0

    32.  2016-07-14 12:19:19

    @30 widzisz ja mam tylko problem z tym, że pkt 1 łączy się nierozerwalnie z pkt 2. Ja naprawdę nie mam nic do wożących flagi - nie sobie wierzą w co chcą, ulegają fałszywym emocjom (są fałszywe bo wynikają z fałszu a to niepodważalne prawo logiki), chociaż nie rozumiem jak można masowo wywieszać polską flagę w obliczu igrzysk organizowanych przez Szwajcarską prywatną firmę finansowaną z pieniędzy sponsorów mających siedziby czasem na innym kontynencie oraz przymusowo z budżetu Polski, w których to igrzyskach biorą udział zawodnicy na co dzień mieszkający i pracujący za granicą. Ale cóż, są dwie grupy ludzi, jedna z nich to ta, która patrzy na świat takim jaki on jest naprawdę, a nie przez jego, stworzoną przez innych powierzchowność, kreującą przedstawienie, w które wszyscy mają wierzyć i w nim uczestniczyć nie chcąc widzieć tego co się dzieje za sceną, natomiast druga grupa... no tak ktoś to musi wszystko nieświadomie finansować :)

  • 1

    33. ~k  2016-07-14 12:40:53  host: 202.47.236.250

    Ah, to dlatego telekomy wysyłają spam e-mailowy za pośrednictwem firm krzaków, bo zwyczajnie słabo z kasą.

    Trzeba się pokazać na mistrzostwach i tu obciąć ceny się nie da, więc trzeba ciąć na e-mailach. Jak firma krzak wysyła spam z lewej bazy adresów bez zgody adresatów, to już telekomy udają, że nie ich problem / że nie wiedzą...

  • 0

    34.  2016-07-14 13:15:55

    @5 jak można ulec reklamie światłowodu z orange, którego nikt na osiedlu jeszcze nie widział... Zamiast pchać kasę w reklamę usług widmo lepiej byłoby to przeznaczyć na realne namacalne inwestycje w infrastrukturę. U mnie do dziś orange to mistrzowie prędkości do 10Mb buhahaha gdzie realnie przy dobrych wiatrach synchro się ustawiało na 6Mb.

  • 0

    35. ~  2016-07-14 15:27:26  host: 89-74-138-153.dynamic.chello.pl

    T-Mobile faktycznie było najbardziej widoczne więc najlepiej wydali te pieniądze, mimo że najmniej!

  • 0

    36. ~  2016-07-14 17:05:48  host: 8.37.237.212

    29 eee czyli co, Kuba B. specjalnie przestrzelił karnego z Portugalią ??

  • 0

    37.  2016-07-14 17:07:55

    36 - dzisiaj to tylko kwestia ilości zer za cyfrą 1-9, więc...
    Jestem pewien, ze są tacy, którzy wiedzą dokładnie ile to kosztowało ;)

Dodaj swoją opinię