Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orange informuje o konieczności rejestracji kart SIM

Orange informuje o konieczności rejestracji kart SIM

Piszemy o tym pierwsi orson_dzi 2 Czerwca 2016 18:04

15 4

Orange rozpoczęło informowanie klientów usług na kartę o konieczności rejestracji numerów w związku z projektem Ustawy Antyterrorystycznej.



1 czerwca Orange wysłało do 120 tys. losowo wybranych klientów z kilku województw SMS-a o treści:
Wkrótce rejestracja Twojego numeru na kartę będzie obowiązkowa. W najbliższym salonie Orange możesz to zrobić już dziś. Weź kartę SIM oraz dowód tożsamości.


W przyszłości operator zamierza kontynuować podobne akcje informacyjne.




Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: orange | ustawa antyterrorystyczna

w sumie: 82
  • 0

    65. ~jyto  2016-06-03 00:30:39  host: 89-67-165-92.dynamic.chello.pl

    Orange kseruje dowod jak rejestrujesz karte sim. A jak-wczesniej miales cos w Orange albo w TPSA to juz nic niezarejestrujesz ani nie przeniesiesz.Ten watek i problem przerabialem miesiac trwalo przenoszenie numeru.I bez powodzenia.Do dzisiaj maja problem i rejestracja w tej sieci to stracony czas.Szukaja tylko pretekstu by zwabic ludzi na mix albo abonament niezly pomysl w wykonaniu Orange.

  • 0

    66. ~Zenek  2016-06-03 01:12:59  host: user-94-254-227-4.play-internet.pl

    A co z epuap? Przyda się do rejestracji sim?

  • 0

    69. ~  2016-06-03 06:29:26  host: user-94-254-128-133.play-internet.pl

    Mało tego, jeszcze jak oszukują te byznesmeny z Alledrogo, wysyłają do ludzi wiadomości żeby kupować startery póki nie weszła ustawa antyterrorystyczna, przecież to bzdura bo co z tego że się kupi skoro i tak do końca roku trzeba będzie zarejestrować. Oszuści.

  • 2

    70. ~arkj  2016-06-03 08:03:24  host: 5.134.65.181

    mam numery rejestrowane od 2000roku. Wystarczy zastrzegając dane telemarketingowe.Problemu nie mam. Częściowo ustawa uderzy w dilerów dopalaczy i narkotyków. Dlatego taki "hajt" w internecie jest. Lobby ujada
    Wasza dane czy macie numer rejestrowany czy nie i tak są archiwizowane.

  • -1

    71. ~ja  2016-06-03 08:08:51  host: apn-37-249-114-92.dynamic.gprs.plus.pl

    Co do kserowania dowodu. Bylem w plus i pani na podstawie numeru seryjnego karty sim wprowadziła dane do systemu i za 2 godzin patrzę na plus online i wszystko jest. Tylko zastrzegłem ze nie chce kserowania i nie było problemów

  • 0

    72.  2016-06-03 08:28:16

    57 - a po co mają je rejestrować?

  • 0

    73. ~Nick  2016-06-03 08:58:33  host: user-94-254-241-167.play-internet.pl

    Pewnie po to że numery mają datę ważności i sprzedają aktywowane. W taki sposób te aktywowane przepadną jeśli nie zostaną zarejestrowane.

  • 0

    74. ~dj  2016-06-03 09:25:10  host: 188.146.8.252.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    dziś numer można zarejestrować bez kserowania D.O. po wejściu ustawy nie będzie to możliwe, a numery zarejestrowane po staremu będą traktowane jako niezarejestrowane !!! Amen

  • 0

    75.  2016-06-03 09:25:40

    73 - to coś im nie schodzą chyba... Ważność startera jest dość długa - 2 lata nawet się spotkałem...

  • 0

    76.  2016-06-03 09:27:39

    74 - projekt nie przewiduje kopiowania dokumentu tożsamości... Skąd więc Twoja teza, ze nie będzie możliwe rejestrowanie bez kserowania?

  • 0

    77. ~ja  2016-06-03 09:37:48  host: n24-05-08.opera-mini.net

    @74 , nie muszą być kserowane dokumenty. To pracownik punktu odpowiada za identyfikację konsumenta. Wyjątek stanowią opcję elektroniczne. Ale kserowanie dokumentu może powodować nadużycie, jak miało to miejsce kiedyś w orange gdzie pracownik salonu sprzedał dane i ludzie podostawali kary za nie płacenie abonamentu którego nie brali.

  • 1

    79.  2016-06-03 10:11:09

    78.~Calm 7 Różni ludzie, różne potrzeby, różne zestawy kart sim. A Tobie proponuję micro lub nano sim, wiecej Ci się zmieści ;-) TVN przyjedzie, będzie relacja na żywo

  • 0

    80.  2016-06-03 10:12:21

    @73: A kto im broni sprzedawać zarejestrowane? Kupujący co najwyżej po kupnie przerejestruje na siebie. Lub nie, jeśli nie będzie miał na to ochoty.

  • 0

    81. ~  2016-06-03 16:35:27  host: 142-157-255-130.dynamic.t-mont.net.pl

    @ 70. ~arkj: To nie tylko chodzi o sprzedawców dopalaczy czy narkotyków, jest jeszcze olbrzymia rzesza innych oszustów, którzy korzystają z kart prepaid. Allegro zapewne już to ukróciło, ale chyba pamiętacie, jak swego czasu była prawdziwa plaga oszustów sprzedających nieistniejący towar - oni wszyscy korzystali właśnie z kart prepaid i dlatego byli nieuchwytni.
    Mniej groźne, ale za to maksymalnie wkurzające jest wydzwanianie rozmaitych telemarketerów oferujących udział w prezentacjach wełnianej bielizny pościelowej, garnków lub innego badziewia - oni też najczęściej korzystają z nierejestrowanych kart prepaid, więc nawet nie ma na kogo złożyć skargi.

  • 0

    82. ~aero666  2016-06-03 17:30:47  host: 188.146.129.30.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @81 i używali niezarejestrowanych kont pocztowych do rejestracji na Allegro! Trzeba koniecznie wprowadzić obowiązek rejestracji e-maili. Jak ktoś chce własną domenę to pewnie dopiero gruby przekręt kombinuje, proponuję więc, by wymagać zgody od komendanta wojewódzkiego MO...

    A tak na serio, to jeżeli ktokolwiek wierzy, że rejestracja prepaidów cokolwiek zmieni np. w kwestii telemarketerów, to jest po prostu wyjątkowo naiwny. Nie mówiąc o tym, że poważne regulacje wprowadzane są w ustawie ANTYTERRORYSTYCZNEJ, a ludzie udają, że będzie lepiej bo przestaną dzwonić z zaproszeniem na pokaz pościeli, jakby to było celem ustawy. Super!

  • -1

    83. ~  2016-06-04 20:19:22  host: gaja.tpnet.pl

    Faszyści z PiS-u uchwalili ustawę, której projekt napisali faszyści z PO.

  • 0

    84. ~  2016-06-04 20:39:59  host: chaos.tpnet.pl

    70. Dilerzy itp. będą używać szyfrowanych komunikatorów internetowych.

  • 0

    85. ~Piotrek  2016-06-05 09:39:43  host: apn-95-40-100-8.dynamic.gprs.plus.pl

    @ 81 gościu zmień dilera na pokazy dzwonią z VOIPów bo mają taniej a o rejestracji VOIPów nikt nie mówi . Poza tym ską ty masz wiedzę że oszuści działali z pre-paidów niezarejestrowanych a nie np z abonamentow wziętych na menela spod sklepu??Jak i tak musieli założyć fałszywe konto bankowe do wypłat PAYU na tegoż samego menela to co za problem żeby jeszcze abonament im wział?? Januszu geniuszu :P

  • 0

    86. ~Jungingen  2016-07-07 01:39:51  host: public-gprs362135.centertel.pl

    Omijać Orange szerokim łukiem, stałem w kolejce około 40 minut żeby zarejestrować kartę sim, po 2 dniach dostaję SMS-a że zgubili drugą stronę formularza i należy ponownie zarejestrować kartę, znów odstałem w kolejce, dalej wyświetla wiadomość, że karta nie jest zarejestrowana, tam pracują jakieś totalne głąby, niech spadają, jutro przenoszę numer do Play.

  • 0

    87. ~como  2016-07-12 18:03:53  host: 212.160.172.85