Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orange inwestuje w e-papier

Orange inwestuje w e-papier

LuiN 17 Kwietnia 2008 15:35

0 0

Francuski oddział Orange rozpoczął testy urządzenia Read&Go, będącego czytnikiem elektronicznych publikacji. Urządzenie co godzinę łączy się z Internetem poprzez WiFi lub sieć 3G w celu ściągnięcia najświeższej prasy.

orange read&go orange read&go orange read&go orange read&go




Nowy terminal jest jednocześnie pierwszym zaopatrzonym w moduł 3G, oprócz spotykanego już WiFi. 1GB pamięci wewnętrznej zmieści więcej niż 200 pełnych wydań gazet. Obecnie grupa testerów uzyskała dostęp do najważniejszych gazet, a także do szeregu innych multimediów, w tym wirtualnej biblioteki. Prasa odświeżana jest co godzina, od 6 rano do północy.

Orange widzi duży potencjał w nowej technologii. Rozwój energooszczędnych i czytelnych w każdych warunkach urządzeń opartych o e-papier, w połączeniu udogodnieniami łączności 3G pozwoli na prostsze niż kiedykolwiek dostarczanie treści. Operator przygotowuje już wyprofilowaną ofertę, zależną od potrzeb potencjalnych odbiorców, a także od ich lokalizacji, którą orientacyjnie pozwolą określić nadajniki 3G.

Źródło tekstu: Orange, wł     

Dodaj do:
w sumie: 13
  • 0

    1.  2008-04-17 16:01:17

    Fajny bajer.

  • 0

    2. ~  2008-04-17 16:13:45  host: acnt29.neoplus.adsl.tpnet.pl

    :)) super sprawa!! tylko ile to kosztuje... ech:/

  • 0

    3. ~Tymon  2008-04-17 16:14:56  host: 212.160.172.70

    Wyobrażacie sobie rynek reklam w takim e-papierze? Wchodzi się do Centrum Handlowego i dostajemy info o aktualnych promocjach, przechodzimy koło (multi)kina i widzimy aktualny repertuar... Ech, pomarzyć zawsze warto... :)))

  • 0

    4. ~znawca  2008-04-17 16:35:18  host: atropos.tpi.pl

    Szkoda że w Polsce nie można tego potestować

  • 0

    5. ~  2008-04-17 16:35:53  host: 77-253-251-193.adsl.inetia.pl

    W końcu będzie można wygodnie poczytać gazetę. Mam nadzieję, że da się to podłączyć do komputera i nagrać książkę.

  • 0

    6. ~121  2008-04-17 16:53:04  host: 87-205-171-120.adsl.inetia.pl

    Skad w ogole nazwa e-papier? Przeciez to jakies tam urzadzenie z wyswietlaczem...LCD?

  • 0

    7. ~pff  2008-04-17 16:58:30  host: 195.94.215.34

    #6: pewnie dlatego że jest czarno białe (jak na razie) i ma troche inną rozdzielczość i zapewne wygodniej sie czyta. Jakoś nie wyobrażam sobie czytania na takim choćby HTC...

  • 0

    8. ~  2008-04-17 17:00:41  host: 78.133.158.230

    Mam wrażenie, że ktoś pomylił papier z gazetą :). e-paper, czyli e-gazeta

  • 0

    9.  2008-04-17 17:51:37

    marzą mi się tanie i dostepne czytniki w kioskach i sciaganie przez net w dowolnym miejscu gazetek, pysznie byloby :-)

  • 0

    10. ~Ticom  2008-04-17 18:26:34  host: 195.117.179.5

    Może to zapoczątkuje jakiś spadek cen! Cena obecnych czytników powala. Dlatego kupiłem Nokię Internet tablet770- przede wszystkim do e-booków. Pozdrawiam.

  • 0

    11. ~Gormar  2008-04-17 20:40:14  host: dsz231.neoplus.adsl.tpnet.pl

    #6&7. Nazwa e-papier wzięła się stąd, iż jest to technologia wyświetlaczy w której pojedyncze kulki czarno-białe są sterowane prze pole magnetyczne. Dzięki temu energia dla ekranu jest potrzebna jedynie w czasie zmiany treści. Ograniczeniem jest brak świecenia przez wyświetlacz i dlatego potrzebne jest światło zewnętrzne do czytania - tak jak w przypadku papieru.

  • 0

    12. ~Allan  2008-04-17 21:50:36  host: cpc4-leed12-0-0-cust342.leed.cable.ntl.com

    A bedzie tez e-papier... toaletowy? :P

  • 0

    13.  2008-04-18 15:44:41

    ~Allan jak dokupisz dodatkowy pakiet tzw. "do sracza".

Dodaj swoją opinię