Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orange: HSDPA, większy limit transferu i niższe ceny modemów

Orange: HSDPA, większy limit transferu i niższe ceny modemów

WitekT 1 Grudnia 2006 16:02

0 0

Od 1. grudnia Orange wprowadził do swojej oferty technologię HSDPA, która na początku pozwala na osiągnięcie prędkości 1,8 Mb/s, a docelowo (w teorii) będzie pozwalała na uzyskanie 14,4 Mb/s.

Od 1. grudnia HSDPA dostępne jest dla użytkowników sieci Orange w Warszawie i Katowicach. Skorzystają z niej wszyscy nowi i obecni abonenci ofert Business Everywhere oraz Twój Internet, którzy już maja terminale obsługujące tę technologię. W I kwartale 2007 roku HSDPA ma być obowiązującym standardem dla całej sieci 3G Orange, obejmując swoim zasięgiem do końca 2007 roku blisko 30% populacji w Polsce.

Klienci będą korzystali z nowoczesnej technologii bez żadnych dodatkowych opłat, co oznacza, że za dotychczasową cenę uzyskają zdecydowanie lepszą usługę. Ponadto miesięczny limit przesyłania danych w ofercie Premium został zwiększony dwukrotnie do 4 GB.




Od 1. grudnia wszystkie sprzedawane przez Orange karty będę przygotowane do pracy w nowej technologii. Klienci, którzy mają już karty Option 3G EDGE i Option Fusion+ będą mogli skorzystać z HSDPA po ich przystosowaniu. Jest to łatwe i wymaga jedynie ściągnięcia prostej aplikacji ze strony www.orange.pl/be. Razem z plikiem przygotowana jest tam instrukcja, jak dokonać tej operacji. Przystosowania kart można tez dokonać w salonach firmowych Orange.

Prócz wymienionych kart już wkrótce w ofercie Orange pojawią się nowe terminale HSDPA: Option Icon (USB). Sierra AirCard 850 oraz Novatel XU870 (ExpressCard).

Orange obniżyło także ceny modemów dostępnych w promocji. Więcej szczegółów w dziale Promocje.

Źródło tekstu: Orange     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • 0

    2. ~konrad  2006-12-01 17:53:19  host: dkt231.neoplus.adsl.tpnet.pl

    "(...)Orange obniżyło" oby wiecej takich 'akcji' :)

  • 0

    3. ~  2006-12-01 18:55:45  host: apn-99-35.gprspla.plusgsm.pl

    Przydalby sie jakis prepaid na transmisje danych w Orange

  • 0

    4. ~  2006-12-01 21:22:40  host: aczk210.neoplus.adsl.tpnet.pl

    2# taaa a potem narzuci pożądną marżę na wiosnę :)

  • 0

    5. ~Art  2006-12-02 08:15:23  host: chello087206255027.chello.pl

    he he ... zaszaleli... teraz to obnizaja kiedy i tak usluga dostepna jest tylko w 2 miastach :D czyli ile osob na tym zyska? hehe... łatwo sie rozdaje za "darmo" keidy wiadomo ze nikt łapy po to nie wyciagnie :D

  • 0

    6.  2006-12-02 11:25:05

    no a jednak wyciągnie łape art, bo wlasnie w warszawie i katowicach jest bardzo dużo użytkowników internetu przez laptopa(więcej od innych miast) , tak więc dają oni tę możliwość wielu ludziom.

  • 0

    7. ~jerryxx  2006-12-02 12:18:18  host: gprs11.orange.pl

    U mnie już HSDPA w Łorędż działa!! :)

  • 0

    8. ~ss  2006-12-02 12:52:38  host: dbx137.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ""a docelowo (w teorii)" to kupie... ""został zwiększony dwukrotnie do 4 GB.""" za 50pln mam no limit...

  • 0

    9.  2006-12-02 13:16:55

    W łodzi w końcu coś Orange robi z zasięgiem umts :) niech Plus dalej zwleka a wcale bym się nie zdziwił jak za rok znów będzie 3 z zasięgem umts/edge i to w skali kraju nie tylko w łodzi.

  • 0

    10.  2006-12-02 17:21:42

    ss: Tak, ale nie na przenośnym łączu. Powoli zaczynają mnie nudzić takie komentarze, bo wielu ludzi nie myśli przed napisaniem tego typu pierdoły w komentarzu. Do czego ma służyć łącze przenośne? Zastanów się, a jak zrozumiesz, to już nie pisz nic proszę.

  • 0

    11. ~observator  2006-12-02 17:31:44  host: nat-39.wolomin.net

    Orange ze swoją infrastrukturą to sobie może - dla lubiących niedziałające usługi zapraszamy do orangutana

  • 0

    12. ~observator  2006-12-02 17:57:48  host: nat-39.wolomin.net

    Szalony, leć do orange i przetestuj ich cudowną "jakoś" usług :-) Na pewno będziesz super zadowolonym klientem, szczególnie podczas transferu UMTS na poziomie 0,01 kB/s oraz prób połączenia się z kimkolwiek komptetentnym w tej firmie. Może wyzdrowiejesz w końcu :-)

  • 0

    13. ~  2006-12-02 19:25:30  host: absl206.neoplus.adsl.tpnet.pl

    szalony: czy ty nic naprawdę nie rozumiesz???? Łódź i okolice są skreślone przez wszystkich 3 operatorów, musisz czekac na P4 :)))))))))

  • 0

    14. ~  2006-12-02 23:20:14  host: 217.116.110.186

    widze że Kraków to wulka zapyziała.

  • 0

    15. ~PLANET  2006-12-03 03:04:45  host: 217.116.110.186

    nie karmic trolla.

  • 0

    16. ~  2006-12-03 07:51:01  host: 217.116.110.185

    ossssochoziii ztym karmieniem ?

  • 0

    17. ~PLANET  2006-12-03 11:20:02  host: public-gprs8934.centertel.pl

    patrz user 'observator'.. typowy troll - nie karmic wg definicji "do not feed the troll"

  • 0

    18. ~mario  2006-12-04 08:02:04  host: 217.116.110.185

    koledzy w katosach chodzi całkiem całkiem nieźle w chorzowie trochę słabiej.

  • 0

    19. ~wlo  2006-12-04 09:49:00  host: asw64.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Szalony - już Ci nie raz mówiłem, ze Orange ma cieniznę jak nie wiem co... Nie wiem z jakiego powodu - może z faktu, że na 1800 MHz mają większość stacji, a to jak wiadomo nie sprzyja "penetracji" wewnątrz budynków, w osiedlach z żelazobetonu tym bardziej ;-) Ja Ci nie polecam - wiem jak jest z tym u mnie. Naprawdę - bardziej byś się denerwował widząc E na wyświetlaczy i prędkości rzędu typowego GPRS ;-) A nie o to chyba chodzi?

  • 0

    20.  2006-12-04 13:53:40

    Wlo masz rację :-) bo w sobotę testowałem orange i faktycznie mizeria :( pozostaje na razie Plus mi :) bo choć w domu mam tylko gprs to jednak w samej łodzi już umts i edge jest w sumie bardzo często :) i niestety pozostaje mi nadal czekać być może w końcu się doczekam ;)

  • 0

    21.  2006-12-05 10:54:31

    a jak dziala ERA / HSDPA w Katowicach, moze mi ktos napisac swoje wrazenie z uzytkowania lub testow?

Dodaj swoją opinię