Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orange Labs: 450 Mb/s w testach LTE

Orange Labs: 450 Mb/s w testach LTE

sirmark 18 Grudnia 2014 11:51

12 3

Orange Labs z wykorzystaniem urządzeń Huawei, pomyślnie przetestował agregację 3 pasm częstotliwości w standardzie LTE, uzyskując prędkość pobierania danych wynoszącą 450 Mb/s. We wcześniejszych testach uzyskano prędkość na poziomie 296 Mb/s.

 

Zobacz: Pierwszy w Polsce test agregacji 3 pasm częstotliwości w technologii LTE




W testach użyto następujących pasm: 20 MHz w paśmie 800 MHz + 20 MHz w paśmie 1800 MHz + 20 MHz w paśmie 2600 MHz.

Testowana technologia pozwala użytkownikom na jednoczesny dostęp do więcej niż jednego bloku częstotliwości, co w konsekwencji znacząco poprawia prędkość przesyłania danych. Ponadto, technologia agregacji pasm częstotliwości poprawia elastyczność wykorzystania widma, zapewniając lepszą jakość usług i zarządzanie zasobami radiowymi.

Źródło tekstu: Orange, wł     

Dodaj do:

Tagi: huawei | lte | orange

w sumie: 23
  • 3

    4. ~Buldog  2014-12-18 12:13:49  host: eoa164.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jak dojda do 1GB/s to będzie teleportacja jak w Star Treku.

  • 3

    5. ~LTE  2014-12-18 12:41:32  host: user-109-243-183-24.play-internet.pl

    Co z tego jak na wieś to nigdy nie dotrze.

  • 1

    6. ~Stop dla Orange !!!  2014-12-18 12:43:18  host: 89.204.155.251

    @ Ona, dokładnie tak, tyle mam obojętnie czy noc, czy dzień. 3-5 Mb/s niby sieć obciążona, ale ja ja mieszkam na zadupiu przy granicy,gdzie kilka wiosek w około nadajnika. A tu z tej samej wieży na T-Mobile 12-15 Mb/s.

  • 0

    7. ~Stop dla Orange !!!  2014-12-18 12:43:25  host: 89.204.155.251

    @ Olna, dokładnie tak, tyle mam obojętnie czy noc, czy dzień. 3-5 Mb/s niby sieć obciążona, ale ja ja mieszkam na zadupiu przy granicy,gdzie kilka wiosek w około nadajnika. A tu z tej samej wieży na T-Mobile 12-15 Mb/s.

  • 3

    8. ~8726  2014-12-18 12:56:30  host: google-proxy-66-249-81-214.google.com

    I po co te prędkości jak i tak sa limity niech sobie w buty schowaja.

  • 3

    9. ~damian  2014-12-18 13:13:02  host: 093105178147.dynamic-ww-2.vectranet.pl

    No, ładnie, Plusa przebili... ale że to tylko testy... Cóż, w praktyce do Plusa i tak sporo im brakuje. Tak zasięgu, jak i prędkości.

  • 3

    10.  2014-12-18 13:17:03

    W pierwszej chwili przeczytałem 450MHz. A później już poprawnie i uśmiech zniknął z twarzy.

  • -5

    11. ~  2014-12-18 13:24:49  host: user-94-254-129-151.play-internet.pl

    W Pleju juz dawno osiągają prawie 1 Gb/s

  • 0

    12.  2014-12-18 14:10:05

    LTE na 450MHz to chyba mały zasięg ale dużo naraz może obsłużyć?

  • 1

    13.  2014-12-18 14:10:37

    To oczywiście było nawiązanie do gorala2099

  • 2

    14. ~Mati  2014-12-18 14:43:27  host: evv10.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Odwrotnie. Duży zasięg.

  • 1

    15. ~@11 taaa  2014-12-18 14:52:45  host: user-94-254-145-62.play-internet.pl

    Ją w centrum Katowic na SGS4 mam 3Mb D 1.4U. i pewnie działa w 5G?Play. Dla redakcji gratyfikacji za sponsorowany artykuły. chociaż wiadomo że płacą. pozdro

  • -2

    16. ~LTE fan  2014-12-18 15:15:41  host: 37.31.200.114.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Skubańcy pobili wszystkich na lopatki, znowu pierwsi, technologia dostepna czy nie, to nie wazne. Jesli teraz sa w stanie cos takiego wykonac, to lada moment bedzie śmigać dla wszystkich. ericsson z qualcommem to testowali "gdzieś na świecie", a gdzie tu mowa zeby zrobił to jakis operator :). a tu polak potrafi :)

  • 1

    17.  2014-12-18 15:23:27

    @16 no pewnie że tak, zapraszam do mojej rodziny na wieś....EDGE od Orange...ile tam było jak dobrze wiatr zawiał...a chyba ze 120 kb/s

  • 1

    18.  2014-12-18 15:48:57

    Spokojnie Samsung nawet i 1 Gbps osiągnął w technologii 5G na 28 GHz, ale co z tego skoro w realnym świecie jest to nie do wdrożenia.

  • 1

    19. ~pabloki  2014-12-18 16:09:38  host: 178.181.148.119.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    a po co te testy? kto im da tyle pasma.

  • -1

    20. ~Malta  2014-12-18 16:48:47  host: public-gprs516474.centertel.pl

    Odnośnie samego Orange to gdyby ktoś był zainteresowany to na mPotwór, do jutra (19 grudnia) trwa promocja doładowań za 30 zł - dostaje się 10 zł w postaci kolejnego doładowania na konto główne. Sprytni za jedno (30 zł) i drugie (10 zł) doładowanie mogą jeszcze dostać bonusy minutowo-MBajotwy w ramach świątecznej promocji.

  • 1

    21. ~mirekb  2014-12-18 21:36:26  host: public-gprs514599.centertel.pl

    pozwolenia radiowe wiszą od 2 lat.orange nie zrobilo nic w kieleckim.trudno mi tą firme traktowac powaznie ale dzieki ich lte poza domem na abo w cenie paczki fajek wyciagam ok 20gb dziennie.takich testow orange/tm-tj de facto networks nie mialem dawno-zwykle downlink uplink 20-10/5-20 Mbs..co wazne majac w plusie lte bez limitu,czesto badajac siec jakosc sieci ;-)mozna bezsprzecznie stwierdzic ze uplink najlepszy ma networks-za to wcale nie tak wielki zasieg jak sie chwalą..w plusie uplink do 50 max ale zwykle 5-10,jednak downlink czasem 80,90 Mbs-na same testy z 20gb limitu poswiecilem by zobaczyc ile komercyjnie siec moze zaoferowac..agregacja pasm to juz norma techniczna w ue...@Witku,co z pasmem 3,6-3,8 tm pl po wimaxie??magdalena gaj nie zmieniała zadnych decyzji w tym pasmie-czy one wygasły

  • -2

    22. ~janek  2014-12-18 23:39:13  host: dynamic-78-8-92-91.ssp.dialog.net.pl

    Oto nowy lider LTE

  • 1

    23. ~  2014-12-19 08:50:18  host: adck139.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @22
    lider czego? testów? nieposiadanych żadnych pasm LTE? nierealnego LTE z prędkością 450Mb/s? roamingowego LTE od T-mobile?
    testować to sobie mogą, ale jak ktoś wyżej wspomniał - nikt im nie da 20Mhz w paśmie 800Mhz na własny użytek. w zapisach aukcji pojedynczy operator może mieć max. 10Mhz, a w spółce wyłącznie 15Mhz. poza tym nie mają żadnych pasm na LTE1800, a tu wyskakują z 20Mhz.

Dodaj swoją opinię