Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orange: korzystaj z abonamentowych minut w roamingu w usłudze Go Europe

Orange: korzystaj z abonamentowych minut w roamingu w usłudze Go Europe

sirmark 28 Czerwca 2013 23:29

8 3

Od 28. czerwca klienci Orange posiadający ofertę Smart Plan Halo lub Smart Plan Multi mogą korzystać z usługi Go Europe, umożliwiającej wykorzystywanie w roamingu pakietu minut i SMS-ów otrzymanych w abonamencie. W ramach usługi użytkownik otrzymuje także pakiet 1000 minut na połączenia odbierane za granicą.

Usługa działa we wszystkich krajach Unii Europejskiej (tzw. strefa 1). Pakiet jest aktywny 24 godziny, a koszt jego aktywacji wynosi 4,90 zł. Kwota doliczana jest do rachunku klienta. Aby uruchomić usługę należy wysłać SMS o treści EUROPA pod numer 803.




Usługa zostanie aktywowana do 24 godzin od zlecenia aktywacji, a klient otrzyma SMS potwierdzający.

Źródło tekstu: Orange, wł     

Dodaj do:

Tagi: orange | roaming

w sumie: 35
  • 0

    17.  2013-06-29 09:52:31

    11@ Idea zawsze miała abonenty kwotowe i można je było wykorzystać na co się chciało. Nawet sms premium. Miałem, korzystałem za granicą a niewykorzystane złotówki przechodziły na kolejny miesiąc i schodziły jako pierwsze.

  • 0

    18. ~Amigo007  2013-06-29 13:33:16  host: 77-254-66-108.adsl.inetia.pl

    Pakiety kwotowe były w orange jeszcze nie tak dawno temu. Tzn. w taryfach "orange abonament". Tymi przed wprowadzeniem taryf delfin, pantera, pelikan. Co niektórzy pewnie jeszcze korzystają z tych taryf. Ja sam przed przejściem do play (teraz żałuję), gdzie złapali mnie na motorole razr xt910 za 269zł. Miałem świetną propozycję utrzymaniową w orange. Tzn. opłata 25zł miesięcznie, i co miesiąc 75zł pakietu kwotowego na konto. Niestety miałem już telefon z play, i nie skorzystałem.

  • 0

    19. ~Veed  2013-06-29 15:09:38  host: 89-70-75-30.dynamic.chello.pl

    Mój ojciec nadal korzysta z abonamentu kwotowego sprzed kilku lat w Orange właśnie z powodu rozmów roamingowych i międzynarodowych. Jest to jedyny abonament, który pozwala wysyłać SMS'y zagraniczne nie przekraczając abonamentu. Tak samo w roamingu.

  • 0

    20. ~Amigo007  2013-06-29 16:23:24  host: 77-254-66-108.adsl.inetia.pl

    Veed to się zgadza. Minusem jest jednak to, że rozmowy w tych abo w kraju są drogie. Na dzień dzisiejszy bardzo drogie. W abonamencie 55zł, to stawka wynosi chyba 0,55zł. Do play chyba 0,75. Są to też niewspierane już abonamenty przez orange, tzn. telefonu już chyba w nich nie dobierzesz. Tak na prawdę na dzień dzisiejszy karta jest korzystniejsza.

  • 0

    21. ~Edko  2013-06-29 16:43:36  host: arw33.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Czyli jak mam no-limit w smart plan multi to za 4,90 moge gadac cały dzień ?

  • 0

    22.  2013-06-29 16:48:11

    7 - abonamenty minutowe w Polsce były już wcześniej. Właśnie zaczęły się przyjmować pakiety kwotowe, kiedy Play wszedł z typowo - gdyby o politykę chodziło powiedziałbym demagogiczną ofertą z tysiącami minutyut, których większość ludzi nie wykorzysta w bieżącym ani w kolejnych miesiącach bo nie przechodzą... Teraz to standard jest, tak więc mamy co zawdzięczać Play rzeczywiście ;-) Ja mam jeszcze na dwóch numerach pakiety kwotowe z możliwścią wykorzystania pieniędzy dosłownie na wszystko ;-) Szkoda, ze pewnie będę musiał wcześniej czy później z tego zrezygnować - "nielimitowane" korcą ;-) 11 - widać,z ę zacząłeś swoją edukację taryfową od czasu wejścia Play ;-) Kiedyś było mimo wszystko lepiej - że drożej? Normalne, ale przynajmniej co do grosza można było to co się zapłąciło wykorzystać. Teraz mój szwagier sika po nogach bo płaci 39 złotych za 400 czy tam 600 minut, tyle ze co 4 m-c tylko wykorzystuje jakieś 80-90% a w pozostałych do 50% ;-) Suuuper jest - minuta tania jak barszcz...

  • 0

    23. ~  2013-06-29 17:48:08  host: v28-15.opera-mini.net

    wlo, zafunduj szwagrowi pieluche.

  • 0

    24.  2013-06-29 18:02:28

    23 - nie bardzo mnie obchodzi czy sobie zmoczy majty czy spodnie albo papcie ;-)

  • 0

    25. ~  2013-06-29 18:22:26  host: v28-15.opera-mini.net

    najlepiej jak by olal telefon.

  • 0

    26.  2013-06-29 18:39:04

    wlo - a w prepaidzie nadal wykorzystuję kasę na WSZYSTKIE usługi z esemesami premium włącznie i nic nie przepada. Praktycznie u każdego operatora. A nogawki mam ciągle suche. ;-)

  • 0

    27. ~SACZI  2013-06-29 18:49:22  host: adqj107.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Krok w bdb stronę! Czekam na podobną ofertę z TM. Jak stanie się to standardem, TM żegnam bez żalu (minuty z abo schodzą na rozmowy stacjonarne w całej EU) ...

  • 0

    29. ~tkubon  2013-06-29 19:25:28  host: ip-78-30-95-38.free.aero2.net.pl

    @SACZI: ten minuty na stacjonarne w EU to fajne, ale jak się często korzysta. Znacznie lepiej jest mieć więcej minut krajowych i z nich korzystać wdzwaniając się na jakiegoś betamaxa (np. ryngę.com)

  • 0

    30.  2013-06-29 19:29:12

    toms - i bardzo fajnie ;-) Cieszę się razem z Tobą, że dobrze wybrałeś ;-)

  • 0

    31. ~  2013-06-29 21:19:20  host: V35-03.opera-mini.net

    16, dokładnie,ludzie biorą abo dla tela a potem narzekają,jak chcą tanio korzystać z roamingu w UE to karta z doładowaniem albo niski abo 9 zł prv i 15 zł firmowo i żadnego biadolenia że pakiety powinny być inne i że jest źle,niektórzy nie mogą zrozumieć dlaczego z ich minut nie mogą wykorzystać na sms premium... bez komentarza

  • 0

    32. ~  2013-06-29 21:25:44  host: V35-03.opera-mini.net

    22,Playa nie było a już w Erze minuty nie przechodziły,przechodzenie było w Idei i Plusie,jak ceny były wyższe np 60-75 gr minuta poza sieć,jak ceny poszły w dół sieci zlikwidowały przenoszenie minut,zresztą to jest potrzebne tylko tym którzy mają wyższe abo niż potrzebują bo telefon był za 1 zł,ci którzy mają odpowiedni abo tego przechodzenia minut nie potrzebują, kiedyś było lepiej bo było drożej? kto ci broni płacić 2,70 zł za minutę?

  • 0

    33. ~  2013-06-29 21:45:18  host: 89-71-52-196.dynamic.chello.pl

    Ciekawy czyli nr 32 - Do dzisiaj w Orange minuty przechodzą. Wiec przestań chrzanić. A na kartę sobie sam działaj. Nic nie ma do roboty niż latać i doładowywać sobie kartę za granicą. Ale co może wiedzieć dziecko, które poza Playem nie widzi świata i nigdy poza granicami nie było.

  • 0

    34. ~SACZI  2013-06-29 21:56:18  host: adqj107.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @tkubon, ja np miewam miesiące, gdzie przeszło 500 min wydzwaniam do EU, a praktycznie co miesiąc 60-100 min mi na EU schodzi. Jak bywam w strefie ? (~2 x 2-3 dni/miesiąc), to przeciętnie 10-20 PLN za roaming płacę. W tym 9PLN to "wszędzie roamawiaj", a reszta to net. W przypadku dziennego pakietu jak ten w Orange, praktycznie przestaję się ograniczać z rozmowami, a transmisję danych to niestety jakoś przeboleć będę musiał. Betamaxy - ... daj spokój! Za stary już na to jestem. W tej chwili nie ma problemu, żeby zapłacić 200PLN za tel, ale jak będę mógł w roamingu korzystać z pakietu abonamentowego, to lepiej dla mnie. Wbrew pozorom dzięki spadkowi cen moje rachunki z roku na rok są coraz większe - w niczym się nie ograniczam.

  • 0

    35. ~  2013-06-29 23:38:21  host: V35-03.opera-mini.net

    33,nie wpadłeś sfrustrowany człowieku na pomysł że doładować można np za 500 zł ? jak chcesz ładować po 5 zł to będziesz latał,co może wiedzieć ktoś taki jak ty kto pewnie nigdy w Play nie był i kto wierzy w bajki konsuli o mitycznym gorszym Play

  • 0

    36. ~  2013-06-30 00:43:49  host: 89-71-52-196.dynamic.chello.pl

    @35 Dzieciaku, na jakiego grzyba mi 500zł na kartę? Płacę abonament i chce mieć wszystko. A na Play sikam ciepłym moczem.

  • 0

    37. ~tkubon  2013-06-30 15:29:46  host: public-gprs370656.centertel.pl

    SACZI: To zależy czy dużo dzwonisz na różne numery w EU czy ciągle na te same, bo jak na te same to chyba żaden problem wklepać sobie w telefonie drugi kontak numerdostepowy_p_numerdocelowy. Sam jak dzwonię to płacę tylko za połączenie z numerem dostepowym. Stacjonarne gratis, komórki zagraniczne grosze, ale faktycznie w T-Mobile jest jeśli chodzi o połączenia za granicę całkiem tanio. Wszędzie rozmawiaj + abonament z minutami na EU jest całkiem spoko. Zależy co kto lubi i potrzebuje

Dodaj swoją opinię