Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orange: koniec starych taryf dla klientów indywidualnych

Orange: koniec starych taryf dla klientów indywidualnych

LuiN 7 Kwietnia 2011 12:46

0 0

Od 11. kwietnia dla wszystkich planów taryfowych starszych niż Orange Abonament zamknięta zostanie możliwość przedłużenia umowy w dotychczasowym planie taryfowym. Aby przedłużyć umowę, trzeba będzie wybrać nową taryfę.



Jedyną możliwością przedłużenia umowy stanie się od 11. kwietnia migracja do oferty Delfin, Pelikan lub Pantera. Oferty wysłane do klientów przed tą datą, będą realizowane na starych zasadach.





Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 34
  • 0

    15. ~znawca Orange  2011-04-07 14:03:03  host: public-gprs178063.centertel.pl

    Będzie można utrzymywać się w Orange Abonament i Orange Mix - o ile ktoś już ma teraz te taryfy. Ale tak czy inaczej w obecnej promocji 100% wieksze pakiety minut + 40% więcej minut z utrzymanie dla stałych Klientów - OPŁACA się jak najbardziej migrować się do zwierzaków.

  • 0

    16. ~  2011-04-07 14:12:13  host: z28-07.opera-mini.net

    Też nie rozumiem tego że Orange nie udostępnia usług dodanych w miks i prepaid. Przecież dla sieci to dodatkowa kasa jeśli ktoś z tych usług skorzysta. Wiadomo że tylko nieliczni są zainteresowani usługami dodamymi ale Era i Play wprowadzili do prepaid i miksa te usługi. Miejmy nadzieję że wkrótce i Orange pójdzie w ich ślady.

  • 0

    17. ~  2011-04-07 14:16:09  host: z28-13.opera-mini.net

    to ja poprosze podstawe prawna do takiego dzialania..brak jej bo idzie o maxymalna kase z data,roaming,rozmowy miedzynarodowe.poza abo u w4.proste.mirekb

  • 0

    18.  2011-04-07 14:26:29

    dziwnie przypuszam że jeśli którykolwiek z opów wróci (wyłamie się z obecnego stanu) do pełnego pakietu złotówek, tj. obejmującego także roaming to konkurencja szybciutko za nim wprowadzi analogiczne zmiany. Miło by było gdyby zrobił to główny "mąciciel" na rynku :)

  • 1

    19. ~burza  2011-04-07 14:45:02  host: 31.63.242.245

    a co z prawem konsumenta ze operator nie moze zaproponowac klientowi nic gorszego niz ma? skoro ktos chcial zostawac na starych warunkach zostawal, widac dosc duze grono abonamentowcow uwaza ze zwierzatka sa gorsza oferta niz poprzednie, wiec trza ich zmusic do przejscia, tyle ze moga przejsc do innego opa, bo polak nie lubi jak go sie do czegos zmusza

  • 0

    20. ~  2011-04-07 15:01:22  host: v12-16.opera-mini.net

    19: w tym kraju obywatele maja prawa niemal zerowe, chyba wiesz komu za to dziekowac...

  • 0

    21. ~jupi  2011-04-07 15:13:18  host: ip238.elektrosat.pl

    Tutaj nie chodzi o wycofanie taryf tylko o nadużycia! Kiedyś stare plany taryfowe miały nielimitowaną ilość minut i to do dziś firmy tę przewagę wykorzystują. Operator jak widzi rachunek ok. 200zł i 200 000 minut połączeń- to postanawia na tym zarobić. A oferty indywidualne najlepiej się firmom sprzedawały. Dlatego ten ruch Orange.

  • 1

    22.  2011-04-07 15:40:21

    już pod koniec roku negocjowałem z nimi ofertę dla żony. To co mi proponowali przy poprzednim abonamencie to była żenada, konsultanci jasno mi dawali do zrozumienia że oferta będzie dobra jak przejdę na zwierzaki. Jednak usługi które mnie interesowały, mogłem mieć przy umowie na 20 miesięcy, w przeciwnym razie mogłem je dostać tylko na pół roku. Dochodzi do tego jeszcze. Oferta w żaden sposób nieopłacalna, po szybkiej kalkulacji opłacało mi się przenieść jej nr do Nowe Orange Go. Więcej zyskała niż w abo. Szkoda że Orange nie docenia wieloletnich klientów, którzy płacą rachunki w terminie i chcą mieć ofertę skrojoną pod siebie. No nic teraz zarobią na nas mniej, a my wykorzystamy nasze środki jak należy i kiedy będziemy chcieli. Brawo Orange róbcie tak dalej, a kolejni klienci albo was opuszczą, albo przeniosą się na kartę, w której można mieś sporo korzyści.

  • 0

    23. ~HANS  2011-04-07 15:42:08  host: oor108.internetdsl.tpnet.pl

    Dobrze ze mam Orange abonament to przynajmniej będę mógł sobie na starym planie przedłużyć umowę. Z tego względu iz operator wycofuje sie z przedłużaniem umów na starych planach będę raczej zmuszony podpisać umowę na 3 lata żeby się później nie okazało że się obudzę z ręką w nocniku :(

  • -1

    24. ~Juwak  2011-04-07 16:30:55  host: ksglw01.ksautomotive.pl

    @21. Wlasnie mam taka oferte. 3 numery BEZ limitu minut, smsow, mmsów. I co...i zrobie "pa-pa" bo przeciez te zwierzątka...to taki dramat jest... Ehh...witaj play?

  • 0

    25.  2011-04-07 18:13:52

    Od prawie 11 lat jestem na karcie i nie narzekam, a każde propozycje przejścia na abonament lub mix odrzucam.

  • 0

    26.  2011-04-07 21:36:38

    Z tego co rozumiem nie ma obowiązku przejścia na zwierzaki - jeśli ktoś chce, to może pozostać ze starą taryfą na umowie na czas nieokreślony. Kto powiedział, że trzeba być związanym cyrografem?

  • 0

    27.  2011-04-07 22:23:49

    Właśnie jak to jest z umową na czas nieokreślony? Przy starych ofertach telefonów nowych i tak raczej nie dają. Chyba, że w Orange jest inaczej.

  • 0

    28. ~  2011-04-08 00:30:36  host: z20-11.opera-mini.net

    Na drugim numerze w Orange korzystam z taryfy Pop ZTS (ZRÓB TO SAM) i co, mam teraz z tego zrezygnować na rzecz Nowego Popa ? Gdzie tu logika i ekonomika ? Sławek

  • 0

    29.  2011-04-08 09:16:57

    13. ~lee - to oczywiste przecież! Wszyscy wiedzą, że... wszyscy ;-) 19. ~burza - może z tym iść do sądu albo zmienić dostawcę ;-) 20. - komu? A co do "obowiązku" zmiany taryfy... Przecież macie umowy, które po upłynięciu okresu oznaczonego stają się umowami na czas nieokreślony... Wystarczy nie podpisywać kontraktu terminowego i nie ma silnych, zeby Wam zabrali taryfę, jęsli Wam tak bardzo na niej zależy. Dla mnie to proste jest, ale widać dziury - jak to zwykle - lubicie szukać w całym ;-)

  • 0

    30. ~artug  2011-04-08 09:54:43  host: public-gprs93274.centertel.pl

    29. wlo - umowa na czas nieokreślony nie oznacza dożywocia. Jak każdą można ją wypowiedzieć z terminem, który na pewno w niej jest zawarty. Wszyscy się przyzwyczaili, że to klienci wypowiadają umowy operatorom ale może też być odwrotnie. Czyli jak op się uprze to nic nie zmieni umowa na czas nieokreślony.

  • -1

    31. ~Juwak  2011-04-08 10:34:12  host: ksglw01.ksautomotive.pl

    @wlo, ależ oczywiscie zapomniałem o tym małym detalu ze przeciez mozna nie przedłuzać umowy. Ale JUZ na dzien DZISIEJSZY konkurencja kusi i wabi ...

  • 0

    32.  2011-04-08 16:11:30

    Nie lubię jak ktoś wie lepiej ode mnie czego potrzebuję. Dlaczego to zmienili? Naprawdę stare plany tak obciążają im systemy billingowe?

  • 0

    33. ~tello  2011-04-08 23:15:09  host: dba198.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Po co abonament w ogóle jak na kartę jest paradoksalnie tańsza minuta. Też nie zamierzam się wiązać abonamentem.

  • 0

    34. ~  2011-04-13 14:59:24  host: abbr43.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @33 Gdyby tak do tego podchodzić, to nic nie jest potrzebne, tylko oferty na kartę.Każdy ma inne potrzeby, w każdej taryfie są też inne przywileje. Koszt za minutę połączenia jest zawsze inny-w zależności od taryfy. W ofercie optymalnej Orange zaczyna się od 0,18 gr , a przy tym dają rabaty na abonamenty. Kwestia potrzeb.

Dodaj swoją opinię