Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orange gotowy na 1 Gb/s

Orange gotowy na 1 Gb/s

LuiN 7 Października 2014 16:24

7 11

rocket ship 1gb W Orange Labs przeprowadzone zostały pomyślne testy dostępu do Internetu w technologii światłowodowej (FTTH) o przepustowości 1 Gb/s.




Przepływność uzyskano w sieci testowej, która spełnia warunki sieci miejskiej. Prędkość można sprawdzić w Ogrodach Innowacji, w Miasteczku Orange w Warszawie. Dostęp do Internetu w technologii FTTH Orange wprowadził do oferty w 2013 roku, startując z przepustowością do 300 Mb/s. W przyszłości klienci Orange skorzystają z 1 Gb/s przy użyciu Liveboxa 3.0, co teoretycznie pozwoli np. na pobranie 4 GB filmu HD w ciągu 32 sekund.


Co istotne, sprzęt potrzebny do obsługi tak dużych przepustowości jest już powszechnie dostępny. Rozwiązanie wymaga jedynie zmian konfiguracji urządzenia abonenckiego. Następnym krokiem milowym w rozwijaniu oferty Orange będzie przepustowość 10 Gb/s.

Źródło tekstu: Orange     
Źródło zdjęć: ihdwal, wł

Dodaj do:

Tagi: ftth | orange

w sumie: 54
  • Ten komentarz został ukryty.

    -3

    35. ~  2014-10-07 20:23:14  host: n15-08-02.opera-mini.net

    Nie czekajcie na Orange. Piszcie do P4 a odpala LTE i bedziecie mieli 70Mb pewnie za grosze, bo Play to nie to co pozostali i zarabiac nie musi.

  • Ten komentarz został ukryty.

    3

    36. ~xs  2014-10-07 20:27:31  host: 213-238-89-211.adsl.inetia.pl

    Miasto 200 tysięcy Śląsk, 6km od centrum - max w tpsa to 6 Mbit. Pozdrawiam i życzę kolejnych kroków milowych ...dla miasteczka Orange.

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    37.  2014-10-07 20:30:22

    Hej

    Ja już widzę te reklamacje...Wolno mi Internet działa, przecież mam jeden giga... a jak się łączę no bezprzewodowo, a jaka prędkość WiFi, no 54 Mb/s :) Toć przecież dyski twarde w blaszakach nie będą wyrabiać takiej prędkości :) Ja rozumiem firmy, banki, owszem to jest dzisiaj niezbędne minimum, ale dla użytkownika domowego....

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    38. ~mwolski  2014-10-07 21:10:02  host: d184-70.icpnet.pl

    policzmy to tak:
    4000MB w 32s - więc konieczność zastosowania dysku SSD o prędkości zapisu 125MB/s.
    do tego dobry router za kasę powyżej 500PLN, bo słabsze nie dadzą rady, nie mówiąc o naprawdę mocnym kompie, który udźwignie taką prędkość.

    tylko po co...
    30MB/s czyli 240Mbit powiedzmy ma jeszcze jakiś sens.
    mam 250/4 Mbit/s i z przyjemnością zamieniłbym to na 100/100 zamiast 1000/4 Mbit...

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    39.  2014-10-07 23:02:51

    Nie koniecznie trzeba dysku SSD by wykorzystać taką prędkość zapisu.
    Zwykły HDD Seagate model ST1000DM003 ma średnie prędkości po 160MB/s a max jakie wyciąga to 200-210MB/s ;).

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    40. ~Edek  2014-10-08 00:11:40  host: n12-02-01.opera-mini.net

    Orangutan to monopolista, więc ten 1Gb/s wprowadzi za 100zł miesięcznie. Wolę Netię- sieć stacjonarną Playa.

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    41.  2014-10-08 00:44:17

    tez czekam na VDSL i doczekac sie nie moge. w cenniku pewnie 1Gb/s bedzie na rowni z 20Mb i z tego bedzie piekna reklama 1Gb/s w cenie ... malutka * i nieczytelna mala czcionka z info o dostepnosci

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    42.  2014-10-08 06:14:34

    Dla firm takie prędkości są potrzebne, a zwykłemu Kowalskiemu na co? Na nic, chyba, że jest torrenciarzem.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    43. ~  2014-10-08 07:35:36  host: n07-01-05.opera-mini.net

    @42 doprawdy Orange przesadzilo z tą prędkością, wyglupili się

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    44. ~XYZ  2014-10-08 08:15:29  host: public-gprs514656.centertel.pl

    Co w tym nowego. Bla Biznesu w Orange od kilku lat są dostępne łączne 1Gb i większe.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    45. ~Jacek  2014-10-08 09:59:15  host: 81.219.84.18

    Może się nie znam, ale co z tego że dają 1 Gb/s jeśli dysk HDD zapisuje około 50 mb/s a SSD jakieś 300 mb/s ? Odpowie mi ktoś czy dobrze myśle?

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    46.  2014-10-08 10:01:57

    @45 - ale weź zwracaj uwagę na wielkość literek w jednostkach...

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    47. ~Calm7  2014-10-08 10:06:36  host: n12-07-07.opera-mini.net

    46). A Ty masz tylko jeden komputer..?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    48. ~Calm7  2014-10-08 10:08:23  host: n12-07-07.opera-mini.net

    Ee.. pomyłka, 47 miało iść do 45).

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    49. ~Tomek  2014-10-08 10:41:31  host: acil174.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Zainwestujcie barany w VDSL, a nie chwalicie się testami laboratoryjnymi...

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    50. ~Realny  2014-10-08 11:07:04  host: host-122-172.mt.pl

    Śmiechu warte, testy Orange fikcja i uprawianie prawdy ekranu za biurka...., Orange idzie na dno nie buduje żadnej infrastruktury FTTH, a to co buduje jest za drogie. Organizacja jest skostniała i betonowana, konkurencja robi to szybciej, lepiej i przede wszystkim taniej.
    W Orange rządzi beton trzymający się stołków i to beton oderwany totalnie pd panującej rzeczywistości na rynku.

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    51. ~  2014-10-08 11:16:40  host: user-46-112-30-125.play-internet.pl

    Centrum Wrocławia - dostępne maksymalnie 10Mb/s i to na papierze.

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    52. ~gość  2014-10-08 12:35:36  host: 156.17.106.118

    w nosie mam ich 1Gb/s. Mnie we Wrocławiu oferują łącze DO 10Mb/s, na którym można uzyskać 3-4Mb/s.