Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orange: "Jak w kraju", czyli ceny krajowe w roamingu

Orange: "Jak w kraju", czyli ceny krajowe w roamingu

Q! 5 Czerwca 2012 21:57

0 0

Od 5. czerwca w Orange dostępna jest usługa Jak w kraju. Dzięki niej koszt rozmowy oraz wiadomości SMS w roamingu są takie same jak w kraju.



Dzięki usłudze, przez 3 dni (72 godziny) stawki za połączenia oraz wiadomości tekstowe będą takie same, jak krajowe. Oznacza to, że koszt minuty połączenia przychodzącego i wychodzącego oraz wiadomości SMS są takie same jakie obowiązują klienta poza kwotą abonamentu w kraju.

Koszt usługi zależy od strefy, w której mają obowiązywać obniżone stawki połączeń.

Strefa Koszt

Strefa 1 (UE, Rosja, Szwajcaria)

9 zł   

Strefa 2 (więcej Europy)

174 zł   

Strefa 3 (USA i Kanada)

47 zł   

Strefa 4 (Azja i Afryka)

134 zł   

Strefa 5 (strefa egzotyczna)

230 zł   


W przypadku gdy abonent korzysta z oferty Rozmowy bez limitu, koszt minuty połączenia przychodzącego i wychodzącego to 29 gr, a wiadomości SMS 20 gr.




Aby skorzystać z promocji, należy wysłać SMS-a o treści Strefa X (gdzie "X" to numer strefy od 1 do 5) pod numer 80048 (koszt zgodny z posiadaną taryfą). Usługa zostanie włączona od razu po złożeniu zlecenia.

Usługa przeznaczona jest dla abonentów korzystających z ofert Orange Abonament, Delfin I/II, Pelikan I/II, Pantera I/II, Orange Free oraz Rozmowy bez limitu.

Zobacz: regulamin (plik .pdf; 161 kB).

Która oferta roamingowa jest najlepsza?

Orange
17.99%
T-Mobile
34.26%
Plus
6.40%
Play
23.01%
Inna
4.33%
Nie mam zdania
14.01%

Wszystkich głosujących: 578



Źródło tekstu: Orange     

Dodaj do:
w sumie: 47
  • 0

    31. ~Michal  2012-06-06 07:27:11  host: user-31-174-217-185.play-internet.pl

    Niestety jakość połączeń teleplay jest tragiczna, brak aplikacji na iphone. Ja byłem zachwycony ich opcja za 3,69 zł w przypadku posiadania zasięgu wifi nie ma lepszej opcji , niestety nad jakością połączeń muszę bardzo mocno popracować bo jest tragiczna niestety. Trzymam kciuki za play bo sam koncept jest genialny

  • 0

    32. ~hehe  2012-06-06 07:28:10  host: host-91-215-230-197.welnowiec.pl

    Słaba promocja. W T mobile kupuje starter i za 9 zł kupuje pakiety ważne nie 3, lecz 14 dni. Minuty, smsy i mmsy sa wtedy w przeliczeniu po 30 groszy. Orange to mistrz w promocjach, które trwaja strasznie krótko. 3 dni to bardzo mało.

  • 0

    33.  2012-06-06 07:50:47

    Mam kartę Play (prepaid) smsy do wszystkich za free i włączone TelePlay. Styka jak chce z kimś popisać lub zadzwonić na komórki. Jak na stacjonarne to korzystam z tutejszego Orange. Przy doładowaniu dają full minut i smsów krajowych i kilkadziesiąt-kilkaset (zależne od doładowania) minut na międzynarodowe stacjonarne.

  • 0

    36. ~user  2012-06-06 08:47:07  host: 87-206-2-232.dynamic.chello.pl

    Lycamobile w roamingu daje 60 minut przychodzących za 59gr

  • 0

    38. ~  2012-06-06 09:01:57  host: static-62-233-239-2.devs.futuro.pl

    Jak ktoś ma komputer to może korzystać ze skype po co jakiś tele play... Ceny ogromne, jedynie ta w strefie UE za 9 zeta jest nawet fajna, by np. przez te 3 dni spokojnie pogadać. Szkoda tylko, że usługa ważna 3 dni, to jedyny minus oferty a i jak to w oranżadzie bywa czasem coś nie zadziała...

  • 0

    40. ~  2012-06-06 09:38:01  host: z54-11.opera-mini.net

    Promo dla waskiej grupy osob.a jakie tm,orange i vodafone i h 3g maja promo dla kibicow z ue bedacych w pl?jakies zestawienie na piatek?mirekb

  • 0

    41. ~roszakm  2012-06-06 10:10:37  host: user-188-33-180-183.play-internet.pl

    Jeśli chcecie Wiedzieć w Play wykupuje się pakiet Roamingowy zależności od potrzeb koszt połączenia 70% od stawek podstawowych i cała kwota jest przeznaczona na rozmowy !!! (działa pakiet 14 dni ,potem można włączyć następny ,ceny pakietów od 12-70zł i wszystko na rozmowy ) w taryfach biznesowych roaming schodzi z abonamentu złotówkowego . Należy zwrócić uwagę że Operatorzy najpierw każą wykupić jakiś abonament aby potem było taniej .Trzeba właśnie no trzeba być idiotą aby korzystać z usługi na 3 dni płacąc abonament warty ponad 100zł i jeszcze dodatkowo płacić za połączenia .Gratulacje dla ofert Orange i T-mobile

  • 0

    43. ~euro2012bilety.eu  2012-06-06 10:34:42  host: public-gprs366344.centertel.pl

    Partnet euro 2012 a UKRAINY nie właczyli do strefy roamingowej UE tylko Rosję - paranoja z tym Orane. A 174 zł nie warto wydac za możliwośc taniego dzwonienia z Ukrainy do domu

  • 0

    44. ~  2012-06-06 10:48:28  host: 87-205-66-94.adsl.inetia.pl

    @43 - czy naprawdę sądzisz, że to zależało tylko od Orange?

  • 1

    45. ~  2012-06-06 10:58:27  host: 193.193.82.34

    @31 Nie do końca mogę się z Tobą zgodzić, wczoraj dzwonił do mnie kumpel przez TelePlay z Włoch i jakość połączenia była bardzo dobra. Raz zerwało połączenie ale później spokojnie rozmawialiśmy przez ok 30 minut. Tele Play to idealne rozwiązanie dla ludzi przybywających dłużej za granicą. Sam wielokrotnie korzystałem z tych połączeń będąc w Tajlandii, Wietnamie i wielu innych egzotycznych krajach. Rozmowy całkowicie za darmo do dzwoniłem głównie na stacjonarne i Play. Wi-Fi w Azji jest wszędzie za darmo. Nie ma lepszej opcji!

  • -1

    46. ~?  2012-06-06 11:02:56  host: aux121.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ktoś tu nie pomyślał chyba przy konstrukcji promocji. W Orange są obecnie korzystniejsze rozwiązania jak chodzi o roaming przykładowo wybrane kraje czy Nowy Pakiet dla Firm więc tworzenie tego typu "promocji" według mnie nie ma sensu.

  • 0

    47. ~a_lex  2012-06-06 13:07:36  host: dvi202.internetdsl.tpnet.pl

    Mogli nazwać tę promocję "Jak w raju" ;)

  • 0

    48. ~  2012-06-06 13:25:56  host: d37-107.icpnet.pl

    super! jak ktoś jedzie na weekend do Stanów to jak znalazł! :/

  • 0

    49. ~bx  2012-06-06 13:33:34  host: 89-78-176-168.dynamic.chello.pl

    @43 kup sobie jakaś kartę na Ukrainie oferująca tanie połączenia do Polski, znajoma twierdziła że minuta do Polski 30 albo 40 gr na nasze kosztuje, czemu się dziwiłem bo Heyah oferował wtedy połączenie do Ukrainy za 69 gr..

  • 0

    50.  2012-06-06 15:22:38

    @46 w/w oferta jest dla abonamentow w ofercie indywidualnej...

  • 0

    51.  2012-06-06 17:27:19

    JustMe: zonk. Niektorzy lataja w takie miejsca i wcale nie jest im obojetne ile placa za polaczenia.

  • 0

    53. ~?  2012-06-06 19:16:27  host: aux121.neoplus.adsl.tpnet.pl

    50 to pewnie dlatego tak drogo. Indywidualny zawsze ma wszystko drożej.

  • 0

    54. ~  2012-06-11 16:51:50  host: 46.204.81.220.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Czy w TM rozmowy w Roamingu za 9 zeta sa tylko do TM? A może do wszystkich,... nie doczytałem w regulaminie :-(

  • 0

    55. ~  2012-06-14 09:02:36  host: z26-12.opera-mini.net

    Do 54: do wszystkich. Co ciekawe, w kraju płacisz do play chyba 80 gr/min, a w roamingu w tym pakiecie 30 gr :)

  • 0

    56. ~damian  2012-08-12 12:57:36  host: dhclient-91-190-16-96.flashcable.ch

    Strefa 1 (UE, Rosja, Szwajcaria) , to jakaś ściema przekroczyłem swój abonament właśnie o 150zł bo myślałem że należy do pierwszej!!!!

Dodaj swoją opinię