Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orange: Kampania reklamowa w rzeczywistości rozszerzonej

Orange: Kampania reklamowa w rzeczywistości rozszerzonej

LuiN 15 Kwietnia 2012 14:39

0 0

16. kwietnia rusza nowa mobilna kampania reklamowa marki Orange w rzeczywistości rozszerzonej (z ang. Augmented Reality). Zdjęcie w gazecie - za pośrednictwem kamerki smartfona lub tabletu - otworzy przed czytelnikiem film wideo i link do strony internetowej z dodatkowymi informacjami. To pierwsza tego typu kampania na dużą skalę w Polsce.

W wybranych tytułach prasowych (m.in. Gazeta Wyborcza, Metro, Polityka, Viva, Zwierciadło) pojawią się reklamy informujące o nowych usługach w ofercie Orange. Po najechaniu kamerką smartfona lub tabletu na zdjęcie plakatowe, tzw. marker, na ekranie urządzenia wyświetli się reklamowy film wideo. Kliknięcie na wideo przeniesie użytkownika na stronę internetową Orange. Do odtworzenia filmu na smartfonie potrzebna jest bezpłatna aplikacja Aurasma.




Aurasma to pierwsza na świecie przeglądarka wizualna. Wykorzystuje ona technologię rzeczywistości rozszerzonej, łączącej świat rzeczywisty z treściami interaktywnymi, takimi jak filmy wideo czy animacje, zwane "Aurami". Darmowa aplikacja Aurasma jest kompatybilna z iPhone 3GS, 4, 4S, iPadem 2 oraz wybranymi urządzeniami mobilnymi, działającymi w systemie Android.

Źródło tekstu: Orange     

Dodaj do:
w sumie: 30
  • 0

    27.  2012-04-15 18:32:48

    Ja nie widzę w tej reklamie coś, co mogłoby mnie zachęcić do pobrania owej aplikacji. Do tego nie widzę tego przesłania. No cóż, zobaczy się jak to wyjdzie w praniu. Dla sprawdzenia ścignę to, ale nie mam zamiaru oglądania ich reklam.

  • 0

    28. ~  2012-04-15 18:39:21  host: z17-11.opera-mini.net

    @mirekb. Jaki sens ma inwestowanie w 3G samodzielnie teraz przez każdego ze wspólników z NetWorkS kiedy już zaczęli budować wspólną sieć? Przecież to byłoby wyrzucanie pieniędzy w błoto. Owszem można łatać jakieś dziury w zasięgu w niektórych miejscach tam gdzie już jest ale nie ma sensu żeby nadal Orange i T mobile budowało samodzielny zasięg 3G.

  • 1

    29. ~8ijn  2012-04-15 18:44:23  host: user-109-243-171-161.play-internet.pl

    Za te szmery bajery i tak zapłacą abonenci tego prestiżu. Szykuje się wzrost opłaty za logo gdy tp przejdzie pod orange bo wzrośnie dochód od którego liczone są procenty. A dopiero co tp płaciło za swoje nowe logo &tp choć stare tp bardzo mi się podobało i zwyczajnie odpowiadało ale dlatego właśnie minimalny stacjonarny abonament bez niczego to 50 zł / mc na szczęście jednak kilka milionów zrezygnowało z tego kablowego prestiżu na rzecz gsm.

  • 0

    30.  2012-04-15 19:05:31

    Jest news, prawie dwie doby bez, już się martwiłem, że się coś popsuło, że się telepolis.pl nie odświeża :P

  • 0

    32. ~Od zawsze Orange  2012-04-15 19:39:22  host: aata237.neoplus.adsl.tpnet.pl

    29 glupoty gadasz !! Tp zawsze bedzie tp Centertel bedzie zawsze centertel tylko ze to wszystko jest Orange !! Czyli w urzedzie rozlicza sie osobno tp i osobno centertel. Orange to jest tylko marka !! Nie pisz bzdur !

  • 0

    33. ~  2012-04-15 19:44:02  host: 31.41.144.41

    @25. Niby jak oferta, która nie jest w otwartej sprzedaży ma być lepsza od tej, którą każdy przedsiębiorca spełniający odpowiednie wymagania może zakupić? I jak 79 zł netto za nielimitowane połączenia oraz 2GB danych mogą być lepsze od 75 złotych netto za to samo?

  • 0

    34. ~  2012-04-15 19:50:39  host: z24-04.opera-mini.net

    #33. A gdzie masz te 75 zł?

  • 0

    35. ~  2012-04-15 19:53:00  host: 31.41.144.41

    @34. Zapoznaj się z cennikiem Formuła 4.0 dla Firm Tylko SIM w Play: http://goo.gl/cG4JO

  • 0

    36. ~  2012-04-15 19:59:12  host: z43-16.opera-mini.net

    gdybym mial wybierac wsrod identycznych ofert za te sama cene, to rozwazalbym w takiej kolejnosci: Plus,T-Mobile, Orange, Play

  • 0

    37. ~robertnik  2012-04-15 20:13:21  host: 213-238-109-254.adsl.inetia.pl

    Czemu skoro play ma najlepszy zasięg(własny, plusa i orange). Co by nie mówić play wypada najlepiej. I nie jestem w Play, tylko mbanku bo potrafię liczyć.

  • 0

    38. ~Od zawsze Orange  2012-04-15 20:18:16  host: aata237.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja osobisice jestem w Orange i jestem zadowolony mimo ze mam play i wiem jak to dziala w plusie masz to samo wiec 36 zle rozwazanie networks jest w Polsce !! T-mobile(Mila obsluga)(rozmowy) Net Works albo Orange(Tanie telefony )Net Works (rozmowy ) Plus (internet) Play.

  • 0

    39. ~b  2012-04-15 20:20:06  host: ip-78-30-105-232.free.aero2.net.pl

    Nie ma najbardziej interesujacego newsa- o TT :D T mobile Spiiiiii i mysli ze jest atrakcyjny. Pewnie w panice kleca jakies nowe oferty.

  • 0

    40. ~  2012-04-15 20:21:21  host: z43-16.opera-mini.net

    37, ja jestem i dlatego nie wybralbym ich. Ten zasieg to tylko na papierze wyglada ladnie. 2G fatalna jakosc wiec trzeba na sztywno wybrac operatora a potem dochodza problemy, bo albo wylaczy albo sa inne problemy. Plus ma 3G od aero2 a do tego najwieksze zasoby radiowe

  • 0

    41. ~Od zawsze Orange  2012-04-15 20:24:35  host: aata237.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wlasnie ze ludzie z Play uciekaja do T-mobile bo maja tansze telefony tylko Orange opuznia sie z odpowiedzia i wychodzi na to ze Orange ma najtansze i najlepsze w abonamencie 225 a 60 minut 100mb internetu a 1 gb . W play za 89zl sony erisson arc s za 1000 zloty a u konkurencji 1 zl ;D

  • 0

    42. ~  2012-04-15 20:40:29  host: z43-11.opera-mini.net

    No i co mi po tym tanim telefonie skoro mam tyle minut co nic.

  • 0

    43. ~  2012-04-15 22:37:13  host: v20-13.opera-mini.net

    @41 Ale za to w tmobile maja stawkę do Play w prepaidzie - tylko 80 gr za minutę.

  • 0

    44.  2012-04-16 01:23:06

    a nie łatwiej wrzucić fotokody. Dostępne dla większej ilości telefonów

  • 0

    45. ~tylko pytam  2012-04-16 01:42:29  host: z48-12.opera-mini.net

    a da rade zeby przekierowanie szlo na dzialajaca strone logowania orange online? bo jakos tak chyba od dwoch dni jest awaria? czy to tylko ja sie nie moge zalogowac bo system wykrywa ze nie wierze w prestiz tej sieci?

  • 0

    46.  2012-04-16 05:12:54

    45: Przecież od długiego czasu była zapowiedź, że będzie przerwa w działaniu Orange On-line. Zmieniają coś w systemach w związku z rebrandingiem i tyle.

  • 0

    47. ~Zirytowany  2012-04-16 07:42:22  host: z35-10.opera-mini.net

    Przywrócić działanie serwisu on-line. Jeśli to planowa przerwa to do kiedy konkretnie nie będzie działać? Nie będę sprawdzać "za jakiś czas" KONKRETNIE proszę, dziś, za tydzień albo wcale...

Dodaj swoją opinię