Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orange FunSpot: dziś Warszawa, za miesiąc cała Polska

Orange FunSpot: dziś Warszawa, za miesiąc cała Polska

WitekT 20 Sierpnia 2013 08:28

5 6
Orange startuje dziś z ofertą FunSpot, czyli możliwością tworzenia hotspotów publicznych i ich wzajemnego wykorzystywania z innymi użytkownikami modemów Livebox i Neostrady.

Zobacz: [Aktualizacja] Orange FunSpot, czyli publiczne współdzielenie WiFi z Liveboksa.

Usługa startuje dziś wśród klientów w Warszawie. Dokładnie miesiąc później, 20. września, ma być już dostępna w całej Polsce.


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: funspot | livebox | orange

w sumie: 22
  • 1

    3. ~baboso  2013-08-20 09:08:03  host: public-gprs516540.centertel.pl

    @2 chętnych z pewnością nie będzie wielu, z tym, że to ma być włączone domyślnie, więc czy chcesz czy nie to ci włączą, czy dasz radę sobie to później sam wyłączyć? :D

  • 2

    4. ~  2013-08-20 09:17:06  host: public-gprs342611.centertel.pl

    Wystarczy pochodzić po ulicach Warszawy i patrzeć na nazwy SSID - liveboxów jest całkiem sporo - więc lepsze to rozwiązanie niż np Fon. Oczywiście mówię o rozwiązaniach w Polsce a nie za granicą Duży plus za ten pomysł

  • 0

    5. ~tomek  2013-08-20 10:48:04  host: 213.216.95.95

    Przecież w Netii już dawno to funkcjonuje z mniejszym lub lepszym powodzeniem. Kolega przedłużał umowę i po jakichś 2-3 dniach zauważył, że z jego modemu zrobiono zdalnie hotspota i po małej awanturce wyłączono to. Zresztą instalując modem Netii zgłasza się on przy Wi-Fi jako Netia Hot-Spot. Niby fajnie bo jadąc na wakacje można upolować takiego Hotspota i sobie poserfować , lecz można nie trafić na niego i kupa. To coś ala Piramida :) .

  • 0

    6. ~ABP  2013-08-20 11:04:19  host: 213-238-122-184.adsl.inetia.pl

    @tomek: A ja bym zostawił. Zawsze później jest możliwość odesłania do Netii przy ewentualnej próbie oskarżenia o łamanie praw autorskich.

  • 0

    7. ~m76  2013-08-20 11:09:29  host: public-gprs517348.centertel.pl

    Jakie ssidy maja liveboxy??

  • 0

    8. ~  2013-08-20 11:21:19  host: 88.220.105.18

    m76: jak kiedyś na taki trafisz to nie będziesz miał wątpliwości

  • 0

    9. ~tomek  2013-08-20 12:06:55  host: 213.216.95.95

    M76: Livebox.......numerki, ale jak powinieneś przeczytać w artykule i na stronie Hot-Spot będzie się identyfikował jako Orange_FunSpot

  • 0

    10. ~  2013-08-20 12:42:31  host: oel154.internetdsl.tpnet.pl

    a co z modemami od DGT i innymi VDSL

  • -1

    11. ~HD  2013-08-20 12:49:40  host: 89-71-28-38.dynamic.chello.pl

    Wg mnie to bzdurny pomysł. Każdy kto ma smartfona ma pakiet danych.Ja idąc ulicą musiałbym stanać w jednym miejscu i korzystać z czyjegos liveboxa zamiast kontynuować spacer lub co chwile logować sie do innego a nie uważam tego za bezpieczne. ..

  • 0

    12. ~tomek  2013-08-20 14:53:11  host: 213.216.95.95

    Do 10: jeżeli chodzi o DGT i Sagema do VDSLa to pewnie dostaną w kolejnym terminie podobnie jak LB3.0

  • 0

    13. ~Octopus  2013-08-20 16:09:20  host: host-37-190-145-233.dynamic.mm.pl

    Czytanie ze zrozumieniem bezcenne "możliwością tworzenia hotspotów publicznych" . Dla podkreślenia meritum informacji napiszę dużą czcionką " MOŻLIWOŚĆ TWORZENIA". Teraz łatwiejsze w zrozumieniu usługi jaką Orange wprowadza ? Czy ktoś Was zmusza ? Istnieje możliwość- moim zdaniem to bardzo dobra alternatywa .

  • 0

    14. ~gosc  2013-08-20 16:14:18  host: 79.162.65.130

    Mnie sie ten pomysl podoba. Hot spoty nie dzialaja tylko w zamknietych mieszkaniach. Przez okna fale wala rowno i ja bym pozwolil na udostepnianie swojego lacza na zasadzie ze ja moge korzystac z czyjegos bedac w trasie a przeciez tak to dziala. Ty udostepniasz to i tobie udostepniaja.

  • 0

    15. ~Spamer  2013-08-21 08:55:37  host: ip-37-209-156-120.free.aero2.net.pl

    Żadna alternatywa dla Aero2 :P

  • 0

    16. ~tata  2013-08-21 09:02:29  host: apn-46-169-98-187.dynamic.gprs.plus.pl

    W skrajnych przypadkach przydatne.

  • 0

    17. ~Piotrek  2013-08-21 09:54:56  host: user-188-33-236-90.play-internet.pl

    Nie wiecie o co chodzi :P - NetiaSpot dla nie-użytkowników Netii kosztuje 7,38 za godzinę dostępu (SMS) albo 12,50 za dzień dostępu (kartą ) - ciekaw jestem ile kosztuje FUNSPOT dla nie-użytkowników Orange - tu jest zysk operatora i cały sens tworzenia tych FUNSPOTÓW - 80 % ludzi nie wie jaką ma prędkość łącza nie sądzę że w ogóle zorientują się żę mają jeszcze jedną sieć publiczną - a spora część tych co się zorientują nie wyłaczą usługi bo nie umieją lub chcą ją zostawić

  • 0

    18.  2013-08-21 09:58:14

    Piotrek: z tego, co wiem, nie-użytkownicy Liveboksów nie mogą zalogować się do FunSpotów. Tam nie ma płatnych opcji jak w Fonie.

  • 0

    19. ~Piotrek  2013-08-21 10:15:17  host: user-188-33-236-90.play-internet.pl

    W takim razie jeśli tego nie dodadzą w przyszłości to usługa będzie niszowa - dużo dostępnych funspotów z których niewiele osób skorzysta. Mój sąsiad ma Netiaspota i jest to idealne rozwiązanie gdy potrzebuję ściągnąć jakieś duże pliki - na co dzień wystarczy mi internet od operatorów GSM. Dlatego szczerze mówiąc liczyłem na to że w Funspotach też będzie opcja wykupienia dostępu (podobnie jak kiedyś kiedyś w HOTSPOTACH w salonach Orange, nawet w kioskach były karty zdrapki "2 godziny dostępu do internetu" za 9,99). a co do tych co się boją że ludzie będą ściągali od Was nielegalne pliki i właściciel łącza poniesie odpowiedzialność - w Netii jest to zrobione na zasadzie rejestracji - aby skorzystać trzeba założyć konto podać maila i hasło a wykupując dostęp operator ma albo nr telefonu z którego wysłano SMSa albo dane karty bankowej jeśli wykupiono dostęp 24 godzinny.

  • 0

    20. ~maćko  2013-10-12 08:04:08  host: dza31.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja tam tego Funspota nie wyłączę i pod domem postawię ławeczkę. Może jakieś fajne dziewczyny przyciągnie?

  • 0

    21. ~  2013-10-12 08:57:50  host: s16-13.opera-mini.net

    @20. Powodzenia! Kretyn!

  • 0

    22. ~  2013-10-12 08:59:55  host: s16-13.opera-mini.net

    @20. Jak chcesz kogoś przyciągnąć to odbezpiecz Wi-Fi.

Dodaj swoją opinię