Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orange liderem po 2006 roku w liczbie klientów

Orange liderem po 2006 roku w liczbie klientów

WitekT 29 Stycznia 2007 14:42

0 0

Z opublikowanych właśnie przez T-Mobile danych o liczbie abonentów PTC wynika, że w Polsce zmienił się lider.

Według danych T-Mobile, PTC miała na koniec 2006 roku 12,228 mln klientów. Wcześniej prezes Polkomtela Jarosław Bauc informował, że w tym samym czasie Polkomtel miał 12,008 mln klientów. Biorąc pod uwagę opublikowane przez GUS dane o całkowitej liczbie abonentów sieci komórkowych w Polsce wynika, że Orange miał w tym czasie 12,522 mln klientów, stając się tym samym liderem na polskim rynku.




Sieć

Na koniec 2006 roku

Na koniec 2005 roku

Przyrost

Centertel

12,522 mln

9,919 mln

2,603 mln

PTC

12,228 mln

10,201 mln

2,027 mln

Polkomtel

12,008 mln

9,050 mln

2,958 mln

Razem

36,758 mln

29,170 mln

7,588 mln



Według statystyk podanych przez Gazetę Prawną i FKN.PL, w zeszłym roku najwięcej klientów z zachowaniem numeru odeszło od Centertela. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 122
  • 0

    103. ~issa  2007-01-30 22:37:04  host: abpt12.neoplus.adsl.tpnet.pl

    "516 722 ... , zostaw wiadomość po usłyszeniu sygnału". To raczej sugeruje aktywność numeru , bynajmniej żadna Ala , czy Piotrek się nie zgłaszają;-) Ale nie będe się spierał , mam nadzieję , że to nie jest liczone jako aktywny numer. W Plusie przynajmniej byłby komunikat "Wybrany numer jest nieprawidlowy" o ile się nie mylę.

  • 0

    104.  2007-01-30 22:50:26

    jezeli bylby liczony to wszystkie numery orange do 517999999 bylby numerami aktywnymi :) i wychodziloby ich troche wiecej niz 12,5 mln

  • 0

    105. ~issa  2007-01-30 23:00:06  host: abpt12.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Na e61 , w miejscu gdzie wyświetla się operator jest napis "POP" :) ***DejwiD - nie wiem , czy numer z przydzielonej puli numerów , równa sie numerowi "wytłoczonemu" , czyli przypisanemu już do sim , wcale tak być nie musi. Ale dobra , skoro piszesz , że Orange ma 517999999 to zadzwoń na ten numer , ja zadzwoniłem ;-)

  • 0

    106. ~jojo  2007-01-30 23:03:48  host: ekj118.internetdsl.tpnet.pl

    Miła Pani z orangutanka zapuszcza tekst: "Przepraszamy - nie ma takiego numeru. Sprawdź numer i spróbuj ponownie."

  • 0

    107. ~issa  2007-01-30 23:10:28  host: abpt12.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wybrałem pierwszy lepszy numer z Allegro , str. 17 aukcji numer 516-910-55* , oczywiście poczta się zgłasza. Myślę , że numer nieprzypisany do sim nie "przemówi".

  • 0

    108. ~issa  2007-01-30 23:13:35  host: abpt12.neoplus.adsl.tpnet.pl

    No to już wiemy , że X tysięcy/dzisiątek/setek(?) tysięcy numerów jest aktywnych innaczej , ale nie ma w sumie o co kruszyć kopii , jak napisałem w jakimś newsie poniżej POP nie miał promocji , która motywowałaby użytkownika do takiego "przerobu" starterów jak 100min/5zł w Simplusie , więc na sterydowo-promocyjnego lidera aktywacyjnego w pre-paid typowałbym Simpka.

  • 0

    109.  2007-01-30 23:21:37

    nie wiem jaki jest dokladny przedzial numerow uzywanych w orange. nie bierzcie wszystkiego doslownie :) nie wiem tylko dlaczego dla ciebie wyznacznikiem aktywnosci numeru jest zgloszenie sie poczty glosowej, bo dla mnie to ustalona waznosc numeru.. jezeli nadal mi nie wierzysz, zrob test, ktory zaproponowalem.

  • 0

    110. ~r  2007-01-31 05:58:20  host: chello087206151164.chello.pl

    No właśnie. Wszystkie numery leżące na półce mają włączoną pocztę, wielokrotnie sprawdzałem. Jeśli nawet poręcz nie liczy ich jako aktywne to taki manewr może mieć na celu tylko nacinanie ludzi na kasę przy pomyłkach co też jest podłe. Nie robi tego ani Plus ani Era. I nie jest tak że wszystkie numery przydzielone Orange są z urzędu aktywne bo numer zdeaktywowany np. jak ktoś rozwiąże umowę przez jakiś czas jest niedostępny (komunikat "nie ma takiego numeru"). Osobiście myślę że Orange zwyczajnie chce nacinać ludzi na kasę. Świnie :)

  • 0

    111. ~r  2007-01-31 06:00:27  host: chello087206151164.chello.pl

    sytuacja taka ma miejsce od dawien dawna. I jak nie było naliczania sekundowego to można było się zdenerwować

  • 0

    112. ~pro  2007-01-31 06:33:35  host: nat-pr2.aster.pl

    orange od lat ma najgorszą ofertę dla biznesu i bardzo słabą jakość sieci, szczególnie jeśli chodzi o transmisje danych. do tego stosuje nieuczciwe sztuczki jak te z aktywnością numerów, które nie są aktywne. Nie zdziwiłbym się, gdyby się okazało, że tak naprawdę pierwszy jest Plus, potem Era a na końcu daleko daleko Orange. Pamiętacie jak Plus wyłączył nieaktywne prepaidy? Ani Era ani Orange tego nigdy nie zrobiły, utrzymując w statystykach martwe dusze. Dla pewności sprawdziłem jeszcze mój stary numer tak-takowy sprzed 1,5 roku. Jest jeszcze aktywny! A stary simplus też sprzed 1,5 roku już nie. Ciekawe, prawda?

  • 0

    113. ~Kabaret  2007-01-31 08:34:16  host: 193.111.174.150

    Wydaje się oczywiste, że w tej walce na statystyki brak jasnych kryteriów i zasad : po prostu wszystkie chwyty dozwolone bo prawo-prawem, GUS GUS-em, ale sprawiedliwość MUSI być po naszej stronie zdaje się wynikać z lektury wątku i tyle!. Hłe Hłe Hłe. Przyszłość jest jasna ale bynajmniej nie teraźniejszość...Pomroczność jasną widzę. He he He

  • 0

    114. ~pit  2007-01-31 08:38:55  host: chello087207220086.chello.pl

    Hej jak wam śmiga chello? Mi już od wczoraj nie otwiera sie połowę stron... Co jest do cholery... jak mam szukac pracy???:-DDD

  • 0

    115.  2007-01-31 10:20:04

    pro :) sam twierdzisz, ze tt nie kasuje nieuzywanych, plus niby tak ?? :D mam numer, ktory nie doladowywalem 2 lata. nadal jest aktywny.(chyba nawet juz zaczeli wydawac numery z prefixem 80...) a co do orange to nie masz racji. kasowane sa wszystkie po uplywie waznosci ostatniego doladowania +2 tygodnie

  • 0

    116. ~kraj_absurdow  2007-02-03 18:14:50  host: proxy.tpspark.com

    Niestety tak to juz jest w polsce, najpopularnijeszym serialem jest m jak milosc, samochodem skoda, a operatorem najdrozszy orange...

  • 0

    117. ~KKB  2007-02-04 14:20:28  host: ip24-c26.gl.digi.pl

    te statystyki i tak sa po to by pionki sie klucily i zabijaly o to czyja siec jest lepsza... kto sie zlapal??

  • 0

    118. ~brad  2007-02-04 19:07:58  host: dyy149.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Era jest najlepsza a nie jakies orange!. Ja czytalem niedawno ze wlasnie era ma najwiecej. jak w Polsce jest obecnie 38mln ludzi to kurde jak moze byc 36mln abonentow. Odliczcie dzieci do lat 10. i starsze osoby pow. 65. NO WYBACZCIE

  • 0

    119. ~hmmm  2007-02-07 18:39:12  host: 212.122.214.218

    Liderem jest Era bo promocję Tak-Taka miała najpóźniej z wszystkich sieci. Plus atakował latem i jesienią. Sądzę że przez jakieś 3-4 miesiące liderem będzie Era, bo klienci muszą skonsumować podwójne doładowanie. A ponieważ jest też liderem w abonamentówce więc łącznie jej przewaga jest dość wyraźna. @brad owszem ale niektórzy mają po kilka kart sim i tak są liczeni :) ja np mam 2 TT i 2 Simplusy (juz ich nie uzywam ale z pewnoscią je wliczyli :) A w ogóle to zbieram moje karty sim na pamiatkę mam ich już około 12 :) Wsrod nich jest na przyklad pamiątkowa abonamentówka Idea.

  • 0

    120. ~jarek  2007-02-19 19:46:29  host: abnk226.neoplus.adsl.tpnet.pl

    czesc

  • 0

    121. ~paulcomtel  2007-02-20 15:25:43  host: chello087206144237.chello.pl

    "witamy w orange poczcie głosowej" - ten bełkot wystarczy by ocenić pogłowie klientów sieci Orange. Wystarczy agresywna reklama, promocja i tabun idiotów pędzi by zakupić nowe "atrakcje". Tak fajnie jest popierać lubianą przez wszystkich TPSA... to taka porządna, dbająca o klienta firma, z niskimi cenami... Motłoch nawet nie stara się pomyśleć o tym, że pi razy drzwi Orange = TPSA... Takie ładne, proste, kolorowe logo jednak mają. Zalecam też klientom sieci Orange zakup wspaniałego magazynu LOGO. Pomysł sam w sobie jest super ( dla tych co wydają "pismo") - po co płacić za reklamę, skoro można ją sprzedać?!!! A po kupieniu reklamu zadowolony przyszły klient - kieruje się do wskazanego sklepu by zakupić "niezbędną atrakcję". Inaczej - "nie zna się na rzeczy"...

  • 0

    122. ~kot  2007-03-17 13:37:40  host: abqq228.neoplus.adsl.tpnet.pl

    paulcomtel pieprzysz jak potłuczony! Gdyby nie orange biegał bym jak głupi z telefonem po całym domu, aby chwycić zasięg. I co ty na to palancie - już nie mówiąc o jakości internetu bezprzewodowego nawet już na obrębie większych miast!!!!! Powodzenia!!!

Dodaj swoją opinię