Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orange FunSpot już w całym kraju

Orange FunSpot już w całym kraju

LuiN 23 Września 2013 16:02

6 2

Klienci korzystający z Neostrady i modemu Livebox mają już dostęp do hotspotów Orange Fun Spot na terenie całego kraju. Oznacza to, że będąc w zasięgu któregoś z nich, mogą korzystać z domowego Internetu także poza domem - bez żadnych dodatkowych opłat i limitów.

Sieć Orange FunSpot tworzą modemy Livebox użytkowników Neostrady, którzy udostępniają sygnał Wi-Fi pozostałym członkom utworzonej w ten sposób społeczności. W sumie w całym kraju jest ich kilkaset tysięcy. Orange FunSpot działa na zasadach społecznościowych - sieć tworzą jej użytkownicy. Im więcej osób będzie chciało podzielić się niewielką częścią swojego łącza internetowego, tym większy będzie zasięg ich wspólnej sieci oraz korzyści jakie odniosą.

Sieć Orange FunSpot działa od miesiąca na terenie Warszawy, a od 20. września jest dostępna w całym kraju. Orange FunSpot polega na publicznym udostępnianiu przez użytkowników Liveboxów niewielkiej części swojego domowego dostępu do internetu (max. 1 Mb/s) w postaci sygnału Wi-Fi. Modemy Livebox działające w ramach Orange FunSpot dzielą sygnał Wi-Fi tworząc dwie odrębne sieci. Osobną, zabezpieczoną sieć prywatną użytkownika, przeznaczoną wyłącznie do korzystania z Internetu w domu oraz drugą, całkowicie odseparowana sieć zewnętrzna dostępną dla członków społeczności Orange FunSpot. Taki podział pasma Wi-Fi zapewnia pełne bezpieczeństwo domowego Internetu.




Orange Polska przygotowała specjalną aplikację mobilną dla systemu Android, która ułatwia korzystanie z Orange FunSpot. Dzięki mapie zasięgu łatwo znaleźć punkty Orange FunSpot w okolicy oraz natychmiast połączyć się z Internetem, bez każdorazowego wpisywania hasła. Po powrocie do domu aplikacja przełączy się automatycznie na korzystanie z Internetu w domowej sieci Wi-Fi. Wkrótce będzie dostępna także aplikacja na urządzenia z systemem iOS.

Aby dołączyć do społeczności wystarczy być użytkownikiem Liveboxa, zalogować się do swojego konta na Orange.pl i aktywować Orange FunSpot. Udostępnianie pasma publicznego nie wymaga wprowadzania przez klientów żadnych zmian w ustawieniach sprzętu. Funkcjonalność Orange FunSpot jest włączana automatycznie i w każdej chwili można ją wyłączyć.

Źródło tekstu: Orange     

Dodaj do:

Tagi: funspot | hotspot | orange

w sumie: 18
  • 2

    1. ~HD  2013-09-23 16:15:40  host: 89-71-32-107.dynamic.chello.pl

    Pokażcie mapę zasięgu:)

  • 0

    2. ~Facet  2013-09-23 16:17:52  host: apn-95-40-28-162.dynamic.gprs.plus.pl

    A co z użytkownikami dsl, też chcielibyśmy móc korzystać z tych hot spotów:)

  • 0

    3. ~:)  2013-09-23 16:26:19  host: host-46-186-56-111.dynamic.mm.pl

    a uzytkownicy dsl niech sie cieszą stabilnym dostepem do internetu ze stalym ip a nie glupoty o hot spotach w glowie.

  • 0

    4. ~  2013-09-23 16:31:31  host: 36.72.157.252

    @2 - a użyszkodnicy DSLa nie z koncem umowy zmienią sobie internet na netię, dostną router netia spot i tam sobie aktywują usługę FON i to jest dopiero swiatowa siec hotspotow a nie takie protezy od orange -> proste :)

  • 0

    5. ~Brend  2013-09-23 16:39:07  host: abgh233.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ostatni akapit napisany bardzo sprytnie, z jednej strony najpierw "Aby dołączyć do społeczności wystarczy być użytkownikiem Liveboxa, zalogować się do swojego konta na Orange.pl i aktywować Orange FunSpot" a chwile póżniej "Funkcjonalność Orange FunSpot jest włączana automatycznie". Innymi słowy - chcesz dołączyć - zaloguj się i dołącz, ale dołączyłeś już automatycznie. Ja akurat wczoraj szprawdzając faktury na koncie Orange, spostrzegłem tę opcję - była oczywiście włączona (słowo klucz - była). Całe szczęście, że livebox leży w szafie, jeszcze ktoś by mi wysysał pasmo z tych "do 10Mbit czyli tak na prawdę 3Mbit" dostarczanych mi przez operatora...

  • 0

    6. ~  2013-09-23 17:01:11  host: public734695.centertel.pl

    Jak dobrze, że nie mam Nesostrady. W mojej lokalizacji (wrocławskie Śródmieście) oferują max 10Mb/s, a z funspotem miałbym jeszcze mniejsze pasmo do dyspozycji. A gdybym chciał z czegoś podobnego korzystać, to wybrałbym FON z prostego powodu - jest to usługa działająca na kilku kontynentach, a nie tylko w jednym kraju - Orange nic nie wspomina, o korzystaniu z usługi w innych państwach, w których działają...

  • 0

    7.  2013-09-23 17:33:35

    Kto uzywal ten wie jak praktyczne jest to rozwiazanie. W praktyce mala osob sie loguje do Twojego sprzetu wiec panikowanie ze 'zabiora mi samo' jest od czapy..

  • 0

    8. ~KWI  2013-09-23 17:55:58  host: 148.87.41.130

    FunSpot to porażka w porównaniu z FONem Netii. FON działa bez pudła w UK, Francji i USA. Jestem teraz w San Francisco i mogę skorzystać - mam w okolicy kilka sieci i to działa. Orangutan musi się jeszcze sporo nauczyć.

  • -1

    9. ~Stefano  2013-09-23 18:53:21  host: 92.60.132.22

    Czyli ja udostępniam przepustowość swojego urządzenia innym by bedąc poza domem móc kożystać z swojego ? Chyba qr.... KPICIE, to niedojrze net chodzi jak weteran wojennny, ciągle sie dupcy urządzenie i to nie tylko mnie ale również innym użytkownikom np. Neostrady to jeszcze mam mieć niższy transfer ? To ja płace za prywatne servery Torrrent by miec max przesył i mam to udostępniac innnymj użytkownikom? a co jak mieszkam w dużym mieście i każdy se bedzie siedzieć na moim ??NICHT NEIN NIET NO!

  • 0

    10. ~piotr  2013-09-23 18:55:02  host: host-80-54-213-124.tvteletronik.pl

    z tego co czytam to orange nie ma obiecywanej prędkości w dostarczaniu internetu ludziom, którzy za to płacą. więc z góry klienci stacjonarnego internetu dopłacają do darmowego korzystania z internetu z własnej kieszeni. a czy mogą z tych hodzpotów korzystać użytkownicy urządzeń z siecią wlan nie mający numeru orange?

  • 0

    11.  2013-09-23 19:07:49

    Mam LIveBoxa ale fubspot mam nieaktywny a na moim koncie nie widze zadnych urzadzen :)

  • 0

    13. ~konio  2013-09-23 20:40:11  host: agex83.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Reklamowanie tej usługi jako bezpłatnej jest nadużyciem i to sporym, bo za Livebox-a trzeba co miesiąc płacić haracz w wysokości 10zł! Usługa dla wybrańców! W Netii każdy kto ma NetiaSpot (bez dodatkowych opłat) ma i FON-a (usługa dostępna na całym Świecie). Jak Orange się za coś zabiera to zazwyczaj jest gdzieś próba oszukania i naciągnięcia klienta!

  • 0

    14.  2013-09-23 21:35:56

    @13 Livebox tylko i wyłącznie w ofercie samej Neostrady jest płatny. Nikt nie zmusza użytkowników do dzierżawienia go przy zwykłej neo (są 3 opcje: dzierżawa Liveboxa, zakup routera za 59zł, posiadanie sprzętu własnego zgodnego z ADSL). W przypadku ofert pakietowych (Neo+VoIP, Neo+TV, FunPack) Livebox jest za 0zł Orange jest globalną marką - kto wie czy za jakiś czas FunSpot nie będzie w innych krajach gdzie działa Orange ?

  • 0

    15. ~ślask  2013-09-23 23:21:53  host: 31.42.5.167.alfanet24.pl

    u mnie działa prawidłowo :) już kozystałem na mieście .. mnie się podoba jest to w cenie nie płace ani grosza więcej

  • 0

    16. ~płatność jest  2013-09-24 10:43:19  host: 78.10.249.139

    dodatkowa za tego hot - spot'a w Netii. A wiec nie piszcie o bezpłatności skoro nie macie internetu od Netii.

  • 0

    17. ~konio  2013-09-24 16:40:42  host: agfh173.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @14 To żebym nie musiał płacić dodatkowych 10zł do rachunku to muszę wykupić dodatkowe usługi! Bo jak nie posiadasz LiveBOx-a to nie skorzystasz z FonSpot-u! Czy to nie jest naciąganie ludzi na dodatkowe opłaty w postaci 10zł lub wykupienie dodatkowych usług typu TV? A w Netii masz internet to masz dostęp po zalogowaniu w ramach usługi do FON. W Orange nie ma nic za darmo!

  • 0

    18. ~  2013-09-24 20:10:19  host: adlz70.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Typowe dla polakow oburzenie nawet jak nic nie tracą to za darmo nic innym ludziom nie dadzą. ja swoje lacze chetnie udostępnienie za darmo bo nie ma limitu danych, więc nic nie tracę.

  • 0

    19.  2013-09-25 06:58:49

    @17 Powiedz mi czy ktoś trzyma nóż na gardle komuś w salonie by wybrał ofertę pakietową ? Ogarnij się - jest wolny rynek. Nie chcesz używać - nie zawierasz umowy. Ja mam FunPacka - świadomie wybrałem ofertę (tylko TP dawało mi w mojej lokalizacji możliwość podpisania umowy na 12 mies., do tego mam co mies. -30zł za Orange Open). Już z usługi mogłem się cieszyć podczas pobytu w Warszawie. Przewaga FunSpota - to brak limitów, czego mobilny net nie daje.

Dodaj swoją opinię