Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orange i Onet pracują nad tanią telefonią po WiFi

Orange i Onet pracują nad tanią telefonią po WiFi

WitekT 15 Marca 2007 10:32

0 0

W najbliższych miesiącach Orange i Onet.pl zaoferują rozmowy przez komórkę w Internecie. Dzięki mariażowi usługa ma być tania albo wręcz bezpłatna - pisze Rzeczpospolita.

Wspólne przedsięwzięcie ma wykorzystywać technologię WiFi. Z nowej oferty nie będą mogli korzystać jeszcze wszyscy abonenci, tylko ci, którzy korzystają z łączy internetowych operatora oraz ci, którzy używać będą nowo tworzonej, społecznościowej sieci portalu. Oferta pojawi się być może jeszcze w tym półroczu.




Onet.pl przygotowuje się natomiast wraz FON, firmą córką komunikatora Skype, do budowy tzw. punktów dostępowych WiFi OnetFON. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości. Uruchomienia nowych usług można spodziewać się niedługo. Onet przewiduje, że po roku funkcjonować będzie ok. 30 tys. jego hotspotów OnetFON. W tej chwili jest to 2 tys., z czego przy pomocy połowy można łączyć się darmowo z siecią.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 20
  • 0

    1.  2007-03-15 10:43:46

    "zaoferują rozmowy przez komórkę w Internecie" Nie rozumiem... w domu przez Liveboxa (połączonego z komórą przez bluetootha)?

  • 0

    2.  2007-03-15 11:04:23

    Jardo: czasem ciężko w zajawce wszystko opisać. ;) Komórka z WiFi zalogowana do hotspotów OnetFON i pewnie leci po kliencie SIP.

  • 0

    3. ~frytko  2007-03-15 11:15:29  host: ajo15.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jardo: taka forma byla juz stosowana przez stacjonarnych i zostala zastapiona przez siec komorkowa. A rozmowy poprzez wifi dzialaja na zasadzie skype. wiecej informacji: http://www.biznesnet.pl/ar/20/715093/agephone,jeszcze,jeden,klie nt,sip.html

  • 0

    4.  2007-03-15 11:18:11

    WitekT - dzięki.. szkoda że oprócz tego nie z domu (chyba, że może jednak tak).

  • 0

    5.  2007-03-15 11:19:44

    Jardo: jak postawisz sobie router z OnetFON, to czemu nie. :)

  • 0

    6. ~Przemek  2007-03-15 11:29:35  host: 76-34.idc.net.pl

    Ja rozwiązałem sprawę w następujący sposób: w domu mam telefonię internetową, abonament 11 zł miesięcznie, rozmowy na stacjonarne do Polski i wielu krajów za darmow, a z komórki wybrałem sobie jeden darnowmy numer (właśnie do domu), po dodzwonieniu się podaję PIN, dostaję sygał i mogę dzwonić przez internet na cały świat. W ten sposób połączenie np. z USA mam również z komórki za darmo. Pozdrawiam

  • 0

    7. ~gość  2007-03-15 12:00:18  host: 212.160.140.168

    a w jakim dostawcy internetowej telefonii mozna tak zrobić??

  • 0

    8. ~Ktos  2007-03-15 12:00:57  host: 194.204.151.190

    Jardo poczytaj sobie o standardzie UMA - to wlasnie wraz z nokai wdraza Orange

  • 0

    9. ~mateo  2007-03-15 12:53:30  host: ggo142.internetdsl.tpnet.pl

    Przemek: jaka to dokładnie firma ta telefonia internetowa? w czym tak masz ?

  • 0

    10. ~Tomek  2007-03-15 12:53:37  host: ipp114.bankbps.wroclaw.pl

    No wlasnie Przemek mozesz nam zdradzic jaki to dostawca?

  • 0

    11. ~interpio  2007-03-15 13:25:56  host: 91.202.54.80.static.rdi.pl

    Bardzo dobrze, może wreście będzie jakaś prawdziwa konkurencja dla operatorów komórkowych.

  • 0

    12. ~kolacja  2007-03-15 14:10:53  host: dpd128.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jezeli rzeczywiscie byloby tak, jak pisza w tym artykule, to byloby pieknie. Zawsze uwazalem, ze orange jest najlepsze i prze do przodu, teraz to sie potwierdza

  • 0

    13. ~niegowic  2007-03-15 15:51:42  host: eax82.internetdsl.tpnet.pl

    Przemek wiecej osób zainteresowanych możesz rozwinąć temat..? też myślałem nad takim rozwiązaniem

  • 0

    14. ~Tomek  2007-03-15 16:36:57  host: ipp114.bankbps.wroclaw.pl

    Przemek chyba dla jaj narobil nam apetytow z tym darmowym dzwonieniem.

  • 0

    15. ~shaggy  2007-03-15 22:53:48  host: host-100-140.gprsbal.plusgsm.pl

    nie wiem jakiego przemek mial dostawce na mysli, ale w voipdiscouncie (betamax) masz za 30zł ryczałtu 120 dni na dzwonienie do wielu krajow na stacjonarne. ograniczenie to 300 min tygodniowo. tyle tylko ze dla usługi wdzwaniania trza miec dobra bramke najlepiej fritzboxa.

  • 0

    16. ~falik  2007-03-16 11:44:05  host: dpw95.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Kurcze, to jest dopiero dobra wiadomość dla ludu, a nie newszy o nwej ofercie play. Jeśli rzeczywiście będzie tak miło jak to przedstawiacie to normalnie pokłony dla Orange.

  • 0

    17. ~Przemek  2007-03-16 20:21:15  host: 76-34.idc.net.pl

    Dokładnie, korzystam z VoipDiscounta. Wychodzi około 50 zł na 120 dni (nie 30), dokładnie 11,90 euro. Bramkę mam Fritza z możliwością wdzwaniania się na nią i dalszego przekierowania połączenia właśnie na VoipDiscounta. Telefon komórkowy w Erze z wybranym numerem za grosz właśnie do mojej bramki. Pozdrawiam

  • 0

    18. ~deep_forest  2007-03-20 08:57:30  host: gam162.internetdsl.tpnet.pl

    frytko, lol poczytaj sobie lepij bo nie masz pojecia o VoIP! Skype to nie jest VoIP w pelnym slowa tego znaczeniu. Jardo, po czym? chlopie uzywasz modulu Wi-Fi w telefonie do zalogowanie so do AP/HS i za pomoca odpowiedniej aplikacji klienckiej wykonujesz poleczenia na zasadach VoIP ( zob. SIP ). Szczerze mowiac jesli ma sie jakis model komorki z systemem WM i modulem Wi-Fi mozna juz tak robic - testowane na Nokii. LiveBox to gowno a nie AP, po drugie zauwaz jaki on ma sposob logowania. Co do pomyslu to troche iracjonalny bo malo ze onet sporo liczy sobie za AP FON to jeszcze chce uzywac czyjegos lacza do swidczenia tej uslugi. Bzdura tymbardziej ze wraz z popularyzacja ewentulana zapotrzebowanie an pasmo wzrosnie.

  • 0

    19. ~BUNTOWNICZKA  2007-03-22 19:59:04  host: bui153.neoplus.adsl.tpnet.pl

    TO JEST SUPER WIADOMOŚĆ CZEKAM Z NIECIERPLIWOŚĆIOM

  • 0

    20. ~patriota  2007-06-08 12:41:32  host: 87-205-224-180.adsl.inetia.pl

    najpierw naucz się pisać. Czekam na to z NIECIERPLIWOŚCIOM. Co się tak podniecać panowie? Że orange robi łaskę dając wifi "za darmo"? Otóż żadna łaska gdy wifi od dawna jest szeroko dostępne i można dzwonić przez internet z hotspotów. Wcale nie są innowacyjni a znów chcą zarobić tanim kosztem PROSTAKI. Mało im kasy z tego, co mają, że muszą wolne WiFi komercjalizować?! Jak ich wlan będzie za friko, to i tak za internet trzeba płacić, a przecie przez niego "pójdzie" rozmowa. Cholerni naciągacze naginający prawdę!

Dodaj swoją opinię